معروف ترین خوانندگان افغان چه کسانی هستند؟
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

معروف ترین خوانندگان افغان – لیست ۱۰تایی

محبوب‌ترین خواننده های افغانستان

اگه به سبک موسیقی شرقی علاقمندی این مطلب می تونه برات جالب باشه، اینجا قصد دارم ۱۰ تا از معروف ترین خوانندگان افغان رو بهت معرفی کنم. افعانستان به دلیل همجواری با ایران و هند فرهنگی تلفیقی از این دو کشور رو داراست و موسیقی افغان ترکیبیه از موسیقی هندی و ایرانی که برای ما ایرانی ها بسیار خوشاینده. در این بین معروف ترین خوانندگان افغان سال های ساله که با وجود مشکلات فراوان و کمبودها و مشکلاتی که کشورشون باهاش مواجهه تونستن موسیقی افغان رو به تمام دنیا معرفی کنند و روز بروز اون رو بیشتر پرورش بدن. اگه دوست داری با معروف ترین خوانندگان افغان آشنا بشی، این مطلب رو تا انتها بخون.

معروف ترین خوانندگان افغان چه کسانی هستند؟

۱ – آریانا سعید یکی از خوانندگان معروف افغان

 • متولد : ۱۴ ژوئیه ۱۹۸۵ کابل
 • سبک ها : پاپ، ریتم اند بلوز، هیپ هاپ، موسیقی افغان

آریانا سعید یکی از معروف ترین خوانندگان افغان هست که در لندن زندگی می کنه. آریانا در کودکی به همراه خانواده اش از افغانستان به پاکستان و بعد از اون به اروپا مهاجرت کرد. این خواننده زیبای افغان فارغ التحصیل رشته مدیریت تجارت از سوئیس هست و علاوه بر خوانندگی به آهنگسازی و ترانه سرایی هم اشتغال داره. در حال حاضر آریانا سعید در دنیا به بهترین خواننده زن افغان شهرت داره.

۲ – احمد ظاهر یکی از خوانندگان خوب افغان

احمد ظاهر یکی از خوانندگان خوب افغانی

 • متولد : ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ کابل
 • سبک : موسیقی افغان

احمد طاهر از خوانندگان خوب افغان بود که در سن ۳۳ سالگی و بر اثر یک حادثه رانندگی خیلی مشکوک فوت کرد، با اینحال هنوز هم طرفداران زیادی داره و از معروف ترین خوانندگان افغان به شمار میاد. احمد ظاهر بین مردم به الویس پریسلی افغان شهرت داشت. این خواننده بزرگ افغان در مدت زندگی بسیار کوتاهش ۳۳ آلبوم موسیقی ارائه داد و همچنین در تاریخ افغانستان اولین کسی بود که سازهای غربی رو با موسیقی شرقی تلفیق کرد و سبک جدید از هنر موسیقی رو به مردم پیشکش کرد. متاسفانه طالبان بعد از تسلط بر افغانستان مزار این خواننده رو منفجر کرد.

۳ –  فرهاد دریا محبوب ترین خواننده افغان

فرهاد دریا محبوب ترین خواننده افغان

 • متولد : ۲۲ سپتامبر ۱۹۶۲ کابل
 • سبک ها : پاپ، دنس، غزل، موسیقی کلاسیک افغان

نام اصلی این خواننده فرهاد ناشر هست، ولی نام هنری فرهاد دریا رو برای خودش انتخاب کرده و با این اسم معروف شده. فرهاد دریا در دنیا بعنوان تاثیرگذارترین هنرمند افغان محبوبیت زیادی داره، هنر این خواننده فقط به خوانندگی محدود نمیشه، فرهاد دریا موسیقیدان و آهنگساز، بازیگر و از اینها گذاشته فعال حقوق بشر افغان-آمریکایی هم هست. درسته که فرهاد دریا یکی از بهترین خوانندگان افغانستان هست، ولی معروفیت و محبوبیت این خواننده بخاطر فعالیت های خیرخواهانه و بشردوستانشه. فرهاد دریا از سال ۲۰۰۶ تا به امروز سفیر صلح سازمان ملل در افغانستان به شمار میاد. این خواننده معروف افغان همیشه کنسرت هاش رو بصورت رایگان برگزار می کنه.

۴ – شاپیری نغمه یکی از خوانندگان مشهور افغان

 • متولد : ۱ ژانویه ۱۹۶۴ قندهار
 • سبک ها : پاپ، فولکلور

نغمه یکی از مشهورترین خوانندگان افغان هست که تخلص شاه پری که به زبان پشتو شاپیری تلفظ میشه رو برای خود انتخاب کرده. در زمان کودکی نغمه به همراه خانواده اش به کابل کوچ کردند و در همونجا تحصیل کرد. در سن ۱۸ سالگی در تلویزیون افغانستان شروع به فعالیت و تصنیف خوانی کرد. در همین بین با یکی از خوانندگان بزرگ پشتو بنام منگل آشنا شد و با اون ازدواج کرد. نغمه و منگل زوج هنری خوبی بودند ولی این رابطه دوام چندانی نداشت و از هم جدا شدند. در حال حاضر شاپیری نغمه در کشورهای آمریکا، پاکستان، دوبی و افغانستان زندگی می کنه و هر از گاهی در یکی از این کشورها کنسرت برگزار می کنه.

۵ – مژده جمالزاده خواننده و مدل زیبای افغان

مژده جمالزاده خواننده افغانی

 • متولد ۸ دسامبر ۱۹۸۵ کابل
 • سبک ها : پاپ، دنس

مژده جمالزاده خواننده، مدل و بازیگر افغان در سن ۵ سالگی به همراه خانواده اش به کانادا مهاجرت کرد. بعد از پایان تحصیلاتش در رشته روزنامه نگاری تلویزیونی در سال ۲۰۰۷ فعالیت حرفه ای موسیقی رو آغاز کرد. مژده در چندین مجله مد بعنوان مدل فعالیت داره. یکی از عواملی که باعث شد این خواننده جوان در گروه معروف ترین خوانندگان افغان قرار بگیره، اجرای آهنگ دختر افغان در روز جهانی زن سال ۲۰۱۰ در کاخ سفید و در حضور باراک اوباما بود.

۶ – هنگامه از خوانندگان محبوب افغان

معرفی هنگامه خواننده افغانی

 • متولد : دسامبر ۱۹۶۲ کابل
 • سبک ها : پاپ، غزل، موسیقی کلاسیک

اسم اصلی هنگامه زهره ست، زمانی که خوانندگی رو انتخاب کرد مادرش اسم هنگامه رو بهش پیشنهاد داد. در حال حاضر هنگامه در تورنتو کانادا زندگی می کنه و همونجا فعالیت موسیقاییش رو ادامه میده. قبل از خروج از افغانستان این خواننده تونسته بود خودش رو بعنوان معروف ترین خواننده افغان در افغانستان، ایران و تاجیکستان به فارسی زبانان معرفی کنه. در سال ۱۹۸۵ هنگامه با احمد ولی که از خوانندگان مشهور افغانستان بود ازدواج کرد و با هم صاحب یک فرزند پسر شدند ولی زندگی هنری این زوج در سال ۱۹۸۹ با جدایی اونها از هم پایان گرفت.

۷ – سیتا قاسمی یکی از بهترین خوانندگان زن افغان

 • متولد ۶ آوریل ۱۹۸۳ کابل
 • سبک ها : پاپ، موسیقی افغان

سیتا قاسمی از کودکی علاقه زیادی به خوانندگی داشت. در گیر و دار جنگ داخلی افغانستان، سیتا و خانواده اش به پاکستان مهاجرت کردند. در همونجا و در سن ۱۵ سالگی سیتا مجبور شد با مردی که تفاوت سنی زیادی باهاش داشت ازدواج کنه، ولی مدت بعد فهمید این مردم همسر دیگری هم داره و به همین دلیل طلاق گرفت. در حال حاضر با داشتن ۲ فرزند در آلمان زندگی می کنه. این خواننده جوان افغان به ترانه سرایی و آهنگسازی هم اشتغال داره و از سال ۲۰۰۸ فعالیت حرفه ای خودش رو آغاز کرده.

۸ – احسان امان خواننده معروف افغانستان

احسان امان خواننده معروف افغانستان

 • متولد : ۱۹۵۹ لشکرگاه
 • سبک ها : پاپ، دنس

احسان امان موسیقی حرفه ای رو از سال ۱۹۷۸ آغاز کرد و در اوایل دهه ۸۰ میلادی به اوج محبوبیت رسید. در همون موقع به آمریکا مهاجرت کرد و از اون تاریخ به بعد در ویرجینیا سکونت داره. شغل اصلی احسان امان مهندسی معماری هست و در کنار شغل اصلیش به خوانندگی و آهنگسازی هم اشتغال داره.

۹ – احمد ولی مشهور ترین غزل خوان افغان

احمد ولی مشهور ترین غزل خوان افغان

 • متولد : کابل
 • سبک ها : غزل، پاپ، موسیقی کلاسیک

احمد ولی از معروف ترین خوانندگان افغان هست که بیشتر در عرصه غزلخوانی فعالیت داره. این هنرمند فعالیتش رو از دهه ۱۹۷۰ میلادی آغاز کرد. این خواننده با هنگامه خواننده زن افغان ازدواج کرد و زندگی هنری موفقی رو در کنار هنگامه تجربه کرد، ولی با جدایی این زوج عمر این زندگی هنری هم به پایان رسید. در اواسط دهه ۸۰ میلادی احمد ولی به آلمان مهاجرت کرد و در حال حاضر هم در آلمان به فعالیت هنریش ادامه میده.

۱۰ – ناشناس از سرشناس ترین خوانندگان افغانستان

ناشناس از سرشناس ترین خوانندگان افغانستان

 • متولد : ۱۹۳۵ میلادی قندهار
 • سبک : غزل

نام اصلی این خواننده محمد صادق فطرت هست ولی تخلص ناشناس رو برای خودش انتخاب کرده و به همین اسم شهرت داره. ناشناس در کودکی به هند سفر می کنه تا نوجوانی در هند تحصیل می کنه، بعد دوباره به افغانستان برمیگرده و در شهر کابل اقامت می کنه و به تحصیل مشغول میشه. سبک حرفه ای ناشناس غزل خوانی هست و به زبان های فارسی دری، اردو و پشتو آواز می خونه.

چقدر با این معروف ترین خوانندگان افغان آشنایی داری؟ تا حالا آهنگ هاشون رو گوش دادی؟ برام بنویس خواننده افغان مورد علاقه تو کدومه؟

مطالب مرتبط:

نویسنده: آزاده ملک زاده

آزاده هستم، یکی از بلاگرهای نت نظر. دختری شاد و فعالم و سعی میکنم در لحظه زندگی کنم. عاشق کافه گردی، فیلم و سریال و بازی های کامپیوتری هستم. به محیط زیست علاقه زیادی دارم و حامی پر و پا قرص حیواناتم، خودم هم یه گربه خوشگل و دوست داشتنی و خاص دارم که همه زندگیمه.
اگه دوست داری بیشتر با روحیاتم آشنا بشی می تونی بزنی رو اسمم و تمام مطالبی که نوشتم رو بخونی. اگه موضوع جالبی به ذهنت می رسه باهام در میون بذار تا درباره ش یک پست جالب و جذاب برات بنویسم.

2 دیدگاه

نظر بده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین سامانه سفارش غذا

بهترین سامانه سفارش غذا

بهترین جراح بینی تهران

بهترین جراح بینی تهران – لیست ۱۰ تایی