in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه ضعیفضعیف افتضاحافتضاح

پرفروش ترین کتاب های ایران در سال 96 – لیست 10 تایی

porforoshtarin ketabhaye iran dar saal 96 – list 10 tai

کتاب این روزها در دنیا طرفدارای بی شماری داره و افراد کتاب خوان چندین ساعت در روز به خواندن کتاب اختصاص می دن. در ایران هم جماعت کتاب خوان اوقات خود را با کتاب پر می کنن. اما کتاب هایی هستند که در دنیا خیلی طرفدار دارند و قطعا از پرفروش ترین کتاب های ایران نیز هستند و می تونن حتی اونایی که به کتاب خواندن علاقه ندارن رو با کتاب خوندن آشتی بدن. و حالا سوال این است که پرفروش ترین کتاب های ایران در سال 96 کدامند؟ با ما باشین تا باهم مروری بر پرفروش ترین کتاب های ایران داشته باشیم.

در نت نظر بخوان: تست کتابخوانی: آیا کتابخون واقعی هستی؟

پرفروش ترین کتاب های ایران در سال 96

10- زنی در کابین 10

کتاب زنی در کابین 10

“زنی در کابین 10” از پرفروش ترین رمان های ایران بوده و رمانی است از روث ور نویسنده انگلیسی که در سال 2015 کتابی به عنوان جنگل تاریک تاریک را منتشر کرد  و به سرعت جای خود را در میان علاقه مندان به مطالعه گشود و در سال 2016 با عنوان کتاب جدیدش زنی در کابین 10 در لیست پرفروش ترین های دنیا قرار گرفت.

در این کتاب ، داستان جذاب خبرنگار مجله سفری ماموریتی نصیبش می شود که طی آن مسافرتی یک هفته ای با کشتی تفریحی را تجربه می کند که فقط چند کابین دارد و در آن سفر ماجراهای متفاوتی برایش پیش می آید.

9- بی شعوری

کتاب بیشعوری

کتابی طنز است از خاویر کرمنت که در سال 1990 منتشر شد . اوایل در ایران فقط به صورت pdf بود و در سال 1393 اجازه چاپ گرفت و به سرعت تبدیل به یکی از پرفروش ترین کتاب های ایران شد.

در این کتاب نویسنده بی شعوری را یک نوع بیماری میداند نه بد اخلاقی و سو رفتار و از دید خود به زوایای محتلف این موضوع می پردازد.

8- دروغ گویی روی مبل

کتاب دروغگویی روی مبل

رمانی است از اروین یالم روان درمان که اولین بار با کتاب وقتی نیچه گریست معروف شد و با این رمان خود را در میان لیست پرفروش های دنیا قرار داد.

در این رمان که بیشتر جنبه فلسفی – روانشناسی دارد و بیشتر حول محور رابطه بیمار و درمانگرش می گذرد و از تجربیات شخصی نویسنده استفاده شده است.

7- “سه شنبه ها با موری” از پرفروش ترین کتاب های ایران

کتاب سه شنبه ها با موری

این کتاب رمانی است از یک نویسنده آمریکایی به نام میچ آلبوم که در سال 1997 منتشر شد و هنوز هم درایران جزو پرفروش ترین کتاب هاست .

در این رمان که داستان واقعی دارد در مورد میچ آلبوم با استادش است که طی آن نویسنده با استادش که با بیماری دست و پنجه نرم می کند ملاقاتهایی را دارد و در آن سعی می کند به کمال برسد.

6- دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی

یک رمان فلسفی از نویسنده نروژی می باشد که اولین بار در سال 1991 میلادی در نروژ منتشر شد. این اثر داستانی بی نظیر که تاریخ فلسفه را تشریح می کند تا کنون به 59 زبان برگردانده شده است و یکی از پرفروشترین کتاب ها در ایران می باشد.

داستان دختری است به نام سوفی  که در آستانه 15 سالگی نامه ای جالب از شخصی به نام آلبرتو ناکس در یافت میکند و در آن سوال های جالبی مانند جهان چگونه پدید آمده است مطرح می شود.

5- “قلعه حیوانات” همواره  درمیان محبوب ترین کتاب های ایران

رمانی بی نظیر از جرج ارول که در طول جنگ جهانی دوم نوشته شده است و در سال 1945 میلادی منتشر شده است و در اوایل 1950 به شهرت رسید . این کتاب به عنوان یکی از پرفروشترین کتاب های حال حاضر ایران نیز می باشد.

در داستان این کتاب گروهی از حیوانات اهلی در اقدام آرمانگرایانه تصمیم می گیرند تا صاحب مزرعه را بیرون کنند و خود اداره مزرعه را بدست بگیرند.

4- مردی به نام اوه

کتاب مردی به نام اوه

مردی به نام اوه از نویسنده سوئدی فردریک بکمن که در سال 2012 منتشر شده است و در همان سال فروش 600 هزار نسخه ای داشت . این کتاب رتبه اول فروش کتاب در سوئد و نیویورک تایمز را به خود اختصاص داده است . این کتاب در ایران نیز با استقبال گسترده رو به رو شد.

داستام این کتاب در مرود پیرمردی بدعنق و بد اخلاق است که پس از مرگ همسرش قصد خودکشی دارد ولی برحسب اتفاق با آشنایی با همسایه جدید ایرانیش اتفاقاتی برایش رخ می دهد.

3- من پیش از تو

کتاب من پیش از تو

یک رمان عاشقانه نوشته جوجو مویز نویسنده بریتانیایی که در سال 2012 منتشر شد . این کتاب در ایران فروش بسیار چشمگیری داشته است . این رمان در جهان نیز فروش بسیار بالایی داشته به طوری که باعث شد منتقد نیویورک تایمز بگوید :

بعد از پایان داستان نمی خواستم این کار را نقد کنم می خواستم باز هم آن را بخوانم.

داستان این کتاب در مرود دختری است 26 ساله که با خانواده اش زندگی می کند که این دختر با از دست دادن کارش در کافه کار جدیدی و خاصی پیدا میکند که آن نگهداری از پسر ثروتمند است که طی حادثه ای فلج شده است.

2- ملت عشق

کتاب ملت عشق - پرفروش ترین کتاب های ایران

کتاب “ملت عشق” نام رمانی نوشته الیف شافاک است که در سال 2010 به صورت همزمان ترکی و انگلیسی منتشر شد . این کتاب که تا به حال بیش از 500 بار در ترکیه تجدید چاپ شده یکی از پرفروش ترین کتاب های ایران نیز می باشد و با استقبال گسترده خوانندگان مواجه شده است .

 داستان عمده این کتاب اندر احوالات شمس و مولوی می باشد و دو خط داستانی جدا را نیز روایت می کند و سعی شده از نگا ه ها و زوایای مختلف به داستان بپردازد.

1- شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو

“شازده کوچولو” تقریبا همواره در ابتدای لیست پرفروش ترین کتاب های ایران قرار داره. این کتاب که توسط آنتوان دو سنت اگزوپری فرانسوی نوشته شده است نخستین بار در سال 1943 در نیویورک منتشر شد. این کتاب به بیش از 280 زبان و گویش ترجمه شده است. و با فروش بیش از 200 میلیون نسخه یکی از پرفروش ترین کتاب های تاریخ جهان می باشد.و به عنوان بهترین کتاب قرن 20 در فرانسه انتخاب شده. در ایران نیز این کتاب همچنان پر فروش می باشد و به قلم زیبای احمد شاملو ترجمه شده است.

داستان این کتاب در مورد بیان دوست داشتن و فلسفه عشق بیان شده است که بیان کننده کودکی است که در سیارکی به نام 612-ب آمده است و سوالات بسیاری از آدم ها دارد.

در نت نظر بخوان :نویسندگان معروف جهان – لیست ۲۰ تایی

کتاب های ذکر شد همگی خارجی می باشند و از هر نویسنده فقط یک کار در لیست قرار دارد.لازم به ذکر است کتاب های پر فروش دیگری هم موجود می باشند ولی سعی شده روانترین متن ها  از لحاظ ادبی در لیست قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *