عجیب ترین غذاهای دنیا
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

10 تا از عجیب ترین غذاهای دنیا : چندتا رو تابحال امتحان کردی؟

10 ta az ajib tarin ghazahaye donya : chand ta ro ta be hal emtehan kardi?

مردم هر کشوری غذاهای مخصوص به خودشونو دارن که به نظر خودشون خیلی لذیذه. ولی ممکه همون غذاها از دید مردم کشورای دیگه عجیب، ترسناک یا چندش آور باشه! بهتون توصیه می کنم اگه به کشورهای خارجی سفر کردید، غذاهایی که تاحالا اسمشونو نشنیدین و نمی دونید چی هستن رو سفارش ندید. تجربه ثابت کرده به پنیر هم نمی شه اعتماد کرد! ده تا از عجیب ترین غذاهای دنیا رو انتخاب کردم که بهتون معرفی کنم.

در نت نظر بخوان: محبوب ترین نوشیدنی های دنیا چیست؟

لیست ده تا از عجیب ترین غذاهای دنیا

1) پنیر کازومارتزو

تعجب کردین که پنیر جزو عجیب ترین غذاهای دنیا باشه؟ پنیر کازومارتزو با همه پنیرایی که خوردین فرق داره. چون این پنیر کرم زده از تخم ریزی نوعی مگس داخل پنیر بوجود میاد و بین مردم منطقه ساردنی خیلی طرفدار داره!

پنیر کازومارتزو

2) هاکارل

یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا مال ایسلنده! اول لاشه کوسه رو سه ماه توی یه چاله دفن می کنن، بعد از سه ماه اگه چیزی از کوسه بیچاره مونده باشه به قطعه های کوچکتر تقسیم می کنن و بازم نمی خورنش که! چند ماه هم تکه گوشت های پوسیده رو یه جای تاریک آویزون می کنن، بعد که دیگه هیچ بلایی نمی تونن سرش بیارن می خورنش. نمی دوم چجوری به ذهنشون رسیده این غذا رو درست کنن؟!

هاکارل - عجیب ترین غذاهای دنیا

3) معجون مار و عقرب

به نظرم ویژگی مهم عجیب ترین غذاهای دنیا، چندش آور بودنشونه! اینم غذای لذیذ ویتنامی هاست. خیلی نوشیدنی های خوشمزه در دنیا وجود داره که بین مردم محبوبه.

معجون مار و عقرب | عجیب ترین غذاهای دنیا

4) تخم مرغ هزار ساله

مگه می شه صحبت از عجیب ترین غذاهای دنیا باشه و اسم کشور چین رو نشنویم؟ راستش برای تهیه تخم مرغ هزارساله واقعا هزار سال صبر نمی کنن. برای تهیه این غذا تهم مرغ یا اردک رو حدود 4 یا 5 ماه داخل مخلوط خاک رس، آهک، خاکستر و نمک دفن می کنن و بعد مدتی هم تخم مرغ ها رو در پوسته برنج می خوابونن. چیزی تو این دنیا هست که چینی ها به عنوان غذا بهش نگاه نکنن؟

تخم مرغ هزار ساله - غذاهای عجیب دنیا

5) اسکامولس مغول ها یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا

مردم مغولستان احتمالا خودشون خبر ندارن، اما اسکامولس خوشمزشون که با پختن دل و روده حیوانات تهیه میشه یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا محسوب می شه.

 اسکامولس

6) عنکبوت سرخ شده

نه! اشتباه نکنید، این یکی رو نمی تونید به چینی ها نسبت بدید! عنکبوت سرخ شده در لیست عجیب ترین غذاهای دنیا مال کامبوج است. من حتی از این عنکبوت کوچولوها هم میترسم، اینا چجوری همچین چیزیو می خورن آخه؟

عنکبوت سرخ شده

7) کله پاچه یکی از عجیب ترین غذاهای دنیاست!

باورتون می شه همین کله پاچه خودمون که تو خیلی از کشورای دیگه هم به شکلای مختلف سرو میشه یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا باشه؟

کله پاچه- غذاهای عجیب دنیا

8) چشم ماهی تن

اندونزی هم صاحب یکی از عجیب ترین غذاهای دنیاست. چشم ماهی تن! انصافا چشم درشتی هم داره.

 چشم ماهی تن

9) خوکچه هندی سوخاری

خوکچه هندی های خوشگل و پشمالو که حیوون خونگی خیلی از ماها هستن، درواقع تو لیست عجیب ترین غذاهای دنیا قرار دارن و مردم کشور پرو برای این غذا سر و دست می شکنن! مواظب حیوونای خونگیتون باشین.

 خوکچه هندی سوخاری

10) اسکامولس

اسکامولس

یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا

اصلا توقع نداشتم کشور مکزیک صاحب یکی از عجیب ترین غذاهای دنیا باشه. مکزیکی ها غذایی می پزند با ظاهر خیلی خوب که تشکیل شده از لارو مورچه (که نمی دونم از کجا پیدا می کنن) و سبزیجات.

نویسنده: ماندانا غلامی

ماندانا هستم. در مورد سلامت، غذا و سرگرمی. خوشحال می شم نظرتو رو درباره نوشته هام بشنوم.

3 دیدگاه

نظر بده

  مطلب های مرتبط

  1. مطلب مرتبط:

  2. مطلب مرتبط:

  3. مطلب مرتبط:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *