in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف

بهترین ترفندهای اینستاگرام – لیست 10 تایی

با بهترین ترفندهای اینستاگرام آشنا شوید!

اگر شما هم از کاربران اینستاگرام هستید و تمایل دارید با ترفندهای جالب این اپلیکیشن بیشتر آشنا شوید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم به آموزش 10 مورد از بهترین ترفندهای اینستاگرام بپردازیم. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین ترفندهای اینستاگرام

اینستاگرام هم اکنون یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن های موبایل در حوزه شبکه های اجتماعی است که در بین کاربران ایرانی هم به شدت محبوبیت دارد. اگرچه همه ما از اینستاگرام استفاده می‌کنیم، اما ممکن است خیلی از قابلیت ها و ترفندهای آن را نشناسیم. برخی از این ترفندهای می‌توانند بکارگیری اینستاگرام را بهتر، ساده‌تر و پیشرفته‌تر کنند!

اگر شما هم از کاربران اینستاگرام هستید و تمایل دارید با ترفندهای جالب این اپلیکیشن بیشتر آشنا شوید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم به آموزش 10 مورد از بهترین ترفندهای اینستاگرام بپردازیم. ترفندهایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم از بین جالب ترین ترفندهای اینستاگرام انتخاب شده‌اند. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : ارسال پست همزمان در اینستاگرام، فیسبوک و غیره

اگر علاوه بر اینستاگرام از شبکه های اجتماعی دیگری مثل فیسبوک، توییتر، تامبلر و غیره هم استفاده می‌کنید، هیچ نیازی ندارد که یک پست مشابه را در تک تک شبکه های اجتماعی نام برده شده ارسال نمایید! بلکه می‌توانید خیلی راحت اکانت اینستاگرام خود را با اکانت شبکه های اجتماعی دیگر خود همگام کرده و قابلیت ارسال خودکار پست در تمام آن ها را فعال نمایید! این موضوع بدان معناست که وقتی پستی را در اینستاگرام ارسال کنید، آن پست در فیسبوک، تامبلر یا دیگر اکانت هایی که به حساب اینستاگرامتان متصل هستند هم ارسال خواهد شد.

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

برای فعال کردن این ترفند اینستاگرام کافیست به بخش پروفایل اپلیکیشن بروید و آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید. گزینه Linked Accounts را انتخاب کنید و مشخصات حساب کاربر شبکه های اجتماعی که تمایل دارید با اکانت اینستاگرامتان همگام شوند را وارد کنید. از آن پس به شما اجازه داده می‌شود که مشخص کنید پست های ارسالی در اینستاگرام شما در چه شبکه های اجتماعی دیگری که به اکانتتان همگام هستند ارسال شود.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : جلوگیری از نمایش آخرین زمان بازدید

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

همه ما با لیست سین (Last Seen) تلگرام آشنا هستیم! لست سین در واقع نشان دهنده آخرید زمان فعالیت کاربران است. اینستاگرام هم چندی پیش این قابلیت را ارائه کرد و هم اکنون در حالت عادی آخرین زمان فعالیت کاربران اینستاگرام برای سایر افراد نمایش داده می‌شود. اما خوشبختانه این ویژگی قابل غیرفعال کردن است. یعنی شما می‌توانید از نمایش آخرین زمان فعالیت خود در اینستاگرام جلوگیری کنید. بدین منظور باید وارد بخش پروفایل شوید و آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید. حال اسلایدر کنار گزینه Show Activity Status را غیر فعال کنید.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : مرور سریع پست ها

برای دیدن پست ها در بخش جستجو یا اکسپلور (Explore) اینستاگرام حتما لازم نیست که آن پست را لمس و کاملا باز کنید، بلکه قابلیت مرور سریع این پست ها هم ارائه شده است. به موجب این قابلیت پست مورد نظر به صورت پاپ آپ نمایش داده خواهد شد و خیلی سریع و بدون نیاز به لمس دکمه “بازگشت به قبل” یا “بک” هم می‌توان نمایش آن پست را متوقف کرد. کاربران آیفون های اپل برای استفاده از قابلیت مرور سریع پست ها کافیست که به لمس سه بعدی آیفون (3D Touch) خود تکیه کنند و با این ویژگی پست مورد نظر را لمس نمایند.

کاربران دستگاه های اندرویدی هم می‌توانند انگشت خود را روی پست مورد نظر قرار داده و نگه دارند تا آن پست در حالت پاپ آپ نمایش داده شود. به محض اینکه کاربر انگشت خود را از روی صفحه بردارد، پست بسته می‌شود و صفحه اکسپلور مجددا پیش روی وی قرار می‌گیرد. این قابلیت هم در حال حاضر یکی از کاربردی ترین و بهترین ترفندهای اینستاگرام است که توصیه می‌کنیم حتما از آن استفاده کنید.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : اضافه کردن گیف به استوری اینستاگرام

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

امکان اضافه کردن گیف (GIF) به استوری هم یکی دیگر از جالب ترین و بهترین ترفندهای اینستاگرام است. برای استفاده از این ویژگی کافیست که به حالت ضبط استوری اینستاگرام بروید و عکس مورد نظرتان را ضبط کنید. سپس انگشت خود را روی لبه زیرین صفحه نمایش قرار داده و به سمت بالا سر دهید. حالا از لیست ارائه شده گزینه GIF را انتخاب کنید و در فیلد جستجو موضوع مورد نظرتان را برای فایل گیف تایپ نمایید. در نهایت هم کافیست که فایل گیف مورد نظرتان را انتخاب و به عکس استوری خود اضافه کنید و سایر مراحل اشتراک گذاری پست را مثل حالت عادی طی نمایید.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : مخفی کردن استوری برای برخی فالوورها

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

یکی دیگر از ترفندها و قابلیت های خوبی که اینستاگرام در اختیار کاربرانش قرار داده مربوط به امکان مخفی کردن استوری از دید برخی فالوورهای خاص می‌شود. برای مثال تصور کنید قصد دارید استوری در اکانت اینستاگرام خود ارسال کنید اما بنا به هر دلیل تمایل ندارید یکی از دوستانتان آن را ببیند. در این شرایط کافیست که از قابلیت مخفی کردن استوری برای برخی فالوورها استفاده کنید. بدین منظور باید به پروفایل فرد مورد نظرتان مراجعه کرده و آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید. از بین گزینه های ارائه شده، گزینه Hide Your Story را انتخاب نمایید تا کاربر مورد نظر دیگر نتواند استوری های شما را ببیند.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : اشتراک گذاری لینک در استوری اینستاگرام (مخصوص اکانت های بیزینس تایید شده)

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

قابلیت اشتراک گذاری لینک در استوری ها هم یکی دیگر از جالب ترین و بهترین ترفندهای اینستاگرام است. البته این ویژگی فقط در شرایطی در اختیارتان قرار داده می‌شود که اکانت شما بیزینس پروفایل (Business Profile) بوده و همچنین مورد تایید یا اصطلاحا وریفاید (Verified) قرار گرفته باشد. اگر اکانت شما این ویژگی را دارد کافیست که بعد از ضبط استوری آیکون “اضافه کردن لینک” را از بخش فوقانی صفحه انتخاب کنید. سپس به شما اجازه داده می‌شود تا لینک مورد نظرتان را به استوری اضافه کنید.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : استفاده همزمان از چند اکانت اینستاگرام

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

قابلیت اضافه کردن چند اکانت و استفاده همزمان از آن ها هم یکی دیگر از بهترین ترفندهای اینستاگرام محسوب می‌شود. برای مثال تصور کنید دو اکانت اینستاگرام دارید و می‌خواهید هر دوی آن ها را بدون نیاز به لاگ اوت و لاگ این کردن مورد استفاده قرار دهید. برای انجام این کار کافیست به بخش پروفایل بروید و نام خود را از گوشه سمت چپ و بالای صفحه لمس نمایید. گزینه  Add Account را انتخاب کنید و مشخصات اکانت دوم خود را وارد و لاگین شوید. از این پس می‌توانید بدون نیاز به لاگین و لاگ اوت شدن و فقط با انتخاب اکانت مورد نظرتان به مدیریت آن بپردازید.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : فعال کردن نوتیفیکیشن برای پست کاربران خاص

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

تصور کنید یکی از کاربران اینستاگرام پست های خیلی جالبی ارسال می‌کند که شما بنا به هر دلیل تمایل دارید به محض اشتراک گذاری یک پس از جانب وی از این مسئله مطلع شوید! اینستاگرام این امر را با ارائه امکان فعال سازی نوتیفیکیشن برای پست کاربران خاص ارائه کرده است. بدین منظور کافیست به پروفایل فردی بروید که تمایل دارید به محض ارسال پست از جانب وی نوتیفیکیشن دریافت کنید. آیکون سه نقطه گوشه صفحه را لمس و گزینه Turn On Post Notifications را فعال کنید. از آن پس هر پستی که کاربر مورد نظر ارسال کند، شما نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد و سریعا از این مسئله مطلع می‌شوید.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : ارسال چند عکس در قابل یک پست

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

یکی دیگر از بهترین ترفندهای اینستاگرام مربوط به امکان ارسال همزمان چند عکس در قابل یک پست است. یعنی شما می‌توانید تا سقف 10 عکس را در قابل یک پست اینستاگرام ارسال کنید و کاربران دیگر آن را به صورت یک اسلایدر مشاهده کنند و با کشیدن انگشت خود به طرفین روی عکس ها بتوانند تمام عکس های آن پست را مشاهده کنند. این قابلیت محدود به عکس نمی‌شود و حتی امکان ارسال چند ویدئو در قابل یک پست را هم مورد پشتیبانی قرار می‌دهد. برای استفاده از این قابلیت کافیست آیکون “بعلاوه” وسط منوی زیرین را لمس کنید و زمانی که نوبت به انتخاب عکس مورد نظر برای اشتراک گذاری رسید، آیکونی که در عکس فوق نشان داده شده را لمس نمایید تا امکان انتخاب و ارسال همزمان چند عکس در قابل یک پست فراهم شود.

بهترین ترفندهای اینستاگرام : تایید هویت دو مرحله‌ای

بهترین ترفندهای اینستاگرام - لیست 10 تایی

اگر به امنیت اکانت اینستاگرامتان اهمیت می‌دهید، فعال سازی تایید هویت دو مرحله‌ای باید از نظر شما یکی از مهم ترین و بهترین ترفندهای اینستاگرام باشد. به موجب فعال سازی این قابلیت می‌توانید یک لایه امنیتی ثانویه را به اکانت خود اضافه کنید تا از هک شدن اکانت جلوگیری به عمل آورید. برای فعال کردن ویژگی مذکور کافیست وارد بخش پروفایل شوید و آیکون سه نقطه یا چرخ دنده را انتخاب نمایید. سپس گزینه Two-Factor Authentication را لمس کنید و اسلایدر کنار گزینه Require Security Code را فعال کنید. اگر پیش از این در اکانتتان شماره موبایلی ثبت نشده باشد از شما درخواست خواهد شد که شماره موبایلتان را ثبت کنید. از این پس هر زمان که قصد لاگین شدن در اکانت اینستاگرام خود را داشته باشید باید علاوه بر وارد کردن رمز عبور، کد امنیتی که به ایمیلتان ارسال می‌شود را هم وارد کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 10 مورد از بهترین ترفندهای اینستاگرام پرداختیم. امیدوار هستیم از این مقال لذت برده باشید. لطفا نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها ثبت و با ما و دیگر همراهان سایت نت نظر اشتراک گذاری نمایید.

1 دیدگاه

نظر بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.