in

افتضاحافتضاح

5 رکورد عجیب گینس. برای من هم قابل باور نیست!

5 recorde ajibe guinness.baraye man ham ghabele bavar nist!

کتاب رکوردهای جهانی گینس، یه کتابه که رکوردهای انسان ها، حیوانات یا پدیده های طبیعی داخلش ثبت می شه و هرسال هم اطلاعات داخلش به روز رسانی می شه. بعضیا بخاطر بلندقدترین بودن، کوتاه قد ترین بودن، چاقی بیش از حد و … که به طور طبیعی در زندگی همراهشون بوده اسمشون می ره تو کتاب گینس. اما از اونجایی که اگه فردی رکورد بزنه بهش مبلغ قابل توجهی پول جایزه داده می شه، خیلی ها دست به کار می شن تا با انجام کارای عجیب و غریب رکورد بزنن. تا پایان مطلبو بخون تا بعضی از رکوردهای عجیب گینس رو که تا امروز به ثبت رسیده برات تعریف کنم.

تا حالا درباره این رکوردهای عجیب گینس شنیده بودی؟

بزرگترین آدامس باد شده رکوردهای عجیب گینس

1) بزرگترین آدامس باد شده

اگه از مشتریای ثابت آدامس هستی و به باد کردن آدامس علاقه داری، میتونی شانستو برای شکستن یکی از رکوردهای عجیب گینس امتحان کنی! الان رکورد باد کردن آدامس دست آقای چاد فل هست که سال 2004 میلادی تونست یه حباب آدامس باد شده به قطر 50.8 سانتی متر درست کنه!

2) کمر باریک یکی از رکوردهای عجیب گینس

حتما تو کارتونا پرنسس هایی با کمرهای خیلی باریک دیدی. خانم کتی یونگ نمونه واقعی این پرنسس هاست. دور کمر این خانوم 1 متر و 72 انتی متری فقط و فقط 38.1 سانتی متره و تاحالا 15 بار اندازه گیری شده و رکورد همچنان دست خودشه!

دماغ بزرگ

3) دماغ بزرگ در لیست رکوردهای عجیب گینس!

شاید باورت نشه که دماغ بزرگ می تونه باعث شهرت آدم بشه. اما اسم آقای مهمت اوزیوریک ترکیه ای بخاطر دماغ 8.8 سانتی متریش رفت تو لیست رکوردهای عجیب گینس! نمی دونم آقای اوزیوریک بخاطر بزرگی بینیش ناراحته یا بخاطر رکوردی که با بینی بزرگش زده خوشحاله؟!

طوطی در نوشابه باز کن

4) طوطی در نوشابه باز کن

فقط آدما نیستن که می تونن رکورد بزنن، گاهی حیوونا هم کارایی انجام می دن که اسمشون تو لیست رکوردهای عجیب گینس ثبت می شه. مثلا این طوطی که اسمش زک هست تونسته در 35 تا نوشابه رو تو 1 دقیقه باز کنه و رکورد دار بشه. واقعا آفرین، من باز کردن در یه دونه از این قوطی نوشابه ها رو حداقل دو دقیقه طول می دم!

سوسک

5) سوسک خوری

اگرچه سوسک غذای لذیذ بعضی از مردم دنیاست، اما هنوزم خیلیا معتقدن خوردن سوسک خیلی کار چندش آوریه. آقای کن ادوارد که میخواست حتما اسمشو تو لیست رکوردهای عجیب گینس وارد کنه، در یک اقدام چندش آور موفق شد رکورد خوردن 36 سوسک در مدت 1 دقیقه رو به ثبت برسونه. فکر نکنم کسی به شکستن رکورد سوسک خوری حتی فکر بکنه!

در نت نظر بخوان: ۱۰ تا از عجیب ترین غذاهای دنیا : چندتا رو تابحال امتحان کردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: ماندانا غلامی

ماندانا هستم. در مورد سلامت، غذا و سرگرمی. خوشحال می شم نظرتو رو درباره نوشته هام بشنوم.