in

فینال جام جهانی معروف – لیست 10 تایی

final jame jahani maroof – list 10 tayi

فینال جام جهانی معروف کدام است؟ میدونی که جام جهانی هر چهار سال یکبار برگزار میشه و در نهایت یکی از تیم ها به عنوان برنده نهایی اعلام میشه. در این مطلب در مورد لیست بهترین فینال جام جهانی معروف نوشتم تا بتونی برنده فینال جام جهانی 2018  رو حدس بزنی! پس با ادامه این مطلب همراه باش. البته یادآوری میکنم که این لیست 10 تایی از برترین فینال های جام جهانی در دوره های مختلف است اما لزوما به این معنا نیست که فقط همین بازی ها انجام شده! فینال های مختلف در سال های دیگری هم اتفاق افتاده اما در اینجا به بهترین و هیجان انگیزترین این فینال ها اشاره شده است.

 معرفی بهترین فینال جام جهانی معروف

1. قهرمانی غرور آفرین ایتالیا در سال  1934

قهرمانی غرور آفرین ایتالیا در سال 1934

در سال 1934 دومین دوره جام جهانی در اروپا با میزبانی ایتالیا برگزار شد و در فینال جام جهانی دو تیم ایتالیا و چکسلواکی مقابل هم قرارگرفتن که نتیجه در پایان وقت قانونی 1 بر 1 شد و در وقت اضافه ایتالیا با 1 گل، اولین فاتح اروپایی جام جهانی شد.

2. بهترین فینال جام جهانی در سال 1950 و قهرمانی اوروگوئه

بهترین فینال جام جهانی در سال 1950 و قهرمانی اوروگوئه

جام جهانی 1950 جزو دوره های به یاد ماندنی در تاریخ فوتبال بود که تماشاچیان این فینال بیشتر از یک میلیون نفر بودن! در این دوره از جام جهانی برزیل میزبان بازی ها بود هر چند نتونست که برنده نهایی این فینال بشه! اوروگوئه با به دست آوردن بیشترین امتیاز از مجموع 3 بازی در صدر گروه قرارگرفت و به عنوان قهرمان این دوره شناخته شد و تیم‌های برزیل، سوئد و اسپانیا به ترتیب دوم تا چهارم شدن.

3. خاطره انگیزترین دوره جام جهانی در سال 1958 با قهرمانی برزیل

خاطره انگیزترین دوره جام جهانی در سال 1958 با قهرمانی برزیل

سال 1958 یکی از خاطره انگیزترین دوره‌ های جام‌ جهانی برای برزیل است. برزیل تنها تیم جهان است که در تمام دوره‌ های جام جهانی حضور داشته. فینال این جام جهانی با درخشش ستارگان معروفی مثل پله در خاطره ها ثبت شد. در بازی فینال، برزیل با ستارگانش مقابل سوئد قرارگرفت و با نتیجه 5 بر2 پیروز شد و برای اولین بار برنده جام طلایی شد.

4. نبردی حساس و هیجانی در فینال جام جهانی 1966 و برد انگلستان

 نبردی حساس و هیجانی در فینال جام جهانی 1966 و برد انگلستان

در جام جهانی سال 1966 بازی زیبا و تحسین برانگیز بین دو تیم قوی آلمان غربی و انگلستان صورت گرفت. در این بازی پر هیجان 2 تیم در پایان وقت قانونی 2 بر 2 مساوی شدن. اما در وقت اضافی، تیم انگلستان با وارد کردن 2 گل دیگر نتیجه را به 4 بر 2 تغییر داد و در این برد حساس و هیجانی، انگلستان برای بار اول برنده فینال جام جهانی شد.

 5. آلمان‌غربی فاتح جام جهانی در سال 1974

آلمان‌غربی فاتح جام جهانی در سال 1974

بازی فینال در سال 1974 در استادیوم المپیک مونیخ برگزار شد. آلمان‌ غربی با بهترین بازیکنان تاریخ فوتبالش در مقابل هلند قرار گرفت. البته تیم هلند هم ستارگان معروفی داشت و در ثانیه‌های اول بازی، یک پنالتی به سود هلند گرفته شد که به گل تبدیل شد! این گل زیبا و طلایی یکی از سریعترین گل‌ های تاریخ جام‌جهانی محسوب میشه. اما در نهایت آلمان با 2 گل از هلند پیش افتاد و برای دومین‌ بار برنده جام جهانی شد.

6. آرژانتین برنده نهایی جام جهانی در سال 1978

آرژانتین برنده نهایی جام جهانی در سال 1978

در سال 1978  تیم‌ های آرژانتین و هلند به عنوان سرگروه به فینال رسیدن. در این بازی پر هیجان در پایان وقت قانونی این دو تیم 1 بر 1 مساوی شدن. اما آرژانتین با زدن 2 گل در وقت اضافی برنده نهایی جام‌ جهانی انتخاب شد.

7. قهرمانی پرشکوه و افتخار آفرین آرژانتین در سال 1986 مقابل مکزیک

قهرمانی پرشکوه و افتخار آفرین آرژانتین در سال 1986 مقابل مکزیک

با اینکه مکزیک در اون دوران اولین کشور جهان بود که 2 بار میزبانی بازی‌ های جام‌ جهانی رو برعهده داشت. با این حال نتونست به نتیجه دلخواه برسه و برنده بشه! آرژانتین تونست با قهرمانی پر افتخارش بر مکزیک مغلوب بشه و به عنوان برنده نهایی انتخاب بشه!

8. فینال حماسه ساز برای فرانسه در سال 1998

فینال حماسه ساز برای فرانسه در سال 1998

در این مرحله برزیل مقابل هلند در ضربات پنالتی به پیروزی رسید و فرانسه میزبان بازی‌ ها، کرواسی رو شکست داد. در فینال بازی ها، فرانسه موفق شد با 3 گل برزیل رو شکست دهد و قهرمان جهان شود.

9. برترین فینال جام جهانی با قهرمانی ایتالیا در سال 2006

برترین فینال جام جهانی با قهرمانی ایتالیا در سال 2006

فینال سال 2006 جزو فینال های حساس و هیجانی بود که در این مسابقه 2 تیم با نتیجه 1-1 تا دقیقه 113 پیش رفتن که در عین ناباوری زین‌الدین زیدان کاپیتان فرانسوی‌ ها با سر به سینه ماتراتزی مدافع ایتالیا کوبید و اخراج شد!! و  اگرچه فرانسه لیاقت قهرمانی رو داشت اما شانس با ایتالیا یار بود و در ضربات پنالتی برنده این جام جهانی به یاد ماندنی شد.

10.  قهرمانی خاطره انگیز آلمان در فینال جام‌ جهانی 2014

قهرمانی خاطره انگیز آلمان در فینال جام‌ جهانی 2014

جام جهانی فوتبال 2014 بیستمین دوره جام جهانی فوتبال است که در کشور برزیل برگزار شد. آلمان و آرژانتین دو تیمی بودن که در مرحله نهایی مقابل هم قرار گرفتن و در نهایت آلمان با افتخار تونست که قهرمان این دوره از جام جهانی بشه.

با بهترین فینال های جام جهانی در این سال های اخیر آشنا شدی، به نظرت چه تیم هایی به فینال جام جهانی 2018 میرسن؟ برنده این جام طلایی چه تیم خوش شانسی است؟ نظرت رو برامون در قسمت دیدگاه بنویس.

 در نت نظر بخون: آقای گل جام جهانی کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: لطیفه ایری

لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.