لکه
in

5 روش غیر شیمیایی برای پاک کردن لکه ها

5 raveshe gheire shimiaiy baraye pak kardane lake ha

حتما شما هم با لکه های سمجی که به هیچ عنوان قصد پاک شدن از روی لباس، میز و … رو ندارن مواجه شدید. همیشه اولین کاری که برای پاک کردن لکه ها از روی پارچه یا سطوح انجام می دیم، استفاده از انواع سفید کننده های شیمیایی و مضره.

معمولا برای پاک کردن لکه های روغن از روی گاز از مایع گازپاک کن که برای پوست دست مضر است استفاده میکنیم یا برای شستشوی سرویس بهداشتی از جوهر نمک و انواع سفید کننده ها استفاده می کنیم. در ادامه مطلب با راه هایی برای پاک کردن لکه هایی که نمیدانیم چطور از دستشان خلاص شویم آشنا می شوی. البته توجه داشته باشید که راحت ترین راه برای پاک کردن هر لکه ای، اینه که بلافاصله بعد از ایجاد لکه اونو پاک کنیم.

در نت نظر بخوان: ۱۰ کتابی که باید در طول زندگیت بخونی!

روش های آسان برای از از بین بردن و پاک کردن لکه ها

1)پاک کردن لکه های روغن از سطوح آشپزخانه

پاک کردن لکه روغن از سطوح آشپزخانه

مادران ما همیشه برای پاک کردن لکه های روغن از روی اجاق گاز و کابینت ها از گازپاک کن و انواع شوینده ها استفاده می کردند. یک راه بسیار عجیب اما بی خطر، استفاده از روغن برای پاک کردن لکه های روغنی روی هود و گاز است ! شاید باور نکنید که با روغن بتوان روغن را پاک کرد، اما کافی است چند قطره روغن روی دستمالی بریزید و با آن روی هود را تمیز کنید و معجزه را با چشمان خود ببینید.

راه دیگر که بیشتر برای پاک کردن لکه های سرسخت روی گاز موثر است، استفاده از سرکه سفید است. سرکه را روی گاز اسپری کنید و چند دقیقه بعد آن را تمیز کنید.

2) پاک کردن لکه های اتو

پاک کردن لکه اتو

برای از بین بردن لکه زردی که بخاطر زیاد باقی موندن اتو روی پارچه ایجاد شده، یک پیاز رو از وسط نصف کنید و روی لکه بذارید. بعد برای پاک کردن لکه پارچه رو با آب سرد بشورید.

3) پاک کردن لکه های چای از روی فرش

پاک کردن لکه ها چای از روی فرش

اگر لکه چای روی فرش رنگ روشن ریخت بهترین کار اینه که اون قسمت فرش رو بلافاصله  با آب سرد بشورید. اما اگه بچه مهمون چایی رو ریخته باشه روی فرش که نمیشه جلوی مهمونا فرش رو شست. تو این مواقع روی لکه نمکبریزید تا نمک چای رو به خودش بکشه و بعد در اولین فرصت لکه رو بشورید.

4) پاک کردن لکه های رژ لب

پاک کردن لکه رژ لب

برای پاک کردن جای رژ لب از روی پارچه و لباس با سادگی از اسپری مو استفاده کنید.

5) پاک کردن لکه ها برای زنگ آهن

پاک کردن لکه ها زنگ آهن

بعضی لباس ها دارای دکمه ها و سگک های آهنی هستند که بعد از چندبار شستشو زنگ می زنند و لکه اونا روی لباس باقی می مونه. برای پاک کردن اینجور لکه ها یه لیموترش رو از وسط نصف کنید و روش نمک بریزید و بعد اونو روی لکه زنگ آهن قرار بدین تا پاک بشه.

نویسنده: ماندانا غلامی

ماندانا هستم. در مورد سلامت، غذا و سرگرمی. خوشحال می شم نظرتو رو درباره نوشته هام بشنوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *