in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

تجربه بازدید از نمایشگاه الکامپ

Tajrobe bazdid az namayeshgahe elecomp

همه می دونیم که پیشرفت یک ملت در علم و دانش  به نوآوری ها و ایده های جدید مخترعین و افراد مشتاق جامعه نسبت مستقیم داره. موجی از ایده ها و اختراعات از چند سال پیش در ایران راه افتاده که در نوع خودش بی نظبره. از اختراع چسب زخم جدید گرفته تا ربات هوشمند. اما اگه خود ما بخوایم ایده پردازی کنیم چطور؟ یکی از عمده راه هایی که میشه ایده پروری کرد بازدید از نمایشگاه های فعال در این زمینه هست که بازدید از نمایشگاه الکامپ هم از این قضیه مستثنی نیست. نمایشگاه الکامپ هر ساله بمدت 4 روز در مراکز استانها و بخصوص تهران در محل نمایشگاه های دائمی تشکیل میشه و پر از این ایده ها و نو آوری هاست. تو تابحال بازدید از نمایشگاه الکامپ رو تجربه کردی؟ تو این مطلب با من همراه شو تا از تجربه بازدید از نمایشگاه الکامپ برات بگم.

تجربه بازدید از نمایشگاه الکامپ

برای بازدید از نمایشگاه الکامپ کجا بریم

حدود ده سال پیش یا بیشتر بود که اولین بار خیلی اتفاقی تصمیم گرفتم با یکی از دوستان از نمایشگاه الکامپ دیدن کنم. تا قبل از اون تنها نمایشگاهی که رفته بودم نمایشگاه کتاب بود! اون زمان هنوز بصورت حرفه ای کامپیوتر رو دنبال نمی کردم اما تجربه بازدید از نمایشگاه الکامپ برام خیلی جذاب بود.

ورود به نمایشگاه

بعد از پرس جو در تهران سوار تاکسی هایی شدیم که تا تجریش میرفتن و از اونجا هم بعد از چند دقیقه پیاده روی یه سری تاکسی بودن که تا دم نمایشگاه میبردن. رفتیم و وقتی وارد محوطه نمایشگاه شدیم یه نقشه دادن دستمون که گم نشیم. از وسعت اونجا حسابی تعجب کرده بودم. زمانی که رسیدم ساعت 12 ظهر و روز سوم برگزاری بازدید از نمایشگاه الکامپ بود. وارد سالن مبنا شدیم و با تعجب شروع کردم به تماشای جمعیت و تماشای غرفه های رنگارنگ. جلوی هر غرفه ای که می رسیدیم یه ساک دسته دار میدادن بما با کلی بروشور و کتابچه تبلیغات محصول.

اتمام ساعت نمایشگاه

بازدید از نمایشگاه الکامپ

تا نزدیکای ساعت 5 بود که هنوز داخل سالن مبنا بودیم و غرق تماشای چیزای خلاقانه و تکنولوژی های جدیدی که قرار بود وارد بازار بشه. که از بلندگو اعلام کردن نمایشگاه در حال تعطیل شدنه و باید سالن رو ترک کنیم.  از تجربه بازدید از نمایشگاه الکامپ بخش بازی های رایانه ایش رو خیلی دوست داشتم. واقعاً هیجان انگیز بود. اما ناراحت بودم از اینکه فقط تونسته بودم از بین اینهمه سالن فقط از یک سالن توی این چند ساعت دیدن کنم.

توی یکی از غرفه ها دیدم که یه مسابقه حدس زدن صدای خواننده گذاشته بودن و هدفن جایزه میدادن. خواستم شرکت کنم که دیگه فرصت نشد. بعد از اینکه از نمایشگاه بیرون اومدم با اونهمه پیشرفت های علمی که اونجا دیده بودم همش با خودم فکر می کردم بهتره تغییر رشته بدم و کامپیوتر رو دنبال کنم، ولی بعد یکی دو هفته این فکرها از سرم افتاد. 🙂

تجربه دوباره بازدید از نمایشگاه الکامپ

چند سال بعدتر بازهم تصمیم به بازدید از نمایشگاه الکامپ گرفتم. احساس میکردم تجربه بازدید از نمایشگاه الکامپ برای بار دوم می تونه خیلی برام جذابتر و مفیدتر باشه. چون دیگه توی این زمینه آمادگی بیشتری داشتم. با چنتا از دوستان قرار گذاشتیم و همون روز اول بازگشایی نمایشگاه الکامپ خودمون رو رسوندیم. آخه یکی از دوستان گفته بود اگه روز اول برید اشانتیون های خوبی گیرتون میاد. و همینطور هم شد. 🙂

اشانتیون و دیدار با دوستان

نمایشگاه الکامپ چه فرقی با بقیه نمایشگاه ها داره؟

من دو حلقه نرم افزار حسابداری و یک فلش 8 گیگ با کلی ساک دستی خوشگل  بعنوان اشانتیون گرفتم. با خیلی از شرکت هایی که بصورت اینترنتی میشناختیمشون از نزدیک آشنا شدیم واقعا حس خوبی بود. بخصوص بچه های یکی از انجمن های فعال که قبلا باهاشون قرار گذاشته بودیم همه توی یک غرفه مربوط به همون سایت جمع شده بودن که حسابی هم با شیرینی و نسکافه از ما پذیرایی کردن.

سومین تجربه، بازدید از نمایشگاه الکامپ در رشت

سومین تجربه بازدید از نمایشگاه الکامپ توی شهر خودمون رشت بود. محیط نمایشگاه تنها یک سالن نسبتاً بزرگ بود ولی همون جذابیت نمایشگاه تهران رو داشت.

اهمیت بازدید از نمایشگاه الکامپ

چیزی که در مورد بازدید از نمایشگاه الکامپ خیلی برام اهمیت داشت دیدن خلاقیت ها و مشاغل مختلف عرصه الکترونیک و ارتباطات بود که ازش ایده بگیرم و مسیر درستی رو برای آینده م انتخاب کنم. دیدن بعضی از افراد بسیار جوان بخصوص بعضی از خانم هایی با سن خیلی کم که در زمینه برنامه نویسی یا تأسیس سایت خدماتی به موفقیت چشمگیری رسیده بودن واقعاً برام تجربه شیرینی بود.

دوست گلم، اگه تجربه بازدید از نمایشگاه الکامپ رو داری، برام کامنت بذار و از تجربت واسم بگو و بگو از کدوم بخش های نمایشگاه بیشتر خوشت اومده؟ ممنون که مطالبم رو مطالعه می کنی.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نویسنده: آزاده ملک زاده

آزاده هستم، یکی از بلاگرهای نت نظر. دختری شاد و فعالم و سعی میکنم در لحظه زندگی کنم. عاشق کافه گردی، فیلم و سریال و بازی های کامپیوتری هستم. به محیط زیست علاقه زیادی دارم و حامی پر و پا قرص حیواناتم، خودم هم یه گربه خوشگل و دوست داشتنی و خاص دارم که همه زندگیمه.
اگه دوست داری بیشتر با روحیاتم آشنا بشی می تونی بزنی رو اسمم و تمام مطالبی که نوشتم رو بخونی. اگه موضوع جالبی به ذهنت می رسه باهام در میون بذار تا درباره ش یک پست جالب و جذاب برات بنویسم.