in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

مناطق دیدنی آلمان – لیست 20 تایی

Manateghe Didanie Alman – Liste 20 tayi

کشور زیبای آلمان یکی از گردشگرپذیرترین کشورهای اروپاست که هر سال گردشگران ایرانی زیادی رو به خودش جذب می کنه. مناطق دیدنی آلمان اینقدر زیاد و متنوع هستند که هر گردشگری با هر سلیقه ای رو راضی می کنه. در این مقاله قصد دارم مناطق دیدنی آلمان رو بهت معرفی کنم و با هم ببینیم آلمان چه جاذبه های توریستی داره که در سال اینهمه از هموطنان ما برای سفر تابستانی و زمستانی این کشور اروپایی رو انتخاب می کنند. اگه دوست داری با 20 تا از مناطق دیدنی آلمان آشنا بشی این مطلب رو تا انتها دنبال کن.

معرفی 20 تا از بهترین مناطق دیدنی آلمان

1 – قلعه نوی شوانشتاین (Neuschwanstein) واقع در جنوب استان باواریا یکی از زیباترین قلعه های آلمان

معرفی قلعه نوی شوانشتاین

یکی از بهترین مناطق دیدنی آلمان این قلعه ست. بر اساس آمارهای رسمی در طول سال بیش از 1 میلیون نفر از دیدن قلعه بازدید می کنند. قصر نوی شوانشتان در قرن 19 میلادی توسط پادشاه لودویگ دوم که به پادشاه دیوانه و غیرعادی شهرت داشت ساخته شد. زیبایی این قلعه به حدیه که از معماری اون برای طراحی قصر سیندرلا در دیزنی لند الهام گرفته شده.

2 – دروازه براندبورگ (Brandenburg Gate) واقع در شهر برلین از جاذبه های گردشگری مهم آلمان

معرفی دروازه براندبورگ در آلمان

دروازه زیبای براندنبورگ که بعنوان نماد شهر برلین و حتی یکی از نمادهای معروف اروپا در تمام دنیا شناخته میشه در قرن 18 میلادی به دستور پادشاه فریدریش ویلهلم دوم ساخته شد. براندبورگ در قسمت غربی شهر برلین قرار داره. مجسمه ارابه 4 اسبه که در بالای دروازه ساخته شده به ویکتوریا الهه پیروزی یونانیان باستان مربوط میشه. معماری دروازه براندبورگ از روی ورودی معبد پارتنون آتن الهام گرفته شده.

3 – شهر قدیمی هایدلبرگ (Heidelberg) واقع در ایالت بادن-وورتمبرگ

آشنایی با شهر قدیمی هایدلبرگ

شهر هایدلبرگ از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آلمان بین توریست هاست. در طول جنگ جهانی دوم که بیشتر شهرهای بزرگ آلمان تقریباً نابود شدند این شهر زیبا کمترین خسارت رو دید. هایدلبرگ در جنوب غربی آلمان و قرار داره و رود نکار از وسط این شهر عبور می کنه. قلعه هایدلبرگ و معماری منازل این شهر علت اصلی هجوم گردشگرها به این شهره.

4 – دروازه هولستین یا هولستین تور (Holstentor) واقع در شهر لوبک

دروازه هولستین یکی از جاذبه های گردشگری آلمان

یکی دیگر از مهمترین مناطق دیدنی آلمان بین اروپاگردان دروازه هولستین در شمال آلمان هست. معماری گوتیک این دروازه گردشگران زیادی رو جذب می کنه. هولستین تور در سال 1464 ساخته شده و نماد شهر لوبک هست. در حال حاضر کاربری دروازه هولستین بعنوان موزه تغییر کرده.

5 – کلیسای جامع کلن (Cologne Cathedral) واقع در شهر کلن بزرگترین کلیسای آلمان

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن بزرگترین کلیسا در تمام آلمانه. ساخت این کلیسا در سال 1248 آغاز شد و تا سال 1880 یعنی بیش از 600 سال ادامه داشت. کلیسای جامع آلمان دارای معماری گوتیک بوده و با 157 متر ارتفاع دومین کلیسای مرتفع آلمان و سومین کلیسای مرتفع دنیاست.

6 – شهر تاریخی لینداو (Lindau) واقع در ایالت بایرن یکی از بهترین دیدنی های آلمان

آشنایی با شهر تاریخی لینداو

شهر لینداو یک جزیره بسیار زیباست که درون دریاچه کنستانس قرار گرفته. در بندر لینداو یک مجسمه زیبای شیر قرار داره که نماد بایرن به شمار میره. ساختمون های قرون وسطایی و طبیعت زیبا و آرامش بخش لینداو باعث شده این شهر در تمام طول سال گردشگرپذیر باشه.

7 – کلیسای فرائن (Frauenkirche) واقع در شهر درسدن یکی از زیباترین کلیساهای آلمان

کلیسای فرائن در آلمان

کلیسای فرائن اصلی در سال 1743 ساخته شد ولی در طول جنگ جهانی دوم به طور کامل نابود شد. بعد از پایان جنگ جهانی دوم و اتحاد آلمان غربی و شرقی در سال 1990 بازسازی این کلیسا آغاز شد و در سال 2005 بازگشایی شد. سالانه حدود 180 کنسرت و رویدادهای موسیقی در این کلیسای زیبا برگزار میشه.

8 – جنگل سیاه (Schwarzwald) واقع در ایالت بادن-وورتمبرگ زیباترین جنگل آلمان

جنگل سیاه در آلمان

می تونی با سفر به جنوب غربی آلمان جنگل سیاه رو ببینی. شوارتزوالد یک رشته کوه جنگلی هست که طبیعت بی نظیری داره. اسم جنگل سیاه بخاطر رنگ سبز تیره جنگل های انبوه کاج روی این جنگل گذاشته شده.

9 – شهر رتنبورگ اب در تاوبر (Rothenburg ob der Tauber) واقع در ایالت بایرن زیباترین شهر تاریخی آلمان

شهر رتنبورگ اب در تاوبر در آلمان

گردشگرانی که به این شهر زیبا سفر کردند اعتقاد دارند که در طول سفر وارد یک کتاب داستان فانتزی شدند. ساختمون های زیبا و قرون وسطایی این شهر که از پنجره هاشون گل های رنگارنگ آویزون شده جلوه بسیار زیبایی به شهر بخشیدند. اگه در ایام کریسمس به این شهر سفر کنی می تونی از بازارهای کریسمسی که در این شهر برگزار میشن با قیمت مناسب خرید کنی.

10 – قصر هونزولرن (Hohenzollern Castle) واقع در شهر هشینگن یکی از زیباترین قصرهای آلمان

قصر هونزولرن در آلمان

قصر هونزولرن یا هونسولرن یکی از زیباترین مناطق دیدنی آلمان هست که 50 کیلومتر از جنوب اشتوتگارت فاصله داره. این قلعه زیبا در ارتفاع 234 کیلومتری قرار داره و اقامتگاه سابق خاندان سلطنتی پروس بوده. هر سال بیشتر از 300.000 نفر از قلعه هنزولرن بازدید می کنند.

11 – ساختمان رایشتاگ (Reichstag) واقع در برلین زیباترین ساختمان دولتی آلمان

ساختمان رایشتاگ در آلمان

شهر برلین پر از ساختمون های قدیمی و زیباست اما مهمترین ساختمون قدیمی برلین رایشتاگ هست که در ابتدای قرن 19 میلادی ساخته شده. این ساختمون در حین جنگ جهانی دوم خسارات زیادی دید و در دهه 1990 بازسازی شد. در حال حاضر ساختمان رایشتاگ محل پارلمان آلمان هست. گنبد زیبا و شیشه ای این ساختمون جلوه بی نظیری داره.

12 – باغ وحش برلین (Zoologischer Garten Berlin) واقع در برلین بهترین باغ وحش آلمان

باغ وحش برلین بهترین باغ وحش اروپا

باغ جانورشناسی برلین که قدیمی ترین باغ وحش آلمانه در سال 1844 تاسیس شد و بعد از جنگ جهانی دوم افتتاح مورد بازسازی قرار گرفت. در این باغ وحش بیش از 15000 حیوان که شامل 1600 گونه جانوری هستند زندگی می کنند. مساحت باغ وحش و آکواریوم برلین حدود 34 هکتار هست.

13 – کاخ نیمفنبورگ (Schloss Nymphenburg) واقع در شهر مونیخ یکی از نقاط دیدنی آلمان

کاخ نیمفنبورگ در آلمان

کاخ نیمفنبورگ در سال 1664 میلادی به افتخار ماکس امانوئل وارث تاج و تخت باواریا ساخته شد و بعنوان کاخ سلطنتی و اقامتگاه تابستانی خاندان سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت. این کاخ باغ های پهناور و سرسبزی هم داره که توریست ها می تونن در اونها گردش و استراحت کنند.

14 – قلعه شورین (Schweriner Schloss) واقع در شهر شورین

قلعه شورین در آلمان

این قلعه در قرن چهارم میلادی در جزیره ای کوچک واقع در دریاچه شهر شورین ساخته شد. در حال حاضر از این قلعه بعنوان مقر پارلمان ایالت مکلنبورگ استفاده میشه. افسانه های زیادی درباره این قلعه بین عامه می چرخه و یکی از اونها درباره روح سرگردانیه که سالهاست این قلعه رو تسخیر کرده.

15 – پارک ملی ساکسون سوئیس (Saxon Switzerland National Park) واقع در شهر درسدن از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان

معرفی پارک ملی ساکسون سوئیس

پارک کلی ساکسون سوئیس یکی از زیباترین پارک های ملی دنیاست که برخلاف اسمش در کشور آلمان قرار داره. کوه ها و جنگل های انبوه این پارک باعث شدن چشم انداز ساکسون سوئیس در تمام دنیا مثال زدنی باشه.

16 – شهر کوئدلیندبورگ (Quedlinburg) واقع در ایالت زاکسن-آیهالت یکی از زیباترین شهرهای قدیمی اروپا

شهر کوئدلیندبورگ شهر زیبای آلمان

از اونجایی که شهر زیبا و قدیمی کوئدلیندبورگ در طول جنگ جهانی دوم آسیب چندانی ندیده، تونسته بافت تاریخی و قرون وسطایی خودش رو حفظ کنه. تمدن این شهر به قرن 10 میلادی بر می گرده و بازدیدکنندگان با قدم گذاشتن به این شهر احساس می کنند به گذشته سفر کردند.

17 – جزیره زیلت (Sylt) واقع در ایالت شلسویگ-هولشتاین

جزیره زیلت در آلمان

جزیره زیلت یکی از محبوب ترین جزایر آلمان برای گردشگرهاست. این جزیره در غرب ایالت شلسویگ-هولشتاین و در نزدیکی مرز دانمارک در دریای شمال قرار داره. ساحل 40 کیلومتری جزیره زیلت یک ساحل خوب و عالی برای گذروندن تعطیلات تابستونیه.

18 – کلیسای جامع آخن (Aachen Cathedral) واقع در شهر آخن آلمان

کلیسای جامع آخن در آلمان

کلیسای جامع آخن که بعنوان کلیسای جامع امپراطوری هم شهرت داره یکی دیگه از مناطق دیدنی آلمان هست. این کلیسا قدیمی ترین کلیسای جامع در شمال اروپاست و در قرون وسطی توسط پادشاه شارلمن ساخته شده و بعدها در سال 1881 مورد بازسازی قرار گرفت.

19 – قلعه التز (Burg Eltz) واقع در شهر ویرشم زیباترین قلعه آلمان

قلعه التز در آلمان

زیبایی قلعه افسانه ای التز واقعاً بی نظیره. این قلعه در بین جنگل التز خودنمایی می کنه. قلعه التز در اوایل قرن 12 میلادی توسط خانواده التز ساخته شده و هنوز هم به همین خانواده تعلق داره. دوره بازدید از این قلعه زیبا هر سال بین 20 مارس تا اول نوامبره.

20 – پل راکوتز (Rakotzbrücke) واقع در شهر کروملائو زیباترین پل آلمان

پل راکوتز زیباترین پل آلمان

پل راکوتز یکی از زیباترین پل های دنیاست. این پل در سال 1860 ساخته شد و در ساخت اون از سنگ بازالت استفاده شده. پل راکوتز به پل شیطان هم شهرت داره. این پل بصورت نیم دایره ساخته شده و بازتابش در آب یک دایره کامل و زیبا رو بوجود میاره.

خب لیست 20 تایی زیباترین مناطق دیدنی آلمان هم تموم شد. امیدوارم از این مطلب خوشت اومده باشه. به نظر تو دیگه کدوم مناطق جاذبه های گردشگری آلمان می تونن در لیست ما جای بگیرن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: آزاده ملک زاده

آزاده هستم، یکی از بلاگرهای نت نظر. دختری شاد و فعالم و سعی میکنم در لحظه زندگی کنم. عاشق کافه گردی، فیلم و سریال و بازی های کامپیوتری هستم. به محیط زیست علاقه زیادی دارم و حامی پر و پا قرص حیواناتم، خودم هم یه گربه خوشگل و دوست داشتنی و خاص دارم که همه زندگیمه.
اگه دوست داری بیشتر با روحیاتم آشنا بشی می تونی بزنی رو اسمم و تمام مطالبی که نوشتم رو بخونی. اگه موضوع جالبی به ذهنت می رسه باهام در میون بذار تا درباره ش یک پست جالب و جذاب برات بنویسم.