in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح

بهترین دیدنی های امریکا – لیست 50 تایی

behtarin didani haye America – list 50 tayi

دیدنی های امریکا کجاست؟ اگه علاقمندی که به کشور پهناور و زیبای امریکا سفر کنی، پس لازمه که در مورد جاذبه های گردشگری امریکا و بهترین دیدنی های امریکا آشنایی داشته باشی. این کشور جذاب و شگفت انگیز بهترین مکان برای لذت بردن از طبیعت و مناظر دیدنی است. اینجا قراره برات زیباترین دیدنی های امریکا رو برات معرفی کنم تا دهنت از شگفتی باز بمونه!! پس با ادامه مطلب همراه باش.

معرفی زیباترین و بهترین دیدنی های امریکا

1. غارهای شگفت انگیز و دیدنی در (ALABAMA)

غارهای زیبای آلابامای امریکا

اگه میخوای از سفر به امریکا نهایت لذت رو ببری پس حتما باید سری به آلابامابزنی، در واقع آلاباما، قلب ایالت Dixie در جنوب آمریکا و مملو از غارهای زیبا است. غارهای شگفت انگیزش از بهترین دیدنی های امریکا است.

 2. شفق شمالی خیره کننده در ALASKA

شفق زیبا و حیرت انگیز در آلاسکای امریکا

آلاسکا جاییه که میتونی از شگفتی آفرینش خدا به وجد بیایی! تماشای شفق در شمالی ترین ایالت آمریکا میتونه بهترین تجربه در سفرت به امریکا باشه! آسمان پر از زیبایی رنگارنگ میشه و میتونی آرامش وصف ناپذیری رو حس کنی. این مکان رو اصلا نباید از دست بدی که از رویایی ترین دیدنی امریکا است.

3. گرند کانیون فوق العاده تماشایی در ARIZONA

گرند کانیون آریزونا از بهترین دیدنی های امریکا

گرند کانیون که در آریزونا قرار داره به عنوان یکی از بهترین زیبایی های طبیعت در دنیا به شمار میره! صخره های شنی فوق العاده زیبا در کنار این گرند کانیون منظره بکر و تماشایی داره.

4. مناظر فوق العاده زیبا و اعجاب انگیز در ARKANSAS

کوههای فوق العاده بکر در امریکا

اگه میخوای یه کارت پستال زنده رو از نزدیک ببینی پس مناظر Ozark در نظرت باشه که فوق العاده زیبا هستن و تماشای سرسبزی طبیعتش شگفت انگیزه!!

5. درختان سر به فلک کشیده در CALIFORNIA از بهترین دیدنی های امریکا

زیباترین درختان بلند قامت در کالیفرنیای امریکا

Golden State بلندترین درختان روی کره زمین رو در دل خودش جای داده و این درختان سر به فلک کشیده، طبیعتی زیبا رو به ارمغان آوردن. جالبه بدونی که درخت های عظیم سیکویا حدود یکصد سال سن دارن و ارتفاعشون به حدود 90 متر میرسه!!

6. سواحل زیبای شنی در NEW JERSEY از جاذبه های گردشگری امریکا

ساحل زیبا و دیدنی نیوجرسی

اینجا سواحل زیبای یوجرسی است که میتونی با پاهات شن های سفید رو لمس کنی و به تماشای دریای آبی سرگرم باشی، این سواحل زیبا سالانه گردشگران زیادی رو به خود جذب می کنن.

7. پارک ملی شن های سفید در NEW MEXICO

نیو مکزیکو و پارک ملی شن های سفید

پارک ملی شن های سفید، بزرگ ترین کویر شنی گچی است که کاملا با شن های سفید پوشیده شده! کویری حیرت انگیز و دیدنی در نیو مکزیکو امریکا که از بهترین دیدنی های امریکا است.

8. آبشارهای زیبای نیاگارا در NEW YORK

آبشار شگفت انگیز نیاگارا در امریکا

حتما در مورد آبشارهای نیاگارا شنیدی. این آبشار فوق العاده زیبا و شگفت انگیز در نیویورک امریکا قرار داره و از بکرترین دیدنی های امریکا محسوب میشه.

9. زمستان منحصر به فرد در COLORADO

زمستان هیجان انگیز در کلرادوی امریکا

برای تجربه یه زمستان منحصر به فرد، میتونی کلورادو رو انتخاب کنی که در هر زمستان میزبان گردشگران بی شماری از سراسر آمریکا است. در واقع این ایالت بهترین مقصد برای اسکی به شمار میره. کوه های برف گرفته کلرادو جزوی از زیبایی های منحصربه فرد آمریکا است.

10. چشم اندازهای عجیب و زیبا در CONNECTICUT

چشم انداز خیره کننده در CONNECTICUT

 Connecticut  چشم اندازهای عجیب و زیبایی داره. در این مکان میتونی بهترین و زیباترین طبیعت رو در بین جنگل های انبوه و رودخانه های زلال ببینی.

11. باتلاق مشهور و دیدنی DELAWARE

باتلاق مشهور و زیبا در امریکا

Delaware یکی از باتلاق های بسیار مشهور و دیدنی آمریکا است و دریاچه ای که در میان درختان سرو قرار داره از جمله دیدنی های دلور هستن که گردشگران زیادی رو هم به سمت خودش جذب کرده.

12. مناظر فوق العاده مسحور کننده در FLORIDA

طبیعت تماشایی در فلوریدا

فلوریدا نیز ایالتی درختی و باتلاقی است که از جاذبه های دیدنی امریکا است که توریست های زیادی از این ایالت دیدن میکنن. مناظر این مکان فوق العاده زیبا و دیدنی است.

13. پارک کوه های سنگی در GEORGIA

منظره فوق العاده در جورجیای امریکا

صخره های مانزونیتی که به نام «پارک کوه های سنگی» شناخته میشه با ارتفاع 520 متری یکی از جاذبه های خاص و بسیار زیبای این منطقه هستن.

14. آتشفشان فعال و بسیار زیبا در HAWAII

آتشفشان فعال و زیبای هاوایی

آتشفشان Kilauea با گدازه های فعال و خاکستر نه تنها جالب و دیدنی که بسیار هم پر هیجانه! پس باید احتیاط کنی که خیلی بهش نزدیک نشی!

15. تماشای رنگین کمان آتش در IDAHO

رنگین کمان آتش فوق العاده زیبا

«رنگین کمان آتش» از جمله دیدنی های خاص و نایاب است که فقط میتونی در بعضی مناطق ببینی. منطقه Idaho جاییه که میتونی این منظره شگفت انگیز رو تماشا کنی.شاید لازمه بدونی که کریستال های یخ در جو نور آفتاب رو جذب میکنن و به صورت رنگین کمان منعکس میشن.

 16. دریاچه میشیگان یکی از بزرگ ترین رودخانه های آمریکا در ILLINOIS

دریاچه میشیگان از زیباترین دیدنی های امریکا

دریاچه میشیگان یکی از بزرگ ترین رودخانه های آمریکا است که در ایالت ایلینوی وقرار داره. این دریاچه آب مورد نیاز مردم این ایالت رو فراهم میکنه. آرامش این رودخانه فوق العاده است.

17. باتلاق لوئیزیانا در LOUISIANA

زیباترین منظره از باتلاق در امریکا

باتلاق لوئیزیانا یکی از زیباترین مناظر روی زمین است.این باتلاق با وسعت 375 مایل از بزرگ ترین باتلاق های دنیا نیز به شمار می رود.

18. محبوب ترین مقصد گردشگری در MAINE

پارک ملی Acadia محبوبترین مقصد گردشگری در امریکا

پارک ملی Acadia یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایالت مین است. طراوت و زیبایی این پارک وصف ناپذیره و باید از نزدیک تماشا کنی.

19. جزیره زیبا و سرسبز MARYLAND در امریکا

جزیره Assateague

جزیره Assateague در بین مریلند و ویرجینیا قرار داره و بیشتر شهرتش برای اسب های وحشی و آزادی است که در ساحل این جزیره زندگی می کنن.

20. برکه زیبا با طبیعت بکر در MASSACHUSETTS

برکه مسحور کننده و زیبا در امریکا

برکه والدن زیبایی مسحورکننده ای داره. در اینجا میتونی معنای واقعی آرامش خیال رو لمس کنی. طبیعتی بکر و بی مثال که از زیباترین دیدنی های امریکا است.

21. پارک ملی زیبا از مقاصد گردشگری در MICHIGAN

پارک ملی Isle Royale از جاذبه های گردشگری

پارک ملی Isle Royale از جمله جاذبه های گردشگری میشیگان است. این پارک زیبا و دیدنی با درختان سر سبزش همه ساله میزبان گردشگران سراسر جهان است.

22. کوه های گرانیتی صورتی در TEXAS امریکا

کوه های گرانیتی صورتی در تگزاس

اینها کوه های گرانیتی صورتی است که حدود یک میلیارد سال پیش در اثر سرد شدن گدازه روی زمین پدید آمده. این کوه های زیبا از بهترین نقاط دیدنی در امریکا است.

23. بیابان قرمز و زیبا در UTAH از جاذبه های دیدنی امریکا

پارک ملی Arches

پارک ملی Arches یک بیابان بی آب و علف و قرمز رنگ است. اما جذابیت اصلی این بیابان، طاقی های سنگی و طبیعی است که تعداد آنها به 2 هزار عدد میرسه!!

24. جنگل ملی و کوهستانی شگفت انگیز در VERMONT

جنگل ملی و کوهستانی زیبا در امریکا

جنگل ملی و کوهستانی Green مناظر فوق العاده زیبایی داره و هر ساله گردشگران زیادی از این منطقه بازدید میکنن.

25. طبیعت بکر و تماشایی در VIRGINIA

پارک ملی Shenandoah منظره رویایی در امریکا

از دیدنی های ویرجینیا باید به پارک ملی Shenandoah اشاره کرد که شکوفه های گل های وحشی تقریبا در همه طول سال در این پارک دیده میشه.البته جاذبه های دیگری مثل: خرس های سیاه، گوزن، بوقلمون وحشی و .. در این پارک زیبا دیده میشه.

26. از جاذبه های گردشگری پر هیجان در MINNESOTA

منظره هیجان انگیز و ورزشی

اینجا یکی از بهترین مقاصد کمپ زدن برای ورزش های اسپرت و هیجان انگیز است. این منظره چشم اندازی فوق العاده زیبا و دیدنی داره.

27. زیباترین رودخانه در MISSISSIPPI

رودخانه زیبای می سی سی پی

رودخانه می سی سی پی یکی از زیباترین و جذاب ترین مقاصد گردشگری است که جزو بکرترین رودخانه های امریکا است و یکی از شگفت انگیزترین دیدنی های امریکا هم به حساب می آید.

28. تپه های شنی در INDIANA از بهترین دیدنی های امریکا

تپه های شنی زیبا در ایندیانا

این تپه های شنی که میبینی حدود 70 متر ارتفاع دارن و یکی از جاذبه های تماشایی در امریکا محسوب میشن.

در نت نظر بخون: بهترین دیدنی های هلند

29. ایالت آیوا IOWA بهترین مکان برای لذت از تماشای ابرهای عجیب

ابرهای خیره کننده و عجیب در امریکا

تا به حال از نزدیک شاهد تماشای ابرهای عجیب و زیبا بودی؟؟ پس حتما در سفرت به امریکا به ایالت آیوا هم سر بزنی، چون این منطقه یکی از بهترین مکان ها برای تماشای ابرهای عجیب و زیبا و جالب است

30. بزرگترین معدن نمک در KANSAS

بزرگ ترین معدن نمک دنیا

میتونی یکی از بزرگ ترین معادن نمک دنیا رو در این ایالت مشاهده کنی. پیشینه تاریخی این معدن به 245 میلیون سال قبل بر می گرده!!

31. غار زیبا و شگفت انگیز در KENTUCKY

مشهورترین غار در جهان

Mammoth یکی از مشهورترین غارهای دنیا است که این غار اکوسیستم پیچیده و ویژه ای داره. این غار فوق العاده دیدنی از جذاب ترین مناطق گردشگری در امریکا است.

32. منظره ای فوق العاده از غار در MISSOURI

 از غارهای زیبا در Onondaga

غار Onondaga یکی از زیباترین مناظر  کشور امریکا است.تماشای این غار از نزدیک تجربه ای ارزشمند و ماندگار است.

33. پارک ملی در MONTANA با طیعتی بکر و جذاب در امریکا

جنگل های سرسبز و بکر از بهترین دیدنی های امریکا

پارک ملی Glacier، با جنگل های بکر و رودخانه های آبی رنگ ،این ایالت رو به بهشت روی زمین تبدیل کرده! طبیعت بکر این منطقه غیر قابل توصیف است.

34. برج شنی فوق العاده زیبا و خیره کننده در NEBRASKA

صخره زیبای چیمنی در امریکا

صخره تاریخی و ملی Chimney Rock در اثر تغییرات و فرسایش زمین تغییر شکل داده و به این صورت درآمده. این برج شنی حدود یکصد متر ارتفاع داره و از شن و گدازه های آتشفشانی ساخته شده. منطقه هم جزو پربازدیدترین دیدنی های امریکا است.

35. صخره های رنگی و شگفت انگیز در NEVADA از زیباترین دیدنی های امریکا

صخره های رنگی نوادا

صخره های رنگی نوادا فوق العاده عالی هستن و از تماشای این منظره سیر نمیشی! دره Fire State Park در طول 150 میلیون سال ساخته شده و منظره ای عالی رو به جا گذاشته. این صخره های بکر از زیباترین دیدنی های امریکا است.

36. کوه یخی زیبا در NEW HAMPSHIRE

کوه های مرتفع و زیبای واشنگتن

نمایی زیبا از کوه یخی و پوشیده از برف در کنار درختان سرسبز میبینی که این کوه، بلندترین قله شمال شرقی آمریکا است که حدود 2 هزار متر ارتفاع داره. در هوای خوب، میتونی از بالای این کوه  Maine، ورمونت، ماساچوست، کبک و نیویورک رو ببینی.

37. زیبایی تسخیر کننده با طبیعتی فوق العاده در NORTH CAROLINA

طبیعت فوق العاده شگفت انگیز و بکر در امریکا

این تصویر رنگارنگ از طبیعت یکی از زیبایی های کارولینای شمالی، Blue Ridge Parkway در کوه های آپالاچین است. جالبه بدونی که این جنگل های انبوه بیش از یکصد نوع درخت و بیش از 1600 نوع گیاه متنوع در خود داره. سفر در این جاده یکی از شگفت انگیزترین تجربه ها در سفر به امریکا است.

38. آبشاری فوق العاده شگفت انگیز در دل جنگل در PENNSYLVANIA

آبشار خیره کننده Ganoga در امریکا

آبشار Ganoga با ارتفاع حدود 94 فوتی در پنسیلوانیا قرار داره. این آبشار یه چشم انداز فوق العاده حیرت انگیزی داره و در بین درختان سرسبز خودنمایی میکنه.

39. چشم اندازی عجیب و دیدنی در RHODE ISLAND

منظره اعجاب انگیز از دیدنی های امریکا

Mohegan Bluffs با ارتفاع 61 متری با کوه های ایرلند مقایسه میشه و از اقیانوس آتلانتیک چشم انداز پانورامیک داره. گردشگران برای رسیدن به ساحل، باید 140 پله رو پایین بروند. ولی خب به حدی زیبا و تماشاییه که ارزشش رو داره.

40. تماشای طلوع زیبای آفتاب در SOUTH CAROLINA

طلوع زیبای خورشید در کارولینای جنوبی

برای تماشای زیبایی طلوع خورشید در سکوت و آرامش، بهت پیشنهاد میکنم که این نمای دیدنی رو در کارولینای جنوبی از دست ندی که آرامش خاصی هم داره.

41. طبیعتی نایاب و خاص در SOUTH DAKOTA

شگفت انگیزترین پارک ملی در امریکا

اگه علاقمند به تاریخ هستی، بهت پیشنهاد میکنم که به غنی ترین بستر فسیل در پارک ملی Badlands سر بزنی. در اینجا میتونی فسیل پستانداران تاریخی مثل «شمشیردندان» رو در داکوتای جنوبی ببینی.

42. چشم انداز جنگلی عالی در WEST VIRGINIA

چشم انداز زیبای ویرجینیا

ویرجینیا تنها ایالتی است که به طور کامل در کوهستان آپالاچ قرار داره. چشم اندازهای جنگلی این کوه فوق العاده است و از تماشای اون سیر نمیشی.

43. ساحل رودخانه ای در WISCONSIN از شگفت انگیزترین دیدنی های امریکا

ساحل فوق العاده بکر و دیدنی

اینجا ساحل رودخانه ای جزایر Apostle است که از جمله مناظر دیدنی ویسکانسین است. این منظره با صخره ها و جنگل سرسبزش ترکیب زیبایی به طبیعت اطرافش داده است.

در نت نظر بخون: بهترین دیدنی های ایتالیا

44. رویایی ترین پارک ملی در WYOMING

سنگ های زردرنگ پارک ملی Grand Prismatic

این تصویری که میبینی یه نقاشی رنگی نیست! این طبیعت واقعی از سنگ های زردرنگ پارک ملی Grand Prismatic است که فوق العاده زیبا هستن. زیبایی خیره کننده ای این مکان یکی از ناب ترین دیدنی های امریکا است.

45. شب پره های زیبا و نادر در TENNESSEE

دیدن شب پره های شگفت انگیز در امریکا

اینایی که میبینی چراغ نیستن! در واقع نوعی از شب پره ها هستن که در پارک ملی Great Smoky Mountains پرواز می کنن تا جفت یابی کنن. دیدن این  منظره بسیار زیبا و نادری از نزدیک بسیار هیجان انگیز است.

46. فلات ملی میسوری در NORTH DAKOTA

فلات ملی میسوری در امریکا

این منظره سرسبز و با لطافت که میبینی فلات ملی میسوری است که چراگاه های جالب توجهی هم داره که دیدنش خالی از لطف نیست…

47. مکانی حیرت انگیز و پر جاذبه در OHIO

مکانی شگفت انگیز در اوهایو

پارک Hocking Hills State یکی از مکان های خاص و دیدنی در اوهایو است که حتما باید از این منظره دیدن کنی. در این پارک، آبشار، غار و تپه های دیدنی وجود داره که با تماشای اونها حتما دهنت از تعجب باز میمونه!!

48. فلات نمکی چشمگیر در OKLAHOMA از بهترین دیدنی های امریکا

فلات بزرگ و دیدنی نمک در امریکا

این فلات نمکی بزرگ  و زیبا، میلیون ها سال پیش در آمریکا شکل گرفته و حاصل بخار شدن اقیانوس ها است. به نظر میرسه ک تماشای این فلات نمکی از نزدیک خیلی جالب و دیدنی باشه.

49. آبشار نمک در ایالت OREGON از مناطق پرجاذبه امریکا

آبشار نمکی در ایالت ارگان

ایالت ارگان یه آبشار نمکی داره که از اقیانوس آرام منشا گرفته. جالبه بدونی که موج های بلند داخل منطقه کاسه مانندی ریخته میشه و دوباره به همون منشا برمیگرده…. از این آبشاز از دیدنی های امریکا و از جاذبه های بکر این کشور است.

50. پارک فوق العاده زیبا و باور نکردنی در WASHINGTON

 منظره بی نظیر در واشنگتن امریکا

پارکی فوق العاده حیرت انگیز و خیره کننده در میشیگان امریکا وجود داره که از سمتی به کوه های یخی ختم میشه و از جهت دیگه به جنگل های پوشیده از خزه! این پارک ملی زیبا به طوری شگفت انگیزه که انگار واقعی نیست! پس حتما سری بهش بزن تا این تابلوی زیبا از طبیعت رو از نزدیک ببینی.

امیدوارم از بهترین دیدنی های امریکا نهایت لذت رو برده باشی. اگه نظر ارزشمندی داری در قسمت دیدگاه با ما در میون بذار.

در نت نظر بخون:بهترین مکان های توریستی کانادا

1 دیدگاه

نظر بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: لطیفه ایری

لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.