in

بی نظیربی نظیر

زبان بدن چیست؟ بهترین مشاور زبان بدن

Moshavere zabane banad chist?

زبان بدن یکی از مدرن ترین مهارت هایی است که این روزها بسیار سر زبان ها افتاده است. مشاوره زبان بدن و آموزش زبان بدن نیز از مباحثی هستند که در درجات بالاتر کاری بسیار اهمیت دارند. مشاور زبان بدن به مدیران چه دولتی و چه خصوصی در کسب و کارهای مختلف کمک فراوانی می کند تا در ارتباطات و دیده شدن در عموم تاثیرگذاری بالاتری داشته باشند. این نوع مشاوره به سختی یافت می شود و به دلیل تخصصی بودن آن مبحث، کار هرکسی نیست و از همه مشاوران نیز بر نمی آید.

آموزش زبان بدن

زبان بدن چیست؟

این روزها اسامی رییس جمهورهای کشورهای مختلف و رهبران دنیا بسیار شنیده می شود و فیلم ها و عکس های دست جمعی آن ها در فضاهای اجتماعی سریعا دست به دست می شود. چه چیزی در نگاه اول برجسته است؟ نوع پوشش و لباس آنها و رنگ و مدل آن؟ نوع صحبت کردن؟ برخوردها؟

خیلی ساده بگویم اگر با فردی روبرو شوید و زبان آن را ندانید ولی علاقه به معاشرت داشته باشید یا در درجه بالاتری بخواهید گفتگو کنید و یا قرارداد و توافق نامه بزرگی امضا کنید، زبان بین شما چه خواهد بود؟ قطعا مترجم کمک شایانی می کند ولی آیا مترجم می تواند روحیات و شدت صحبت ها را هم منتقل کند؟ مثال دیگری می زنم. فردی برای جمعی هم زبان سخنرانی می کند و فرد دیگری دقیقا همان سخنرانی را برای همان جمع تکرار می کند ولی تاثیرگذارتر است. دلیل این تاثیرگذاری بیشتر چیست؟ در این جا زبان بدن و استفاده از زبان و بیان بدن در ارتباطات مطرح می شود.

مشاوره زبان بدن

دکتر مازیار میر مشاور ارتباطات زبان بدن را چنین تعریف می کند:

زبان بدن همان زبان بی زبانی است

دکتر میر در مقاله ای به بررسی زبان بدن شهردار تهران محمدعلی نجفی می پردازد و آن را چنین تحلیل می کند:

نجفی از دستهایش خوب و حرفه ای استفاده می کند او مشخصا نشان می دهد که با علم زبان بدن اشنا است و در سخنرانیهایش بدون لهجه و با تکنیکهای سخنرانی صحبت می کند، زیاد حرف نمی زند و سخنانش ملموس و قابل فهم است و از ریتم خوب همراه با زبان بدن فوق العاده برخوردار است. البته ایشان در پنهان نمودن حالتهای خود و حتی کمی استرس ناشی از جمعیت و یا اولین دیدارها هم زیاد موفق نبوده و این مسئله از دید کارشناس زبان بدن هرگز پنهان نخواهد بود.

مشاور زبان بدن

آموزش زبان بدن چگونه است؟

بسیاری از مدیران موفق از این زبان ارتباطی به عنوان عاملی با تاثیرگذاری بالا در ارتباطات یاد می کنند. درمورد تاثیرگذاری زبان بدن در جذب حامی مالی و یا امکان تاثیرگذاری منفی آن و نیز نحوه یادگیری و اصول استفاده آن کتاب های زیادی نوشته شده است. یکی از تکنیک های آموزش زبان بدن همان روش سنتی و جلوی آینه است که کماکان مورد استفاده بسیاری از افراد است. آیا تز دانشگاهی خود را به خاطر داری؟ چگونه برای ارائه آن آماده شدی؟ حال سطح ارائه را بالاتر ببریم و تعداد مخاطب را نیز به همان نسبت بالاتر و به جای تز دانشگاهی صحبت از سخنرانی در مجلس و یا شهرداری و حتی در سازمان ملل بکنیم. قطعا دیگر روش های سنتی به تنهایی کارساز نخواهند بود و نیاز به مشاور برای این منظور بوجود می آید که بتواند تک تک رفتارها را شناسایی و حرکات بدن و نحوه گفتار و بیان را با توجه به موقعیت و هدف طبقه بندی و تنظیم کند و به این ترتیب اثرگذاری نهایی را بر روی مخاطب بگذارد.

آموزش زبان بدن

بهترین مشاور زبان بدن

برای معرفی بهترین مشاور در این شاخه باید گفت که اولین مشاور خود فرد است و می تواند با کنترل رفتار و گفتار و با بررسی شرایط مشابه و بقیه افراد در چنین شرایطی، راهنمایی برای بدن خود شود و بهترین تصمیمات را بگیرد. در کنار خود انسان، نیاز به مشاور با تعریف فیزیکی آن نیز وجود دارد. با توجه به حساسیت این شاخه از مشاوره و نیاز به تخصص خاص برای آن، قطعا نمی شود از هر مشاور خوبی انتظار آن را داشت که مشاور زبان بدن خوبی هم باشد. لذا نیاز به بررسی بیشتری است. نت نظر نیز با بررسی سمینارهای مرتبط و افراد برجسته در این شاخه تصمیم به انتخاب و معرفی بهترین مشاور ارتباطات و زبان شدیم.

مشاوره زبان بدن در ایران

یکی از مشاوران تخصصی ارتباطات در ایران دکتر مازیار میر است که با طی کردن دوره های ویژه و دریافت گواهینامه های بین المللی در زمینه مشاوره زبان بدن و نیز برگزاری سمینارهای وابسطه به آن توانسته در سطح بالایی قرارگیرد و همکاری های بزرگی را با افراد برجسته در زمینه این نوع مشاوره داشته باشد. دکتر مازیار میر توانسته در دنیای مدرن امروزه در همه شاخه های مرتبط با مذاکره و گفتگو به افراد زیادی مشاوره دهد و به این طریق آن ها را یک قدم بیشتر به موفقیت نزدیک کند. نت نظر پس از بررسی مشاوران در حیطه مشاوره زبان بدن با احترام دکتر مازیار میر را به عنوان مشاور زبان بدن تایید می کند.

مشاور زبان بدن

دکتر میر کتاب ها و مقالاتی در مورد آموزش زبان بدن نوشته و از طریق اینترنت قابل دسترسی است. برای مطالعه بیشتر در مورد این شاخه مدرن مشاوره به سایت دکتر میر مراجعه کنید و یا کانال تلگرام دکتر میر را دنبال کنید.

در نت نظر بخوان: 10 شغل پردرآمد در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: سیامک

نویسندگی را دوست دارم و به خصوص در مورد سینما. سعی می کنم نگاه مهندسی و علمی به همه چیزهای دور و بر داشته باشم چرا که قبل از نویسنده بودن مهندس هستم. سعی می کنم با نوشتن در مورد مسائل جذاب و نه چندان سطحی روز کمکی بکنم به بالابردن سطح دانش عمومی و بعضا تخصصی جوان هایی مثل خودن.