in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح بامزهبامزه ضعیفضعیف

احضار روح از خیال تا واقعیت

Ehzare rooh az khiyal ta vagheiat

همه ما داستان ها و فیلم های ترسناک زیادی درباره روح و احضار ارواح مردگان یا شیاطین و اجنه شنیدیم و دیدیم. اماشاید به ندرت کسی پیدا بشه که تجربه دیدن روح رو از نزدیک داشته باشه. چون تا به امروز مدرک محکم و قابل اثبات و ملموسی در خصوص احضار ارواح و اجنه به دست نیومده. اما اونقدر داستان و فیلم در موردش ساخته شده که به این واقعیت نزدیک میشیم که روح وجود داره. اما احضار روح داستان دیگریه. من معتقدم که علم برای همه چیز یک پاسخی داره و اگه تا به امروز برای بعضی موارد هنوز پاسخی پیدا نشده دلیل بر خرافات یا ماوراالطبیعه بودن قضیه نمیشه، صرفاً به خاطر نقص علمه که هنوز به دانشی برای تشخیص و اثبات یک قضیه نرسیده و میدونیم که علم همچنان در حال پیشرفته و هر روز بهش اضافه میشه. ماجرای احضار روح هم یکی از موارد نیمه حل شده ی علمیه که بسیاری از کارشناسان این رشته، در موردش اختلاف نظر دارن. سالهای زیادی در این زمینه تحقیق کردم و تصمیم گرفتم یافته های خودم رو در خصوص احضار روح در اختیارت قرار بدم، با من همراه باش.

در نت نظر بخون: مردآزما چیست؟

احضار روح از خیال تا واقعیت

اصولاً روح چیست؟

بدن ما موجودات از میلیاردها اتم تشکیل شده، و هر اتم از ذرات ریزتر تا اینکه به ماده کوارک (Quark) میرسه این موضوع که بعد از ماده کوارک چه چیزی نهفته هست، هنوز از دیدگاه علم ثابت نشده ولی معتقدم همونطور که این فضای بیکران ادامه داره و از پس هر ستاره ای یک ستاره جدید پیدا میشه، در خصوص ذرات اتمی هم همینطوره و هر چه قدر ماده شکافته بشه به چیز جدیدتری دست پیدا میشه. لذا ما موجودات و هر چیزی که در این عالم هست، از در کنار هم قرار گرفتن همین اتم ها به وجود اومدیم. شاید به نظر بیاد که اتم ها هوشمندانه رفتار میکنن و یا اینکه قدرتی برتر اونها رو هدایت میکنه که کجا به چه چیزی تبدیل بشن. هنوز به لحاظ علمی نمیدونیم! اما چیزی که واضحه همه چیز بر اساس نظمه، و گرانش حاصل از خورشید و دیگر سیارات نقش مهمی در این هدایت کردن داره.

ریزتر از اتم

اما چیزی که مهمه اینه که اتم ها هر جا باشن انرژی هم هست. سطوح انرژی در بدن ما بسیار مختلفه، بعنوان مثال مغز به دلیل تولید سیالات الکتریکی نوعی انرژی مغناطیسی از خودش متشر میکنه که باعث جذب و دفع بعضی افکار و حالات میشه. یا حنجره که انرژی صوتی ایجاد میکنه و تمام بدن ما که دارای این مراکز انرژی هستن و به اسم چاکرا شناخنه میشن.

مادامی که انسان زنده ست، انرژی حیات تمام این اتم ها رو در کنار هم نگه میداره و از متلاشی شدن اون ها جلوگیری میکنه. اما وقتی که انسانی میمیره، این انرژه به یکباره رها میشه و به تمام جهان پخش میشه. سرعت انتقال انرژی یا هر دانه اتم به حدی زیاده که ممکنه در کمتر از 1 ثانیه نوری به انتهای کهکشان برسه یا از جهانی دیگر جلوی چشم ما ظاهر بشه.

از نظر بنده، روح موجودات همین انرژی متلاشی شده ست. که ممکنه این انرژی در جای دیگه ای جمع بشه، و در بدن شخص دیگری حلول کنه، یا اینکه حتی در جایی مثل سیاره مشتری، بخشی از یک صخره رو تشکیل بده.!! یا اینکه به سمت خورشید جذب بشه و وعده ی جهنمی که داده شده نصیبش بشه. این فقط یک گمان شخصی هست.

در نت نظر بخون: کتابهای ترسناک

احضار روح چطور انجام می شود؟

همونطور که می دونی اگر ما بخوایم با یک فرد ژاپنی حرف بزنیم باید ابتدا زبان ژاپنی رو یاد بگیریم. پس اگه خوب دقت کنی همه چیز در این دنیا برای ارتباط برقرار کردن نیاز به یک زبان مخصوص به خودش رو داره. احضار روح هم به همین صورته. یعنی باید زبان احضار ارواح رو یاد بگیری. این زبان چیزیه که انرژی رها شده از جسم یک مرده رو دوباره در یک جا جمع میکنه و اون رو بصورت موفت در جسم یک میزبان که مدیوم نامیده میشه جا میده. این کار خطرات فراوانی داره که در ادامه ذکر می کنم.

زبان فراخوانی ارواح یا احضار ارواح و اجنه از نظر ما آدم ها شاید چیز کاربردی باشه اما میدونیم که کامل نیست. بنابراین اشتباهات زیادی داخلش هست. و ممکنه مثلا تو بجای روح پدربزرگت، روح یک قانل روانی قرن شانزدهم میلادی رو صدا بزنی! در اصل وقتی با این زبان صحبت میشه یا وردهایی که خونده میشه ، دری برای ورود ارواح پدید میاد که هر روحی میتونه ازش رد بشه و پا به دنیای مادی ما بزاره. اینها هنوز بصورت تصویر مشاهده نشده و تنها به علت عملکرد این فرایند یعنی ظاهر شدن روح، یک تصویر ذهنیه که برای درک بیشتر ماجرا خدمتت عرض میکنم.

ابزار و زبان احضار ارواح و اجنه

مراسم سنتی احضار ارواح

در آداب و رسوم مختلف برای احضار روح از روش های مختلفی استفاده میشه. مثلا قبیله از بومیان آفریقا، شخصی رو به عنوان مدیوم یا واسطه برای میزبانی روح احضار شده انتخاب می کردن، و جوشانده های گیاهی خاصی که نوعی مخدر محسوب میشه و مغز رو به فازهای مختلفی میبره، به اون میخورندن، تا زمانی که ماده مخدر اثر کنه، اون ها دور آتش میچرخیدن و چیزهایی هم درون آتش پرتاب میکردن تا دود حاصل از اون افراد اطراف آتش رو هم متوهم کنه. و در همین حین اورادی هم خونده میشد. در نهایت روح کسی که به دنبالش بودن در بدن میزبان حلول کرده و باهاشون حرف میزده. البته این نوع اجرای احضار ارواح هنوز هم در بسیاری از قبایل سرخپوستی و افریقایی انجام میشه.

استفاده از صفحه حروف

در اروپا و آمریکا استفاده از یک صفحه ی پر از حروف الفبا با نام “اویجا” یا “اوی یا” (Ouija) برای احضار ارواح و اجنه مرسومه.

صفحه اویجا

به این صورت که عده ای دور این صفحه حلقه زده و دست یک دیگر رو میگیرن و ورد هایی رو میخونن. و در نهایت با بردن نام شخص مورد نظر روحش رو احضار میکنن. روح این بار برای حرف زدن نیازی به حلول کردن در بدن کسی نداره و تنها با حرکت دادن نشانگر روی حروف صفحه حرف میزنه و حضار اون رو یادداشت میکنن و میخونن.

در نت نظر بخون: ترسناک ترین مکانهای ایران

احضار روح در کشورهای مسلمان

اما مسلمان ها شیوه های متفاوتی برای این کار دارن که اغلب با نوشتن ادعیه با حروف عجیب و غریب که بعضاً منسوب به رسم الخط جنیان هست، ارواح رو احضار میکنن. یا استفاده از وسایلی چون کتاب دعا، رمل، آیینه اعمالی رو برای احضار روح و اجنه انجام میدن.

احضار روح از نظر اسلام

دین اسلام به این جهت صفت کاملترین دین رو به خودش اختصاص داده، چون انسان رو از هر چیزی که براش مضره برحذر داشته. یعنی تجربه ده ها هزار سال زندگی انسان ها و آزمایش و خطا همگی در دین اسلام بعنوان یک راهنمای کامل و جامع در قالب قرآن کریم، به انسان ها هدیه شده. لذا احضار روح و اجنه نیز یکی از همین مواردی هست که به شدت بهش اشاره شده که از انجامش برحذر باشیم. ولی متأسفانه ذهن کنجکاو انسان همیشه به دنبال اکتشاف و باز کردن درهای بسته ست. حتی اگر به ضررش تمام بشه.

دیدن روح صحت داره؟

دیدن روح

همونطور که در ابتدا هم عرض کردم روح هیچ ماهیت شکلی نداره، و تنها یک انرژیه، مثل امواج وای فای، امواج رادیویی و غیره… اما شاید در شرایطی خاص شکلی رو به خودشون بگیرن که از این مسأله مطمئن نیستم. مثلاً میدان مغناطیسی در آهن ربا و شکل اون به چشم عادی دیده نمیشه اما با استفاده از کمی براده آهن که روی سطحی صاف ریخته شده و قرار دادن آهنربا در زیر اون، شکل میدان مغناطیسی ظاهر میشه. شاید این امر برای روح هم صحت داشته باشه. با اینجال در کتابها و سایت ها و مستندهای مختلف در خصوص دیدن روح و ارواح دیده شده تصاویر زیادی منتشر شده که راستی یا عدم اون رو به تصمیم خودت واگذار میکنم.

در نت نظر بخون: ترسناک ترین کتاب دنیا

دوست عزیزم، مطالبی که در خصوص احضار ارواح گفته شد، صرفاً تحقیقات و عقایده شخصی من بوده و اقتباس از جایی نیست. صحیح یا غلط بودن این مطلب تأیید یا رد نمیشه. اگه تجربه ای در زمینه دیدن روح و احضار روح داری خوشحال میشم در بخش نظرات با من در میون بزاری.

1 دیدگاه

نظر بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: بهنام رحیمی نژاد

متولد اسفند هستم و عاشق نجوم و فضا و سازه های باستانی. این علاقه از زمانی شروع شد که وقتی بچه بودم پدرم ماجرای دیدن بشقاب پرنده رو در فاصله چند متریش توی مزرعه برام تعریف کرد! دیگه همیشه سرم به آسمون بود شاید یه بار چیز عجیبی ببینم! یه بار دیدم ولی نفهمیدم چی بود! چیزی به اندازه بشقاب غذا خوری به رنگ ماه و با سرعت دور شد. راستی یه بار هم یه موجود خاکستری دیدم که دراز و لاغر و سایه مانند بود، هنوزم برام سواله که چی بود! دویدم دنبالش ولی گم و گور شد!
حرفه اصلیم مشخص نیست چیه، خیلی کارا انجام میدم و تو بعضی موارد هم تخصص دارم. طراحی وب، وردپرس، سئو، هاستینگ، الکترونیک، کامپیوتر، IT و شبکه...
شعار من: همه چیز در این عالم یک توجیه علمی داره، حتی...
آرزوی من: تا جایی که عمرم قد بده بتونم هرچه بیشتر سر از کار دنیا در بیارم و با چیزای عجیب و غریبی روبرو شم...