in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه افتضاحافتضاح

بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی – لیست 10تایی

Best romance books

بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی کدامند؟ کتاب‌های عاشقانه زیادی سالیانه در سراسر جهان منتشر می‌شوند. اما فقط بعضی از آن‌ها به بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی تبدیل می‌شوند. اگر اهل مطالعه هستی و دوست داری یک کتاب جدید در ژانر عاشقانه بخونی، در این مطلب ۱۰تا از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی رو بهت معرفی می‌کنم.

بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی

معرفی بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی

۱- رمان عاشقانه “من پیش از تو”

 یکی از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی رمان پیش از تو از جوجو مویز هست که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و محبوب‌ترین کتاب این نویسنده در ایران است. ماجرای این کتاب درباره ویل ترینر، متخصص امور مالی با وضعیت مالی خوبی هست. ویل پسری ورزشکار، ماجراجو و اهل سفر است و تا به حال کمبودی را در زندگی تجربه نکرده. حادثه اصلی این رمان عاشقانه از جایی آغاز می‌شود که ویل طی تصادفی فلج می‌شود.

من پیش از تو

۲- “پس از تو”

کتاب پس از تو از جوجو مویز، یکی از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی هست که داستانش ادامه کتاب قبلی یعنی من پیش از تو هست. داستان این کتاب درباره لوئیزا بعد از مرگ ویل هست که اکنون به لندن آمده و در آپارتمانی زندگی می‌کند که با پول ویل خریده. پولی که ویل برای او گذاشته بود تا زندگی خود را تغییر دهد.

پس از تو

۳- رمان عاشقانه خارجی “ملت عشق”

کتاب ملت عشق از الیف شافاک یکی از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی هست. آنچه که در مورد رمان ملت عشق بسیار چشم گیر و جذاب هست نحوه تغییر زاویه دید هست. در کتاب از زاویه دید اول شخص و سوم شخص استفاده شده و همین باعث جذابیت دو چندان مطالب شده. کتاب مدام از زاویه دید افراد مختلف روایت می‌شه و حدود ۱۸ نفر، اتفاقات رو شرح می‌دن. داستان این کتاب روایتگر زندگی شمس تبریزی هست.

ملت عشق

۴- “آخرین نامه معشوق” از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی

کتاب آخرین نامه معشوق یک رمان عاشقانه دیگر از جوجو مویز هست. مویز پس از انتشار این کتاب توانست برای دومین بار جایزه رمان عاشقانه بریتانیا را در سال ۲۰۱۱ کسب کند.

بخشی از کتاب: عزیزترینم و تنها عشقم. پای حرفم هستم. به این نتیجه رسیدم که تنها راه پیش روی ما اینه که یکی از ما تصمیم بزرگی بگیره. من به اندازه ی تو قوی نیستم. وقتی اولین بار تو رو دیدم، به نظرم خیلی شکننده اومدی؛ کسی که باید ازش مراقبت کنم. ولی متوجه شدم کاملا در اشتباه بودم. تو یه زن قوی هستی، کسی که می تونه یه زندگی با چنین عشقی رو تحمل کنه و این واقعیت رو که ما هرگز برای این زندگی حقی نداریم. بدون که قلبم و همه امیدم در دستان توست.

آخرین نامه معشوق

۵- “دختری که رهایش کردی”

و باز هم کتابی از جوجو مویز که جز بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی قرار گرفته. کتاب دختری که رهایش کردی بسیار زیبا و نوآورانه داستان خود را به صورت موازی در دو زمان متفاوت با بازه زمانی ۱۰۰ ساله روایت می‌کنه. کلمه جنگ، همیشه با مفاهیم منفی سراغ ذهن آدم می‌آد و غارتگری نیز، یکی از مفاهیم هست. با این حال، نویسنده کتاب توانسته از دوران جنگ و غارتگری‌های آن داستان خوبی خلق کند.

دختری که رهایش کردی

در نت نظر بخوان: بهترین رمان‌های ترسناک خارجی

۶- “بلندی‌های بادگیر” از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی

کتاب بلندی‌های بادگیر یکی از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی از امیلی برونته هست. کتاب بلندی‌های بادگیر در سال ۱۸۴۷ منتشر شد، اما آن زمان با استقبال فوری خوانندگان روبه‌رو نشد. یک سال بعد، یعنی در سال ۱۸۴۸، امیلی برونته بر اثر بیماری سل از دنیا رفت.

بلندی‌های بادگیر

۷- “احتمال عشق در نگاه اول” یکی از کتاب‌های عاشقانه

یکی از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی رمان احتمال عشق در نگاه اول از جنیفر ای اسمیت هست. داستان این کتاب درباره هدلى، دخترى دبیرستانى است که زندگیش در شرف تغییراتى شگرف است. مادر و پدرش از هم جدا شده‌اند و حالا او براى شرکت در جشن عروسى پدرش دعوت شده تا به لندن برود. اما طولى نمى‌کشد که عشق او را هم مبتلا مى کند.

احتمال عشق در نگاه اول

۸- “پروژه‌ی رزی”

قهرمان دوست داشتنى رمان پروفسور دان تیلمن، یک استاد دانشگاه رشته‌ى ژنتیک هست، دان تیلمن مردى نابغه و هوشمند هست که براى هر مسئله‌اى در زندگى‌اش یک پروژه تعریف مى‌کنه. دان تیلمن ذهنى تحلیلگر داره که همه مسائل رو بصورت منطقى پردازش می‌کنه و بسیار معقول با همه چیز برخورد می‌کنه. اما در رفتار و ارتباطات اجتماعى دچار مشکل هست و به اصطلاح خودش همیشه یک گاف یا سوتى معاشرتى مى‌دهد همین باعث شده تعداد دوستانش به انگشتان دستش هم نرسند. پیشنهاد می‌کنم این رمان زیبا از گرام سیمسیون که جز بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی هست رو از دست ندی!

پروژه رزی

۹- کتاب “عشق سال‌های وبا”

کتاب عشق سال‌های وبا یکی از عاشقانه‌های معروف جهان و یکی از بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی هست. فلورنتینو، جوانی لاغر اندام و نحیف از خانواده‌ای متوسط هست. او فرزند نامشروع مردی هست که صاحب یک شرکت کشتیرانی هست. او در کودکی پدرش را از دست داده و با مادرش که مغازه‌ای خرازی داره زندگی می‌کنه. در جوانی در تلگراف‌خانه مشغول کار می‌شود و وقتی برای رساندن یک تلگراف به خانه‌ای وارد می‌شود، با دیدن دختر خانواده عاشق او می شود.

عشق سال‌های وبا

۱۰- “فاجعه زیبا”

آخرین کتاب از لیست بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی رمان فاجعه زیبا از نویسنده آمریکایی جیمی مک گوایر هست. خلاصه داستان درباره دختری به اسم ابرناتی هست که فکر می‌کنه به اندازه کافی از گذشته تاریکش دور شده و وقتی با بهترین دوستش به دانشگاه میره، زندگیش وارد مسیر جدیدی می‌شه. تو دانشگاه با پسری به اسم تراویس اشنا می‌شه.

فاجعه زیبا

با بهترین رمان‌های عاشقانه خارجی آشنا شدی. کدوم یک از کتاب‌های عاشقانه ای که معرفی کردم رو خوندی؟ اگر نظری داری خوشحال می‌شم برام بنویسی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: مهتاب حسینی نژاد

دانشجوی مهندسی نرم افزار هستم. آرزوهای بزرگ و سوالات بزرگ‌تری در ذهنم دارم. اما عقیده دارم این زمانی که ما آدم‌ها در اختیار داریم مطلقا برای خودمون نیست. این رو هم بگم که عاشق موسیقی هستم. و اینکه امیدوارم بتونم با مطالبم به شما کمک کنم...