in

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی – لیست 10 تایی

بهترین برنامه ها برای بازیابی اطلاعات حذف شده

شاید این اتفاق برای شما هم رخ داده باشد که به صورت ناخواسته عکس یا فایلی را از گوشی خود حذف نمایید و حالا به دنبال روشی برای بازیابی یا ریکاور کردن آن باشید! در این مطلب به صحبت در مورد بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی می‌پردازیم و 10 مورد از بهترین این برنامه ها را معرفی خواهیم کرد. با نت نظر همراه باشید.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : مقدمه

پاک شدن ناخواسته عکس ها و فایل ها از گوشی یکی از مسائلی است که به احتمال زیاد شما هم با آن دست و پنجه نرم کرده‌اید. تصور کنید عکس های مهم و زیبایی که در گوشی خود ذخیره کرده بودید ناگهان بدون دلیل یا با یک اشتباه ساده از حافظه دستگاه پاک شوند. در این شرایط تکلیف چیست؟ آیا راهی برای بازیابی یا اصطلاحا ریکاور کردن آن عکس ها وجود دارد یا باید برای همیشه با آن ها خداحافظی کنیم؟

خوشبختانه بازیابی یا ریکاور کردن عکس و فایل های حذف شده امری امکانپذیر است و برنامه های متعددی هم برای انجام این کار توسعه داده شده‌اند. خیلی از افراد تصور می‌کنند که هیچ وقت نمی‌توان عکس یا فایلی که از حافظه گوشی یا هر حافظه دیگری مثل فلش مموری، هارد اکسترنال و غیره پاک شده را دوباره ریکاور کنند که این تفکر اشتباست! در ادامه 10 بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی برتر را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی :  برنامه Recuva

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

برنامه Recuva در حال حاضر یکی از شناخته‌شده‌ترین و بهترین ابزارهایی است که می‌توانید از آن برای ریکاوری عکس یا هر اطلاعاتی که به صورت ناخواسته از گوشی شما حذف شده استفاده کنید. این برنامه رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و خیلی راحت فایل های حذف شده حافظه گوشی را پیدا می‌کند. با استفاده از این برنامه می‌توانید علاوه بر حافظه گوشی، گجت های دیگری مثل فلش مموری، هارد اکسترنال و غیره را هم با هدف ریکاوری فایل اسکن نمایید.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : برنامه Stellar Data Recovery

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

اگر به دنبال بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی هستید، توصیه می‌کنیم حتما حداقل یک بار هم که شده برنامه Stellar Data Recovery را تست نمایید. این برنامه با کامپیوترهای ویندوزی و مک بوک های اپل سازگاری کامل دارد و امکان بازیابی قابلی هایی که به تازگی حذف شده‌اند را فراهم می‌کند. با استفاده از برنامه Stellar Data Recovery تقریبا می‌توانید هر نوع اطلاعاتی که مورد نظرتان باشد از جمله عکس های ذخیره شده در گوشی موبایل را ریکاور نمایید. پس Stellar Data Recovery یکی دیگر از برنامه های خوبی است که می‌توانید از آن به منظور ریکاوری عکس گوشی استفاده نمایید.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : برنامه Undelete 360

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

رابط کاربری برنامه Undelete 360 تا حد زیادی شبیه به سری نرم افزارهای مایکروسافت آفیس به نظر می‌رسد، به همین سبب می‌توان گفت که رابط آن تقریبا قابل درک و آشنا خواهد بود. الگوریتم بازیابی که در برنامه Undelete 360 پیاده‌سازی شده عملکرد بسیار هوشمندانه و سریعی دارد و این مسئله از اصلی ترین نقاط قوت آن محسوب می‌شود. با برنامه Undelete 360 می‌توانید خیلی سریع حافظه گوشی خود را اسکن کرده  نسبت به ریکاوری عکس های حذف شده از گوشی اقدام کنید.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : برنامه Pandora Recovery

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

به جرئت مدعی می‌شویم که برنامه Pandora Recovery یکی از ساده ترین رابط کاربری های موجود در بین برنامه های مشابه را ارائه می‌کند. این برنامه قابلیت اسکن حافظه های NTFS و FTA را دارد و امکان بازیابی فایل های حذف شده از این نوع پارتیشن های ذخیره سازی را هم فراهم می‌کند. سرعت عمل خوب، رابط کاربری ساده و کیفیت بالا از اصلی ترین ویژگی های برنامه Pandora Recovery محسوب می‌شوند.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : برنامه Lazesoft Data Recovery

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

یکی دیگر از برنامه هایی که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید اما در بررسی های ما نشان داد که کیفیت عملکرد عالی دارد، برنامه LazeSoft Data Recovery است. این برنامه قابلیت بازیابی فایل های مختلف حذف شده از گوشی، هارد اکسترنال، هارد کامپیوتر، فلش مموری و غیره را داراست و رابط کاربری بسیار کاربرپسند و ساده‌ای را ارائه می‌کند. بنابراین برای استفاده از این برنامه برای ریکاوری عکس گوشی نیاز به دانش بالایی نخواهید داشت و با اجرای برنامه خیلی راحت متوجه می‌شوید که باید برای ریکاور کردن عکس ها چه کار کنید. اگر به دنبال یک برنامه قدرتمند و ساده برای ریکاوری عکس گوشی هستید، برنامه LazeSoft Data Recovery را فراموش نکنید.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : Puran File Recovery

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

یکی دیگر از برنامه های خوبی که می‌توانید از آن برای ریکاوری عکس گوشی یا بازیابی هر فایل حذف شده از حافظه گوشی، تبلت، هارد اکسترنال، فلش مموری، کامپیوتر و غیره استفاده کنید، برنامه Puran Data Recovery است. این برنامه از سه حالت اسکن حافظه بهره می‌برد که به ترتیب Quick Scan یا اسکن سریع، Deep Scan یا اسکن عمیق و Full Scan یا اسکن کامل (خیلی دقیق) نام دارند. هرچقدر اسکن دقیق تری را انتخاب کنید، مدت زمانی که باید صبر نمایید تا فایل و اطلاعات قابل بازیابی شناسایی شوند هم بیشتر خواهد بود.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : برنامه Restoration

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

برنامه Restoration یک برنامه ساده دیگر برای بازیابی یا ریکاور کردن فایل ها و اطلاعات حذف شده از حافظه گوشی و سایر گجت ها محسوب می‌شود. این برنامه که آیکون آن شبیه به آیکون “سطل آشغال” در ویندوز است، با یک اسکن سریع لیستی از فایل های قابل بازیابی را برایتان نمایش می‌دهد و سپس این امکان را فراهم می‌کند تا با چند کلیک ساده فایل ها  اطلاعات مورد نظر را ریکاور نمایید. بنابراین سادگی عملکرد یکی از اصلی ترین ویژگی های مثبت برنامه Restoration خواهد بود.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : برنامه TestDisk

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

اگر به دنبال یک برنامه متن باز هستید که امکان بازیابی اطلاعات یا ریکاوری عکس گوشی را فراهم کند، برنامه TestDisk یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. این برنامه بیشتر بر روی بازیابی اطلاعات کامپیوتر متمرکز شده و برای بازیابی اطلاعات از هارد درایو کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به هر حال امکان استفاده از آن برای ریکاوری عکس گوشی هم وجود دارد. دقت داشته باشید که برای اجرا و استفاده از این برنامه باید با کدها و محیط دستوری ویندوز آشنایی نسبی داشته باشید.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : برنامه IObit Undelete

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

به دنبال بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی یا بازیابی فایل های حذف شده هستید؟ برنامه IObit Udelete بدون شک می‌تواند یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان باشد. اصلی ترین ویژگی مثبت این برنامه مربوط به سرعت عمل بالای آن می‌شود که البته در حالت اسکن نرمال ارائه خواهد شد و اگر تنظیمات برنامه را در حالت اسکن عمیق قرار دهید، ممکن است اسکن کردن برنامه برای ریکاوری عکس و ایل های حذف شده طول بکشد. برنامه IObit Undelet رابط کاربری آسان و ساده‌ای دارد.

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی : برنامه Wise Data Recovery

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی - لیست 10 تایی

آخرین برنامه‌ای که در لیست بهترین برنامه های ریکاوری عکس گوشی جای گرفته برنامه Wise Data Recovery نام دارد. برای استفاده از این برنامه کافیست گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنید و برنامه را اجرا نمایید و حافظه گوشی را برای اسکن کردن انتخاب کنید. پس از اتمام اسکن لیست فایل هایی که قابل بازیابی هستند نمایش داده می‌شوند و شما می‌توانید با چند کلیک ساده نسبت به ریکاوری عکس گوشی یا هر فایلی که مورد نظرتان است وارد عمل شوید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در رابطه با بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی صحبت کردیم و در این راستا 10 برنامه به شما معرفی شدند. اگر شما هم با برنامه ریکاوری عکس گوشی خوبی آشنایی دارید، حتما نام آن را در بخش نظرات با ما و دیگر همراهان نت نظر اشتراک گذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.