7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید
in

7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید

مهمترین نکات برای انتخاب و خرید یک گوشی جدید

اگر قصد خرید یک گوشی جدید را دارید، توصیه می‌کنیم حداقل یک بار هم که شده این مقاله را مطالعه نمایید. در این مطلب قصد داریم به 7 نکته مهمی اشاره کنیم که حتما باید برای خرید گوشی جدید در نظر داشته باشید. با نت نظر همراه شوید.

مقدمه‌ای در رابطه با نکات مهم برای خرید گوشی جدید

گوشی های موبایل به یکی از ابزارهای اصلی و حیاتی زندگی ما تبدیل شده‌اند و شاید تصور اینکه زندگی بدون گوشی چگونه خواهد بود هم آزاردهنده و ناممکن باشد! در طول روز گوشی های زیادی فروخته و خریداری می‌شوند، اما متاسفانه خریداران همیشه از خرید هایی که انجام می‌دهند راضی نیستند و گاها بعد از خرید یک گوشی از انتخابی که کرده‌اند پشیمان می‌شوند.

پس همیشه باید برای انتخاب و خرید گوشی جدید دقت کرده و به نکات خاصی توجه داشته باشید. اما این نکات شامل چه مواردی می‌شوند؟ ما در این مطلب قصد داریم به 7 مورد از مهمترین نکاتی اشاره کنیم که باید برای خرید گوشی جدید در نظر بگیرید. مطالعه این مقاله سبب می‌شود تا دید بهتری برای خرید گوشی پیدا کنید و در انتخاب خود موفق‌تر باشید. با نت نظر همراه شوید.

نکته اول: گول تبلیغات را نخورید!

7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید

هیچوقت برای انتخاب و خرید گوشی جدید گول تبلیغاتی که برای گوشی های موبایل صورت می‌گیرد را نخورید. در تبلیغات گوشی های موبایل سعی می‌شود تا همه چیز بزرگ‌تر از واقعیت نمایش داده شود و دقیقا روی مسائلی انگشت گذاشته می‌شود که ذهن کاربر را درگیر کند. حتی عکس ها و تصاویری که از گوشی های موبایل در تیزرهای تبلیغاتی مشاهده می‌کنید هم ادیت شده هستند. مطمئن باشید که ظاهر واقعی گوشی از نگاه نزدیک با عکسی که از آن در تیزر تبلیغاتی می‌بینید متفاوت خواهد بود.

فراموش نکنید هیچوقت اعداد و ارقام بزرگ نمی‌توانند مطلقا نشان دهنده کیفیت بالای یک گوشی باشند. برای مثال تعداد هسته‌های پردازنده مرکزی، عدد مربوط به وضوح لنز دوربین، ظرفیت باتری و غیره هیچوقت نمی‌توانند در قالب یک عدد نشان دهنده کیفیت دستگاه باشند، بلکه باید برای سنجش کیفیت این موارد گوشی را به صورت عملی مورد بررسی قرار داد. بنابراین هیچوقت گول تبلیغات گوشی های موبایل را نخورید.

نکته دوم: گول حرف های فروشنده را نخورید!

7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید

فروشندگان موبایل به خوبی می‌دانند که اغلب خریداران اطلاعات چندان بالایی در مورد گوشی های موبایل ندارند! به همین سبب آن ها ممکن است با ارائه اطلاعات اشتباه یا اغراق آمیز سعی کنند شما را وسوسه نمایند. عموما فروشندگان موبایل می‌دانند که خریداران روی چه مسائلی حساس هستند. برای مثال آن ها به خوبی می‌دانند که شعار بهره‌مندی گوشی از پردازنده قوی سریعا توجه خریدار را جلب می‌کند. همیشه سعی کنید برای خرید گوشی جدید خودتان شخصا تحقیق کرده و بهترین گوشی را انتخاب کنید و به هیچ وجه از نظرات مخرب فروشندگان برای خرید گوشی جدید استفاده نکنید، چرا که آن ها اغلب با توجه به سود و منفعت خودشان شما را راهنمایی خواهند کرد.

نکته سوم: قیمت را به خوبی بررسی و مقایسه کنید!

7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید

متاسفانه در بازار موبایل کشورمان چندان ثبات خوبی برای قیمت گذاری گوشی های موبایل برقرار نیست. گاها ممکن است یک مدل گوشی از فروشگاهی با فروشگاه دیگر 50 هزار تومان تفاوت قیمت داشته باشد! بنابراین هیچوقت با عجله عمل نکنید و گوشی مورد نظرتان را از اولین فروشگاه سر راهتان خریداری نکنید، بلکه به چند فروشگاه سر بزنید و حتی قیمت گوشی مد نظرتان را در فروشگاه های اینترنتی هم جستجو نمایید و نهایتا از جایی خرید کنید که بهترین قیمت را ارائه می‌کند.

نکته چهارم: همیشه گران ترین، بهترین نیست!

7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید

خیلی از افراد تصور می‌کنند که گوشی های گران قیمت بهترین انتخاب هستند! در حالی است که اصلا اینطور نیست! همیشه به خاطر داشته باشید که اسم و رسم شرکت های سازنده موبایل روی شیوه قیمت گذاری آن ها تاثیر می‌گذارد. برای مثال اگر در حالت فرضی دو گوشی عینا با مشخصات یکسان توجه دو شرکت سامسونگ و هوآوی تولید شود، شک نکنید که قیمت نسخه تولید شده توسط سامسونگ از نسخه تولیدی هوآوی بیشتر خواهد بود.

بنابراین همیشه قیمت بیشتر نشان دهنده کیفیت بالاتر نیست. برخی از افراد بدون دلیل تمایل دارند که گوشی های گران قیمت (پرچمدار) خریداری کنند، حال آنکه تمام نیازهای آن ها توسط یک گوشی میان رده و با قیمت مناسب تر هم برطرف می‌شود. پس همیشه در انتخاب خود به این مسئله هم توجه کنید که گران بودن یک گوشی دلیل قاطعانه‌ای مبنی بر کیفیت بالای ساخت و برتری آن نسبت به سایر گوشی های موبایل نیست.

نکته پنجم: تعصب را کنار بگذارید!

7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید

متاسفانه خیلی از افراد برای خرید گوشی جدید با تعصب پیش می‌روند و اصرار دارند که گوشی با مارک برند خاص مورد پسند خود را خریداری کنند! مطمئن باشید تعصب در انتخاب گوشی منجر به کاهش شانس شما برای انتخاب بهترین گزینه ممکن می‌شود. هیچقوت در حین انتخاب و خرید گوشی جدید روی برند خاصی تعصب نداشته باشید و سعی کنید گوشی های مختلف شرکت های گوناگون را در کنار هم قرار داده و به مقایسه آن ها بپردازید و سپس بهترین گزینه را بدون در نظر گرفتن علاقه خود به برندی خاص انتخاب کنید. مطمئن باشید در این حالت گوشی که خریداری می‌کنید بازده بهتری خواهد داشت.

نکته ششم: پرچمداران سال های قبل را فراموش نکنید!

7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید

مطمئنا پرچمداران جدید شرکت های سازنده موبایل از نسخه های پیشین آن ها بهتر بوده و ارتقاء یافته‌تر هستند، اما قیمت آن ها هم نسبت به نسخه های پیشین بیشتر خواهد بود! این موضوع در حالی است که حتی پرچمداران دو سال پیش شرکت های سازنده موبایل هم می‌توانند حداقل تا 2 یا 3 سال آینده نیازهای روزمره هر کاربر را بدون هیچ مشکلی برطرف کنند. بنابراین اگر قصد ذخیره مقداری از پول خود را دارید، توصیه می‌کنیم از خرید پرچمداران فعلی شرکت های سازنده موبایل صرف نظر کرده و یکی از پرچمداران قدیمی تر این شرکت ها را بخرید. برای مثال می‌توانید به جای خرید گلکسی S9 سامسونگ به خرید گوشی گلکسی S7 اکتفا کنید. مطمئن باشید گلکسی S7 سامسونگ حداقل تا 2یا 3 سال آینده بدون هیچ مشکلی تمام نیازهایتان را برطرف خواهد کرد.

نکته هفتم: برای نیازها و انتظارات خود اولویت بندی داشته باشید!

7 نکته مهم برای خرید گوشی جدید

این مسئله یکی از مهترین مسائلی است که باید در حین انتخاب و خرید گوشی جدید به آن توجه شود. عموما معیارهای مهم خوب بودن و تعینی کیفیت گوشی در افراد مختلف متفاوت است. برای مثال ممکن است یک فرد به کیفیت دوربین گوشی اهمیت زیادی دهد و از دید فردی دیگر این مسئله چندان حائز اهمیت نباشد یا فردی به شارژدهی باتری اهمیت زیادی دهد و از دید فردی دیگر شارژدهی باتری چندان مهم نبوده و بیشتر بزرگ بودن صفحه نمایش حائز اهمیت باشد!

بنابراین معیارهای افراد برای انتخاب و خرید گوشی جدید متفاوت است. شما باید سعی کنید برای این معیارها یا بهتر بگوییم نیازها و انتظاراتی که از گوشی دارید طبقه‌بندی ایجاد کنید و با توجه به این معیارها نسبت به انتخاب بهترین گوشی اقدام نمایید. فراموش نکنید که اگر گوشی از دید بنده بهترین گوشی موبایل باشد، دلیلی ندارد که از دید شما هم همان گوشی بهترین گوشی موبایل محسوب شود! همیشه بهترین گوشی با توجه به نیازها و انتظارات کاربر انتخاب می‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به 7 نکته مهم اشاره کردیم که باید در حین انتخاب و خرید گوشی جدید به آن ها توجه کنید. امیدوار هستیم که با توجه به این نکات بتوانید بهترین گوشی موبایل را برای خود خریداری نمایید و از خریدتان راضی باشید.

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *