تهران گردی با مترو و آشنایی با مسیرهای متروی تهران
in

تهران گردی با مترو و آشنایی با مسیرهای متروی تهران

tehran gardi ba metro

چقدر اهل تهران‌گردی هستی؟ برای گشت‌وگذار در تهران از چه وسیله‌ای استفاده می‌کنی؟ تا حالا از متروی تهران استفاده کردی؟ تهران گردی با مترو میتونه شروع فرهنگ مترو سواری باشه. آشنایی با مسیرهای متروی تهران و تهران گردی با مترو هم شیوه‌ای مدرنه و هم از مشکلات ترافیکی کم میکنه. دیگه لازم نیست توی ترافیک سنگین و شلوغ خیابان‌های تهران وقت هدر کنی کافیه تا به یکی از ایستگاه‌های مترو نزدیک خونت بری و تهران گردی با مترو رو تجربه کنی نگران نباش در این سفر تنها نیستی من هم با تو هستم.

metro-95

در نت نظر بخوان: چند تا از گران‌ترین رستوران‌های تهران رو می‌شناسی؟ با رستوران‌های گران و لوکس تهران آشنا شو.

تهران گردی با مترو و آشنایی با مسیرهای متروی تهران، گشت‌وگذار در تهران رو دل‌چسب‌تر می کنه

خط یک

مبدأ: اتوبان شهید آیت‌الله حقانی (جهان کودک) مقصد: حرم مطهر امام خمینی

 ساعت کاری: ۰۵:۳۰ تا ۲۲:۳۰

تهران گردی با مترو خط 1

تهران گردی با مترو رو با خط یک مترو شروع می‌کنیم. مسافتی در حدود ۴۲ کیلومتر که ۷۰ دقیقه طول می کشه و در ایستگاه‌های قلهک، دکتر شریعتی، میرداماد، شهید همت، مصلا، شهید بهشتی، شهید مفتح، هفت‌تیر، آیت‌الله طالقانی، دروازه دولت، سعدی، امام خمینی، پانزده خرداد، خیام، مولوی، شوش، ترمینال جنوب، خزانه، علی‌آباد، جوانمرد قصاب، شهرری، باقرشهر و حرم مطهرهم مسافر جابه‌جا می کنه. تهران گردی با مترو از شمال تهران به جنوب تهران با خط یک مترو امکان پذیره.

خط ۲

مبدأ: فرهنگسرای اشراق مقصد: میدان صادقیه

 ساعت کاری: ۰۵:۳۰ تا ۲۲:۳۰

تهران گردی با مترو خط 2

خط ۲ مسیر ۳۰ کیلومتری رو در حدود ۴۰ کیلومتر طی می کنه و در ایستگاه‌های تهران‌پارس، شهید باقری، دانشگاه علم و صنعت، سرسبز، گلبرگ، فدک (نظام‌آباد)، سبلان، شهید مدنی، امام حسین، دروازه شمیران، بهارستان، ملت، امام خمینی، حسن‌آباد، دانشگاه امام علی، میدان حر، شهید نواب صفوی، دانشگاه صنعتی شریف، آزادی، طرشت و میدان صادقیه توقف داره. تهران گردی با مترو تو رو از شرق تهران به غرب تهران میرسونه.

خط ۳ (در حال تکمیل)

مبدأ: بزرگراه لشگرک مقصد: اسلامشهر

ساعت کاری: ۱۰ تا ۱۴:۱۰

تهران گردی با مترو خط 3

خط ۳ مترو هنوز کامل راه‌اندازی نشده و فعلاً در ساعت‌های محدودی فعاله. گشت‌وگذار در تهران با خط ۳ می تونه تجربه‌خوبی باشه البته فعلاً نمیشه از همه ایستگاه‌ها استفاده کرد خط ۳ مترو تهران در بین مسیر با خط ۲ ارتباط پیدا می کنه و میتونی با سوارشدن به خط ۲ بقیه تهران گردی با مترو رو ادامه بدی.

خط ۴

مبدأ: شهید کلاه دوز مقصد: ارم سبز

 ساعت کاری: ۰۵:۳۰ تا ۲۲:۳۰

مسیرهای متروی تهران خط 4

ایستگاه دروازه دولت، خطوط ۱ و ۴ و ایستگاه دروازه شمیران خطوط ۲ و ۴ متروی تهران رو به هم می رسونه و میتونی در آن تقاطع‌ها پیاده بشی و با عوض کردن خط، تهران گردی با مترو رو ادامه بدی. خط ۴ با خط تهران-کرج در ارم سبز همون اکباتان تقاطع داره و به‌این‌ترتیب میتونی از تهران خارج بشی و به استان البرز هم‌سفری داشته باشی.

تهران گردی با مترو  با خط ۵

مبدأ: صادقیه مقصد: گلشهر

 ساعت کاری: ۰۵:۳۰ تا ۲۳:۰۰

مسیرهای متروی تهران خط 5

خط پنج متروی یکی از مسیرهای متروی تهران هستش که یک خط بین‌شهری به‌حساب می‌آید و تهران رو به استان البرز میرسونه. بیشتر کسانی که کرج زندگی میکنن ولی تهران کار می کنن از این خط استفاده می کنن. خط پنج مترو در ایستگاه گلشهر، محمد شهر (ماهدشت)، کرج، اتمسفر، گرم‌دره، وردآورد، ایران‌خودرو، چیتگر، ورزشگاه آزادی، اکباتان (ارم سبز) و صادقیه تهران توقف داره. تهران گردی با مترو با خط پنج حس دیگه ای داره ایستگاه‌ها برخلاف بقیه خطوط روی زمین قرار داره و میشه منظره‌های اطراف رو هم به‌خوبی دید.

خط ۶ (در حال احداث)

مبدأ: شهرک دولت‌آباد، مقصد: شهرک نفت

مترو در حال راه اندازی

خط ۶ هنوز تکمیل‌نشده و قراره جنوب شرق تهران رو به شمال غرب تهران به هم متصل کنه. طول مسیر با ۳۰ حدود ایستگاه زیرزمینی تکمیل میشه. منتظر بهره‌برداری این خط مترو هستم تا گشت‌وگذاری در تهران از شرق به غرب با مناطقی متفاوت رو داشته باشم.

خط ۷ (در حال احداث)

مبدأ: شهرک امیرالمؤمنین، مقصد: سعادت‌آباد

خط 7 مترو سعادت آباد

خط هفت بعد از راه‌اندازی می تونه ورزشگاه جهان‌پهلوان تختی-جنوب شرق تهران رو تا میدان بوستان سعادت‌آباد با طول ۲۷ کیلومترطی کنه. البته طول مسیر و نوع ساخت‌وساز مشخص میکنه که همه ایستگاه هاش زیرزمینی میشه. تقریبا مبدا تمام خطوط یک پارکینگ هم داره که می تونی ماشین رو پارک کنی و گشت‌وگذار در تهران رو با مترو تجربه کنی.

نویسنده: افسانه رجب پور

افسانه هستم فعال،پر انرژی و علاقه مند به جستجو . از خوندن نظرت راجع به پست هام خوشحال میشم. اگه به موضوع خاصی علاقه مندی کافیه به من بگی تا در موردش از همه پرس و جو کنم و بهترین رو برات بنویسم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی استارباکس در ایران کجاست؟

آیا نمایندگی استارباکس در ایران وجود داره؟ آیا می شه یه نوشیدنی استارباکس واقعی در تهران نوشید؟

بچه پولدارهای تهران و تفریحات متنوع

بچه پولدارهای تهران چطوری وقت می گذرونن! (تفریح بچه پولدارهای تهرونی به روایت تصویر)