فیلم روانی هیچکاک
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

۱۰ فیلمی که قبل از مردن باید حتما ببینی!

Dah filmi ke ghab az mordan bayad hatman bebini

فیلم دوست هستی یا عشق فیلم؟ فیلم بین معمولی هستی یا حرفه ای؟ فرقی نداره. این ده فیلمو باید حتما ببینی. پس اگه ندیدی، هر چه سریعتر پیدا کن و ببین.

این لیست فیلم ها به دلایل مختلف انتخاب شده و سعی کردیم در این لیست تنوع ژانر فیلم، سال تولید فیلم، و  بازیگر هم در نظر بگیریم و فقط از فیلم های ساخت امریکا استفاده کردیم.

در ضمن اگر خیلی فیلم باز هستی و این ۱۰ فیلمو ندیده، خیلی بده دیگه…

لیست ۱۰ فیلمی که قبل از مردن باید حتما ببینی

۱۰٫ فهرست شیندلر (۱۹۹۳)

فهرست شیندلر یکی از بهترین فیلم های استیون اسپیلبرگ در مورد شیندلر، مردی هست که در دوران نازی ها در جنگ جهانی دوم، جان عده زیادی از یهودی های را نجات می ده. این فیلم ۷ جایزه اسکار سال ۹۴ رو برد و در ۵ زمینه دیگه هم کاندیدای دریافت جایزه بود. در ضمن موزیک این فیلم هم فوق العادست.

فیلم فهرست شیندلر

منبع IMDB

۹٫ ذهن زیبا (۲۰۰۱)

فیلم ذهن زیبا یک فیلم عالی بیوگرافی، درام در مورد یک ریاضی دان معروف به نام جان نش با بازی راسل کرو هست. ذهن زیبا ۴ جایزه اسکار را در سال ۲۰۰۲ به خودش اختصاص داد از جمله بهترین فیلم سال و در ۴ زمینه هم نامزد دریافت جایزه بود. جنیفر کانلی هم در این فیلم می درخشه و به همین خاطر جایزه بهترین بازیگر نقش دوم اسکار رو برد.

فیلم ذهن زیبا

منبع IMDB

۸٫ رهایی از شاوشنگ (۱۹۹۴)

این فیلم از محبوب ترین فیلم های همه مردم دنیاست چرا که داستان فرار از زندانو نمایش می ده و دو بازیگر محبوب سینما یعنی تیم رابینز و مورگن فریمن هم در این فیلم می درخشن. این فیلم کاندیدای دریافت ۷ جایزه اسکار بوده.

فیلم رهایی از شاوشنگ

منبع IMDB

۷٫ هفت (۱۹۹۵)

اگر دیوید فینچرو نمی شناسید، باید بگم که، دیوید فینچر معروفه که در فیلم ها با ذهن بیننده بازی می کنه و گاهی انقدر این بازی پیچیده و چند لایه می شه که بیننده به همه چیز شک می کنه. فیلم هفت، داستان یک قاتل زنجیره ای و تعقیب و گریز پلیس برای دستگیری اوست. در این فیلم براد پیت و مورگن فریمن می درخشن. این فیلم کاندیدای دریافت یک جایزه اسکار بوده.

فیلم هفت

منبع IMDB

۶٫ گلادیاتور (۲۰۰۰)

همون طور که از اسم فیلم بر میاد، فیلم گلادیاتور، داستان یک ژنرال رومن هست که برای انتقام از پسر یک امپراطور، به عنوان یک گلادیاتور به روم میاد و نقش این گلادیاتورو راسل کرو به زیبایی بازی می کنه. این فیلم ساخت ریدلی اسکات هست. گلادیاتور ۵ جایزه اسکارو از آن خودش کرد و در ۷ رشته دیگه هم کاندیدا بوده.

فیلم گلادیاتور

منبع IMDB

۵٫ صورت ضخمی (۱۹۸۳)

شاهکاری از برایان دی پالما با بازی فوق العاده آل پاچینو که فرود و سقوط یک امپراطوری مواد مخدرو نمایش می ده. فیلم کمی خشنه و پر از هیجان.

فیلم صورت ضخمی

منبع IMDB

۴٫ فارست گامپ (۱۹۹۴)

تام هنکس نقش مردی معمولی و کمی خنگو بازی می کنه که بصورت تصادفی در خیلی موقعیت های بزرگ تاریخی دیده می شه و در عین حال عشق واقعی به دختری داره. در ۶ بخش برنده اسکار و در ۷ بخش کاندیدا بوده.

فیلم فارست گامپ

منبع IMDB

۳٫ راننده تاکسی (۱۹۷۶)

به نظر خیلی ها، بهترین بازی رابرت دونیرو، بهترین فیلم مارتین اسکورسزی و خیلی بهترین های دیگه. این فیلم داستان یک سرباز جنگ ویتنام هست که راننده تاکسی شده و با دیدن شرایط جامعه به آنارشیست شدن می رسه. این فیلم در ۴ بخش کاندیدای دریافت جایزه اسکار بوده.

فیلم راننده تاکسی

منبع IMDB

۲٫ روانی (۱۹۶۰)

یک شاهکار از کارگردان بزرگ سینما، آلفرد هیچکاک با موزیک فوق العاده برنارد هرمان. این فیلم داستان ترسناکی است از مردی که تحت کنترل مادرش است. این فیلم در ۴ رشته کاندیدای دریافت اسکار بوده و از نظر خیلی از منتقدین، بهترین فیلم هیچکاک به حساب میاد.

فیلم روانی هیچکاک

منبع IMDB

۱٫داستان عامه پسند (۱۹۹۴)

داستان عامه پسند بهترین فیلم کونتین تارانتینو از نظر خیلی از منتقدهاست. این فیلم ساختار شکنی می کنه و سیر روایی داستان رو تغییر می ده که در زمان خودش نو آوری بزرگی بوده و بعد ها الگوی خیلی کارگردان های بزرگ، برای تولید فیلم هاشون شد. تارانتینو با قرار دادن دیالوگ های زیبا در فیلمش، تونسته داستان عامه پسندو به فیلم عامه پسندی تبدیل کنه. بازی های قوی ساموئل ال جکسون و جان تراولتا و انتخاب موزیک زیبای تارانتینو هم باعث شده که این فیلم در صدر لیست ما جا بگیره. داستان عامه پسند کاندیدای دریافت ۷ جایزه اسکار بوده که موفق به دریافت یکی از اون ها در زمینه فیلمنامه شده.

فیلم داستان عامه پسند

منبع IMDB

نویسنده: سیامک

سیامک هستم. عشق غذا :) عشق پیتزا, لازانیا و شیشلیک سخت دنبال کشف بهترین رستوران ها و کافه ها می گردم تا بتونم بهترین ها رو در تهران پیدا کنم و معرفی کنم. داستان های خوبتو به من بگو تا بتونم برای بلاگ ازشون استفاده کنم

4 دیدگاه

نظر بده

مطلب های مرتبط

  1. مطلب مرتبط:

  2. مطلب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب بعدی
لیست بهترین پیتزافروشی تهران

این ۲۱ پیتزا فروشی تهرانو اگه نمی شناسی، پیتزا خور نیستی!

۹ روش ساده و کم خرج برای خوش تیپ شدن آقایون