in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح بامزهبامزه

بزرگترین شهرهای جهان – لیست ۵۰ تایی

bozorgtarin shahrhaye jahan – list 50 tayi

فهرست

شاید اسم کشورهای زیادی به گوشت خورده باشه و بدونی که کدوم کشور بزرگتره یا چقدر جمعیت داره. ولی تا حالا شده بخوای بدونی بزرگترین شهرهای جهان کدوما هستن؟ شهرهایی که مساحتشون حتی ممکنه از یک کشور بزرگتر باشن یا اینکه حتی خودشون یک کشور باشن. طبق جستجوهایی که توی اینترنت داشتم ، تونستم ۵۰ تا از بزرگترین شهرهای جهان رو که بعنوان کلان شهرهای دنیا شناخته میشن بر اساس جمعیت شهریشون جمع آوری کنم و در این مطلب ارائه بدم. اگه مایلی شهرهای بزرگ جهان رو بشناسی و بدونی بزرگترین شهرهای جهان کدوما هستن تو این مطلب با من همراه باش

در نت نظر بخون: ۲۰ مکان دیدنی در آذربایجان

شهرهای بزرگ جهان بیشتر در چه کشورهایی قرار دارن

در این مورد به جرأت میشه به کشور چین اشاره کرد که دارای بزرگترین شهرهای جهان هست. حتی این موضوع در همین لیست ۵۰ تایی کلان شهرهای جهان به خوبی مشهوده. و بعد از چین کشور هند هم بزرگترین شهرهای دنیا رو داره و بعد از هند پاکستان در مقام سوم دارا بودن کلان شهرهای دنیا قرار میگیره.

لیست ۵۰ تایی بزرگترین شهرهای جهان

۱- شانگهای – چین عنوان اول کلان شهرهای دنیا

کلان شهرهای دنیا

شانگهای چین با جمعتی معادل ۲۴,۲۵۶,۸۰۰ نفر عنوان بزرگترین شهر دنیا رو به خودش اختصاص داده. شانگهای شهری باستانی در چین به شمار میره و قدمت چند هزار ساله داره و شاهد جنگها و افسانه های زیادی بوده. امروزه شانگهای یکی از زیباترین شهرهای چین به حساب میاد.

۲- کراچی – پاکستان عنوان دوم از بزرگترین شهرهای جهان

بزرگترین شهرهای دنیا

پاکستان به دلیل جنگهای داخلی متعدد که هنوزم درگیرش هست. هیچوقت اونجور که باید رنگ پیشرفت رو به خودش ندید به همین خاطر وقتی بشنوی که یکی از شهرهای بزرگ جهان در پاکستان قرار داره ممکنه کمی تعجب کنی. بله کراچی شهری بزرگ در پاکستانه که با جمعیتی در حدود ۲۳٫۵۰۰٫۰۰۰ نفر بعنوان دومین شهر بزرگ جهان شناخته میشه.

۳- پکن (بیجینگ) – چین و عنوان سوم از شهرهای بزرگ جهان

شهرهای بزرگ جهان

اولین بار که اسم بیجینگ رو شنیدم مارک یه تلویزیون بود به همین نام. و افتادم دنبال این که ببینم این کلمه چه معنی میده، و در اون زمان که هنوز اینترنتی نبود به سختی فهمیدم که شهریه در چین که ما به اسم پکن میشناسیمش. پکن بعنوان پایتخت چین با جمعیت حدودی ۲۱٫۵۱۶٫۰۰۰ نفر عنوان سومین شهر بزرگ جهان رو به خودش اختصاص داده.

۴- دهلی – هندوستان

شهر بزرگ جهان

دهلی یا Delhi در هندوستان هم با دارا بودن جمعیتی برابر با ۱۶,۷۸۷,۹۴۱ نفر در جایگاه چهارم بزرگترین شهرهای دنیا قرار میگیره.

در نت نظر بخون: بهترین فیلم های هندی

۵- لاگوس – نیجریه

لاگوس - نیجریه

نیجریه این کشور آفریقایی یکی از کشورهای بسیار وسیع این قاره به شمار میره. در گوشه جنوب غربی کشور نیجریه شهری نه تنها وسیع بلکه به جرأت میشه گفت یکی از زیباترین شهرهای دنیا که به نام لاگوس شناخته میشه وجود داره. لاگوس شهری ساحلی و منحصر به فرده که در تمام طول سال هوای تابستانی داره و توریست های زیادی از سراسر جهان به این شهر سفر میکنن. بخش عظیمی از شهر در آب قرار گرفته و بعبارتی دارای خیابان ها و کوچه های آبی هست. لاگوس چیزی در حدود ۱۶,۰۶۰,۳۰۳ نفر جمعیت داره.

۶- داکا پایتخت بنگلادش

داکا پایتخت بنگلادش

داکا پایتخت بنگلادش با مسافران معروف ایستگاههای قطارش با جمعیتی در حدود ۱۴,۵۴۳,۱۲۴ متر مربع از بزرگترین شهرهای جهان در رتبه ششم دنیا محسوب میشه.

۷- گوانجو – چین

بزرگترین شهرهای جهان

جمعت گوانجو ۱۴,۰۴۳,۵۰۰ نفر تا اواخر سال ۲۰۱۶ تخمین زده شده و بعنوان هفتمین شهر بزرگ جهان در ویکیپدیا مطرحه.

۸- استانبول – ترکیه

استانبول ترکیه

شهر تاریخی و توریستی استانبول ترکیه که نیمی در اسیا و نیمی در اروپا قرار گرفته از کلان شهرهای دنیا و یکی از پر تردد ترین شهرها در بین دو قاره آسیا و اروپا شناخته میشه. جمعیت بومی استانبول ۱۴,۰۲۵,۰۰۰ نفر محاسبه شده.

۹- توکیو – ژاپن

توکیو کلان شهر دنیا

توکیو مرکز ژاپن شهری که بارها دچار آسیب ها و بلایای طبیعی شد اما همچنان پر قدرت به توسعه ادامه داد و علیرغم همه این خسارات امروزه نه تنها از شهرهای بزرگ جهان، بلکه از پیشرفته ترین کلان شهرهای دنیا نیز محسوب میشه. جمعیت شهر توکیو ۱۳,۵۱۳,۷۳۴ نفر گفته شده و طبق اطلاعات ویکی پدیا نهمین شهر بزرگ دنیاست.

۱۰- مومبای – هند

بمبئی هندوستان

مومبای رو قبلا با نام بمبئی اسمش رو شنیدی. ولی در سالهای اخیر به مومبای تغییر نام داده و امروزه خیلی ها به همین نام میشناسنش. شهر مومبای با ۱۲,۴۷۸,۴۴۷ نفر جمعیت، شلوغی بسیار زیاد و در حال انفجاری رو تجربه میکنه و دست کمی از داکای بنگلادش نداره.

۱۱- مسکو – روسیه

شهر زیبای مسکو

شهر زیبا و محسور کننده مسکو پایتخت روسیه که قبلا هم مطلبی در خصوص جاهای دیدنیش ارائه کردم با جمعیتی برابر ۱۲,۱۹۷,۵۹۶ نفر از شهرهای بزرگ جهان و البته آسیا به شمار میاد.

در نت نظر بخون: جاهای دیدنی مسکو

۱۲- سائوپائولو – برزیل

سائوپائولو - برزیل

به اون طرف کره زمین میریم و سری به برزیل میزنیم. شهر سائوپائولو در برزیل با جمعیت ۱۲,۰۳۸,۱۷۵ نفر عنوان بزرگترین شهرهای دنیا و بزرگترین شهر قاره آمریکا رو به خودش اختصاص داده.

۱۳- شنزن – چین

شنزن - چین

اگه اسم این شهر به گوشت نخورده بهتره همین الان یکی از لوازم برقی و الکترونیکی که دور و برت هست رو با دقت نگاه کنی، در گوشه ای که جمله made in china نوشته حتما اسم شنزن به چشمت خواهد خورد. بله شهر شنزن چین یا بهتره اسمش رو بزاریم بازار کره زمین!! نه تنها از بزرگترین شهرهای دنیا به شمار میره بلکه مرکز ساخت و صادارات هر چیزی به دنیاست. شنزن یک شهر صنعتی وسیعه که حتی توی مغازه هاش هم کارمنداش در حال مونتاژ کردن گوشی موبایل هستن. یک شهر پر از تکنولوژی و لوازم خلاقانه و جدید. مساحت مفید شهر شنزن در حدود ۱۰,۷۷۸,۹۰۰ نفر جمعیت داره و جالب اینجاست که وقتی سوت ساعت شروع کار کارخونه ها زده میشه، این جمعیت به یک پنجم خودش میرسه و شهر حسابی خلوت میشه.

۱۴- سوچو – چین

شهر سلطنتی چین

امیدوارم اسمش رو درست نوشته باشم. این شهر تاریخی چین که پر از خانه های سلطنتی و باغهای بسیار بزرگه شهری زیبا و وسیع به شمار میره. و از بزرگترین شهرهای جهان هست . جمعیت شهر سوچو ۱۰,۶۵۰,۵۰۱ نفره.

۱۵- لاهور – پاکستان

لاهور - پاکستان

اطلاعات زیادی در مورد پاکستان و شهرهاش ندارم و تنها به ذکر جمعیت شهر لاهور بسنده میکنم. جمعیت کلی این شهر ۱۰,۳۵۵,۰۰۰ نفر و بعد از کراچی دومین شهر بزرگ پاکستان و پانزدهمین شهر از بزرگترین شهرهای جهان به شمار میاد.

در ادامه برای اینکه مطلب خارج از حوصله نشه از ارائه توضیحات اضافی صرف نظر میکنم و تنها به ذکر نام شهر و جمعیتش میپردازم.

۱۶- قاهره مصر

جمعیت ۱۰,۲۳۰,۳۵۰ نفر

۱۷- کینشازا – کنگو

جمعیت ۱۰,۱۳۰,۰۰۰ نفر

۱۸- جاکارتا – اندونزی

جمعیت ۱۰,۰۷۵,۳۱۰ نفر

۱۹- سئول – کره جنوبی

جمعیت ۹,۹۹۵,۷۸۴ نفر

۲۰- ونژو – چین

جمعیت ۹,۱۲۲,۱۰۲ نفر

۲۱- مکزیکو سیتی – مکزیک

جمعیت ۸,۹۷۴,۷۲۴ نفر

۲۲- لیما – پرو

جمعیت ۸,۸۵۲,۰۰۰ نفر

۲۳- لندن – انگلستان

جمعیت ۸,۷۸۷,۸۹۲ نفر

۲۴- شی آن – چین

جمعیت ۸,۷۰۵,۶۰۰ نفر

۲۵- نیویورک – آمریکا

جمعیت ۸,۵۵۰,۴۰۵ نفر

۲۶- بنگلور – هند

جمعیت ۸,۴۲۵,۹۷۰ نفر

۲۷- بانکوک – تایلند

جمعیت ۸,۲۸۰,۹۲۵ نفر

۲۸- نایجینگ – چین

جمعیت ۸,۲۳۰,۰۰۰ نفر

۲۹- دونگان – چین

جمعیت ۸,۲۲۰,۲۰۷ نفر

۳۰- ژانگ یینگ – چین

جمعیت ۸,۱۸۹,۸۰۰ نفر

۳۱- تهران – ایران

جمعیت ۸,۱۵۴,۰۵۱ نفر

۳۲- گوانجو – چین

جمعیت ۸,۱۲۸,۵۳۳ نفر

۳۳- شنیانگ – چین

جمعیت ۸,۱۰۶,۱۷۱ نفر

۳۴- بوگوتا – کلمبیا

جمعیت ۷,۸۷۸,۷۸۳ نفر

۳۵- حیدر آباد – هند

جمعیت ۷,۸۵۹,۲۵۰ نفر

۳۶- هوشی مین – ویتنام

جمعیت ۷,۶۸۱,۷۰۰ نفر

۳۷- هنگ کنگ – چین

جمعیت ۷,۳۷۴,۹۰۰ نفر

۳۸- بغداد – عراق

جمعیت ۷,۱۸۰,۸۸۹ نفر

۳۹- فوژو – چین

جمعیت ۷,۱۱۵,۳۶۹ نفر

۴۰- چنای – هند

جمعیت ۷,۰۸۸,۰۰۰ نفر

۴۱- چنگشا – چین

جمعیت ۷,۰۴۴,۱۱۸ نفر

۴۲- ووهان – چین

جمعیت ۶,۸۸۶,۲۵۳ نفر

۴۳- تیان جین – چین

جمعیت ۶,۸۵۹,۷۷۹ نفر

۴۴- هانوی – ویتنام

جمعیت ۶,۸۴۴,۱۰۰ نفر

۴۵- فیصل آباد – پاکستان

جمعیت ۶,۴۸۰,۷۶۵ نفر

۴۶- ریو دوژانیرو – برزیل

جمعیت ۶,۴۲۹,۹۲۳ نفر

۴۷- کینگدا – چین

مساحت ۶,۱۸۸,۱۰۰ نفر

۴۸- فوشان – چین

جمعیت ۶,۱۵۱,۶۲۲ نفر

۴۹- زون یی – چین

جمعیت ۶,۱۲۷,۰۰۹ نفر

۵۰- سانتیاگو – شیلی

جمعیت ۵,۷۴۳,۷۱۹ نفر

با امید به اینکه این مطلب مطابق رضایتت بوده باشه و در سطح اطلاعات عمومی تونسته باشم کمکی بکنم، خوشحال میشم از بخش نظرات من رو در مورد کیفیت این مطلب همراهی کنی. ممکنه نام بعضی از شهرها اشتباه نوشته شده باشه اگر نظر یا پیشنهادی در این مورد داری آماده شنیدنش هستم.

نویسنده: بهنام رحیمی نژاد

متولد اسفند هستم و عاشق نجوم و فضا و سازه های باستانی. این علاقه از زمانی شروع شد که وقتی بچه بودم پدرم ماجرای دیدن بشقاب پرنده رو در فاصله چند متریش توی مزرعه برام تعریف کرد! دیگه همیشه سرم به آسمون بود شاید یه بار چیز عجیبی ببینم! یه بار دیدم ولی نفهمیدم چی بود! چیزی به اندازه بشقاب غذا خوری به رنگ ماه و با سرعت دور شد. راستی یه بار هم یه موجود خاکستری دیدم که دراز و لاغر و سایه مانند بود، هنوزم برام سواله که چی بود! دویدم دنبالش ولی گم و گور شد!
حرفه اصلیم مشخص نیست چیه، خیلی کارا انجام میدم و تو بعضی موارد هم تخصص دارم. طراحی وب، وردپرس، سئو، هاستینگ، الکترونیک، کامپیوتر، IT و شبکه...
شعار من: همه چیز در این عالم یک توجیه علمی داره، حتی...
آرزوی من: تا جایی که عمرم قد بده بتونم هرچه بیشتر سر از کار دنیا در بیارم و با چیزای عجیب و غریبی روبرو شم...

2 دیدگاه

نظر بده
 1. با سلام مطالبتون فکر نکنم دقیق باشه. گوانجو ردیف هفتم و گوامجو ردیف سی و دوم. یه کم مطالب رو از جاهای معتبر تر کپی و پیست کن. با تشکر

  • سلام.
   از دقت نظر شما متشکرم.
   منبع ما سایت هایی مثل ویکی پدیا هست دوست من. مگر اینکه اشتباهات املایی صورت بگیره.
   همچنین در سایت نت نظر، به هیچ عنوان هیچ مطلبی از جایی کپی نمیشه، بلکه کاملا اختصاصی نوشته میشن.
   از اینکه در جمع ما حضور دارید مایه خرسندیست. موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عجیب ترین زندانهای دنیا کدومند؟

دیدنی های مالزی

لیست ۲۰ تایی بهترین دیدنی های مالزی