in

افتضاحافتضاح بی نظیربی نظیر بامزهبامزه ضعیفضعیف

مساحت کشور ایران چقدر است؟

مساحت ایران چقدر است؟

مساحت کشور ایران چقدر است؟ اطلاعات دقیق در مورد اینکه مساحت کشور ایران چقدر است و در مقایسه با کشور های دیگه چقدر بزرگتر یا کوچک تر به حساب میاد؟ اصولا هر کسی باید مساحت کشور خودشو حذف باشه و بتونه نسبت اونو با بقیه کشورهای دنیا بدونه. در این مطلب اطلاعات دقیق درباره مساحت ایران را بخون و مساحت ایران رو یاد بگیر.

مساحت کشور ایران چقدر است؟

مساحت کشور ایران چقدر است؟

با توجه به سوالات زیادی که در مورد مساحت ایران پرسیده شده است، در اینجا به زبان ساده مساحت کشور ایران را توضیح می دهم و آن را در واحدهای مختلف بیان می کنیم و اطلاعاتی جالب در مورد کشور ایران و مقایسه آن با بقیه کشورهای همسایه می دهم.

مساحت ایران

در ابتدا باید تعریف مساحت را بگویم: مجموع خاک یک کشور و آبهای درون سرزمینی در داخل مرزهای زمینی و دریایی بین‌المللی را مساحت می گوند. ار نظر عددی مساحت کشور ایران 1,648,195 کیلومتر مربع  است و کشور ایران از نظر پهناوری هفدهمین کشور بزرگ دنیا است. 0.07% مساحت ایران را آب دربرگرفته است. ایران از نظر مساحت دومین کشور پهناور خاورمیانه است و در رتبه اول عربستان سعودی قرار دارد. مساحت ایران کمی بیشتر از دو برابر کشور ترکیه است. کشور ایران 1.1% خشکی های زمین را در اختیار خود دارد. پهناورترین کشور دنیا از نظر مساحت کشور روسیه است که تقریبا 10 برابر مساحت ایران است. اگر بخواهیم مساحت ایران را با مساحت آلمان مقایسه کنیم باید بگم که مساحت ایران 4.6 برابر مساحت کشور آلمان است.

برای بیان مساحت واحدهای مختلفی وجود دارد. در زیر مساحت ایران به هکتار و مساحت کشور ایران به واحدهای مختلف را بیان می کنیم.

مساحت ایران به هکتار:

هر یک کیلومتر مربع معادل 100 هکتار است و مساحت ایران به هکتار معادل 164819500 هکتار است.

بزودی اطلاعاتی راجب جمعیت کشور ایران و مقایسه آن با جمعیت کشورهای دیگر دنیا هم بهتون خواهم داد.

در نت نظر بخون: کشورهای بدون ویزا برای ایرانی ها

برچسب ها: مساحت کشور ایران

این سوال در بخش مطالب روز نوشته شده است و به دنبال “مساحت ایران” است. آیا تو هم سوال مشابهی داشتی؟ پس کافی هست پاسخ ها رو بخونی.


این سوال با کد ( ID=102 ) از آی پی 188.96.197.44 در ۰۵/۱۱/۱۳۹۵ ثبت شده است.

نت نظربزرگترین سایت سوال و نظر در ایران. کافی است سوال خود را بنویسی و خیلی سریع بهترین پاسخ ها را از نت نظری ها خواهی گرفت

پاسخ سوال “مساحت کشور ایران چقدر است؟” به متن اضافه شد. لطفا نظر خودتو در قسمت دیدگاه ها درباره این مطلب بنویس.

4 دیدگاه

نظر بده
  1. میخواستم بدونم دقیقا مساحت ایران بدون دریا ها و دریا چه ها چقدر است ‌ اینجوری بهنون بگم کلا چقدر مساحت زمین وجود دارد ک بتواند در درونش کاشت درخت انجام داد ؟

  2. سسلام و عرضت خدا قوت
    سوال من اینه که مساحت خشکی ایران زمینی بجز جزایر و دریا ها چقدر است ممنونم

  3. لطفا مساحت جدید ایران ثبت جهانی بشود تا فاصله اش با عربستان خیلی کم باشد زنده باد ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر