سخت‌ترین زبان‌های دنیا
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

سخت‌ترین زبان‌های دنیا – لیست 10تایی

Hardest language to learn

سخت‌ترین زبان‌های دنیا کدامند؟ یادگیری یک زبان خارجی می‌تواند زندگی فرد را به شیوه‌های زیادی بهبود بخشد و بر مواردی مانند سلامت ذهن و فرصت‌های شغلی اثر بگذارد. اما یادگیری زبان دوم آن‌قدرها هم آسان نیست. اما غیرممکن نیز نیست تنها به یک اراده قوی و کنار گذاشتن تنبلی نیاز هست. فکر می‌کنی سخت‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری کدام زبان‌ها هستند؟ اگر دوست داری با سخت‌ترین زبان‌های دنیا آشنا بشی، این مطلب رو دنبال کن.

سخت‌ترین زبان‌های دنیا

معرفی سخت‌ترین زبان‌های دنیا

۱- زبان اسلوونی

زبان اسلووِنیایی زبانی هند-اروپایی از خانواده زبان‌های اسلاوی جنوبی و یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا هست. نزدیک به ۲.۵ میلیون نفر در جهان به این زبان سخن می‌گن که بیشترشان در کشور اسلوونی زندگی می‌کنند. این زبان یکی از چند زبانی هست که شمارش دستوری دوگانه را از زبان نیاهندواروپایی در خود نگه داشته. هم‌چنین این زبان یکی از زبان‌های رسمی اتحادیه اروپاست.

اسلوونی

۲- زبان دانمارکی

دانمارکی یک زبان ژرمنی شمالی و از سخت‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری هست. نزدیک به ۶میلیون نفر، که بیشتر در دانمارک زندگی می‌کنند، به این زبان سخن می‌گن. ۵۰ هزار دانمارکی در بخش‌های شمالی شلسویگ هولشتاین در کشور آلمان به این زبان سخن می‌گن. در ایسلند، دانمارکی را در کنار زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان خارجی در مدرسه‌ها آموزش می‌دهند.

دانمارک

۳- زبان سخت باسکی

یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا زبان باسکی هست. زبان باسکی زبان مردم باسک هست که در شمال اسپانیا و جنوب غرب فرانسه زندگی می‌کنند. این زبان بر خلاف زبان‌های پیرامون خود از خانواده زبان‌های هند-اروپایی نیست، بلکه از زبان‌های پیش از ورود آریاییان به اروپا هست. از سه میلیون باسکی حدود ۶۳۲۰۰۰ نفر به این زبان سخن می‌گن که از این میان این افراد تعداد بسیار زیادی‌شان در اسپانیا زندگی می‌کنند.

باسک

۴- زبان هلندی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری

 زبان هلندی، زبان مادری 23 میلیون نفر در جهان هست و در میان زبان‌های رسمی اتحادیه اروپا در جایگاه هشتم قرار داره. زبان هلندی از خانواده زبان‌های آلمانی هست که هم‌چون زبان فارسی، جز زبان‌های هند-اروپایی محسوب می‌شه. در 40 کشور جهان، زبان هلندی به عنوان یک زبان خارجی تدریس می‌شه و واژه‌های هلندی به دلیل مهاجرت‌های اولیه به قاره آمریکا در زبان انگلیسی آمریکایی هم وارد شده.

هلند

۵- زبان کره‌ای

زبان کره‌ای یا هانگول زبان رسمی دو کشور کره شمالی و کره جنوبی و جز سخت‌ترین زبان‌های دنیا هست.حدود ۸۰ میلیون نفر با زبان کره‌ای در استرالیا، برزیل، کانادا، چین، ژاپن، ایالات متحده، روسیه و فیلیپین وجود دارند. گرامر و ساختار جمله‌ای زبان کره ای ممکنه برای بسیاری از مردمی که به زبان‌های دیگر صحبت می کنند، مشکل باشه. با این حال، مردم ژاپنی کم و بیش مشکلی با یادگیری زبان کره‌ای ندارند.

کره جنوبی

در نت نظر بخوان: ۱۰ راهکار عملی برای یادگیری زبان دوم

۶- زبان ولزی

زبان ولزی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا هست که مردمان ولز در بریتانیا از آن استفاده می‌کنند. این زبان هم‌اکنون زبان اول ۲۰ درصد از مردم ولز هست و توسط تعداد بیش‌تری از ساکنان منطقه فهمیده می‌شه. بیش‌تر مردم این منطقه انگلیسی هم می‌دونند. این زبان به نام‌های گوناگونی نظیر کامبریک، کیمریک یا کاملرین نامیده می‌شه.

ولز

۷- مجارستانی

یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا زبان مجارستانی هست که به خانواده زبان‌های اورالی تعلق داره. نزدیک به دوازده میلیون نفر در دنیا به این زبان سخن می‌گن. این در حالی هست که زبان مجارستانی اصلا شناخته‌شده نیست. زبان مجارستانی از چهل و چهار حرف که به با الفبای لاتین نوشته می‌شه، تشکیل شده.

مجارستان

۸- زبان عربی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری

زبان عربی پرگویش‌ترین زبان در میان زبان‌های خانواده سامی و گسترده‌ترین زبان دنیاست. بیش از ۴۰۰ میلیون نفر به این زبان صحبت می‌کنند. عربی هم‌چنین یکی از زبان‌های ششگانه رسمی در سازمان ملل متحد هست. زبان عربی از نظر ماده زبانی یکی از پربارترین زبان‌هاست تا آن جا که ریشه‌های زبان عربی به بیش از ۱۲ هزار ریشه می‌رسه.

دوبی

۹- زبان فارسی

زبان فارسی به شاخه هند-ایرانی، زبان‌های هند-اروپایی تعلق داره و یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا هست. این زبان در ایران، افغانستان، تاجیکستان و سایر کشورهای تحت تاثیر فرهنگ پارس، استفاده می‌شه. این زبان از زبان دوره ساسانی که زبان فارسی میانه نامیده می‌شه، ایجاد شده. در سراسر جهان ۱۱۰ میلیون نفر به فارسی سخن می‌گن.

ایران

۱۰- زبان چینی

زبان چینی انواع مختلفی داره که مشابه هم نیستند به همین خاطر یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شه. یک‌پنجم جمعیت جهان به این زبان سخن می‌گن و دشوارترین زبان جهان در نظر گرفته می‌شه. زبان چینی استاندارد در کشورهای چین، تایوان و سنگاپور استفاده می‌شه. ساختار نوشتاری این زبان به سختی مشهور هست چون به جای حروف الفبا تعداد محدودی از نشانه‌ها رو در اختیارت قرار میده.

چین

با سخت‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری آشنا شدی. امیدوارم از خوندن این مطلب لذت برده باشی. راستی اگر بخوای یه زبان رو به عنوان زبان دومت خودت انتخاب کنی، کدوم زبان رو در نظر می‌گیری؟ اگر نظری داری خوشحال می‌شم در بخش دیدگاه‌ها برام بنویسی.

نویسنده: مهتاب حسینی نژاد

دانشجوی مهندسی نرم افزار هستم. آرزوهای بزرگ و سوالات بزرگ‌تری در ذهنم دارم. اما عقیده دارم این زمانی که ما آدم‌ها در اختیار داریم مطلقا برای خودمون نیست. عاشق موسیقی هستم و ماجراهای زیادی رو پشت سر گذاشتم. و اینکه امیدوارم بتونم با مطالبم به شما کمک کنم و از این طریق دوست‌های بیشتری پیدا کنم. می‌دونی که هر کدوم از ما یه داستانیم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *