in

دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه

didani haye Italy baraye safar 10 rooze

دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه کجاست؟ اگه میخوای با بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا آشنا بشی پس این مطلب رو از دست نده. در این مطلب میتونی با بهترین دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه آشنا بشی. ایتالیا یه کشور فوق العاده زیبا با مکان های جذاب و دیدنیه که چشمها رو خیره میکنه! در این مطلب سعی کردم بهترین انتخاب ها رو برای سفرت معرفی کنم و در این سفر بتونی از زیباترین نقاط ایتالیا دیدن کنی. البته دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه به این لیست خلاصه نمیشه و میتونه بیشتر هم باشه اما سعی شده که به بهترین ها اشاره بشه.

معرفی بهترین دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه

روز اول:  تماشای میدان ونیزی در بالای تپه سر سبز و باشکوه کاپیتولن

میدان ونیزی از زیباترین نقاط دیدنی ایتالیا
Piazza Venezia

میدان ونیزی در بالای تپه سرسبز کاپیتولن در مرکز رم میدرخشه. میدان ونیز یکی از مکان های دیدنی در سفر 10 روزه به ایتالیاست. این میدان زیبا از جاذبه های گردشگری شهر رم است که توریست های زیادی رو هم به سمت خودش کشونده. بعد از تماشای میدان ونیز میتونی به آمفی تئاتر کولوسئوم در همون اطراف سر بزنی. 

تجربه قدم زدن در کنار کولوسئوم بزرگ ترین بنای تاریخی جهان

کولوسئوم بزرگ‌ترین بنای ساخته شده‌ی جهان
Colosseum

آمفی تئاتر بیضی شکل کولوسئوم جزو بزرگ‌ترین بناهای ساخته شده‌ در جهان است که در مرکز شهر رم قرار داره. در واقع در چند ده متری میدان ونیزی دیده میشه و فاصله زیادی با هم ندارن! این بنا با طراحی فوق العاده ای که داره از پربازدیدترین جاذبه های توریستی ایتالیا است. در کنار کولوسئوم، “فروم رومی” قرار داره که جزو جاذبه های دیدنی پر طرفدار است و یکی از عجایب هفت گانه جدید است!

پیش بسوی بازدید از رومن فروم از عجایب هفتگانه جدید

رومن فروم میدان اصلی رم
Roman Forum

میدان اصلی رم باستان، رومن فروم یا فروم رومانیوم بوده که در بین تپه های پالاتین و کپیتولاین قرار داره. توی این منطقه میتونی خرابه های ساختمان ها رو در اطراف این میدان ببینی که در واقع میراث تمدن رومی های باستان است. میدان رومن فروم هم جزو بهترین دیدنی های ایتالیا است. جالبه بدونی که نقاط دیدنی و گردشگری در شهر رم خیلی بهم نزدیک قرار دارن! و به راحتی میتونی در فضای زیبای این شهر با پیاده روی به بنای دیدنی دیگه برسی و از تماشاش لذت ببری. این میدان یکی از دیدنی های های ایتالیا برای سفر 10 روزه است.

شب زنده داری در شلوغی های سن لورنزو

زیبایی شب در san-lorenzo
San Lorenzo (Rome)

اگه میخوای شب زنده داری رو در بین شلوغی های مردم رو تجربه کنی و یه شب خاطره انگیز داشته باشی، بهت پیشنهاد میکنم که سن لورنزو اتخابت باشه که برای شب زنده داری و قدم زدن در خیابانهاش تجربه ای فراموش نشدنیه.

روز دوم: لذت دیدن فواره های تروی با مجمسمه های بی نظیر

فواره تروی چشمه آرزوها در ایتالیا
Trevi Fountain

دیدن فواره تروی جزو جاذبه هایی است که حتما باید ازش بازدید کنی. یه فضای فوق العاده چشمگیری داره. این فواره ها به چشمه آرزوها هم شهرت دارن و از قدیم این مکان جایگاه خاصی داشته. این فواره زیبا محبوبیت زیادی بین گردشگران داره و مجسمه‌های مرمری زیبا در پشت فواره جذاب ترش کرده.

اندکی آرامش در کنار معبد رومی پانتئون

بهترین مکان دیدنی ایتالیا pantheon
Pantheon

بعد از هیاهوی گشت و گذارها میتونی به معبد رومی پانتئون سری بزنی و از آرامش این مکان لذت ببری. این معبد زیبا جزو جاذبه های گردشگری نمونه در ایتالیا است.

روز سوم: تماشای شکوه و زیبایی میدان «پیاتزا ناوونا»

میدان باشکوه پیاتزا ناوونا
Piazza Navona

میدان «پیاتزا ناوونا» جزو میدان های باشکوه و زیبایی است که اطرافش پر از مغازه‌، رستوران‌ و کافی‌شاپ دیده میشه. این میدان بزرگ سه تا فواره زیبا داره که مهمترینش فواره‌ وسطیه چون یکی از شاهکار‌های هنرمند معروف ایتالیا، «برنینی» است و  جالبه بدونی که مجسمه‌های روی اون، نمادی از چهار قاره‌ هستند!

لذت قدم زدن در پله های طولانی اسپانیایی

پله های اسپانیایی از دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه
Spanish Steps

از زیباترین و بهترین دیدنی های ایتالیا میشه به پله های اسپانیایی اشاره کرد که تعداد این پله ها ۱۳۸ عدد است. این پله ها یکی از پهن ترین و طولانی ترین پله ها در اروپا است که برای نزدیک کردن سفارت اسپانیا به منطقه واتیکان ساخته شده!! این پله های زیبا در کنار میدان اسپانیا قرار داره .

روز چهارم: تجربه گم شدن در کوچه های زیبا و باریک

trasterevere مکانی زیبا با رستوران های شیک
Trastevere

اینجا زیباترین مکان برای قدم زدن در کوچه های باریک و زیباست. در کنارش میتونی برای استراحت به کافه و رستوران های اطرافش سر بزنی.

باغ ویلای سرسبز بورقیس برای تفریح و قایق سواری

طبیعت بکر و منحصر بفرد در Villa Borghese gardens
Villa Borghese gardens

در کنار آرامش سبز رنگ باغ ویلای بورقیس میتونی به تفریح هم مشغول بشی و داخل رودخانه آرام و زیبای کنار پارک به قایق سواری مشغول بشی.

میدان پوپولو مکانی برای تماشای مردم

میدان پوپولی جزو بهترین دیدنی های ایتالیا
Piazza del Popolo (Rome)

میدان پوپولو  یعنی میدان مردم! این میدان از مکان های پر رفت و آمد در ایتالیا است که طراحی خاص و منحصر بفردی هم داره. این میدان در واقع برای مسافرانی که از شمال به رم می آمدن ورودی اصلی محسوب میشده. دیدن این میدان هم جزو پیشنهادهای دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه است.

روز پنجم: دل زدن به دریا برای خرید در ویا دل کورسو

via del corso مکانی برای خرید در ایتالیا
Via del Corso

ویا دل کورسو، خیابانی مخصوص خرید در رم است که میتونی در اینجا زیباترین و بهترین خرید هایی که لازم داری رو تهیه کنی. اینجا باید دلتو بزنی به دریا و هر چی پس انداز کردی رو خرج کنی. چون جای فوق العاده وسوسه بر انگیزیه!!!

تماشای منظره خیره کننده میدان پیازا دل کامپو

piazza del campo از عجایب دیدنی در ایتالیا
Piazza del Campo

یکی از بهترین دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه تماشای منظره خیره کننده میدان پیازا دل کامپو است. در سفر به ایتالیا این مکان رو از دست ندین.

روز ششم: سفر کوتاه به شهر واتیکان از جاذبه های منحصر بفرد رم

شهر واتیکان از جاهای فوق العاده زیبا در ایتالیا
Vatican City

شهر واتیکان که مرکز مذهبی کاتولیکهای جهان است، از جاذبه‌های منحصر به فرد رم است. در واقع واتیکان در بالای یه تپه در مرکز رم قرار داره اما برای خودش یه دولت مستقلی داره! شاید اسم پاپ رو شنیدی؟ رهبر کاتولیک های جهانه که این شهر رو اداره میکنه. در این شهر زیبا میتونی عظمت میدان سن پیترو رو ببینی که با ستون‌های بزرگش خود نمایی میکنه و یه صلیب هم وسط میدان قرار داره.

تماشای موزه های واتیکان از بهترین دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه

موزه زیبای واتیکان در ایتالیا

شهر واتیکان، موزه های فوق العاده جذابی داره که حتما باید بهش سر بزنی تا بتونی از هنر و فرهنگ مردم این شهر باخبر بشی. در ضمن نمای کامل سقف این سالن توسط میکل آنژ به طور حیرت انگیزی طراحی شده و همچنین نقاشی خلقت آدم که اثر شاهکار میکل آنژ است در این موزه خودنمایی میکنه.

توقف در واتیکان برای بازدید از میدان سن پیترو

میدان سن پیترو از جاذبه های توریستی ایتالیا
St. Peter’s Basilica
میدان سن پیترو در شهر واتیکان با طراحی فوق العاده ای که داره از جاذبه های دیدنی ایتالیا محسوب میشه. این میدان بیضی شکل است و دو طرف این میتونی دو تا فواره بزرگ و زیبا رو ببینی. البته اطراف این میدان هم با ستون هایی که مجسمه هایی از قدیسین دین مسیحیت قرار داره، مزین شده است.

روز هفتم: سفر کوتاه از فلورانس برای دیدن بناها و کلیساهای زیبا

کلیسای جامع فلورانس
Florence Cathedral

منظره شهر فلورانس واقعا خیره کننده است بخصوص وقتی که کلیسای سنتا ماریا دل فیوره ( کلیسای جامع فلورانس)، نماد زیبای این شهر است.  گنبد آجری رنگ کلیسا مثل نگینی میدرخشه. این کلیسای بزرگ،٤٦٤ پله عجیب و باریک  داره که باید طی کنی تا به بالای گنبد برسی. منظره شهر از بالا به قدری جذاب و دیدنیه که به بالارفتن از این همه پله می‌ارزه.

پیزا دلا سیگنوریا، معروف ترین میدان در فلورانس

میدان della signoria
Piazza della Signoria

شکی نیست که معروف ترین میدان در فلورانس، میدان مربع شکل فرمانداری به اسم پیزا دلا سیگنوریا (Piazza della Signoria) است. مجسمه های زیادی مثل تندیس داوود اثر میکل آنژ و چشمه نپتون در این میدان دیده میشه.

روز هشتم: گالری اوفیتزی در شهر موزه ها

موزه قدیمی و معروف اوفیتزی در ایتالیا
Uffizi Gallery

فلورانس شهر موزه‌ها، پر از آثار هنری و گالری‌ های نقاشی است.  گالری اوفیتزی از قدیمی‌ ترین و معروف‌ ترین موزه‌های نقاشی دنیادر این شهر قرار داره. این ساختمان زیبا تعداد زیادی از آثار و سبک‌ های نقاشی متنوع داره که به حدی زیاده که با دیدنش گیج میشی! این موزه جزو بهترین دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه است.

 خیابون های باریک و کانال های قشنگ در کنار پل معروف

Ponte Vecchio پل معروف در ایتالیا
Ponte Vecchio

پل پونته وچیو، نماد جاودانه فلورانس در ایتالیا است که این پل زیبا و معروف با کانال های قشنگش تونسته مسافران زیادی رو به خودش جذب کنه. این پل زیبا از بهترین دیدنی های ایتالیا است.

خودنمایی باغ های بابولی در کنار مجسمه های مرمری

باغچه پر گل و زیبای بابلی در ایتالیا
Boboli Gardens

باغ‌های زیبایی بابولی در پشت قصر پیتی قرار داره. طراحی این باغ‌ های بزرگ خیلی زیبا و رویاییه که دیدنش حیرت انگیزه. در محوطه‌ی این باغ میتونی تعداد زیادی تندیس از معروف‌ ترین مجسمه‌ها رو ببینی.

روز نهم: طراحی خیره کننده شهر قدیمی سنترو

شهر قدیمی و زیبای سنترو در ایتالیا
Centro Old town

شهر قدیمی سنترو با طراحی خیره کننده ای که داره جزو بهترین دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه است که میتونی در این شهر شاهد تماشای زیباترین ساختمان هایی باشی که تا به حال ندیدی.

تندیس مرمری داوود، شاهکار میکل آنژ

مجسمه تاریخی داوود در ایتالیا
David statue

شاید در مورد تندیس مرمری داوود شنیدی؟ این شاهکار هنری که مربوط به عصر رنسانس میشه در ایتالیا ساخته شده و این اثر هنری به حدی بی نظیر است که گردشگرای زیادی رو به سمت گالری آکادمیا میکشونه. البته دو بدل از این مجسمه هم در دو جای دیگه از شهر وجود داره، یکی بالای تپه میکل‌ آنژ و اون یکی در میدان سینیوریتا.

آکادمی هنرهای زیبای فلورانس

گالری آکادمی از مکان های دیدنی ایتالیا
Galleria dell’Accademia

گالری آکادمیا، موزه ایی از مجسمه های حیرت انگیز در فلورانس است که با تماشای این مجسمه ها حتما به شاهکار بودن هنرمندش پی میبری!!

روز دهم: و در نهایت لذت دیدن برج کج پیزا برای خداحافظی از زیبایی های ایتالیا

برج کج و زیبای پیزا در ایتالیا
Leaning Tower of Pisa

برج کج پیزا یکی از مشهورترین بناهای تاریخی و جاذبه‌ های گردشگری در دنیا است. شهرتش هم بخاطر کج بودنشه که نقص داره! این برج، مشهورترین برج در کل جهان است. میتونی برای خداحافظی از سفر زیبای 10 روزه ات به بالای برج بری و از اون بالا کل شهر رو زیر پاهات تماشا کنی و ازش خداحافظی کنی تا بهترین و آخرین خاطره رو از این سفر ثبت کنی…

دوست خوبم برات بهترین دیدنی های ایتالیا برای سفر 10 روزه رو معرفی کردم و امیدوارم که مورد پسندت بوده باشه. راستی از کدوم یکی از این مکان های دیدنی بیشتر خوشت اومده؟ چه جاذبه گردشگری به جز این موارد میشناسی که در سفر به ایتالیا میتونه تماشایی باشه؟ خوشحال میشم نظرت رو برامون بنویسی.

در نت نظر بخون: بهترین دیدنی های اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: لطیفه ایری

لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.