in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه افتضاحافتضاح ضعیفضعیف

بزرگترین کتابخانه های جهان

bozorgtarin ketabkhanehaye jahan

بزرگترین کتابخانه های جهان کدامند؟ هر جا اسمی از کتاب و کتابخونی می آد حتما در مورد کتابخانه هم بحث می شود. در این مطلب بزرگترین کتابخانه های جهان را معرفی میکنیم و براتون از قدمتشون توضیحاتی ارائه می دهیم.باشد که روزی همه علاقه مندان به کتاب سری به این کتابخانه ها بزنند.شما چقدر در مورد بزرگترین کتابخانه های جهان اطلاعات دارید؟

در نت نظر بخوان : بهترین کتاب‌های فانتزی جهان – لیست ۱۰تایی

بزرگترین کتابخانه های جهان

 کتابخانه بریتانیا

بزرگترین کتابخانه جهان

این کتابخانه در لندن واقع شده و در سال 1973 تاسیس شده است. در این کتابخانه بالای 150 میلیون نسخه کتاب موجود می بالشد. این کتابخانه بزرگترین کتابخانه جهان می باشد اگر یک فرد هر روز 5 چلد کتاب بخواند و فرض را بر این بگیریم که کتابی به آن افزوده نشود 80000 سال طول میکشد تا تمام کتاب های آن را بخواند.

کتابخانه کنگره یکی از بزرگترین کتابخانه های جهان

کتابخانه کنگره

این کتابخانه در واشنگتن آمریکا واقع شده است و بعد از کتابخانه برتانیا بزرگترین کتابخانه دنیا می باشد. این کتابخانه در سال1800 میلادی تاسیس شده و بالای 140 نسخه کتاب و سند را در خود جای داده است.

کتابخانه سلطنتی کپنهاگ

کتابخانه سلطنتی

این کتابخانه که در سال 1999 در کشور دانمارک تاسیس شده به الماس سیاه نیز معروف است و معماری بسیار خیره کننده و جذابی دارد. این کتابخانه مدرن نام خود از گرانیت سیاه گرفته است. در درون این کتابخانه از شیشه استفاده شده است که نور و آب را انعکاس می دهد و فضای زیبای را برای مطالعه فراهم میکند.

کتابخانه عمومی نیویورک

کتابخانه نیویورک

کتابخانه عمومی با داشتن 50 میلیون کتاب و سند سومین کتابخانه بزرگ جهان است. این کتابخانه در سال  1895 در نیویورک آمریکا تاسیس شده است. بنای این کتابخانه با سنگ مرمر ساخته شده و یکی از برزگترین ساختمان های ساخته شده از مرمر می باشد.

 کتابخانه سنت ژنویو

کتابخانه سنت

این کتابخانه با معماری شگفت انگیز در فرانسه می باشد.این کتابخانه سالنی طویل دارد و در سقف آن نقاشی های زیبایی به چشم می خورد. این کتابخانه که در قرن 19 ساخته شده است دارای ستون های چدنی می باشد که یکی از دلیل های معروفیت این بنای زیبا است.

کتابخانه اشتوتگارت آلمان

کتابخانه اشتوتگارت

این کتابخانه که در سال 2011 ساخته شده است بسیار زیبا می شد. بنای این کتابخانه در 9 طبقه مکعبی شکل ساخته شده است  و همه فضای داخلی این کتابخانه به رنگ سفید خالص می باشد و تنها رنگ های دیگر در کتاب ها وجود دارد.

کتابخانه ادمونت اتریش از معروف ترین کتابخانه های جهان

کتابخانه ادمونت - بزرگترین کتابخانه های جهان

این کتابخانه در سال 1776  در کوهپایه رشته کوه های آلپ بنا شده است در کشور سوییس واقع شده است و بزرگترین کتابخانه جهان وابسته به صومعه می باشد. معماری این کتابخانه به شکل خیره کننده ای زیبا و چشم نواز می باشد.در سقف آن نقاشی هایی بر اساس تکامل بشری کشیده شده است.

در نت نظر بخوان: پرفروش ترین کتاب های ایران

 کتاب همیشه برای آنهایی که به کتاب علاقه دارند یک نوع غذای روح می باشد و کتابخانه رستورانی با تعداد غذاهای تمام نشدنی . کتابخانه جایی است که می توان در سکوت بی نهایت خواند و خوانده شد. کتابخانه هایی که در این مطلب در مورد آن ها نوشتیم با معماریی هایی شگفت انگیز هوش و حواس هر کتاب خوانی را خواهد برد به طوری که هر کسی مدتها بیشتر به معماری آن و هنر نهفته در آن فکر میکند. بزرگترین کتابخانه های جهان چقدر برای شما جذاب بود؟ منتظر پیامهای زیباتون هستم.

1 دیدگاه

نظر بده
  1. واقعا زیبا بود امیدوارم یک روزی بتونم تو این کتاب خونه قدم بزنم بوش رو حس کنم و از اینهمه کتاب لذت ببرم . خیلی ممنون بابت این مطلب ناب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *