in

افتضاحافتضاح بامزهبامزه بی نظیربی نظیر ضعیفضعیف

بهترین بازی های فکری اندروید – لیست 10 تایی

اگر به بازی های فکری اندروید علاقه دارید و می‌خواهید بهترین بازی های این حوزه را تجربه کنید، مقاله اختصاصی ما را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 مورد از بهترین بازی های فکری اندروید بپردازیم. با نت نظر همراه باشید.

مقدمه

این روزها بازی هایی که در گوشی های موبایل اجرا می‌شوند جایگاه ویژه‌ای در بین کاربران پیدا کرده‌اند. استقبال کاربران از بازی های موبایل سبب شده تا شاهد انتشار بازی های متنوعی برای این گجت ها باشیم. یکی از دسته بازی های بسیار پرطرفدار در گوشی های اندرویدی بازی های فکری هستند که با گیم پلی خود ذهن کاربر را به چالش می‌کشند. این بازی ها عموما گرافیک و محیطی ساده دارند اما گیم پلی پیچیده‌ای را ارائه می‌کنند که برای کسب موفقیت در آن باید با دقت عمل کرد و از قدرت تفکر بهره گرفت.

هم اکنون بازی های فکری متعددی برای سیستم عامل اندروید منتظر شده‌اند. به این دسته از بازی ها عموما در اصطلاح انگلیسی “Puzzle Games” یا “بازی های پازلی” هم گفته می‌شود. اما بهترین بازی های فکری اندروید کدامند؟ در ادامه قصد داریم به معرفی 10 مورد از بهترین بازی های فکری اندروید بپردازید. اگر شما هم با بازی های مشابه و مناسبی آشنا هستید که احساس می‌کنید باید در لیست بهترین های ما جای بگیرند، حتما نام بازی مورد نظر را در بخش نظرات با ما و دیگر همراهان نت نظر اشتراک گذاری کنید.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی The Room

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

بازی The Room شامل چند نسخه مختلف می‌شود و بدون تردید در آینده هم نسخه های جدیدتری آن منتشر خواهند شد. این بازی هم اکنون یکی از بهترین بازی های فکری اندروید است که جدیدترین نسخه آن The Room: Old Sins نام دارد. در جریان این بازی جذاب شما باید در اتاق مرموزی که در آن قرار دارید به کند و کاور پرداخته و اشیای باستانی را پیدا کنید و بتوانید معماهای پیچیده و چالش برانگیز اتاق مرموز را حل نمایید. بازی The Room برای آن دسته از افرادی مناسب است که به واقع طرفدار بازی های فکری هستند و دوست دارند انجام هر مرحله از بازی چندین و چند ساعت زمان و انرژی آن ها را بگیرد. پس سری بازی های The Room را به عنوان یکی از بهترین بازی های فکری اندروید در خاطر داشته باشید.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی Dissembler

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

بازی Dissembler هم می‌تواند یکی دیگر از بازی های فکری و بسیار جالب اندروید باشد. گیم پلی این بازی پازلی بسیار ساده طراحی شده و در آن گیمر باید سعی کند اشکال و رنگ های مشابه روی پازل را در کنار هم بچیند و آن ها را از بین ببرد، اما نکته جالب بازی اینجاست که تکه های پازل فقط با تکه کنار خود قابلیت جابجا شدن دارند. بنابراین تصور نکنید که کنار هم چیدن تکه های مختلف پازل پیش رویتان خیلی ساده خواهد بود. در مراحل ابتدایی بازی پازل های ساده‌ای پیش رویتان قرار می‌گیرند تا شما را تا حدی با نحوه انجام این بازی آشنا کنند، اما به تدریج پازل ها و مراحل بازی سخت تر می‌شوند. بنابراین اگر به دنبال یک بازی پازلی ساده و کم حجم و سرگرم کننده هستید، بازی Dissembler یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی Bridge Constructor Portal

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

شک نداشته باشید که بازی Bridge Constructor Portal بدون تردید یکی از بهترین بازی های فکری اندروید است که گیم پلی آن شما را هم مجذوب خود می‌کند. در این بازی بسیار جذاب شما باید سعی کنید پل های ارتباطی بسازید که کاراکترهای ماشین سوار بازی بتوانند از آن عبور کرده و به مقصد برسند. برای ساخت این پل های ارتباطی باید دقت زیادی صرف کنید تا تلفاتی نداشته باشید و سایر اقدامات لازم و فرعی هر یک از مراحل بازی را هم به بهترین شکل ممکن انجام دهید. بنابراین هدف شما در بازی Bridge Constructor Portal باید ایجاد مسیر و پل های مناسب برای عبور دادن ماشین ها از مسیر بازی و رساندن آن ها به مقصد باشد.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی Threes

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

در بازی Threes که یک بازی پازلی کم حجم و بسیار ساده است شما باید سعی کنید با حرکت دادن اعدادی که در جدول ارائه شده‌اند به گونه‌ای آن ها را با هم تلفیق نمایید که ضریبی از عدد 3 را ارائه کنند یا بر 3 بخش پذیر باشند. بنابراین باید سعی شود تا اعدادی مثال 1 و 2، 2 و 4، 3 و 3، 6 و 3، 6 12 و سایر اعداد این چنینی با هم تلفیق شوند و بدین ترتیب بازی ادامه پیدا کند. بازی زمانی تمام می‌شود که حرکات نادرست گیمر سبب شوند که امکان ترکیب هیچ یک از خانه های جدول برای به وجود آوردن عددی بخش پذیر بر 3 نداشته باشد. بازی شاید در نگاه اول ساده و کمی عجیب به نظر برسد، اما زمانی که به انجام آن می‌پردازید به خوبی با آن ارتباط برقرار خواهید کرد.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی Monument Valley

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

امکان ندارد که علاقمند بازی های فکری اندروید باشید و از بازی زیبای Monument Valley لذت نبرید. این بازی به دلیل طراحی خلاقانه‌ای که داشته و جنبه های هنری که در آن بکار برده شده توانسته چندین جایزه مختلف را دریافت کند و از سوی خیلی منابع به عنوان بهترین بازی فکری اندروید شناخته شود. در جریان این بازی شما باید سعی کنید یک آدمک سفید رنگ را در مسیر عجیب و غریب و پازلی که پیش رویش هدایت نمایید تا به مقصد برسد. بازی Monument Valley در دو نسخه 1 و 2 عرضه شده و هر دو نسخه آن گیم پلی فوق‌العاده جذابی دارند. برای کسب موفقیت در این بازی زیبا باید دقیق فکر کنید و سرعت عمل نسبتا خوبی هم داشته باشید.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی Brain It On

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

اگر به دنبال یکی از بهترین بازی های فکری اندروید هستید، همین حالا بازی فوق‌العاده جذاب و خلاقانه Brain It On را دانلود کنید. در این بازی شما باید با کشیدن آیتم های مناسب شرایطی که از شما خواسته شده را به وجود آورید. بدین منظور باید آیتمی که تصور می‌کنید می‌تواند منجر به دستیابی شما به هدف مد نظر شود را ترسیم نمایید و شاهد نتیجه نهایی باشید. برای مثال ممکن است از شما خواسته شود آیتیم طراحی کنید که توپ های بالا صفحه با آن به داخل یک لیوان هدایت شوند. در این شرایط باید خلاقانه عمل کنید و آیتم مورد نظر را به گونه‌ای با دست بکشید که دقیقا توپ ها را به داخل لیوان هدایت کنند، در غیر این صورت بازنده خواهید بود. گیم پلی بازی Brain It On بسیار جذاب است و این بازی بدون شک یکی از بهترین بازی های فکری اندروید محسوب می‌شود.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی 2048

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

اگر به دنبال یک بازی پازلی جذاب و رایگان هستید، بازی 2048 یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. در این بازی پازلی شما باید سعی کنید با حرکت دادن دقیق هر یک از اعداد موجود در جدول موارد مشابه را با هم ادغام کرده و بدین ترتیب عدد بزرگ‌تری ایجاد کنید. بنابراین فقط قادر به ادغام اعداد مشابه با هم هستید. برای مثال می‌توانید دو خانه 2 و 2 را با هم جمع کرده و یک خانه 4 ایجاد کنید و سپس آن خانه 4 را با خانه 4 دیگری ادغام کرده و یک خانه 8 ایجاد نمایید. بازی زمانی تمام می‌شود که هیچ یک از خانه های داخل جدول اعداد مشابه و موقعیت مناسب برای ادغام به هم را نداشته باشند. گیم پلی بازی 2048 بسیار سرگرم کننده و جذاب است و بدون تردید شما هم از آن لذت خواهید برد.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی Machinarium

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

بازی Machinarium برای آن دسته از افرادی مناسب است که از بازی های فکری و با محیط خلاقانه و نسبتا گرافیک خوب لذت می‌برند. در این بازی شما نقش یک ربات کوچک را ایفاء می‌کند که باید در هر مرحله بازی از موانع خاصی عبور کند. برای عبور از هر مرحله باید کاملا دقیق عمل شود و گیمر از خلاقیت و تفکر خود استفاده به عمل آورد. مراحل بازی به شیوه‌ای طراحی شده‌اند که تقریبا اصلا شبیه به هم نیستند و گیمر در هر مرحله بازی با یک چالش جدید رو به رو خواهد شد. اگر به دنبال یکی از بهترین بازی های فکری اندروید هستید، بازی Machinarium بدون شک یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی République

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

بازی République هم بدون شک یکی دیگر از بهترین بازی های فکری اندرویدی است که از گرافیک بسیار خوبی هم بهره می‌برد و طبیعتا حجم بالایی دارد. در این بازی گیمر نقش یک دختر جوان را ایفاء می‌کند که با همکاری یک هکر باید از مکان خاصی که توسط مزدوران هدایت می‌شود فرار کند. بدین منظور وی باید از استراتژی هوشمندانه استفاده به عمل آورده و سعی کند تا حد امکان از دشمنان فاصله گرفته و از دید آن ها دور باشد. گیمر در جریان بازی باید از قدرت تفکر خود استفاده به عمل آورد و با دقت هر مرحله را پشت سر بگذارد. گرافیک خوب و صداگذاری عالی در بازی République از نقاط قوت اصلی آن محسوب می‌شوند. اگر به بازی های فکری با گرافیک خوب علاقه دارید، همین حالا بازی زیبای République را دانلود کرده و از انجام آن لذت ببرید.

بهترین بازی های فکری اندروید : بازی Lara Croft GO

بهترین بازی های فکری اندروید - لیست 10 تایی

آخرین بازی که در لیست 10 موردی بهترین بازی های فکری اندروید ما جای گرفته، بازی Lara Croft GO است. در این بازی زیبا شما باید به عنوان کاراکتر معروف سری بازی های لارا کرافت وارد عمل شوید و به ماجراجویی پرداخته و در مکان های مختلف بازی از مسیرها و تله های زیادی عبور نمایید. نمای بازی از نمای بالا طراحی شده و بدین صورت بازی شبیه به بازی های سبک استراتژیک و فکری در کامپیوتر شده است. اگر به بازی های فکری علاقه دارید که ماجراجویی در آن ها نقش مهمی ایفاء می‌کند، بدون شک بازی Lara Croft GO یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 10 مورد از بهترین بازی های فکری اندروید پرداختیم. اگر شما هم با بازی های مشابه و مناسبی آشنا هستید که احساس می‌کنید باید در لیست بهترین های ما جای بگیرند، حتما نام بازی مورد نظر را در بخش نظرات با ما و دیگر همراهان نت نظر اشتراک گذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.