in

بامزهبامزه بی نظیربی نظیر ضعیفضعیف افتضاحافتضاح

فرق پیتزای ایتالیایی با آمریکایی چیست؟

farghe pitzaye italiaii ba americaii chist

مثلی هست که میگه: پیتزا در ایتالیا متولد شد و در امریکا به رشد و تکامل رسید! ایتالیایی ها پیتزا رو معرفی کردن و امریکایی ها اون رو جهانی کردن. واقعا فرق پیتزای ایتالیایی با آمریکایی چیه؟ فکر می کنی فرق پیتزای ایتالیایی با آمریکایی در محل عرضه اون باشه؟ برای پیداکردن تفاوت پیتزا آمریکایی و ایتالیایی ، بهترین فست فودی ها و گران ترین رستوران ها رو امتحان کردم متوجه شدم هر کی بنابر سلیقه خودش پیتزا ایتالیایی و امریکایی درست می کنه حتی پیتزاخورهای حرفه ای هم فرق پیتزای ایتالیایی با آمریکایی رو نمی دونستن. در ادامه با من همراه شو تا تفاوت این دو پیتزای معروف رو برات بگم.

رویارویی پیتزای ایتالیایی با پیتزای آمریکایی، برنده کیست؟

سس

تفاوت پیتزای ایتالیایی با آمریکایی

بهترین فست فود های ستارخان سس خاصی رو روی پیتزا استفاده می کنن که خیلی خوشمزه اس! فرق پیتزای ایتالیایی با آمریکایی هم در نوع سس اون هاست. در آمریکا سس خوشمزه ای از گوجه فرنگی پخته شده رو که کمی هم تند و تیزه برای پیتزا استفاده می کنن. در پیتزای ایتالیایی از روغن زیتون، سیر، پونه کوهی و پوره گوجه فرنگی تازه به عنوان سس پیتزا استفاده میشه که تفاوت زیادی با پیتزای آمریکایی داره.

گوشت

پیتزای ایتالیا و آمریکا در مقابل هم

امریکایی ها عاشق گوشت هستن برای همین انواع گوشت رو در پیتزا استفاده می کنن! انواع سوسیس، پپرونی، همبرگر، بیکن، ژامبون رو می تونی به صورت ترکیبی بر روی پیتزای آمریکایی ببینی. ایتالیایی ها با دیدن چنین پیتزایی وحشت می کنن. در ایتالیا مخلوط کردن گوشت ها رو توهین به مقدسات میدونن و برای همین ترجیح میدن از یک نوع گوشت برای پیتزا استفاده کنن! در پیتزای ایتالیایی مخلوط کردن گوشت ها ممنوعه.

فرق پیتزای ایتالیایی با آمریکایی در نان پیتزا

فرق بین پیتزای ایتالیایی و آمریکایی

تفاوت پیتزا آمریکایی و ایتالیایی رو در نان پیتزا به خوبی میشه دید. در روستاهای ایتالیا انواع مختلفی از لایه های نازک و ترد رو برای نان پیتزا در نظر می گیرن که تنوع زیادی داره و خیلی هم خوشمزه اس. امریکایی ها هم نان های نازک و هم خمیرهای کلفت رو در پیتزا استفاده می کنن! و اون رو پر از انواع گوشت و مخلفات می کنن. انگار داری نان و گوشت می خوری.

تنوع در پیتزا

یک فرق پیتزای ایتالیایی با آمریکایی

از همه این موارد که بگذریم به حق امریکایی ها در پیتزا تنوع زیادی به وجود آوردن. سبک سنتی و ایتالیایی پیتزا با ورود به امریکا به طرز شگفت انگیزی تغییر کرد! دربرخی از ایالات امریکا پیتزا ژامبون و آناناس، میگو و ادویه کاخون در دکه ها به فروش میرسه! امریکایی ها از هر چیزی که فکرشو بکنی! پیتزا تهیه می کنن البته پیتزای گوشت با انواع مختلف گوشت در حجم زیاد طرفدار بیشتری داره.

تفاوت بین پیتزاهای امریکا و ایتالیا
این موارد فرق های اصلی بین پیتزای ایتالیایی و امریکاییه . به نظرت کدوم یکی از این پیتزاها خوشمزه ترن؟ طرفدار سبک امریکایی هستی یا ایتالیایی؟ به نظر من پیتزا به هر شکلی که باشه خوشمزه اس و نمیشه بهش نه گفت نظر تو چیه؟ نظر دو خطی خودت رو در همین صفحه بنویس و از نت نظر یک جایزه خیلی خوب بگیر! با فرستادن یک عکس از پیتزای خوشمزه می تونی شانس خودت رو بیشتر کنی! برای بهترین و جالبترین نظر و عکس ارسالی یک سورپرایز ویژه در نظر گرفته شده.فرصت رو از دست نده!

/www.hungryhowies.com/

3 دیدگاه

نظر بده

مطلب های مرتبط

  1. مطلب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: افسانه رجب پور

افسانه هستم فعال،پر انرژی و علاقه مند به جستجو . از خوندن نظرت راجع به پست هام خوشحال میشم. اگه به موضوع خاصی علاقه مندی کافیه به من بگی تا در موردش از همه پرس و جو کنم و بهترین رو برات بنویسم .