برندگان اسکار 2018 چه کسانی هستن؟ اگه میخوای بدونی که توی نودمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار چه کسانی تونستن جزو برندگان اسکار 2018 انتخاب بشن، بهتره این مطلب رو از دست ندی. در روز ۱۳ اسفند ماه این مراسم با اجرای کمدین معروف آمریکایی، جیمی کیمل آغاز شد و با اعلام لیست کامل از برندگان اسکار 2018 به پایان رسید.
معرفی لیست کامل برندگان نهایی اسکار 2018
معرفی بهترین فیلم بلند از برندگان اسکار 2018
اسکار بهترین فیلم 2018 هم به فیلم شکل آب اهدا شد که کاندیداهای این قسمت به این ترتیب هستن.
کاندیداها: مرا به نامت صدا کن، تاریکترین ساعت، دانکرک، برو بیرون، لیدی برد، ماجرای فانتوم، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
معرفی برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد
اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد به “گری اولدمن” برای فیلم “تاریکترین ساعت” اهدا شد.
کاندیداها: تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، دنیل دیلوئیس (ماجرای فانتوم)، گری اُلدمن (تاریکترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)
معرفی برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن
اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن به” فرانسس مک دورمند” برای فیلم “سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری” اهدا شد.
کاندیداها: سلی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مکدورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، مارگت روبی (من، تانیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)، مریل استریپ (پُست)
برنده اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی
اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان به “یک زن شگفت انگیز” از کشور شیلی تعلق گرفت.
کاندیداها: یک زن شگفتانگیز (شیلی)، در جسم و روح (مجارستان)، توهین (لبنان)، بیعشق (روسیه)، میدان (سوئد)
برنده اسکار بهترین کارگردانی
اسکار بهترین کارگردانی به” گیلرمو دلتورو” برای فیلم “شکل آب” تعلق گرفت.
کاندیداها: کریستوفر نولان (دانکرک)، جردن پیل (برو بیرون)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، پل توماس اندرسون (ماجرای فانتوم)، گیلرمو دلتورو (شکل آب)
برنده اسکار بهترین انیمیشن بلند
اسکار بهترین انیمیشن به “کو کو” ( Coco ) تعلق گرفت.
کاندیداها: بچه رئیس، کوکو، نانآور، فردیناند، وینسنت دوست داشتنی
اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد “سم راکول” برای فیلم “سه بیلبورد خارج از آبینگ، میزوری” انتخاب شد.
اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن
بهترین بازیگر نقش مکمل زن ” آلیسون جنی” برای فیلم “من، تونیا” انتخاب شد.
اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی
اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی به فیلم “مرا به نامت صدا کن” تعلق گرفت.
اسکار بهترین مستند بلند
اسکار بهترین فیلم مستند : “ایکاروس”
اسکار بهترین فیلمبرداری
اسکار بهترین فیلمبرداری : راجر دیکنز برای فیلم “بلید رانر ۲۰۴۹”
اسکار بهترین فیلمنامه اصلی (اورجینال)
اسکار بهترین فیلمنامه اورجینال ” جردن پیل” برای فیلم “برو بیرون” تعلق گرفت.
اسکار بهترین موسیقی متن
اسکار بهترین موسیقی : الکساندر دسپلا برای فیلم “شکل آب”
اسکار بهترین ترانه
اسکار بهترین ترانه فیلم: مرا به یاد آور از انیمیشن “کو کو”
اسکار بهترین تدوین صدا
اسکار بهترین تدوین : “دانکرک”
اسکار بهترین صداگذاری
اسکار بهترین تدوین صوتی و صداگذاری: “دانکرک”
اسکار بهترین جلوههای ویژه بصری
اسکار بهترین تجلوه های ویژه: “بلیدرانر ۲۰۴۹”
اسکار بهترین فیلم کوتاه
اسکار بهترین فیلم کوتاه : “کودک ساکت”
اسکار بهترین انیمیشن کوتاه
اسکار بهترین انیمیشن کوتاه: “بسکتبال عزیز”
اسکار بهترین طراحی لباس
اسکار بهترین طراحی لباس: “رشتهی خیال”
اسکار بهترین مستند کوتاه
اسکار بهترین مستند کوتاه: “بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است”
اسکار بهترین چهرهآرایی
اسکار بهترین چهرهپردازی: “تاریکترین ساعت”
اسکار بهترین طراحی صحنه
اسکار بهترین طراحی صحنه: “شکل آب”
با لیست کامل از برندگان اسکار 2018 آشنا شدی. اگه دوس داری که اطلاعات بیشتری در مورد این مراسم بدونی، بهتره به سایت رسمی اسکار سر بزنی.
در نت نظر بخوان: اسامی برندگان مراسم اسکار 2018 در سایت رسمی اسکار