in

افتضاحافتضاح بی نظیربی نظیر ضعیفضعیف بامزهبامزه

5 نکته جالب درباره نوفل لوشاتو

5nokte jaleb darbare nofel loshato

درباره نوفل لوشاتو چی میدونی؟ به نظرت اطلاعات کافی داری یا فقط اسمش رو شنیدی؟ در هر دو حالت شاید جالب باشه که اطلاعات بیشتری در باره نوفل لوشاتو بدونی پس ادامه این مطلب رو بخون. چون قراره در اینجا 5 نکته جالب درباره نوفل لوشاتو رو برات میگم و شرط می بندم  که قبلا اینارو نمی دونی.

آشنایی با 5 نکته جالب درباره نوفل لوشاتو

1. نوفل لوشاتو کانون خبری سراسر جهان

نوفل لوشاتو و کانون خبری

اما توی مدت زمانی که در نوفل لوشاتو حضور داشت، فریاد حق طلبی خودش رو به گوش سرتاسر جهانیان رسوند. به طوری که کل دنیا درباره نوفل لوشاتو و وجود امام آگاهی داشتند. امام هم از طریق سیصد تا چهارصد خبرنگاری که توی محدوده نوفل لوشاتو بودن،اعتراض خودش رو به کل دنیا اعلام کرد. رژیم شاه هم به شدت از این کارهای امام عصبانی شده بود اما نمیتونست هیچ کاری انجام دهد. نوفل لوشاتو یه کانون خبری برای کل دنیا شده بود که اگه میلیاردها تومن خرج هم میکردن همچین زمینه ای فراهم نمی شد! اما وجود امام این منطقه رو پررنگ و مهم کرده بود. قیام و نهضت امام خمینی یه پدیده جدیدی توی جهان بود. امام با کلام حقی که به زبان داشت برای اطرافیان و مردم به قدری جذبه داشت که هرکس با او همصحبت می شد، نمیتونست به راحتی ازش دل بکنه. امام خمینی با تمام هوش و ذکاوتی که داشت، مسیر رسیدن به حکومت اسلامی را کاملا ترسیم کرده بود.

2. چهارصد ژاندرم در نوفل لوشاتو

ژاندارم ها در نوفل لوشاتو

توی فرانسه قویترین بخش پلیس رو ژاندارم میگن. در مدت زمانی که امام در نوفل لوشاتو بود، چهارصد تا ژاندارم در 24 ساعت  از امام محافظت میکردن. وقتی که امام می اومد، ژاندارم ها خیابان رو می بستن. توی فرانسه این کار جز برای رئیس جمهور انجام نمیشه! اما برای امام این کار رو انجام می دادن. این چهارصد نفر در سه شیفت از امام حفاظت می کردن. دولت فرانسه دخالتی توی امور نداشت و فقط بحث محافظت و امنیت امام بود.

3. ویژگی های رفتاری امام در نوفل لوشاتو

امام و نوفل لوشاتو

امام توی فرانسه هم همون زندگی ساده که از قبل داشت رو ادامه می داد. از اونجایی که امام از نوجوانی به راز و نیاز در شب و شب زنده داری مشغول بود، در نوفل لوشاتو و در همان اتاق کوچک هم این سیره رو عملی می کردن. اما بعد از نماز مرب هم سخنرانی داشتن و بیشتر این سخنرانی ها درباره آماده کردن مردم برای حکومت آینده انقلاب بود. امام در مدت زمانی که آنجا بود از نظر اطلاعات و اخبار کشور به روز بود. چون اخبار ایران و بریده های روزنامه ها در اختیار امام گذاشته می شد.

در نت نظر بخوان: روزی که امام آمد – ۵ اتفاق تاریخی

4. هدایای امام برای اهالی نوفل لوشاتو

درباره نوفل لوشاتو

امام  درباره نوفل لوشاتو و همسایگانش این نظر رو داشت که شاید باعث برهم خوردن آسایش آنها شده. در حالی که هیچ شکایتی از طرف آنها نبود! اما چون امام معلم اخلاق است. باز هم از اهالی اونجا عذرخواهی کردن و جالب ترین حرکت امام  این بود که توی روزهای پایانی در نوفل لوشاتو برای اهالی اون روستا هدیه فرستادن و دوباره از آنها عذرخواهی کردن.

5. بزرگترین درس امام در نوفل لوشاتو

امام زیر درخت سیب در نوفل لوشاتو

توی یکی از روزهایی که امام تشریف بردن به دستشویی، مشاهده میکنن که دستشویی تمیز نیست. برای همین آستین و شلوار رو بالا میزنن و همه دستشویی رو کاملا تمیز میکنن. دوستان امام میبینن که امام خیلی طول کشید تا بیرون بیاد، بعد از ساعتی که در دستشویی باز شد و امام دست و پا بالا زده بیرون آمد. همه متعجب میشن که شخصیتی که دنیا رو کانون توجه و خبر کرده بود، این گونه ساده زندگی می کند و دنیا رو کوچیک میبینه و خودش رو اسیر زندگی دنیایی نمیکنه. این نحوه زندگی کردن از لحاظ اخلاق عملی، درس بزرگی برای همه مردم است.

با خوندن این مطالب به نکته های جالبی درباره نوفل لوشاتو رسیدی. راستی تو هم در این مورد نکته جالبی رو جایی خوندی یا میدونی؟ اگه اطلاعاتی داری با ما هم در میون بذار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: لطیفه ایری

لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.