بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی
in

بهترین ترفندهای تلگرام – لیست ۱۰ تایی

با بهترین ترفندهای تلگرام آشنا شوید!

اگر از کاربران تلگرام هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله اختصاصی را از دست ندهید، چون در این مقاله قصد داریم به معرفی ۱۰ مورد از بهترین ترفندهای تلگرام بپردازیم. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین ترفندهای تلگرام

تلگرام هم اکنون محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان در ایران است که تقریبا هر فردی از آن استفاده می‌کند. مطمئنا شما هم از کاربران این برنامه هستید و از طریق آن با دوستان خود ارتباط برقرار می‌کنید یا حتی کسب و کار اینترنتی خود را در آن راه اندازی کرده و مدیریت می‌نمایید. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که به عنوان یک کاربر چقدر به ترفندهای تلگرام آشنایی دارید؟

تلگرام مجموعه گسترده‌ای از قابلیت های متنوع را ارائه می‌کند که می‌تواند از هر کدام این قابلیت ها به عنوان یک ترفند یاد کرد. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی ۱۰ مورد از بهترین ترفندهای تلگرام بپردازیم. بنابراین اگر از کاربران این اپلیکیشن پیام رسان محبوب هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله اختصاصی را از دست ندهید و با نت نظر همراه باشید.

بهترین ترفندهای تلگرام : مدیریت دانلودهای خودکار

بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی

یکی از جالب ترین ویژگی هایی که تلگرام ارائه کرده  اغلب افراد به آن توجه نمی‌کنند مربوط به امکان مدیریت دانلودهای خودکار می‌شود. یعنی شما می‌توانید مشخص کنید که با اجرا شدن تلگرام و مراجعه به گروه ها و پنجره های گفتگوی مختلف چه فایل هایی به صورت خودکار دانلود شوند و از دانلود خودکار چه فایل هایی جلوگیری شود. برای مدیریت دانلودهای خودکار تلگرام کافیست که وارد منوی اصلی تلگرام شده و گزینه Data & Storage را انتخاب کنید.

حالا از بخش Automatic Media Download می‌توانید تنظیمات مورد نظرتان را اعمال کنید. با غیر فعال کردن گزینه Auto-Download Media به طور کامل قابلیت دانلود خودکار فایل ها غیر فعال می‌شود، اما اگر به دنبال تنظیمات دقیق تری هستید، می‌توانید هر یک از گزینه های مورد نظرتان را انتخاب و شرایط خاص مورد پسندتان را برای دانلود خودکار آن ها ایجاد نمایید. پس امکان مدیریت دانلودهای خودکار یکی از بهترین ترفندهای تلگرام است.

بهترین ترفندهای تلگرام: ایجاد چت های خود از بین رونده

بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی

یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام مربوط به امکان ایجاد گفتگوها یا چت هایی می‌شود که به صورت خودکار از بین می‌روند. به این چت ها اصطلاحا “خود از بین رونده” یا “Self-destructer” گفته می‌شود. برای اینکه بتوانید قابلیت مذکور را در یک گفتگو ایجاد نمایید باید حتما گفتگوی شما از نوع سکرت چت (Secret Chat) باشد. برای ایجاد گفتگوهای این چنینی کافیست از منوی اصلی تلگرام گزینه New Secret Chat را انتخاب کنید و سپس مخاطب مورد نظرتان را مشخص نمایید تا سکرت چت با وی آغاز شود.

پس از اینکه کاربر مورد نظر به سکرت چت ملحق شد، آیکون سه نقطه گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس و گزینه Set Selft-Destructer Timer را انتخاب کنید. از پنجره پاپ آپ نمایان شده مدت زمان مورد نظر برای انهدام خودکار پیام ها را مشخص نمایید. این مدت زمان می‌تواند مابین  ۱ ثانیه تا ۱ هفته باشد. بنابراین به قابلیت ایجاد چت های خود از بین رونده را هم به عنوان یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام به خاطر بسپارید.

بهترین ترفندهای تلگرام : نمایش یا عدم نمایش لست سین برای برخی کاربران

بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی

تقریبا همه کاربران تلگرام با قابلیت لست سین آشنایی دارند، اما شاید نیمی از آن ها بدانند که می‌توانند برای نمایش یا عدم نمایش لست سین برخی کاربران خاص استثناء قائل شوند. برای مثال تصور کنید که لست سین شما در حالت Last seen recently قرار دارد اما می‌خواهید فقط یک مخاطب خاص بتواند لست سین شما را ببیند. بدین منظور کافیست وارد منوی تلگرام شده و گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید. گزینه Last Seen را لمس نمایید سپس مخاطب خاص مورد نظرتان را در بخش Add exceptions اضافه کنید. به این صورت مخاطب مورد نظر به عنوان یک استثناء شناخته می‌شود. به همین ترتیب حتی می‌توانید چندین مخاطب را هم به لیست استثناء خود اضافه نمایید.

بهترین ترفندهای تلگرام : قفل گذاری تلگرام

بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی

یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام مربوط به امکان قفل گذاری آن می‌شود. برای انجام این کار نیازی به نصب هیچ برنامه جانبی ندارید، چون این قابلیت به عنوان یکی از ویژگی های پیش‌فرض تلگرام ارائه شده است. برای فعال کردن این قابلیت کافیست به منوی تنظیمات تلگرام مراجعه کرده و گزینه Settings و سپس Privacy $ Security را انتخاب نمایید. گزینه Passcode Lock را انتخاب و پسورد مورد نظرتان را مشخص نمایید. از آن پس هر زمان که بخواهید تلگرام را اجرا کنید باید ابتدا از قفل آن عبور نمایید. این قابلیت برای کسانی مناسب است که تمایل ندارند دیگران به صورت ناگهانی وارد تلگرام آن ها شوند و گفتگوهایشان را مطالعه کنند.

بهترین ترفندهای تلگرام : جلوگیری از پیش نمایش پیام ها

بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی

در حالت عادی زمانی که پیام جدیدی در تلگرام دریافت کنید یک پیش نمایش از آن بر روی گوشی نمایان می‌شود که بخشی از پیام را نشان خواهد داد. حال ممکن است پیام مورد نظر حاوی اطلاعات مهمی باشد که تمایل نداشته باشید روی نمایشگر گوشی به تصویر کشیده شوند! خوشبختانه تلگرام برای جلوگیری از این مسئله هم قابلیتی اختصاصی را ارائه کرده است که از ارائه پیش نمایش پیام ها جلوگیری می‌کند. برای فعال سازی این ویژگی کافیست وارد بخش Settings تلگرام شوید و گزینه Notifications and Sounds را انتخاب نمایید و سپس تیک گزینه Message Preview را بردارید.

بهترین ترفندهای تلگرام : شخصی سازی اعلان مخاطبین خاص

بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی

تلگرام این امکان را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد که اعلان یا نوتیفیکیشن هر یک از مخاطبین خود را شخصی سازی کنند. برای مثال شما می‌توانید صدای هشدار و رنگ چراغ LED گوشی خود را برای پیام هایی که از جانب یک مخاطب خاص دریافت می‌کنید به صورت اختصاصی تنظیم نمایید تا نسبت به نوتیفیکیشن عادی افراد دیگر متفاوت باشد. برای انجام این کار کافیست وارد پنجره گفتگوی خود با مخاطب مورد نظرتان شده و نام وی را از بالای صفحه لمس کنید. حالا گزینه Notifications را انتخاب نمایید و سپس گزینه Customize را لمس کنید. تیک گزینه Enable Customize Notifications را از بالای صفحه بزنید و هر تغییری که تمایل دارید را ایجاد کنید. به این صورت نوتیفیکیشن یا اعلان هایی که برای پیام های آن مخاطب ارائه می‌شود نسبت به سایر مخاطبین شما متمایز خواهد شد. این قابلیت هم یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام است.

بهترین ترفندهای تلگرام : استفاده همزمان از چند اکانت

بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی

احتمالا همه شما با این ترفند آشنا هستید! تلگرام طی یکی از آپدیت های جدیدش قابلیت اضافه کردن و استفاده همزمان از چند اکانت را ارائه کرد. بنابراین هم اکنون شما می‌توانید به صورت همزمان تا ۳ اکانت را در تلگرام گوشی خود نصب و از آن ها به صورت همزمان استفاده کنید. برای اضافه کردن اکانت جدید کافیست منوی اصلی تلگرام را اجرا کرده و گزینه Add Account را انتخاب کنید و سایر مراحل فعال سازی شماره جدیدتان را طی نمایید. این مسئله هم یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام محسوب می‌شود.

بهترین ترفندهای تلگرام : اشتراک گذاری موقعیت مکانی

بهترین ترفندهای تلگرام - لیست 10 تایی

امکان اشتراک گذاری و ارسال موقعیت مکانی یا همان لوکیشن (Location) هم یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام است که اغلب افراد از آن استفاده نمی‌کنند! با تلگرام خیلی راحت می‌توانید موقعیت مکانی خود را با سایر افراد اشتراک گذاری کنید. برای مثال تصور کنید می‌خواهید موقعیت مکانی خود را برای دوستتانم بفرستید. برای انجام این کار کافیست وارد پنجره گفتگوی خود با مخاطب مورد نظر شوید و آیکون “ارسال فایل” که با نماد “گیره” در زیر صفحه مشخص است را لمس نمایید.

سپس گزینه Location را انتخاب کنید و بعد از پیدا شدن موقعیت مکانی خود گزینه Send Your Current Location را لمس کنید تا موقعیت مکانی شما برای مخاطب مورد نظر ارسال شود. در نظر داشته باشید که برای انجام این کار باید حتما قابلیت مکان یاب یا همان سرویس Location گوشی شما فعال باشد و به تلگرام اجازه دسترسی به لوکیشن داده شود. به نظر ما این قابلیت هم یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام است.

بهترین ترفندهای تلگرام : جلوگیری از پخش خودکار گیف ها

حتما می‌دانید که در حالت عادی فایل های گیف تلگرام به صورت خودکار دانلود و پخش می‌شوند، اما این امر قابل غیر فعال سازی است و ما آن را به عنوان یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام به شما معرفی می‌کنیم. به منظور غیر فعال سازی این قابلیت کافیست وارد منوی تنظیمات یا همان Settings تلگرام خود شوید و گزینه Autoplay GIFs را غیر فعال نمایید. به همین سادگی از پخش خودکار گیف ها جلوگیری خواهد شد.

بهترین ترفندهای تلگرام : خواندن پیام ها بدون نمایش تیک دوم برای مخاطب (تست شده در اندروید)

تلگرام به گونه‌ای طراحی شده که به محض خوانده شدن یک پیام توسط مخاطب دو تیک سبز رنگ برای آن نمایش داده می‌شود و بدین ترتیب مشخص می‌شود که مخاطب پیام را خوانده است. اما آیا می‌دانید که با یک ترفند ساده می‌توانید این مسئله را دور بزنید و پیام دریافت شده را بدون اینکه دو تیکی شود مطالعه کنید؟ ما این روش را در اندروید تست کرده‌ایم و کاملا جواب داده است.

بدین منظور پس از دریافت پیام جدید اینترنت گوشی را قطع کنید. حالا تلگرام را از لیست “اپلیکیشن های اخیر” یا همان “Recent Apps” حذف کنید. وارد تلگرام شوید و پیام را مطالعه کنید. پس از مطالعه پیام از تلگرام خارج شوید. باز هم تلگرام را از لیست “اپلیکیشن های اخیر” یا همان “Recent Apps” حذف کنید. دستگاه را به اینترنت متصل کنید. در این حالت پیامی که خوانده‌ای دو تیکی نمی‌شود. این مسئله هم یکی دیگر از بهترین ترفندهای تلگرام است.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی ۱۰ مورد از بهترین ترفندهای تلگرام پرداختیم. امیدوار هستیم که از این مقاله لذت برده باشید. اگر شما هم با ترفند خاص و جالب تلگرامی آشنایی دارید، حتما آن را در بخش نظرات عنوان کنید.

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین رپر جهان

بهترین رپر جهان – لیست ۲۰ تایی

افزایش رتبه سایت

افزایش رتبه سایت در ایران چگونه است؟