in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه افتضاحافتضاح ضعیفضعیف

اختلاف ساعت ایران و آمریکا

ekhtelaf saat iran va amrika

اختلاف ساعت ایران و آمریکا چقدر است؟ وقتی در مورد اختلاف ساعت ایران و آمریکا حرف می زنیم منظور نیم ساعت یا یک ساعت اختلاف زمانی نیست. بلکه با توجه به اینکه آمریکا با اختلاف نزدیک به ۱۸۰ درجه از ایران در طرف دیگر کره زمین قرار گرفته و با در نظر گرفتن جهت گردش زمین، از لحاظ زمانی تقریبا چیزی در حدود ۸ الی ۱۲ ساعت با ایران اختلاف زمانی دارد. به عبارتی اگر شما در حال خوردن عصرانه  باشید، احتمالا آمریکایی ها هنوز در خواب ناز صبحگاهی به سر می برند.

اگر در این بازه زمانی اتفاقی برای دنیا بیافتد ما در ایران زودتر می توانیم از آن باخبر شویم! اما اختلاف ساعت ایران و آمریکا روی یک مقدار ثابت قرار ندارد. این به خاطر وسعت کشور آمریکاست که در ۴ بخش از ۲۴ بخش تقسیمات زمانی زمین قرار گرفته که باعث می شود حتی در خود آمریکا هم بین شهرهای مختلف اختلاف زمانی فاحشی وجود داشته باشد. در این مطلب می خواهیم در مورد اختلاف زمانی ایران و آمریکا بیشتر توضیح بدهیم.

چگونه اختلاف ساعت ایران و آمریکا رو محاسبه کنیم؟

برای اینکه بتوانید بدون هیچ وسیله ای زمان تقریبی آمریکا را نسبت به  جایی که هستید به دست بیاورید، باید در یک صفحه مسطح یا حتی روی زمین ۲۳ خط عمودی با فاصله حدود ۱ سانتیمتر از هم بکشید. در نهایت اگر این فاصله ها را بشمرید در نهایت ۲۴ فضای خالی خواهید داشت که هر کدام از این فضاها نماینده ۱ ساعت شبانه روز هستتد. به تصویر زیر دقت کنید.

محاسبه اختلاف زمانی

مبدأ این خطوط باید بریتانیا در نظر گرفته شود. بریتانیا که همه به اسم گرینویچ آن را می شناسند، با مشخصه UTC-0 نمایش داده می شود. بنابراین اگر برای محاسبه اختلاف ساعت ایران و آمریکا یا هر کشور دیگری شروع به شمردن بین خطوط کنید، می توانید محدوده زمانی را به راحتی به دست بیاورید. به عنوان مثال طبق تصویر بالا اگر بخواهیم اختلاف ساعت ایران و آمریکا را حساب کنیم با توجه به تفاوت زمانی ۳ ساعت و نیم با گرینویچ یا نصف النهار مبدأ مابقی را شروع به شمارش می کنیم.

نحوه محاسبه اختلاف ساعت

همانطور که متوجه شدید با رسیدن به نقطه شرقی آمریکا اختلاف زمانی ایران و امریکا چیزی در حدود ۸ ساعت می شود. هرچه به سمت غرب آمریکا پیش برویم این اختلاف زمانی بیشتر می شود. اما مسئله ای که بسیار مهم است این است که برای فهمیدن اختلاف زمانی ایران و آمریکا نمی توان کل آمریکا را در نظر گرفت. زیرا با توجه به مسئله ای که بالا مطرح کردیم، باید اختلاف ساعت ایران و آمریکا را با توجه به شهر یا استان مورد نظر محاسبه کنید. در ادامه برای اینکه نیازی به محاسبه کردن نداشته باشید، من از قبل این محاسبه اختلاف زمانی ایران و آمریکا را انجام داده ام که در اختیار شما قرار می دهم تا برای به دست آوردن اختلاف زمانی دقیق با شهر مورد نظر خود در امریکا بتوانید از آن استفاده کنید.

اختلاف زمانی ایران و امریکا در شهرهای مختلف

اختلاف ساعت ایران با واشنگتن: ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با نیویورک: ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با فیلادلفیا: ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با بوستون: ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با فلوریدا: ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با اوهایو: ۷٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با شیکاگو: ۸٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با تگزاس: ۸٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با تگزاس(ال پاسو): ۹٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با کلورادو: ۹٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با سانفرانسیسکو: ۱۰٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با فینیکس در آریزونا: ۱۰٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با سیاتل در واشنگتن: ۱۰٫۵ ساعت

اختلاف ساعت ایران با حزایر هاوایی: ۱۳٫۵ ساعت

کلام آخر 

امیدوارم مطلب اختلاف ساعتی ایران و آمریکا توانسته باشد در زمینه پیدا کردن اختلاف ساعت در جهان به شما کمک کرده باشد. برای محاسبه شهر دلخواه هم می توانید از ابزارهای آنلاینی که برای گوشی طراحی شده و یا سایت های اینترنتی که برای این کار طراحی شده استفاده کنید. خوشحال می شویم که نظر خود را راجع به این مطلب با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

2 دیدگاه

نظر بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: بهنام رحیمی نژاد

متولد اسفند هستم و عاشق نجوم و فضا و سازه های باستانی. این علاقه از زمانی شروع شد که وقتی بچه بودم پدرم ماجرای دیدن بشقاب پرنده رو در فاصله چند متریش توی مزرعه برام تعریف کرد! دیگه همیشه سرم به آسمون بود شاید یه بار چیز عجیبی ببینم! یه بار دیدم ولی نفهمیدم چی بود! چیزی به اندازه بشقاب غذا خوری به رنگ ماه و با سرعت دور شد. راستی یه بار هم یه موجود خاکستری دیدم که دراز و لاغر و سایه مانند بود، هنوزم برام سواله که چی بود! دویدم دنبالش ولی گم و گور شد!
حرفه اصلیم مشخص نیست چیه، خیلی کارا انجام میدم و تو بعضی موارد هم تخصص دارم. طراحی وب، وردپرس، سئو، هاستینگ، الکترونیک، کامپیوتر، IT و شبکه...
شعار من: همه چیز در این عالم یک توجیه علمی داره، حتی...
آرزوی من: تا جایی که عمرم قد بده بتونم هرچه بیشتر سر از کار دنیا در بیارم و با چیزای عجیب و غریبی روبرو شم...