in ,

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح بامزهبامزه

زنان کابینه دولت روحانی چه کسانی هستند؟

zanane cabine dolat rohani che kasani hastand?

از زمانی که انقلاب اسلامی در ایران بنیانگذاری شد نقش زنان در سیاست حضور پر رنگ تری پیدا نمود. در طی این 39 سال گذشته شاهد حضور و فعالیت بسیاری از بانوان در عرصه سیاست بودیم که در اکثر موارد پیشرفت های چشمگیری نیز از این طریق حاصل گردید. بسیاری از حقوق بانوان کشور را شاید مردان سیاست نتوانند به درستی درک نمایند لذا با مشارکت زنان در این امر بسیاری از حقوق زنان ایرانی محقق شد. یکی از مهترین منسب های حکومتی پست وزارت می باشد که توسط رئیس جمهور پس از انجام انتخابات در هر دوره ی 4 ساله تعیین و توسط مجلس تأیید می گردند در 4 سال گذشته نیز در لیست زنان کابینه دولت روحانی شاهد چند بانوی سیاسی بودیم. با توجه به سیاست و رویکرد دولت آقای روحانی و گشایش درب های جدیدی به سوی جهانی شدن و تعامل با کشورهای دنیا مطالبات بانوان نیز در عرصه های سیاسی، اجتماعی، هنری، ورزشی و.. بیشتر خواهد شد. لذا حضور بیشتر وزرای زن در کابینه دولت دوازدهم نیز می تواند این تعامل و احقاق حق بانوان را بهتر و بیشتر مدیریت نماید. اگر تمایل دارید زنان کابینه دولت روحانی را بهتر بشناسید در این مطلب با همراه شوید. همچنین برای دوره جدید ریاست جمهوری نیز لیست زنان کابینه دولت روحانی در لینک زیر قرار خواهد گرفت.

در نت نظر بخون: لیست وزرای دولت دوازدهم

زنان کابینه دولت روحانی ، بیوگرافی و سمت فعلی آنها

خانم دکتر معصومه ابتکار اولین زن ایرانی در هیئت دولت

معصومه ابتکار وزیر محیط زیست

خانم معصومه ابتکار (نیلوفر ابتکار) در سال 1339 در تهران متولد شد. او دختر تقی ابتکار دومین رئیس سازمان محیط زیست پس از انقلاب و همسر مهندس سید محمد هاشمی است. وی دارای مدارک تحصیلی لیسانس تکنولوژی پزشکی و دکترای ایمنی شناسی یا ایمونولوژی است. معصومه ابتکار اولین زن ایرانی است که پس از انقلاب به کابینه دولت راه یافت. او در دولت سید محمد خاتمی به ریاست سازمان محیط زیست را بر عهده داشت و بعد از گذشت سالها در دولت دکتر حسن روحانی نیز به جایگاه قبلی خود بازگشت و دوباره ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست به او واگذار شد. علاوه بر این خانم معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور نیز هست و از مهمترین زنان کابینه دولت روحانی به شمار می رود.

خانم شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده در دولت روحانی

بانوان هیأت دولت

یکی دیگر از زنان کابینه دولت روحانی خانم شهیندخت مولاوردی است، وی متولد سال 1344 در شهرستان خوی استان آذربایجان غربی می باشد، همچنین او همسر آقای حمید آیتی حقوقدان و رئیس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری است. خانم مولاوردی دارای مدرک لیسانس حقوق و فوق لیسانس حقوق بین الملل است. او در کابینه دکتر حسن روحانی به شغل معاونت رئیس جمهور اشتغال دارد. لازم به ذکر است وی در زمان ریاست جمهوری آقای محمد خاتمی نیز مدیر ارتباطات بین الملل مرکز امور مشارکت زنان را بر عهده داشت.

خانم دکتر الهام امین زاده تنها زن اصولگرا از زنان کابینه دولت روحانی

وزیر دولت روحانی

خانم الهام امین زاده در سال 1343 در شهر شیراز متولد شد. او یکی از افراد اصولگرای کابینه دولت یازدهم است و دارای مدرک فوق لیسانس حقوق از دانشگاه شهید بهشتی و دکترای حقوق بین الملل از دانشگاه گلاسکو می باشد. او در دولت حسن روحانی به شغل دستیار رئیس جمهور در امور شهروندی اشتغال دارد. الهام امین زاده پیش از این در نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی بوده است.

خانم دکتر زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی

احمدی پور رئیس میراث فرهنگی

خانم زهرا احمدی پور متولد سال 1331 در شهرستان ملایر است. او دارای مدرک فوق لیسانس جغرافیا و برنامه ریزی شهری و دکترا جغرافیای سیاسی می باشد. وی در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی مدیر کل دفتر تقسیمات کشوری بود و در دوره اول ریاسیت جمهوری حسن روحانی به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشتغال دارد. زهرا احمدی پور از پایه گذاران رشته جغرافیای فرهنگی در پژوهشگاه علوم انسانی می باشد.

خانم دکتر اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران

وزیر اصلاح طلب دولت روحانی

خانم اشرف بروجردی متولد 1336 شهرستان لار استان فارس است. وی که خود اصلاح طلب است خواهر علاءالدین بروجردی نماینده اصولگرای مجلس و همسر شهید غلامعلی معتمدی معاون وزیر کار در دولت شهید رجایی است که در حادثه هفتم تیرماه سال 60 به شهادت رسید. خانم بروجردی دارای دکترای فقه سیاسی از دانشگاه بیروت است و به زبان های انگلیسی و عربی تسلط کامل دارد. او در سال 93 ریاست کمیته بانوان ستاد دکتر حسن روحانی را بر عهده داشت. خانم بروجردی جزء زنان کابینه دولت روحانی است که به سمت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران اشتغال دارد وی همچنین عضو هیئت علمی پژوهشکده عاوم انسانی و مطالعات فرهنگی است.

خانم مهندس نیره سادات پیروزبخت نخستین زن به عنوان رئیس سازمان استاندارد

رؤسای زن در هیئت دولت

خانم نیره پیروزبخت نخستین زن ایرانی است که ریاست سازمان استاندارد کشور را به عهده گرفته. وی دارای مدرک لیسانس مهندسی مواد یا ریخته گری از دانشگاه علم و صنعت ایران است. او تا پیش از این سمت، مدیرکل ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان بود.

در نت نظر بخون: وظایف رئیس جمهور

دوست عزیز با عنایت به این اینکه مطلب فوق مورد رضایت شما بوده باشه. با ارائه نظرات و انتقادات خودتون در مورد این مطلب من رو از کیفیت کار مطلع کن. بالا رفتن کیفیت مطالب و موضوعات و سوژه ها به نظرات سازنده شما بستگی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: بهنام رحیمی نژاد

متولد اسفند هستم و عاشق نجوم و فضا و سازه های باستانی. این علاقه از زمانی شروع شد که وقتی بچه بودم پدرم ماجرای دیدن بشقاب پرنده رو در فاصله چند متریش توی مزرعه برام تعریف کرد! دیگه همیشه سرم به آسمون بود شاید یه بار چیز عجیبی ببینم! یه بار دیدم ولی نفهمیدم چی بود! چیزی به اندازه بشقاب غذا خوری به رنگ ماه و با سرعت دور شد. راستی یه بار هم یه موجود خاکستری دیدم که دراز و لاغر و سایه مانند بود، هنوزم برام سواله که چی بود! دویدم دنبالش ولی گم و گور شد!
حرفه اصلیم مشخص نیست چیه، خیلی کارا انجام میدم و تو بعضی موارد هم تخصص دارم. طراحی وب، وردپرس، سئو، هاستینگ، الکترونیک، کامپیوتر، IT و شبکه...
شعار من: همه چیز در این عالم یک توجیه علمی داره، حتی...
آرزوی من: تا جایی که عمرم قد بده بتونم هرچه بیشتر سر از کار دنیا در بیارم و با چیزای عجیب و غریبی روبرو شم...