in

بی نظیربی نظیر ضعیفضعیف بامزهبامزه افتضاحافتضاح

گزارش اختصاصی از بازار گل غرب تهران

gozaresh eekhtesasi az bazare gole gharb e tehran

امروز سری زدم به بازار گل غرب تهران تا ببینم چه گل هایی آورده. هوا کمی سرد بود ولی انگار تمام تهران اینجا جمع شده بودن! با دیدن این گل و گیاهان رنگارنگ هیچ کس متوجه سردی هوا نمی شد! بازار گل غرب تهران همیشه پر از آدم هاییه که عاشق طبیعت و زیبایی اش هستن و تا فرصتی پیدا میشه به زیباترین پارک های تهران و یا باغ گل میرن و هوایی تازه می کنن. در بازار گل غرب تهران هر کسی رو که می بینی یک گلدون خریده و لبخند از روی لبهاش محو نمیشه.

با من به بازار گل غرب تهران بیا تا تو را غرق گل کنم

بازار گل غرب تهران و سالن های سرپوشیده

خرید گل و گیاه

اینجا می تونی مجموعه کاملی از گل های مختلف رو با هم ببینی که در 3 سالن مجزا در کنار هم قرار گرفته. اولی گلدان های پلاستیکی و سرامیکی زیبایی رو برای فروش داره و در دومی زیباترین گل ها و گیاهان آپارتمانی، بونسای و کاکتوس ها رو می تونی پیدا کنی. اما در سالن سوم جلوه زیبایی از گل های شاخه بریده رو در گلدان هایی پر از آب می بینی. بهترین آتلیه عروس و بهترین تالارهای عروسی رو که انتخاب کردی نوبت گلکاری ماشین عروسه که نباید فراموش کنی! تزیین ماشین عروس، دست گل و سبد گل هم با هماهنگی انجام میشه.

فاز باغچه ای بازار گل

فاز باغچه ای بازار گل

در این قسمت گل های باغچه ای، رز، بنفشه و خاک و کود به فروش میرسه. نهال مرکبات، انگور، نشا گوجه فرنگی، خیار، گلان توت فرنگی و خیلی گیاهان دیگه در فاز باغچه ای به فروش میرسه. این قسمت سرپوشیده نیست و بازه.

تزئینات و گلدان های فانتزی

بازار گل غرب در تهران

دو سالن بزرگ با غرفه های مختلف انواع وسایل تزئینی سفالی و چوبی، گلدان، بذر وسایل باغبانی برای آبیاری فطره ای و موارد اینجوری رو می فروشن . پیشنهاد می کنم از غرفه بسیار زیبای کاکتوس ها حتما دیدن کن! ارزش بالا رفتن از اون پله های بزرگ رو داره باور کن.

چگونه به بازار گل غرب تهران بروم؟

آدرس بازار گل غرب تهران

در تهران چندین بازار گل و گیاه وجود داره که می تونی با توجه به مسیرت انتخاب کنی. بازار گل غرب تهران انتخاب خوبی برای ساکنین غرب تهرانه. راه های دسترسی خوبی داره و همه پمپ بنزین آبشناسان رو می شناسن.

دسترسی با اتومبیل شخصی

1-یادگار امام شمال –بزرگراه نیایش- نیایش غرب- آبشناسان-ستاری دوربرگردان دوم

2-آدرس: انتهای اتوبان ستاری شمال، دومین خروجی دوربرگردان، جنب پمپ بنزین

3- ستاری شمال-قبل از میدان دانشگاه آزاد- فرعی به سمت خیابان زیتون- فرعی سمت راست بپیچ.

دسترسی عمومی با  خطوط مترو، اتوبوس و تاکسی

گل و گیاه در تهران

تهران گردی با مترو هم گزینه خوبیه که متاسفانه برای بازار گل غرب تهران هنوز هیچ خط مترویی راه اندازی نشده. تاکسی خطی تا بازار گل غرب تهران وجود نداره . تا میدون پونک رو باBRT  میتونی بری بعد در ابتداي بلوار شهيد ميرزا بابايي سوار خطي‌هاي ايرانپارس شده و پمپ بنزين ايرانپارس پياده میشی. از پمپ بنزین تا بازار گل غرب تهران یک پیاده روی کوتاه 5 دقیقه ای لازمه!  Snapp Taxi تاکسی اینترنتی هم  برای همه مسیرها وجود داره.

قیمت ها در بازار گل و گیاه غرب تهران

سیکلمن در بازار گل تهران

قیمت ها از میادین اصلی گل در تهران کمی بیشتره ولی از همه گل فروشی های منطقه قیمت ها بسیار کمتر و مناسب تره. مثلا این گل سیکلمه زیبا رو که گل فروشی های محل کمتر از 15 هزار تومن نمیدن در بازار گل غرب تهران 7 هزار تومن خریدم.! بازار چانه زنی هم رواج داره. اگر تعداد زیادی گل بخوای می تونی تخفیف خوبی بگیری!قیمت ها می تونه نوسان داشته باشه پس فوری پرداخت نکن.

ساعات کار بازار گل و گیاه غرب تهران

بنفشه های بازار گل غرب تهران

اینجا از 9 صبح تا 8-9 شب بازه. البته از ساعت 3-1 جوابگو نیستن و ناهار می خورن! روزهای جمعه و تعطیلات هم بازار گل غرب بازه فقط در عزاداری ها تعطیل میشه.قبل از عید هم تمام غرفه ها و حتی روی پله ها پر از وسایل تزیینی و ماهی گلی میشه.

نظرت چیه یک روز رو در یک باغ گل زیبا بگذرونی! از بازارهای گل تهران کدومشو می شناسی؟ اون بازارها چه فرقی با بازار گل غرب تهران دارن ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: افسانه رجب پور

افسانه هستم فعال،پر انرژی و علاقه مند به جستجو . از خوندن نظرت راجع به پست هام خوشحال میشم. اگه به موضوع خاصی علاقه مندی کافیه به من بگی تا در موردش از همه پرس و جو کنم و بهترین رو برات بنویسم .