تاریخچه انجمن خوشنویسان تهران
in

بی نظیربی نظیر

عضویت در انجمن خوشنویسان تهران

ozviat dar anjoman e khoshnevisan Tehran

اگر به هنر خوشنویسی علاقه مند هستی حتما اسم انجمن خوشنویسان تهران رو شنیدی؟ شاید هم خودت دارای مدرک از انجمن خوشنویسان تهران باشی و در این زمینه کلی اطلاعات داشته باشی. اگر هم اطلاعاتی از خوشنویسی و انجمن خوشنویسان ایران نداری می تونی در اینجا اطلاعات خوبی پیدا کنی. خوشنویسی ریشه در فرهنگ ایران داره و هنرمندان ارزشمند خوشنویسی ایران حتی در خارج از ایران هم شناخته شده و دارای اعتبار هستند. در این مطلب با نحوه عضویت در انجمن خوشنویسان تهران بیشتر آشنا میشیم.

گر چه عاشق در زمان ما کم است   لیک خط عشقبازی محکم است

در نت نظر بخوان: زندگینامه پدر گرافیک ایران

تاریخچه انجمن خوشنویسان تهران

تاریخچه انجمن خوشنویسان تهران

از سال ۱۳۲۹ انجمن خوشنویسان ایران و تهران با همکاری وزارت فرهنگ و هنر راه اندازی شد. سرای انجمن خوشنویسان تهران با تلاش اساتید گرانقدری همچون زنده یاد سید حسین میرخانی، شادروانان علی اکبر کاوه، ابراهیم بوذری و سید حسن میرخانی، یاد دکتر مهدی بیانی شروع به کار کرد. مدیریت انجمن خوشنویسان ایران را زنده یاد خسرو زعیمی بر عهده داشت. این انجمن در ابتدا با نام کلاس های آزاد خوشنویسی و سپس انجمن خوشنویسان ایران شناخته شد. این مرکز اولین انجمن خوشنویسان در تهران هم هست.

فعالیت های سرای انجمن خوشنویسان تهران

سرای انجمن خوشنویسان تهران

انجمن خوشنویسان در تهران از قدیمی ترین سازمان های مستقل هنری هست که توانسته جوانان و نوجوانان بسیاری را به خود جلب کند. عمده فعالیت انجمن خوشنویسان ایران آموزش خطوط نستعلیق، شکسته، ثلث و نسخ  به هنرجویان است. علاوه بر آن سرای انجمن خوشنویسان تهران ، تحریر و چاپ کتاب های نفیس ادبی، عرفان و اخلاق را هم بر عهده دارد. برپایی نمایشگاه های خوشنویسی در داخل و خارج از کشورو حفاظت از گنجینه های ارزشمند پارسی هم از کارهای دیگر سرای انجمن خوشنویسان در تهران است. هنرهای نگارگری و تذهیب همواره از توانایی خوشنویسان ایران بهره برده اند.

شرایط عضویت انجمن خوشنویسان

شرایط عضویت انجمن خوشنویسان

  • تکمیل فرم عضویت
  • کپی از صفحه اول شناسنامه
  • دو قطعه عکس ۴ در ۳
  • سوابق خوشنویسی ( آخرین گواهی قبولی در انجمن خوشنویسان )
  • پرداخت مبلغ ثبت نام که در سطوح مختلف، متفاوت است

دوره ها  و سطوح انجمن خوشنویسان تهران

انجمن خوشنویسان تهران کجاست؟

در سرای انجمن خوشنویسان دوره های خط نستعلیق ، شکسته نستعلیق ، نسخ ، ثلث ، تحریری با خودکار در سطوح  مقدماتی ، متوسطه، خوش ، عالی ، ممتاز و فوق ممتاز آموزش داده می شود.

آدرس انجمن خوشنویسان تهران -لیست شعب

آدرس انجمن خوشنویسان تهران

آدرس انجمن خوشنویسان تهران، ضلع شمال غربی چهارراه ولیعصر، پلاک ۱۴۷۸، طبقه ی دوم، ورودی از خیابان ولیعصر

تلفن: ۶۶۴۷۹۶۰۷-۶۶۴۷۹۵۸۹-۶۶۴۷۹۵۹۳

لیست شعب انجمن خوشنویسان در تهران

سایت انجمن خوشنویسان

اطلاعات انجمن خوشنویسان تهران رو به همراه شرایط عضویت انجمن خوشنویسان و آدرس انجمن خوشنویسان در نظر گرفتم تا اگر علاقه مندی در دوره های خوشنویسی شرکت کنی. دوستانی که عضو انجمن خوشنویسان ایران هستند همینجا نام دوره و سطح خودشون رو می تونن اعلام کنند.

نویسنده: افسانه رجب پور

افسانه هستم فعال،پر انرژی و علاقه مند به جستجو . از خوندن نظرت راجع به پست هام خوشحال میشم. اگه به موضوع خاصی علاقه مندی کافیه به من بگی تا در موردش از همه پرس و جو کنم و بهترین رو برات بنویسم .

1 دیدگاه

نظر بده
  1. انشالله که خوشنویسان ایرانی در راستای زبان فارسی از هیچ تلاشی دریغ نکنند
    با آرزوی موفقیت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ماجرای کودتای 28 مرداد

ماجرای کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده

سم های آدم کش معروف دنیا

سم های آدمکش معروف دنیا – لیست ۱۰تایی