زندگینامه استیو جابز
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

زندگینامه استیو جابز

zendeginame stive jobs

استیو جابز را چقدر می شناسید؟ همه کسانی که عاشق دنیای تکنولوژی هستند بی شک با برند اپل آشنا هستند. تاسیس کننده این شرکت بزرگ و معروف استیو جابز می باشد که بی شک زندگینامه استیو جابز جذاب وجالب است. زندگینامه استیو جابز پر از فراز و نشیب است و داستان جالبی دارد . در این مطلب قصد داریم تا مروری بر زندگی او داشته باشیم.شما چقدر در مورد زندگینامه استیو جابز اطلاع دارید؟

در نت نظر بخوان: بهترین اپلیکیشن های آیفون – ۲۰۱۸

زندگینامه استیو جابز

استیو جابز

دوران تولد و جوانی

زندگینامه استیو جابز

استیو جابز در ۲۴ فوریه سال ۱۹۵۵ در ایالت سانفرانسیسکو به دنیا آمد. او پدری عربی و مادری آلمانی داشت و در آن زمان که پدر ماردش توانایی نگهداری از او را نداشتند او را به یک زوج به نام پل رینهولد جابز و کلارا هاگوپیان واگذار کردند. در زمان ۵ سالگی استیو خانواده جابز از سانفرانسیسکو به کالیفرنیا نقل مکان کردند. پدر خوانده استیو که یک مکانیک ماهر لیزر بود مقدمات الکترونیک را به  جابز آموزش داد.استیو بارها از پدرش در مورد آموزش الکتورنیک تشکر کرده بود و گفته بود من هم نیز به پسرم به همان اندازه که پدرم به من آموزش داده آموزش می دهم.پدر و مادر اصلی جابز چند ماه پس از جابز دوباره بچه دار شدند و برای اولین بار جابز در سن ۲۷ سالگی خواهر خود را دید.

دوران ابتدایی برای هوش جابز بسیار خسته کننده بود و معلم دوره چهارم دبستان او که بعدها توسط جابز از آن یاد شد او را تشویق کرد که کلاس پنجم را جهشی بخواند.استیو در سال ۱۹۷۲ از دبیرستان فارغ التحصیل شد و در کالج رید در شهر پورتلند ثبت نام کرد اما بعد از یک نیم سال آن را رها کرد. او بعد از انصراف نیز در بعضی از کلاس های کالج مانند خوشنویسی شرکت می کرد و آموزش این هنر باعث بروز بعضی از خلاقیت ها در کار های آینده او شد.در اصل فونت های های مکنینتاش که بسیار زیبا هستند حاصل همین کلاس خوشنویسی جابز بودند وهمین طور چون که ویندوز از مکینتاش کپی شده است فونت های کل کامپیوتر ها حاصل زحمات استیو جابز و کلاس خوشنویسی می باشد.استیو رفیقی داشت به نام دانیل که پیرو مکتب بودا بود باعث شد که استیو هم به ذن و ال اس دی علاقمند شوند. استیو به ذن به دید یک تفریح خیالی نگاه نمی کرد و واقعا ذن بر روی استیو تاثیر گذاشته بود این موضوع تا جایی پیش رفت که استیو در سال ۱۹۷۴ به هند سفر کرد تا به کارول بابا دیدار کند و به دنبال روشنفکری معنوی بود و در تمام آن مدت ال اس دی مصرف می کرد که خودش بعدها دلیل موفقیت خود می داند.

دوران کاری زندگینامه استیو جابز

استیو جابز

جابز پس از بازگشت از هند به شرکت آتاری رفت.در آن زمان با دوست خود وزنیاک مداری را طراحی کردند که نیمی از مدار قبلی آتاری بود و جایزه ۵۰۰۰ دلار شرکت را گرفتند در صورتی که جابز به دورغ به رفیق خود فقط ۳۵۰ دلار آن را داد. بعدها وزیناک جعبه ای ساخت به نام جعبه آبی که می توانست هزینه تماس را رایگان کند و جابز هم وظیفه فروش آن را بر عهده داشت و توانستند تعداد ۱۰۰ عدد از آن را بفروشند استیو در این باره گفت اگر جعبه آبی نبود اپلی هم در کار نبود.در سال ۱۹۷۶ شرکت رایانه ای اپل در پارکینگ خانواده جابز بنیان گذاشته شد. اولین کامپیوتر ساخته شده به نام اپل ۱بود و در سال بعد نیز اپل دو را به بازار معرفی کردند. در سال ۱۹۸۰ اپل به سهامی عام تبدیل شد و در همان سال نیز کامپیوتر اپل ۳ را طراحی و روانه بازار کرد که به دلیل مشکلات سخت افزاری باعث شکست شد. در سال ۱۹۸۳ استیو یکی از مدیران پپسی کولا را متقاعد کرد که در اپل مدیر عامل شود استیو به او گفت که دوستداری که تا آخر عمرت آب و شکر بفروشی یا دنیا را متحول کنی . در همان سال اپل کامپیوتر اپل لیرا را معرفی کرد که به دلیل کندی آن با شکست رو به رو شد و در سال بعد نیز مکینتاش را معرفی که که اگرچه از آن ۵۰۰۰۰ عدد فروخته شد ولی اصلا نمایش قدرتمندی نبود.در سال ۱۹۸۵ به دلیل دمدمی مزاجی و این که که استیو اصلا به خود اهمیت نمی داد با اسکالی مدیر عمال شرکت کشمکش کرد و در نتیجه مدیران بین استیو جابر و اسکالی ، استیو جابز را از شرکت بیرون کردند. و در همان سال استیو شرکت نکست را تاسیس کرد.در سال۱۹۹۶ شرکت اپل به قیمت ۴۲۹ میلیون دلار شرکت نکست را خرید و مجددا جابز به اپل بازگشت ودر سال بعد خود استیو جابز شخصا مدیر عامل اپل شد.در سال ۱۹۹۸ جابز برای افزایش تمرکز شرکت بر روی سود دهی چندین پروژه را کنسل کرد وتکنولوژی راه خود را در اپل باز کرد و توانست سیستم عامل مک و فروشگاه اپل و آیتونز را به وجود آورد. استیو جابز در نهایت پس از دو سال ونیم در اپل واژه مدیر عامل موقت را به دائم تغییر داد و در نهایت این تصمیم باعث معرفی آی پاد در سال ۲۰۰۱ ، آی تونز استور در سال ۲۰۰۳ ، معرفی آیفون در سال ۲۰۰۷ و آی پد در سال ۲۰۱۰ شد.

ایده های جالب

استیو جابز

در سال ۱۹۹۷ جابز از سه بنگاه تبلیغاتی دعوت کرد و یکی از آنان ایده متفاوت فکر کنید را ارائه داد.

ای مک اولین محصولی بود که جابز و جاناتان با هم کار کردند که یکی از موفق ترین کار های اپل در دوران خود بود و به موفقیت چشمگیری رو به رو شد .این محصول یک کامپیوتر رو میزی بود که دارای کیبورد مانیتور و کیس بود. در سال ۲۰۰۰ استیو از آی پاد رونمایی کرد محصولی که همه را شگفت زده کرد. محصولی کوچک و فوق العده زیبا برای پخش موسیقی و استیو جابز که خود طرفدار این محصول بود به بهترین شکل از آن رونمایی کرد . استیو ایده اش این بود که اگر می خواهی از چیزی استفداه کنی یا آهنگی پخش کنی آیا می توان آن را تنها با سه کلیک اجرا کرد؟اپل توانست از این دستگاه ۳۰۰ میلیون بفروشد.

در سال ۲۰۰۷ اپل آیفون را معرفی کرد .استیو در سخنرانی رونایی این محصول گفت امروز ما قصد داریم از ۳ محصول انقلابی رونمایی کنیم .اولین محصول یک آی پاد با صفحه نمایش پهن با کنترل های لمسی است .دومی یک دستگاه تلفن انقلابی است و سومی یک ابزار ارتباط اینترنتی است.این  سه وسیله جداگانه نیستند بلکه یک دستگاه هستند که ما آن را آیفون می نامیم.اپل توانست تا سال ۲۰۱۰ تعداد ۹۰ میلیون آیفون بفروشد.

درگذشت

استیو جابز

 

استیو جابز در اوت سال ۲۰۱۱ از سمت مدیر عاملی به دلیل داشتن سرطان لوزاالمعده  استعفا داد. بعد از جابز تیم کوک یکی از مدیران ارشد اپل جای او را گرفت و هم اکنون او همچنان مدیر عامل  اپل می باشد. در اکتبر ۲۰۱۱ استیو جابز در سن ۵۶ سالگی درگذشت.

در نت نظر بخوان: زندگینامه بیل گیتس

زندگینامه استیو جابز پر از ایده و نو آوری می باشد او خالق کامپیوترهای مک بوک  ، ای مک ، گوشی آیفون ، آی پاد و آی پد می باشد. او راحتی کار با تکنولوژی و زیبایی را به بازار تکنولوژی معرفی کرد. هر ببیننده ای که محصولات اپل را می بیند عاشق زیبایی و طراحی این برند می شود. در یک مطلب خواندم هر ساله تعداد ۴۰۰۰۰ نفر از سرار دنیا در انجمن سالانه برنامه نویسان دنیا در کشوری حضور می یابند و ۹۸ درصد از این تعداد از مک بوک استفاده می کنند صحبت از ۴۰۰۰۰ نفر خوره کامپیوتر و متخصص این کار است.شما چقدر از زندیگنامه استیو جابز اطلاعات داشتید؟


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تغییر زبان گوگل مپ چگونه است؟

تغییر زبان گوگل مپ چگونه است؟

بهترین فیلم‌های عاشقانه 2018

بهترین فیلم های عاشقانه ۲۰۱۸ – لیست ۲۰تایی