اختلاف ساعت ایران و آمریکا
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

اختلاف ساعت ایران و آمریکا

ekhtelaf saat iran va amrika

وقتی در مورد اختلاف ساعت ایران و آمریکا حرف میزنیم منظور روی نیم ساعت یا یکساعت اختلاف زمانی نیست. بلکه با توجه به اینکه آمریکا با اختلاف نزدیک به ۱۸۰ درجه از ایران در اونطرف کره زمین قرار گرفته و با در نظر گرفتن جهت گردش زمین، از لحاظ زمانی تقریبا چیزی در حدود ۸ الی ۱۲ ساعت از ایران عقبتره. بعبارتی اگه شما در حال خوردن عصرانه تون باشید، احتمالا آمریکاییها هنوز در خواب ناز صبحگاهی شون به سر میبرن. و اگه توی این بازه زمانی اتفاقی برای دنیا بیافته ما در ایران زودتر میتونیم ازش با خبر بشیم! اما اختلاف ساعت ایران و آمریکا روی یک مقدار ثابتی قرار نداره. و این به خاطر وسعت کشور آمریکاست که در ۴ قاچ زمین قرار گرفته که باعث میشه حتی در خود آمریکا هم بین شهرهای مختلف اختلاف زمانی فاحشی وجود داشته باشه. در این مطلب ما میخواهیم در مورد اختلاف ساعت ایران و آمریکا بیشتر توضیح بدیم.

در نت نظر بخون: برنده شدن در لاتاری آمریکا

چطوری اختلاف ساعت ایران و آمریکا رو محاسبه کنیم

برای اینکه بتونید بدون هیچ وسیله ای زمان تقریبی آمریکا رو نسبت به اون جایی که هستید به دست بیارید، باید در یک صفحه مسطح یا حتی روی زمین ۲۳ خط عمودی با فاصله مثلا ۱ سانتیمر از هم بکشید. در نهایت اگر این فاصله ها رو بشمری در نهایت ۲۴ فضای خالی خواهی داشت که هر کدوم از این فضاها نماینده ۱ ساعت شبانه روز هستش. مثل تصویر زیر:

محاسبه اختلاف زمانی

مبدأ این خطوط باید بریتانیا در نظر گرفته بشه که همه به اسم گرینویچ می شناسیمش و با مشخصه UTC-0 نمایش داده میشه. بنابراین اگه برای محاسبه اختلاف ساعت ایران و آمریکا یا هر کشور دیگه ای شروع کنید به شمردن بین خطوط میتونید محدوده زمانی رو به راحتی به دست بیارید. بعنوان مثال طبق تصویر بالا اگر بخوایم اختلاف ساعت ایران و آمریکا رو حساب کنیم با توجه به اختلاف زمانی ۳ ساعت و نیم با گرینویچ یا نصف النهار مبدأ مابقی رو شروع به شمارش میکنیم.

همونطور که متوجه شده با رسیدن به نقطه شرقی آمریکا اختلاف زمانی ایران و امریکا چیزی در حدود ۸ ساعت میشه. و هرچه به سمت غرب آمریکا پیش بریم این اختلاف زمانی بیشتر میشه.

اما مسأله ای که بسیار مهمه اینه که برای فهمیدن اختلاف زمانی ایران و آمریکا نمیتونی کل آمریکا رو در نظر بگیری. چون با توجه به مسأله ای که بالا مطرح کردم، تو باید اختلاف ساعت ایران و آمریکا رو با توجه به شهر یا استان مورد نظرت محاسبه کنی.

در ادامه برای اینکه نیازی به محاسبه کردن نداشته باشی، من از قبل این محاسبه اختلاف زمانی ایران و آمریکا رو انجام دادم که در اختیارت قرار میدم تا برای بدست آوردن اختلاف زمانی دقیق با شهر مورد نظرت در امریکا بتونی ازش استفاده کنی.

در نت نظر بخون: بهترین دانشگاههای آمریکا

اختلاف زمانی ایران و آمریکا در شهرهای مختلف

اختلاف ساعت ایران با واشنگتن ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با نیویورک ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با فیلادلفیا ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با بوستون ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با فلوریدا ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با اوهایو ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با شیکاگو ۸٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با تگزاس ۸٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با تگزاس(ال پاسو) ۹٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با کلورادو ۹٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با سانفرانسیسکو ۱۰٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با فینیکس در آریزونا ۱۰٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با سیاتل در واشنگتن ۱۰٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با حزایر هاوایی ۱۳٫۵ ساعت

دوست عزیزم امیدوارم مطلب اختلاف ساعت ایران و آمریکا تونسته باشه به اطلاعات عمومیت اضافه کنه. برای محاسبه شهر دلخواهت هم میتونی از ابزارهای آنلاینی که برای گوشی و یا سایت های اینترنتی موجود هست استفاده کنی. خوشحال میشم نظرت رو راجع به این مطلب بدونم.

نویسنده: بهنام رحیمی نژاد

متولد اسفند هستم و عاشق نجوم و فضا و سازه های باستانی. این علاقه از زمانی شروع شد که وقتی بچه بودم پدرم ماجرای دیدن بشقاب پرنده رو در فاصله چند متریش توی مزرعه برام تعریف کرد! دیگه همیشه سرم به آسمون بود شاید یه بار چیز عجیبی ببینم! یه بار دیدم ولی نفهمیدم چی بود! چیزی به اندازه بشقاب غذا خوری به رنگ ماه و با سرعت دور شد. راستی یه بار هم یه موجود خاکستری دیدم که دراز و لاغر و سایه مانند بود، هنوزم برام سواله که چی بود! دویدم دنبالش ولی گم و گور شد!
حرفه اصلیم مشخص نیست چیه، خیلی کارا انجام میدم و تو بعضی موارد هم تخصص دارم. طراحی وب، وردپرس، سئو، هاستینگ، الکترونیک، کامپیوتر، IT و شبکه...
شعار من: همه چیز در این عالم یک توجیه علمی داره، حتی...
آرزوی من: تا جایی که عمرم قد بده بتونم هرچه بیشتر سر از کار دنیا در بیارم و با چیزای عجیب و غریبی روبرو شم...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود سریال ایرانی با لینک مستقیم قانونی

ماجرای کودتای 28 مرداد

ماجرای کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده