in

بامزهبامزه بی نظیربی نظیر

لیست 20تایی بهترین دیدنی های فرانسه

liste 20 tayie Behtarin Didani haye France

فرانسه یا کشور برج ایفل یکی از زیباترین کشورهای دنیاست که خیلی ها آرزو دارن حتی یک بار هم که شده به این کشور رویایی سفر کنند و دیدنی های فرانسه رو از نزدیک ببینند. اگه اهل سفر و گردشگری هستی این پست رو تا انتها بخون چون در اینجا می خوایم با هم از بهترین دیدنی های فرانسه دیدن کنیم و با جاذبه های گردشگری فرانسه آشنا بشیم. تو دوست خوبم که این مطلب رو می خونی امیدوارم خیلی زود برای بازدید از دیدنی های فرانسه عازم این کشور فوق العاده زیبا بشی.

آشنایی با زیباترین دیدنی های فرانسه

20 – غار لاسکو (Lascaux)

غار لاسکو یکی از دیدنی های فرانسه

در سال 1940 چهار پسر نوجوان بطور اتفاقی غار لاسکو رو کشف کردن، جایی که غار نگاره های زیبایی رو از زمان پارینه سنگی تا به حال در خودش حفظ کرده. امروزه غار لاسکو یکی از دیدنی های فرانسه به شمار میاد. این غار از اتاق های مختلفی به اسم های سرسرای گاوها، گذرگاه، دودکش، سالن کلیسا، صومعه و اتاق گربه سانان تشکیل شده که داخل هر کدوم تصاویر خاصی نقاشی شده.

19 – شهر تاریخی نیم (Nimes)

شهر تاریخی نیم یکی از دیدنی های فرانسه

شهر نیم یکی از دیدنی های فرانسه ست که سالانه گردشگران زیادی رو به خودش جذب می کنه. در دوران باستان این شهر از مهمترین شهرهای گل روم (فرانسه کنونی) بوده و آثار باستانی زیادی از اون هنوز در شهر نیم باقی مونده که از مهمترین اونها میشه به یک آمفی تئاتر فوق العاده شگفت انگیز بنام Arenes de Nimes و یک معبد رومی بسیار زیبا بنام Cathedrale Notre-Dame de Reims اشاره کرد.

18 – ویکس لیون (Vieux Lyon)

آشنایی با جاذبه های گردشگری فرانسه

ویکس لیون یا لیون قدیم یکی از بزرگترین مناطق رنسانس در اروپاست این شهر قدیمی پر از خیابون ها و کوچه های باریکه که در دوره رنسانس ساخته شدند. این منطقه پوشیده از ساختمون های بسیار زیباییه که در حال حاضر به صورت موزه دراومدن. ویکس لیون از زیباترین جاذبه های گردشگری فرانسه ست.

17 – شهر زیبای بونیفاسیو (Bonifacio)

راهنمای سفر به فرانسه

بونیفاسیو در قسمت جنوب غربی جزیره کورسیا قرار داره. ساختمون های باشکوه و زیبای این شهر تا نوک صخره ها امتداد داره و این صخره ها که عمدتاً از سنگ آهک سفید تشکیل شدند در اثر فرسایش جلوه زیبایی گرفتند. در گذشته قلعه یک لژیون خارجی در این شهر قرار داشته که در حال حاضر ازش بعنوان موزه استفاده میشه.

16 – صخره دریایی اترتا (Etretat Cliffs)

لیست تمامی مناطق دیدنی فرانسه

صخره دریایی اترتا از فوق العاده ترین جاذبه های گردشگری طبیعی فرانسه ست. اترتا روستاییه با صخره های سر به فلک کشیده سفید که جلوه زیبایی داره و انقدر جذاب هست که از سراسر دنیا توریست ها برای دیدن این پدیده طبیعی شگفت انگیز به فرانسه سفر کنند.

15 – کلیسای ریمز (Reims Cathedral)

کلیسای ریمز یکی از زیباترین بناهای فرانسه

یکی از مهمترین دیدنی های فرانسه برای پادشاهی این کشور کلیسای جامع ریمز هست که پادشاهان فرانسه در اینجا تاجگذاری می کردند. از دیگر عواملی که باعث میشه کلیسای ریمز بین توریست ها از محبوبیت خاصی برخوردار باشه معماری فوق العاده زیبای بنا و مجسمه های بی شمار این کلیساست.

14 – شهر قدیمی استراسبورگ (Strasbourg Old Town)

معرفی شهر قدیمی استراسبورگ

یکی دیگه از زیبایی های فرانسه که به قرون وسطی برمیگرده شهر زیبای استراسبورگ هست. ساختمان های چوبی و کوچه ها و خیابون های باریک این شهر از گذشته تا به امروز برقرار بوده و بین گردشگران محبوبیت زیادی رو دارا هستند. معمولاً توریست ها برای رفت و آمد و گشت و گذار در این شهر زیبا از دوچرخه استفاده می کنند و یا اینکه پیاده روی می کنند، چون کوچه های باریک استراسبورگ برای ماشین سواری مناسب نیست.

13 – شهر انسی (Annecy)

آشنایی با زیباترین مناطق دنیا

در انتهای شمالی دریاچه انسی شهر بسیار زیبای انسی قرار گرفته که یکی از زیباترین مناطق دنیا به شمار میاد. این شهر زیبا زمانی بخشی از سوئیس بوده اما در سال 1860 به مرزهای فرانسه پیوست. در سراسر این شهر که قدم بزنی می تونی از ساختمون های رنگارنگ و زیباش انرژی و روحیه بگیری.

12 – کاخ فونتن بلو (Palace of Fontainebleau)

آشنایی با کاخ های فرانسه

عمارت فونتن بلو که از زمان فرمانروایی لویی هفتم تا زمان حکومت آخرین پادشاه فرانسه یعنی ناپلئون سوم محل زندگی پادشاهان فرانسه بوده. البته در ابتدا عمارت فونتن بلو بعنوان یک قلعه قرون وسطایی ساخته شده بود. در همین عمارت بود که ناپلئون بناپارت از تاج و تخت استعفا و بعد به جزیره آلب تبعید شد. در حال حاضر کاخ فونتن بلو بصورت موزه دراومده و از دیدنی های فرانسه ست که دیدنش بر هر توریستی واجبه.

11 – پل قنات رومی بون دو گار (Pont du Gard)

آشنایی با پل های فرانسه

این پل سه طبقه و زیبا که از دیدنی ترین مناطق فرانسه به شمار میاد بر روی رودخانه گاردون واقع شده. این اثر باستانی بیشتر از 2000 سال قبل توسط رومیان باستان ساخته شده و دیدن این بنا این سوال رو در ذهن تداعی می کنه که چطور مردم باستان با اون امکانات کم تونستن همچین بنای با عظمتی بسازند که بعد از اینهمه سال هنوز خم به ابرو نیاورده.

10 – کلیسای جامع شارتز (Chartres Cathedral)

مهمترین کلیساهای فرانسه

یکی دیگه از بناهای قرون وسطایی که دیدنی های فرانسه رو تشکیل میده کلیسای جامع شارتزه. مجسمه های زیبا و شیشه های رنگی این کلیسا بیش از 12 قرن قدمت دارند و معماری کلیسای شارتز بین توریست ها از محبوبیت زیادی برخورداره.

9 – کاخ های پاپ (Palais des Papes)

معرفی کاخ های پاپ یکی از عمارت های دیدنی فرانسه

این مجموعه در آوینتون فرانسه بنا شده و در زمان دو دستگی غرب محل حکومت پاپ های آوینتون بود. امنیت این قلعه بسیار بالا بود و دیوارهای اون 3 متر ضخامت داشت، علاوه بر این درهای آهنی بزرگ و برج های دیدبانی احتمال هر نوع سوء قصدی به جان پاپ ها رو منتفی می کرد.

8 – کاخ ورسای (Château de Versailles)

آشنایی با کاخ ورسای

کاخ ورسای که در نزدیکی شهر رویایی پاریس واقع شده یکی از دیدنی های فرانسه ست. در گذشته کاخ ورسای دربار حکومتی پادشاهان فرانسه به شمار می رفته، این کاخ توسط یونسکو بعنوان میراث جهانی انتخاب شده.

7 – موزه اوورسی (Musee d’Orsay)

معرفی موزه های فرانسه

یکی از فوق العاده ترین موزه های فرانسه موزه اوورسیه که زیباترین آثار هنری رو در خودش جای داده. ساختمانی که برای موزه اوورسی در نظر گرفته شده در ابتدا ایستگاه قطار بود ولی در سال 1977 این بنا به موزه تبدیل شد، جایی که زیباترین آثار هنری جهان در اونجا به نمایش دراومده.

6 – کلیسای جامع نتردام پاریس (Cathédrale Notre Dame de Paris)

معرفی کلیسای نتردام پاریس

کلیسای نتردام در جزیره سینه بر روی رودخانه سن و در مرکز شهر پاریس قرار داره، این جزیره کوچک و زیبا توسط 9 پل به دو طرف حاشیه رودخانه متصل شده. کلیسای نتردام در گذشته و پیش از قرن چهارم میلادی بعنوان یک معبد غیر مسیحی مورد استفاده قرار می گرفت ولی در قرن چهارم کلیسای بزرگ نتردام جای معبد رو گرفت و در طی این سال ها بارها و بارها بازسازی شد و بزرگتر شد.

5 – تئاتر رومی اورانژ (Théâtre antique d’Orange)

معرفی تئاتر رومی اورانژ در فرانسه

تئاتر اورانژ یکی از زیباترین و فوق العاده ترین تئاترهای رومی جهانه. این تئاتر در قرن اول میلادی ساخته شده و در حال حاضر در فصل تابستان محل برگزاری فستیوال اپرای سالیانه ست که از سراسر جهان بازدید کننده داره. این بنا بعنوان میراث جهانی سازمان یونسکو برگزیده شده.

4 – آکواریوم لا روشل (Aquarium La Rochelle)

زیباترین آکواریوم های دنیا

آکواریوم لا روشل یک اقیانوس کوچکه با انواع حیوانات آبزی زیبا. از کوسه و مرجان مدیترانه ای گرفته تا عروس دریایی و انواع ماهی ها در این آکواریوم میشه پیدا کرد. بازدید کنندگان لا روشل با رد شدن از راهروی آکواریومی می تونن زیبایی های اقیانوس رو از نزدیک تماشا کنند.

3 – قلعه چمبورد (Château de Chambord)

قلعه چمبرد در فرانسه

قلعه چمبرد در عصر رنسانس ساخته شده و شاهکار معماری قرون وسطایی در فرانسه به شمار میاد. فرانسیس اول این کاخ رو بخاطر عشق به معشوقه ش ساخت، چون قصر معشوقه ش کلاود روهان در همون نزدیکی بود و فرانسیس اول می خواست به دختر مورد علاقش نزدیک باشه. این قصر با وجود 440 اتاق یکی از بزرگترین قصرهای فرانسه ست.

2 – دیزنی لند پاریس (Disneyland Paris)

معرفی دیزنی لند پاریس از بهترین تفریحگاه های دنیا

مجتمع تفریحی دیزنی لند پاریس در سال 1992 افتتاح شد. این مجموعه تفریحی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری فرانسه به شمار میاد و روزانه افراد زیادی از پیر و جوون برای تفریح به دیزنی لند میرن. این مجموعه شامل 2 پارک تفریحی، استراحتگاه و مراکز خرید هست.

1 – برج ایفل (Eiffel Tower)

برج ایفل در چه سالی ساخته شد

دیگه نوبتی هم که باشه نوبت می رسه به برج ایفل که در طول سال بیشترین جذب توریست رو برای فرانسه انجام میده. برج ایفل در میدان شان دو مارس پاریس واقع شده و در واقع این برج زیبا به مناسب صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شده. ارتفاع برج ایفل 324 متره که در زمان خودش مرتفع ترین برج دنیا بوده.

لیست 20 تایی دیدنی های فرانسه رو با هم مرور کردیم، البته جاذبه های گردشگری فرانسه به این موارد خلاصه نمیشه و ما در اینجا به خیلی از نقاط دیدنی فرانسه مثل موزه لوور، معبد پانتئون، طاق نصرت تریومفه، کاخ تویلری، بلوار شانزه لیزه و… اشاره نکردیم. اگه به جاذبه های گردشگری نقاط مختلف جهان علاقمندی بهت پیشنهاد می کنم دیدنی های روسیه رو هم مطالعه کن. نظرت رو درباره این مطلب برام بنویس، دوست داری کدوم یکی از دیدنی های فرانسه رو از نزدیک ببینی و در کنارش سلفی بگیری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: آزاده ملک زاده

آزاده هستم، یکی از بلاگرهای نت نظر. دختری شاد و فعالم و سعی میکنم در لحظه زندگی کنم. عاشق کافه گردی، فیلم و سریال و بازی های کامپیوتری هستم. به محیط زیست علاقه زیادی دارم و حامی پر و پا قرص حیواناتم، خودم هم یه گربه خوشگل و دوست داشتنی و خاص دارم که همه زندگیمه.
اگه دوست داری بیشتر با روحیاتم آشنا بشی می تونی بزنی رو اسمم و تمام مطالبی که نوشتم رو بخونی. اگه موضوع جالبی به ذهنت می رسه باهام در میون بذار تا درباره ش یک پست جالب و جذاب برات بنویسم.