in

افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه بی نظیربی نظیر

5 بازی دورهمی برای عید نوروز

5bazi e dore hami baraye eide norooz

توی تعطیلات نوروز دورهمی های فامیلی و دوستانه هم بیشتر میشه. معمولا توی این جور جمع ها بساط خنده و شوخی و بازی هم برقراره. نوروز زمان خوبی برای یه بازی دورهمی با حال و جالبه که همه رو سرگرم کنه. هر کی سلیقه ای داره و هر کی از یه بازی خوشش میاد بازی دورهمی خوب هم زیاده! این چند بازی دور همی مناسب برای همه سنین هستش.

این 5 بازی دورهمی با حال رو در تعطیلات نوروز فراموش نکن

5- وسطی

بازی دورهمی جالب نوروزی

این بازی گروهیه و مناسب برای افرادیه که اهل گردش در پارک و پیک نیک و اینا هستن! افراد به دو گروه تقسیم میشن و یک گروه با قرعه وسط و گروه دیگه هم دو قسمت در اطراف صف می کشن و باید با توپ افراد وسط رو هدف بگیرن! بازی دورهمی هیجانی و شادیه که می تونه یک روز زیبای بهاری رو خاطره انگیز کنه.

4-جنگا

بازی دور همیJenga

یک بازی دورهمی برای نوروز که می تونی حتی در جمع های کوچکتر هم  بازی کنی و همه رو سرگرم کنی.54 قطعه چوب که در 18 ردیف سه تایی افقی و عمودی چیده میشه. حواس جمع، دستان بدون لرزش و استراتژی قوی لازمه تا بتونی یک قطعه چوب رو از محل خودش برداری و روی بقیه چوب ها بزاری! خیلی بازی دورهمی جالب و با حالیه جای جر زنی هم کم و بیش وجود داره.

3- گل یا پوچ

بازی نوروزی

بازی دورهمی محبوب و نوستالژِیک می خوای گل یا پوچ رو انتخاب کن! یه بازی که نسل هاست داره انجام میشه و همچنان دوست داشتنیه. محدودیت در تعداد نفرات وجود نداره و باید حدس بزنی گل دست کیه. گل همون کاغذ مچاله کوچیکه که سرنوشت بازی رو مشخص می کنه! هر چه تعداد نفرات بازی بیشتر باشه هیجان بازی هم بیشتر میشه.

2- پانتوميم

یه بازی دورهمی قدیمی که همیشه رو بورسه و طرفدار زیادی هم داره بازی جالب و خنده دار پانتومیم هستش! می تونی جمع رو به دو گروه تقسیم کنی و هر گروه به صورت تک نفره برای گروه مقابل یک کلمه رو با پانتومیم نمایش بده. نتیجه از اونی که فکرشو می کنی خیلی خنده دار تر میشه! باور نداری می تونی همین امروز امتحان کنی.

1-بینگو – دبلنا

بینگو من دبلنا شدم

بینگو همون دبلنای خودمونه که یه بازی دورهمی و کاملا وابسته به شانسه! کارت هایی داره که روش عددهای نوشته شده. مناسب برای همه گروه های سنیه و نوه و بابا بزرگ میتونن در کنار هم بازی کنن تعداد افراد محدودیتی نداره . در تمام دنیا بینگو یه بازی دورهمی جالب و مخصوص روزهای تعطیله! البته وقتی جر زنی کنی و تقلب هیجان بازی بیشتر میشه امتحان کن پشیمون نمیشی.

این بازی ها نمونه ای از انواع بازی دورهمی هستن که خیلی محبوب و پر طرفدارن. بازی های دورهمی نوروزی  کنار شوخی و خنده و آجیل عید خیلی می چسبه. بهتره برای تیم بازنده جریمه ای در نظر گرفته بشه تا هیجان و صد البته جرزنی بازی هم بیشتر بشه! مثلا بازنده ها برای برنده ها بستنی بخرن یا یه چیزایی تو همین مایه ها.دورهمی های تو چجوریه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: افسانه رجب پور

افسانه هستم فعال،پر انرژی و علاقه مند به جستجو . از خوندن نظرت راجع به پست هام خوشحال میشم. اگه به موضوع خاصی علاقه مندی کافیه به من بگی تا در موردش از همه پرس و جو کنم و بهترین رو برات بنویسم .