بهترین کتاب‌های فانتزی جهان
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

بهترین کتاب‌های فانتزی جهان – لیست ۱۰تایی

best world’s fantasy books

ژانر فانتزی چه در فیلم‌ها و چه در کتاب‌ها بسیار جذاب هستند و محبوبیت زیادی دارند. بهترین کتاب‌های فانتزی جهان از نظر تو کدام کتاب‌ها هستند؟ خیلی از فیلم‌های جذاب فانتزی برگرفته از کتاب‌ها هستند. یکی از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان هری پاتر هست که کمتر کسی پیدا میشه که اسمش رو نشنیده. اگه اهل مطالعه هستی و دوست داری بهترین‌ها رو امتحان کنی، در این مطلب تو رو با بهترین کتاب‌های فانتزی جهان آشنا می‌کنم!

بهترین کتاب‌های فانتزی جهان

معرفی بهترین کتاب‌های فانتزی جهان

۱- “نغمه‌ای از یخ و آتش نوشته جرج مارتین

داستان نغمه‌ای از یخ و آتش در دنیایی خیالی، ابتدا در قاره‌ای به نام وستروس و بعدها نیز در سرزمینی بزرگ در شرق، معروف به ایسوس، رخ می‌دهد. این مجموعه در ابتدا به عنوان مجموعه‌ای سه جلدی معرفی شد که بعدها تا پنج جلد ادامه یافت. این مجموعه از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان هست و رمان‌ بازی تاج و تخت” به این مجموعه تعلق دارد.

نغمه‌ای از یخ و آتش

 ۲- “برج تاریک از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان

مجموعه‌ی برج تاریک برعکس بسیاری از مجموعه‌های بلند فانتزی، مجموعه‌ای نیست که هر جلد آن داستان به خصوص و جدایی از سیر داستان کلی داشته باشد. بلکه کل این مجموعه‌ی ۷ جلدی یک داستان واحد دارد. این مجموعه نوشته‌ی استیون کینگ هست.

داستان با تعقیب و گریز هفت‌تیرکش و مرد سیاه‌پوش شروع می‌شود. رولند، آخرین بازمانده از نسل هفت‌تیرکش‌ها، برای انتقام و پی بردن به ماهیت برج تاریک به دنبال مردی است که در گذشته و حال و آینده‌اش رخنه کرده است، مرد سیاه‌پوش. مردی مرموز و شیطانی و از خادمان برج تاریک که بر سر راه خود همه چیز را به هلاکت می‌رساند.

برج تاریک

 ۳- “امپراطوری شکسته” نوشته‌ی مارک لارنس

مجموعه امپراطوری شکسته جنگی حماسی در پیرامون داستان زندگی یک خانواده را در بر می­‌گیرد، یک مجموعه ­ی فانتزی چندلایه را به وجود آورده که در جادوی سیاه غوطه‌ور است. زخم ­های فیزیکی و روحی ایجاد شده پس از تماشای به قتل رسیدن مادر و برادر شخصیت اصلی، لقب­‌دار «شاهزاده­ی تیغه ها» ، باعث شده تا او از کودکی رنج دیده به رهبری سنگ­دل که به رقابت برای رسیدن به تاج و تخت پرداخته است تبدیل شود.

امپراطوری شکسته

۴- “هری پاتر از معروف‌ترین‌ کتاب‌های فانتزی

به جرات می‌توان گفت هری پاتر یکی از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان و اثری هست که یادش تا سال‌ها باهات باقی می‌مونه. جی.کی.رولینگ نویسنده این کتاب ایده این اثر رو زمانی که منتظر قطار در ایستگاه نشسته بود پیدا کرد.

داستان این کتاب به ماجراهای یک جادوگر نوجوان به نام هری پاتر به همراه بهترین دوستانش، رون ویزلی و هرمیون گرنجر، در مدرسه‌ی علوم و فنون جادوگری هاگوارتز می‌پردازد.  بخش اصلی داستان پیرامون تلاش هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، که هدفش سرکوب کردن افراد غیرجادوگر، تحت فرمان درآوردن دنیای جادوگران و نابود کردن همه کسانی که در مقابل او ایستاده‌اند است که از جمله آن اشخاص هری پاتر است.

هری پاتر

در نت نظر بخوان: بهترین کتاب‌های ترسناک خارجی

۵- “هابیت اثر جی. آر. آر. تالکین

کتاب هابیت یا آن جا و بازگشت دوباره، رمانی هیجان انگیز و فوق العاده محبوب نوشته ی جی. آر. آر. تالکین است که در سال ۱۹۳۷ به چاپ رسید. بیلبو بگینز، هابیتی است که زندگی راحت و بی چالشی را سپری می کند و به ندرت از محل زندگی اش دور می شود. اما زمانی که جادوگری به نام گاندولف و کوتوله های همراه او به در خانه اش می آیند تا بیلبو را برای رفتن به سفری ماجراجویانه راضی کنند، زندگی راحت و بی دغدغه ی این هابیت به حاشیه رانده می شود. اگر هنوز این کتاب رو نخوندی، دیر نشده زود این کتاب رو بخر و با داستان زیبای یکی از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان همراه شو!

هابیت

۶- “ارباب حلقه‌ها

همه چیز با ساختن حلقه ها شروع شد. سه حلقه برای الف ها که از همه ی اقوام دانا تر بودند. ۷ حلقه به اربابان دورف که ذهنی هشیارتر داشتند و ۹ حلقه به انسان ها که فانی و محکوم به مرگ بودند. اما همه فریب خورده بودند. چون سائرون حیله گر در آتش کوه نابودی برای خود یک حلقه ساخت و تمام تاریکی خود را درون این حلقه قرار داد. این اثر زیبا نوشته جی. آر. آر. تالکین یکی از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان رو از دست ندی.

ارباب حلقه‌ها

۷- “بچه‌های عجیب خانم پریگرین اثر رنسام ریگز

داستان از جایی آغاز می‌شود که مصیبت خانوادگی هولناکی جیکوب شانزده ساله را راهی سفر به جزیره‌ای دورافتاده در سواحل ولز می‌کند، جایی که ویرانه‌ی فروریخته‌ی یتیم‌خانه‌ی خانم پرگرین برای بچه‌های عجیب‌وغریب را می‌یابد. همان‌طور که جیکوب در اتاق‌ها و راهروهای متروکه‌ی خانه می‌گردد، مشخص می‌شود که بچه‌های خانم پرگرین فقط عجیب‌وغریب نیستند. شاید خطرناک هم باشند و حتی زنده باشند!

بچه‌های عجیب خانم پریگرین

۸- “من غول‌ها را می‌کشم از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان

کتاب من غول‌ها را می‌کشم نوشته جو کلی است. داستان این کتاب درباره دختری به اسم باربارا است که برای نجات شهر هرماه مجبور است غولی را بکشد و با این کارش جلوی مرگ هزاران نفر و راه افتادن باران خون را می‌گیرد. خانم مولی مشاور مدرسه سعی دارد بفهمد که دلیل افکار باربارا چیست.

من غول‌ها را میکشم

۹- “اسطوره اثر مری لو

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان محسوب میشه و داستانش از اونجایی شروع میشه که جایی که زمانی غرب ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شد، حالا پایتخت جمهوریست. کشوری که پیوسته در حال جنگ با همسایگانش است. جون پانزده ساله که در خانواده‌ای برتر و یکی از ثروتمندترین مناطق جمهوری به دنیا آمده، اعجوبه‌ای‌ست که از بچگی برای موفقیت در بالاترین درجات نظامی آماده شده است. دی پانزده ساله که در منطقه‌ی فقیرنشین کشور به دنیا آمده، از هر مجرمی در کشور بیشتر تحت تعقیب است، اما خواسته‌های وی از آن‌چه که به نظر می‌رسد، خیرخواهانه‌ترند.

اسطوره

۱۰- “هیولایی صدا می‌زند

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های فانتزی جهان هست و ارزش وقت گذاشتن و خوندن رو داره.

داستان: سر ساعت ۱۲ و هفت دقیقه نیمه‌شب کانر سیزده ساله از خواب می‌پرد و پشت پنجره اتاقش هیولایی را می‌بیند. اما این آن هیولایی که کانر انتظارش را داشته، نیست. کانر منتظر هیولایی بود که از وقتی مادرش درمان بیماری‌اش را آغاز کرده هر شب در کابوس‌هایش به سراغ او می‌آید. اما یکی با اون فرق دارد. او پیر و وحشی است و از کانر چیزی می‌خواهد. چیزی وحشتناک و خطرناک. او به دنبال حقیقت است.

هیولایی صدا می‌زند

با بهترین کتاب‌های فانتزی جهان آشنا شدی. کدوم یکی از این کتاب‌هایی که معرفی کردم رو خوندی؟ اگر کتابی خوندی که فکر میکنی جز بهترین کتاب‌های فانتزی جهان هست، خوشحال می‌شم درموردش برام بنویسی.

1 دیدگاه

نظر بده
  1. ببخشید کی این لیست ترتیب کرده؟؟؟ بچه های عجیب دوشیزه پرگرین؟؟؟ عملا هیچی از داستان و رومان نمی دونی دادا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی بهترین سریال های ماه های رمضان گذشته

معرفی بهترین سریال های ماه های رمضان گذشته – لیست ۲۰ تایی

بهترین وکیل خانواده تهران

بهترین وکیل خانواده تهران – لیست ۱۰ تایی