in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح بامزهبامزه ضعیفضعیف

پردرآمدترین شغل‌های جهان – لیست 20تایی

high salary jobs in the world

پردرآمدترین شغل‌های جهان کدام شغل‌ها هستند؟ با پیدایش و پیشرفت تکنولوژی بسیاری از شغل‌هایی که روزی بسیار مهم محسوب می‌شدند از بین رفته‌اند اما همین تکنولوژی هزاران شغل جدید را پدید آورده و میلیون‌ها نفر را وابسته به خود کرده. با این وجود هنوز هم بسیاری از شغل‌های پزشکی جز پردرآمدترین شغل‌های جهان هستند. در ادامه این مطلب با من همراه باش تا با۲۰تا از پردرآمدترین شغل‌های جهان آشنا بشی.

پردرآمدترین شغل‌های جهان

معرفی پردرآمدترین شغل‌های جهان

۱- متخصص بیهوشی

یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان شغل متخصص بیهوشی هست. برای انجام اعمال جراحی نیاز هست تا ابتدا بیمار بی‌درد شده و این بی‌دردی در تمام طول جراحی و تا حد امکان بعد از آن ادامه پیدا کند. وظیفه انجام این کار مهم در غالب اوقات به عهده تیم آنستزی هست. این تیم شامل متخصص آنستزی یا بیهوشی و دستیاران او هستند. مراقبت از کارکرد منظم دستگاه قلبی عروقی و تنفس بیمار در حین عمل جراحی و تزریق خون هم به عهده متخصص بیهوشی هست. درآمد متخصص بیهوشی حدود 270هزار دلار هست.

متخصص بیهوشی

۲- جراح

یکی دیگر از پردرآمدترین شغل‌های جهان شغل جراحی هست. جراحی یکی از شیوه‌های درمانی در پزشکی هست. در این روش معمولا از برش برای برداشتن بخشی از بدن یا بافت عفونی یا سرطانی و یا کارگذاشتن وسیله‌ای یا دستکاری و اصلاح نقصی استفاده می‌شه. جراح در اتاق عمل، جراحی‌ای رو که در تخصصش هست انجام می‌ده. جراحی‌ها انواع مختلفی دارند از جمله جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب و …که هر کدوم رو جراح متخصص آن انجام می‌ده. درآمد جراح ۲۵۲هزار دلار هست.

جراح

۳- ارتودنتیست

ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی  دندانپزشکی هست که پس از گذراندن دوره ۶ ساله عمومی  و چند سال کسب تجربه بالینی، یک دوره تخصصی تمام وقت ۳ ساله رو سپری کرده و با اتمام یک پایان‌نامه تحقیقی در زمینه ارتودنسی قادر به تشخیص و درمان اصولی ناهنجاری‌های دندانی و فکی به منظور برقراری تناسب و زیبایی صورت و دندان‌هاست. این شغل یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان هست که درآمد آن حدود ۲۲۸هزار دلار هست.

ارتودنتیست

۴- پزشک عمومی

پزشک عمومی بیماران رو ویزیت کرده، بیماری و عفونت رو تشخیص داده و درمان می‌کنه. یک پزشک باید دلسوز و مسولیت پذیر باشه. نیاز هستکه به افراد آرامش بده و اعتماد آن‌ها رو بدست بیاره. برخی از آن‌ها هم‌چون جراحان باید تحت فشار کار کنند و تصمیمات سریع بگیرند. این شغل یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان هست و درآمد ۲۰۱هزار دلاری داره.

پزشک عمومی

۵- روانپزشکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان

یکی دیگر از پردرآمدترین شغل‌های جهان شغل روانپزشکی هست که حدود ۲۰۰هزار دلار درآمد داره. روانپزشک، پزشکی هست که متخصص تشخیص و درمان بیماری‌های روانی یا روان درمانی هست. کار روانپزشک، تشخیص، ارزیابی، درمان و پیشگیری از اختلالات رفتاری، عاطفی و ذهنی می‌باشد. روانپزشکان و متخصصان بهداشت روانی تنها کسانی هستند که اجازه تجویز دارو برای درمان بیماری‌های روانی رو دارند.

روانپزشک

۶- متخصص اطفال

متخصص اطفال با ارائه مراقبت‌های جسمی، روحی و عاطفی به بیماران خود، با سلامتی نوزادان، کودکان و نوجوانان سروکار دارند. آن‌ها آزمایش‌های تشخیصی رو برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به وضعیت پزشکی بیمار انجام می‌دن و برای درمان بیماری‌ها، اختلالات و آسیب‌ها، معالجه و دارو و واکسیناسیون رو انجام می‌دن. درآمد این شغل که از پردرآمدترین شغل‌های جهان هست، حدود ۱۸۵هزار دلار می‌باشد.

متخصص اطفال

۷- دندانپزشک

یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان دندانپزشکی با درآمد ۱۷۳هزار دلار هست. دندانپزشکی شاخه‌ای از علم پزشکی هست که به سلامت دهان و دندان می‌پردازه. دندانپزشک، پزشکی هست که در زمینه پیشگیری، بررسی علائم و درمان بیماری‌های دهان و دندان تخصص داره. او به درمان بیماری‌های دهان و دندان، جلوگیری از پیشرفت این نوع بیماری‌ها و بالابردن میزان بهداشت دهان و دندان می‌پردازه.

دندانپزشک

۸- مهندس نفت

یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان مهندسی نفت با درآمد ۱۴۷هزار دلار هست. مهندس نفت روش‌های استخراج نفت و گاز از زیر زمین رو طراحی کرده و توسعه می‌ده.محل کار مهندس نفت در دفاتر کاری، پالایشگاه‌ها، محل‌های حفاری و یا آزمایشگاه‌های تحقیقاتی هست. در کل کار مهندس نفت در یکی از حوزه‌های اکتشاف، حفاری و یا بهره‌برداری انجام می‌شه.

مهندس نفت

۹- مدیر فناوری اطلاعات

یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان مدیریت فناوری اطلاعات با میزان درآمد ۱۴۵هزار دلار هست. مدیر فناوری اطلاعات فردی هست که به عنوان سرپرست و مدیر فناوری در یک مجموعه انتخاب می‌شه و باید آشنایی مطلوب در شاخه IT از علم و فناوری داشته باشه حتی اگر موضوع کار سازمان یا شرکتی که او کار می‌کنه هیچ نزدیکی با خود صنعت و ابزارهای فناوری اطلاعات نداشته باشه.

مدیر فناوری اطلاعات

۱۰- مدیریت بازاریابی از پردرآمدترین شغل‌های جهان

شغل مدیریت بازاریابی با درآمد ۱۴۴هزار دلار جز پردرآمدترین شغل‌های جهان محسوب می‌شه. مدیر بازاریابی مدیری هست که اصلی‌ترین وظیفه او، مدیریت منابع بازاریابی یک محصول یا یک کسب و کار هست. مدیر بازاریابی می‌تونه صرفا مسئول یک محصول یا خدمات باشه و یا مسئولیت طیف وسیعی از کالاها و خدمات یک برند رو به عهده بگیره.

مدیر بازاریابی

در نت نظر بخوان: بهترین شغل برای من چیست؟

در نت نظر بخوان: شغل های پردرآمد بدون سرمایه

۱۱- متخصص پا پدیاتریست

پدیاتریست متخصصی هست که برای تشخیص و درمان بیماری‌های مچ پا و کف پا، دوره‌های فوق تخصصی‌ای رو گذرونده. پدیاتریست اولین شخصی هست که هنگام احساس درد و مشکلات پا و مچ پا باید به او مراجعه کنی. این شغل جز پردرآمدترین شغل‌های جهان هست و درآمدی حدود ۱۴۰هزار دلار به همراه داره.

 متخصص پا پدیاتریست

۱۲- وکالت از پردرآمدترین شغل‌های جهان

شاید قبلا شنیده باشی که وکالت یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان محسوب می‌شه، درسته وکالت با درآمد ۱۳۹هزار دلار جز پردرآمدترین شغل‌های جهان هست. با عقد قرارداد یا انعقاد عقد وکالت میان دو نفر، وکیل در برابر موکل و موکل در برابر او دارای حق و وظیفه می‌شه. این دو سوی ماجرا دارای روابط و پیوندهای حقوقی و مسئولیت می‌شن که در برابر یکدیگر هست.

وکیل

۱۳- مدیر امور مالی

مدیریت امور مالی یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان با درآمد ۱۳۹هزار دلار هست. نقش مدیر مالی با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی و نرم‌افزاری در حال تغییر هست. در گذشته وظیفه اصلی مدیر مالی نظارت بر مسائل مالی سازمان بوده ولی حالا بیشتر به تحلیل داده‌ها و دادن مشاوره به مدیران عالی برای حداکثر سازی سود و افزایش ثروت سهامداران می‌پردازند.

مدیر امور مالی

۱۴- مدیر فروش

کار مدیر فروش، هدایت تیم های فروش هست. تعیین اهداف فروش، تحلیل داده‌های بدست آمده از بازار و توسعه برنامه‌های آموزشی برای نمایندگان فروش سازمان، از وظایف مدیران فروش هست. مسئولیت‌های مدیران فروش بسته به اندازه سازمان متفاوت هست. این شغل یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان با درآمد ۱۳۵هزار دلار هست.

مدیر فروش

۱۵- مشاور مالی

مشاور مالی در حقیقت، شریک برنامه‌ریزی تو هست. به‌عنوان مثال، ممکنه تصمیم بگیری خانه‌ای ویلایی برای تفریحاتت بخری یا دوره‌ای رو در دانشگاه خصوصی برای ده سال آینده بگذرونی. برای دستیابی به این اهداف، به کسی نیاز داری که برای تحقق این برنامه‌ها بهت در برنامه‌ریزی کمک کنه. اینجا درست همان‌جایی هست که نیاز به مشاور مالی رو احساس خواهی کرد. این شغل جز پردرآمدترین شغل‌های جهان با میزان درآمد ۱۲۳هزار دلار هست.

مشاور مالی

۱۶- مدیرعامل

از وظایف کلی مدیرعامل می‌توان به خلق، برنامه ریزی، پیاده‌سازی و یک‌پارچه کردن مسیرهای راهبردی سازمان اشاره کرد. یعنی در حیطه وظایف مدیرعامل، نظارت و مسئولیت تمام اجزا و بخش‌های سازمان وجود داره. این شغل در لیست پردرآمدترین شغل‌های جهان با درآمد ۱۲۲هزار دلار قرار داره.

مدیرعامل

۱۷- داروساز

شغل داروسازی با میزان درآمد ۱۲۰هزار دلار جز پردرآمدترین شغل‌های جهان هست. داروساز شخصی هست که اطلاعات زیادی درباره داروهای موثر و کم ضرر داره. داروساز‌ها در دانشگاه تحت آموزش قرار می‌گیرند تا مکانیسم بیوشیمیایی تاثیر دارو‌های مختلف، عوارض جانبی، نقش درمانی و تداخلات آن‌ها را درک کنند.

داروساز

۱۸- چشم پزشک

شغل چشم پزشکی یکی از پردرآمدترین شغل‌های جهان هست که درآمدی حدود ۱۱۷هزار دلاری داره. یک متخصص چشم پزشکی در تشخیص و درمان بیماری‌های طبی و جراحی چشم انسان مهارت داره. چشم انسان می‌تونه دچار حوادث و بیماری‌های مختلف مانند عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید و … بشه. از آنجا که چشم‌ پزشکان بر روی چشم جراحی هم انجام می‌دهند، این تخصص تخصصی جراحی و طبی هست.

چشم پزشک

۱۹- آمارگر

آمار به عنوان یك موضوع علمی، امروزه شامل مفاهیم و روش‌هایی هست كه در تمام پژوهش‌هایی كه مستلزم جمع آوری داده‌ها به وسیله یك فرآیند آزمایش و مشاهده و انجام استنباط و نتیجه گیری به وسیله تجزیه و تحلیل این داده‌ها هستند، اهمیت بسیار دارند. به همین علت این شغل جز پردرآمدترین شغل‌های جهان هست که درآمد ۱۱۴هزار دلاری داره.

آمارگر

۲۰- سیاستمدار

آخرین شغل از لیست پردرآمدترین شغل‌های جهان سیاستمداری با درآمد ۱۱۲هزار دلار هست.

سیاستمدار

با پردرآمدترین شغل‌های جهان آشنا شدی. امیدوارم از خوندن این مطلب لذت برده باشی. راستی فکر می‌کنی چه شغلی هست که باید به این لیست اضافه بشه؟ بنظرت کدوم یک از این شغل‌هایی که معرفی کردم با پیشرفت تکنولوژی از بین خواهد رفت؟ اگه نظری داری خوشحال می‌شم برام بنویسی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: مهتاب حسینی نژاد

دانشجوی مهندسی نرم افزار هستم. آرزوهای بزرگ و سوالات بزرگ‌تری در ذهنم دارم. اما عقیده دارم این زمانی که ما آدم‌ها در اختیار داریم مطلقا برای خودمون نیست. عاشق موسیقی هستم و ماجراهای زیادی رو پشت سر گذاشتم. و اینکه امیدوارم بتونم با مطالبم به شما کمک کنم و از این طریق دوست‌های بیشتری پیدا کنم. می‌دونی که هر کدوم از ما یه داستانیم...!