بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی
in

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام – لیست 15 تایی

بهترین برنامه مشابه تلگرام کدام است؟

با مشکلاتی که برای اپلیکیشن پیام رسان تلگرام ایجاد شد، خیلی از افراد به دنبال یک جایگزین خوب برای این برنامه هستند. در این مطلب قصد داریم به معرفی 15 مورد از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام بپردازیم. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

مقدمه‌ای در مورد بهترین جایگزین تلگرام

بعد از مشکلات و اختلال هایی که برای تلگرام به وجود آمد، بسیاری از کاربران به دنبال یک برنامه جایگزین مناسب برای آن هستند. اگرچه اپلیکیشن ها یا برنامه های پیام رسان متعددی وجود دارند که شاید بتوان خیلی ساده از آن ها به منظور رد و بدل پیام های متنی، صوتی و تصویری استفاده کرد، اما متاسفانه وقتی اغلب این برنامه ها را با تلگرام مقایسه می‌کنیم، متوجه ضعف قابلیت های آن ها در مقابل تلگرام خواهیم شد.

بنابراین پیدا کردن یک برنامه جایگزین برای تلگرام شاید در نگاه اول ساده باشد، اما اگر وارد جزئیات شوید انجام این کار بسیار پیچیده خواهد بود. از آنجایی که بسیاری از کاربران هم اکنون به دنبال برنامه های جایگزین تلگرام هستند، تصمیم گرفتیم مقاله اختصاصی برای معرفی بهترین برنامه های جایگزین تلگرام تدوین و خدمتتان ارائه کنیم. بنابراین در این مطلب با 15 مورد از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام آشنا خواهید شد. با نت نظر همراه باشید.

برنامه های جایگزین تلگرام : برنامه واتساپ (WhatsApp)

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

اپلیکیشن واتساپ شاید از نظر ویژگی های کاربردی چندان با تلگرام قابل مقایسه نباشد و تمام قابلیت هایی که این اپلیکیشن ارائه کرده بود را به همراه نداشته باشد، اما از نظر امنیت بستر بسیار قابل اعتماد و خوبی دارد. واتساپ از ارسال پیام متنی، صوتی، تماس ویدئویی و صوتی ، ارسال فایل و خیلی قابلیت های دیگر پشتیبانی می‌کند و هم اکنون یکی از پرطرفدارترین برنامه های پیام رسان دنیاست. بنابراین واتساپ می‌توانید یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد.

برنامه های جایگزین تلگرام : برنامه سروش

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

علیرغم تمام صحبت ها، حرف و حدیث هایی که در مورد اپلیکیشن پیام رسان سروش شنیده‌ایم باید بگوییم که این برنامه به واقع پتانسیل لازم برای جایگزین شدن با تلگرام را دارد. اگر از موارد امنیتی و شک و تردید های مربوط به آن صرف نظر کنیم، سروش تقریبا تمام قابلیت ها و ویژگی های تلگرام را دارد و در عین حال خیلی از ویژگی های آن از تلگرام بهتر هم هستند. پس یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام می‌تواند اپلیکیشن سروش باشد.

برنامه های جایگزین تلگرام : برنامه آی گپ

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

آی گپ یا iGap هم یکی دیگر از برنامه های خوبی است که می‌توانید از آن به عنوان جایگزین تلگرام استفاده کنید. این اپلیکیشن پیام رسان هم مجموعه عظیمی از ویژگی ها و قابلیت های مختلف را ارائه کرده و علاوه بر آن از سیستم رمزگذاری AES256 هم بهره می‌برد. پس اگر به امنیت و حریم خصوص خود اهمیت زیادی می‌دهید، می‌توانید آی گپ را به عنوان یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام انتخاب کرده و از ویژگی های آن بهره‌مند شوید.

برنامه های جایگزین تلگرام : برنامه بیسفون پلاس

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

به دنبال یک جایگزین خوب برای تلگرام هستید؟ برنامه بیسفون پلاس را فراموش نکنید! توصیه می‌کنیم حداقل یک بار هم که شده از بیسفون پلاس استفاده کرده و با دقت قابلیت های آن را بررسی نمایید. مطمئن باشید در این شرایط بیسفون پلاس به یکی از اولویت های شما تبدیل خواهد شد. تیم توسعه دهنده این اپلیکیشن مدعی است که  در بیسفون پلاس به حریم خصوصی کاربران و حفظ امنیت آن ها اهمیت ویژه ای داده می‌شود.

برنامه های جایگزین تلگرام : برنامه بله

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

اپلیکیشن بله احتمالا از آن دسته اپلیکیشن هایی است که طی چند وقت اخیر صحبت ها و اطلاعات زیادی در مورد آن شنیده‌اید. این اپلیکیشن توسط بانک ملی ایران پشتیبانی می‌شود و شرکت های معتبری مسئولیت ایجاد امنیت در آن را بر عهده گرفته‌اند. بله هم اکنون یکی از بهترین پیام رسان هایی داخلی است که پتانسیل لازم برای جایگزین شدن با تلگرام را دارد. بنابراین اگر به دنبال یک اپلیکیشن جایگزین تلگرام مناسب می‌گردید، برنامه پیام رسان بله را امتحان کنید.

برنامه های جایگزین تلگرام : برنامه Discord

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

اگر زیاد اهل پیام رسان های داخلی نیستید و بنا به هر دلیل دوست ندارید از این دسته برنامه ها به عنوان جایگزین تلگرام استفاده کنید، مجموعه اپلیکیشن های خارجی دیگری مثل برنامه Discord می‌تواند برایتان مناسب باشند. اپلیکیشن Discord از رابط کاربری بسیار مطلوب و خوبی بهره می‌برد و تقریبا تمام قابلیت های کلیدی تلگرام مثل امکان ارسال تکست، ویس، گیف، ساخت کانال و غیره را ارائه کرده است.

برنامه های جایگزین تلگرام : برنامه ایتا

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

علیرغم اینکه کمتر از برنامه ایتا صحبت شده، به نظر ما این اپلیکیشن پتانسیل بسیار خوبی برای انتخاب شدن به عنوان جایگزین تلگرام را دارد. این برنامه از نظر ویژگی ها و قابلیت ها کاملا مشابه با تلگرام طراحی شده و تقریبا تمام قابلیت های آن را ارائه می‌کند. تنها تفاوت آن در مقایسه با تلگرام این است که برنامه توسط دو شرکت داخلی پشتیبانی می‌شود. یکی از جالب ترین ویژگی هایی که برنامه مذکور دارد مربوط به ارائه امکان مدیریت کانال های تلگرام از طریق این پیام رسان می‌شود.

برنامه جایگزین تلگرام : برنامه Signal Messenger

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

سیگنال مسنجر یا همان Signal Messenger هم می‌توانید یک جایگزین خارجی عالی برای تلگرام باشد. این اپلیکیشن ر گوگل پلی بسیار محبوب بوده و بیش از 175000 دانلود را به ثبت رسانده است. نمره‌ای که اپلیکیشن مذکور از کاربران گوگل استور دریافت کرده برابر با 4.5 است، بنابراین Signal Messenger را هم به عنوان یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام به خاطر بسپارید.

برنامه جایگزین تلگرام : برنامه وایبر (Viber)

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

اگرچه وایبر مدتی در اوج بود و بعد با روی کار آمدن تلگرام تب و تاب آن از بین رفت، اما حالا که دنبال یک جایگزین خوب برای تلگرام هستیم شاید بازگشت به وایبر گزینه مناسبی باشد! وایبر از بستر امنی برای رد و بدل اطلاعات و حفظ حریم خصوصی کاربران استفاده می‌کند و قابلیت پشتیبانی از تماس های ویدئویی و صوتی مبتنی بر اینترنت را دارد. پس وایبر هم می‌تواند یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام باشد.

برنامه جایگزین تلگرام : برنامه گوگل الو (Google Allo)

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

اگر به امنیت و هوشمند بودن پیام رسانی که از آن استفاده می‌کنید اهمیت می‌دهید، برنامه گوگل الو می‌تواند یکی از بهترین گزینه های موجود برای جایگزینی تلگرام باشد. این اپلیکیشن که مستقیما توسط تیم توسعه دهندگان گوگل طراحی شده قابلیت های نسبتا متعددی داشته و از دستیار اختصاصی و هوشمند گوگل هم پشتیبانی به عمل می‌آورد. اگرچه دستیار گوگل از زبان پارسی پشتیبانی نمی‌کند، اما اغلب زبان های رایج دنیا را از بر است!

برنامه جایگزین تلگرام : برنامه ویسپی (Wispi)

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

ویسپی از آن دسته برنامه های پیام رسانی است که به واقع پتانسیل خوبی برای انتخاب به عنوان جایگزین تلگرام را دارد. این اپلیکیشن ظاهرا توسط یک شرکت هنگ کنگی ساخته شده اما برخی منابع خبرهایی در مورد ایرانی بودن این پیام رسان و وجود دخل و تصرف هایی در آن منتشر کرده‌اند. ویسپی مجموعه عظیمی از قابلیت ها و ویژگی های کاربردی مختلف را در اختیارتان قرار می‌دهد و بدون تردید می‌توانید به سادگی جایگزین تلگرام شود.

برنامه جایگزین تلگرام : برنامه لاین (Line)

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

اپلیکیشن پیام رسان لاین هم سرنوشتی نسبتا مشابه با سرنوشت برنامه وایبر دارد. این اپلیکیشن زمانی در اوج بود و ایرانی ها به شدت از آن استفاده می‌کردند، اما بعد از روی کار آمدن تلگرام به تدریج لاین از میان برداشته شد. به نظر ما اپلیکیشن لاین هنوز این قابلیت را دارد که به عنوان یکی از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام شناخته شود.

برنامه جایگزین تلگرام : برنامه Hangouts

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

برنامه Hangouts هم می‌تواند جایگزین بسیار عالی برای تلگرام باشد. این اپلیکیشن از قابلیت های متعددی همچون امکان ارسال پیام متنی، ارسال پیام های ویدئویی و صوتی، اموجی و خیلی ویژگی های دیگر پشتیبانی به عمل می‌آورد. بنابراین اپلیکیشن Hangouts را هم به عنوان یکی دیگر از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام به خاطر داشته باشید.

برنامه جایگزین تلگرام : برنامه اسکایپ (Skype)

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

اگرچه اسکایپ یک برنامه نسبتا سنگین است، اما ویژگی ها و کیفیت لازم برای جایگزین شدن با تلگرام را دارد. در اسکایپ می‌توانید تماس های ویدئویی داشته باشید و گروه و ساخته و از گفتگوی در گروه لذت ببرید. ضمنا اسکایپ امنیت خوبی دارد و هم اکنون یکی از محبوب ترین برنامه های موجود برای برقراری تماس های ویدئویی در خیلی از کشورهای خارجی است.

برنامه جایگزین تلگرام : برنامه telepado

بهترین برنامه های جایگزین تلگرام - لیست 15 تایی

یکی دیگر از برنامه های پیام رسانی که به تازگی در بین کاربران محبوب شده و توانسته تقریبا استارت جایگزینی با تلگرام را بزند، برنامه telepado است. این اپلیکیشن از امنیت خوبی بهره‌مند بوده و ویژگی و قابلیت های آن بسیار متعدد هستند و کاربران به همین سبب به سمت و سوی بکارگیری آن سوق پیدا کرده‌اند. پس اگر به دنبال یک برنامه خوب جایگزین تلگرام هستید، اپلیکیشن telepado را فراموش نکنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 15 مورد از بهترین برنامه های جایگزین تلگرام پرداختیم. اگر شما هم با جایگزین های بهتری برای تلگرام آشنایی دارید، نام آن ها را با ما و دیگر دوستانتان اشتراک گذاری نمایید.

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *