لاتاری گرین کارت آمریکا کی برگزار میشود؟
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

چطور می شه در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده شد؟

chetor mishe dar lottery green card amrica barande shod

رؤیای زندگی در آمریکا در ذهن بسیاری از افراد دنیا وجود داشته و دارد، چرا که این کشور همانگونه که بارها شنیده ایم، سرزمین فرصتهاست! ولی رسیدن به این مدینه فاضله مانند گذر از هفت خان رستم است. اما روشی که بسیاری پیگیر آن هستند، برنده شدن در قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا است. برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا شرایط خاصی حکمفرماست و شانس بالایی نیاز است. اما برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا پایان کار نیست و داستان اصلی بعد از آن آغاز میشود.

همه چیز درباره لاتاری گرین کارت آمریکا

چطوری تو لاتاری گرین کارت آمریکا برنده بشم

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست و از کجا پیدایش شد؟

لاتاری یکی از آسانترین روشها برای مهاجرت بوده اما دستیابی به آن بسیار سخت است.  لاتاری آمریکا طبق تصویب و دستور کنگره آمریکا در سال ۱۹۹۰ شروع به کار کرد. روش کار بدین صورت است که هرساله بمدت ۳۰ الی ۴۰ روز طبق قوانین بروزرسانی شده هرسال، از تاریخ ۴ اکتبر الی ۷ نوامبر امکان ثبت نام در سامانه مهاجرتی آمریکا به این آدرس وجود دارد.

ثبت نام در قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا کاملاً رایگان است و هر فرد در هر دوره فقط یکبار مجاز به ثبت نام است.

همانگونه بالاتر اشاره کردیم رفتن به آمریکا مثل گذشتن از هفت خان رستم است. راههای متفاوتی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد اما بدلیل شرایط خاصی که دارند اغلب افراد موفق به دستیابی از طریق این روشها نمیشوند. روشهایی مانند ادامه تحصیل، افراد خاص جامعه، شغلی، داشتن یک نفر از اعضای درجه یک خانواده درآمریکا و…

اما هدف اصلی از تصویب قانون برگزاری لاتاری که در خود آمریکا آنرا ویزای گوناگونی میخوانند این بوده که تمامی گونه های قومیتی دنیا را در آمریکا در کنار هم جمع کنند. البته کشورهایی مانند روسیه ، نیجریه ، مراکش و چند کشور دیگر شانس شرکت در این قرعه کشی را ازدست داده و از آنها سلب امتیاز شده است.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست

شرایط شرکت در لاتاری چیست؟

از مهمترین شرایط، آماده بودن برای مهاجرت است! آمادگی مالی، زبان، و البته پذیرش محیط اجتماعی جدید! اگر احساس میکنید که میتوانید در آمریکا زندگی کنید، کافیست مدرک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله (نظام قدیم) یا دیپلم ۱۱ ساله نظام جدید(به اضافه یکسال پیش دانشگاهی) یا بالاتر را داشته باشید. برای عضویت به آدرس (آدرس سایت) مراجعه نموده و با در دست داشتن کلیه مشخصات خود و یک عکس جدید طبق ضوابط و شرایط سایت در عرض چند دقیقه با تکمیل فرم ثبت نام کنید. در پایان صفحه ای شامل کد رهگیری بشما نشان داده میشود که برای پیگیری برنده شدن خود در سال بعد از آن استفاده کنید پس بهتر است برگه را پرینت کرده و نزد خود نگهداری کنید.

مؤکداً توصیه میشود در هنگام درج اطلاعات در فرم ثبت نام کاملا صادق باشید و از نوشتن هرگونه مطالب کذب یا گزینه اشتباه خودداری کنید. تمامی ثبت نامهای گذشته شما نیز در دیتابیس ثبت و نگهداری میشود و در صورت برنده شدن بررسی میگردند، و کوچکترین اشتباهی این شانس بزرگ را از شما برای همیشه خواهد گرفت.

چطوری میشه گرین کارت گرفت

در صورت برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا چه باید کرد؟

قسمت اول داستان برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا و مهاجرت از همینجا آغاز میشود، از آنجایی که سفارت آمریکا در ایران بسته شده، لذا طبق فرمی که برایتان ایمیل میگردد میبایست با توجه به بودجه و خود یکی از سفارتهای آمریکا در کشورهای ترکیه، ارمنستان و دبی را برگزینید.

کلیه مدارک تحصیلی و هویتی شما میبایست ترجمه و دارای مهر دارالترجمه باشد، توجه داشته باشید که ترجمه مدارک تحصیلی حتماً میبایست به تأیید وزارت دادگستری نیز برسد. یک نسخه از این مدارک را میبایست به آدرس سفارتی که انتخاب کرده اید پست کنید و منتظر اعلام تاریخ مصاحبه باشید.

نیاز است قبل از مصاحبه تک به تک گزینه هایی که از شما خواسته میشود را چک کرده و بهمراه داشته باشید. زیرا کوچکترین اشتباهی ممکن است باعث رد شدن پرونده و ریجکت شما گردد.

طبق اطلاعاتی که طی سالهای اخیر جمع آوری کرده ایم هزینه رفت و برگشت جهت مصاحبه و مابقی امور حدوداً بین ۳ میلیون الی ۵ میلیون تومان خواهد شد.

ممکن است بعضی از مدارک شما نیاز به شفاف سازی و حضور مجدد در مصاحبه داشته باشید لذا این پروسه که به آن کلیر (Clear) میگویند گاهاً تا ۶ ماه طول میکشد. پس پولهایتان را پس انداز کنید و در طی این مدت حسابی زبان تمرین کنید.!

گرفتن ویزای آمریکا بی دردسر

چقدر سرمایه برای ورود به آمریکا لازم است؟

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم اجازه بدهید به شما بگوییم، برنده شدن شما در لاتاری گرین کارت آمریکا ، به منزله پهن کردن فرش قرمز توسط آمریکا برای شما نیست! همینقدر که شانس برنده شدن را به شما داده اند باید شاکر باشید. شما پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا و بعد از ورود به خاک آمریکا دارای هیچ امتیاز خاصی نخواهید بود، و باید اینگونه فکر کنید که مدتی را برای مسافرت رفته اید، پس هیچ انتظاری از دولت آمریکا نداشته باشید.

آمریکا کشور قانونمندیست و تنها عاملی که باعث ثروت و دانش و نظم بالا در اجتماع آنجا شده رعایت همین قوانین است.

برای ورود به آمریکا شما باید حداقل مخارج یکسال خود را بهمراه داشته باشید. البته اگر واقعاً قصد ماندن دارید بهتر است هرچه را که فکر میکنید نیاز است با خودتان ببرید زیرا خرید لوازم اولیه بسیار گران تمام میشود.

در نت نظر بخوان : روز شکرگزاری چه روزیه؟ همه چیز درباره Thankgiving

نویسنده: آزاده ملک زاده

آزاده هستم، یکی از بلاگرهای نت نظر. دختری شاد و فعالم و سعی میکنم در لحظه زندگی کنم. عاشق کافه گردی، فیلم و سریال و بازی های کامپیوتری هستم. به محیط زیست علاقه زیادی دارم و حامی پر و پا قرص حیواناتم، خودم هم یه گربه خوشگل و دوست داشتنی و خاص دارم که همه زندگیمه.
اگه دوست داری بیشتر با روحیاتم آشنا بشی می تونی بزنی رو اسمم و تمام مطالبی که نوشتم رو بخونی. اگه موضوع جالبی به ذهنت می رسه باهام در میون بذار تا درباره ش یک پست جالب و جذاب برات بنویسم.

1 دیدگاه

نظر بده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فوبیا

فوبیا چیست؟ عجیب ترین فوبیاهای دنیا کدامند؟

بهترین دانشگاه های امریکا

لیست ۵۰ تایی بهترین دانشگاه های امریکا در سال ۲۰۱۶