in

دستگاه نسپرسو چیست؟

dastgah nesperso chist?

کسانی علاقه به نوشیدن قهوه و نوشیدنی های کافئین دار دارند معمولا بیشتر روش های تهیه یک قهوه خوب را می دانند اما دستگاهی اخیراً وارد بازار شده که همه مشکلات دم آوری قهوه را حل می کند.این دستگاه ،نسپرسو نام دارد .دستگاه نسپرسو طعم یک قهوه خوب را به شما عرضه میکند.در این مطلب  دستگاه نسپرسو را معرفی میکنیم.شما چه اطلاعاتی در مورد دستگاه نسپرسو دارید و آیا از آن استفاده کرده اید.؟

در نت نظر بخوان : بهترین قهوه های تهران – لیست ۱۰ تایی

دستگاه نسپرسو چیست ؟

نسپرسو

برای داشتن یک فنجان قهوه ( اسپرسو) خوب به آب داغ و فشار آب و پودر قهوه ای با کیفیت نیاز است . با ترکیب این سه در کمتر از یک دقیقه یک شات اسپرسو خوب به شما ارائه می گردد. اما مشکلی که در تهیه قهوه به این روش است این می باشد که در این روش چون قهوه آسیاب شده امکان دارد از لحظه روست شدنش زمان زیادی گذشته باشد به خاطر همین در بیشتر مواقع قهوه به دست آمده کیفیت لازم را ندارد و طعم خوشایندی نیز به دست نمی آید. اما در دستگاه های نسپرسو پودر قهوه در یک کپسول قرار می گیرد که با توجه به ذاعقه طعم های متفاوت دارد اما در این روش چون پودر قهوه در داخل یک قرص قرار می گیرد کیفیت قهوه و طعم آن حفظ شده و قهوه ی به دست آمده بسیار با کیفیت می باشد.

دستگاه نسپرسو

دستگاه نسپرسوکه توسط شرکت سوئیسی نستله ساخته شده است. کار این شرکت تولید دستگاه اسپرسویی می باشد که با استفاده از کپسول های وبژه این شرکت کار می کند.درون این کپسول ها پودر هایی مودر نیاز یک فنجان قهوه می باشد.برای اولین بار در سال 1976 این دستگاه توسط یکی از کارمندان شرکت نستله معرفی شد اما با شکست روبرو شد .اما برای اولین بار در سال 1996 اولین دستگاه اسپرسو که با کپسول های قهوه کار می کرد به نام نسپرسو وارد بازار شد .اما امروز شرکت های معروفی از جمله دلونگی ، کراپس و زیمنس این دستگاه را تولید می کنند.امروزه تمام دستگاه های نسپرسو با  کپسول هایی که توسط نستله پر شده کار می کنند. همه کپسول ها از به مقدار معینی از قهوه روبوستا یا عربیکا استفاده می کنند و شما می توانید بر اساس فشار و حجم مقدار آب قهوه اسپرسو ، دبل اسپرسو و یا حتی آمریکانو داشته باشید.کار با این دستگاه بسیار اسان است شما تنها کافیست کپسول را داخل دستگاه نسپرسو قرار دهید و دکمه شروع به کار را فشار دهید تنها در 30 ثانیه قهوه شما آماده است تا نوش جان کنید.در مدل های جدید این دستگاه انواع نوشیدنی ها مثل لاته ، کاپوچینو ، موکا و غیره را نیز می توان درست کرد.کپسول های این دستگاه از آلومینیوم ساخته شده اند که لایه ای بهداشتی نیز داخل خود دارند. نحوه عملکرد این دستگاه هم به این صورت است که وقتی کپسول داخل آن قرار می گیرند از بالا سوراخی بر روی کپسول ایجاد می شود و آب با فشار وارد کپسول می شود و بعد در پایین کپسول که از آلومینیوم نازکتری ساخته شده سوراخ هایی ایجاد می شود و قهوه آماده وارد فنجان می شود.

نسپرسو

در نت نظر بخوان: تاریخچه استارباکس و دلایل معروف شدن استارباکس

با توجه به کیفیت این دستگاه و همچنین سرعت کار با این دستگاه هر کسی که به قهوه به نوشدنی ها علاقه دارد می خواهد که یک نمونه از این دستگاه را در خانه خود داشته باشد تا بتواند طمع جدیدی از قهوه را تجربه کند.شما چقدر به نوشیدن قهوه و اسپرسو علاقه دارید؟ آیا تا به حال از دستگاه  نسپرسو استفاده کرده اید؟ در نظرات تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *