قانون جذب و جذابیت هایی که ازش غافل موندی!!
in

بی نظیربی نظیر

قانون جذب و جذابیت هایی که ازش غافل موندی!!

ghanaoun jazb va jazabiat hayi ke azash ghafel moondi!

قانون جذب چیست؟ حتما در مورد این قانون شنیدی که میگن به هر چیزی فکر کنی همون رو هم جذبش میکنی! اما به نظرت واقعیت داره؟ تا چه اندازه میشه به قانون جذب اعتماد کرد؟ چه روشهایی وجود داره که بشه از این قانون به نفع خودت استفاده کنی؟ بهت پیشنهاد میکنم با این مطلب همراه من باشی تا در موردش برات کامل توضیح بدم. این مطالب رو با خوندن کتاب های مختلف روانشناسی و تجربیات واقعی کسب کردم. امیدوارم برات مفید واقع بشه.

معرفی قانون جذب و اثرات قانون جذب در زندگی

چه تعریفی از قانون جذب داری؟

چه تعریفی از قانون جذب داری؟

در یه تعریف ساده و خیلی خودمونی باید بگم که قانون جذب یعنی احساس و فکری که در هر لحظه داری. باید توجه کنی که گفتم احساس و فکر باهم! چون وقتی داری به یه موضوعی فکر میکنی دو حالت پیش میاد، یا از این فکر احساس خوشحال داری یا اینکه نه غمگینی! قانون جذب هم حرف حسابش همینه و بس. میگه اگه میخوای شاهد اتفاق های خوبی باشی پس روی کانال مثبت بمون ولی اگه هم میخوای به زندگی در دنیای افکار منفی ادامه بدی پس به خودت کمک کن تا در بین انفجارهای منفی بمباران بشی!! خب تصمیم با خودته که کدوم راه رو انتخاب کنی! اما ممکنه الان توی ذهنت کلی سوال بی جواب داشته باشی پس بهتره پله پله به ادامه مطلب بریم تا ذهنت رو روشن تر کنیم.

اما و اگر هایی که در ذهن داری!

اما و اگر هایی که در ذهن داری!

به نظر من  کسی که دنبال تغییر نیست، همیشه دنبال یه بهونه میگرده! خیلی ها براشون سواله که اصلا این قانون راسته یا یه مشت حرف باد هواست؟! یا بعضیا هم این عقیده رو دارن که این قانون با اون چیزی که خدا گفته در تناقضه!! و هزاران اما و اگر های کج و نامعنا در ذهن ها شکل میگیره تا به نوعی از تغییر فرار کنن…باید بدونی که قانون جذب یعنی قانون ارتعاش عشق! تمام حرف این است که نسبت به چیزی که داری یا نداری پیشاپیش حس خوب داشته باشی و هیچ وقت امیدت رو از دست ندی. قانون جذب میگه حس ارزشمند بودن داشته باش و برای چیزهایی که آرزوی داشتنش رو داری تلاش کن تا بهش برسی. خدا هم در کل قرآن میگه که شکرگزار باش تا بهت بیشتر داده بشه. قانون جذب هم میگه حق نداری امیدت رو از دست بدی و در بدترین شرایط و در دل تاریکی ها باید مثبت بمونی و نوری از روشنایی پیدا کنی. با این توصیف جای شک و تردیدی نیست که خدا هم از اینکه بندگانش به شادی درونی و قلبی برسن خوشحال میشه. اما اینکه گفته میشه قانون جذب یعنی خواستن از کائنات به این معنا نیست که خود کائنات به طور مستقل همه کاره باشن و وجود خدا رو نادیده بگیری! باید در نظر داشته باشی که کائنات به انرژی بی نهایت که همون خدای رحمان و رحیم است وصله. در واقع ما به منبع بی نهایت انرژی متصل میشیم و به خواسته هامون میرسیم. اگر تا حدودی قانع شده باشی میتونی به ادامه مطلب بری.

آماده ای از نو خودت رو بسازی؟

آماده ای از نو خودت رو بسازی؟

اگه هنوزم نمیتونی بت باورهای سختت رو بشکنی و هنوزم اعتقاد داری که این قانون گاهی کارآیی داره و گاهی هم اثری نداره! یا شایدم بر این باوری که سرنوشت همه ما نوشته شده و قابل تغییر نیست و از این دست باورهایی که اگر خدشه دار شوند، منیتت زیر سوال میرود، بهتره به این فکر کنی که اگه قدرت داشتی که یک “من” جدید بسازی چه میکردی؟؟ صرف نظر از هر نظر و اعتقادی که داری اگر چنین قدرتی داشتی چه ایده های برای ساختن خودت داشتی؟ دور نمایی کلی از یک “من” جدید رو ترسیم کن در ذهنت…

کلید حل معمای تارهای عنکبوتی ذهنت!

کلید حل معمای تارهای عنکبوتی ذهنت!

شاید در ابتدا ذهنت مقاومت کنه و یا حتی براش خنده دار باشه که تو بخوای یک “من” جدید بسازی! به هر حال یک عمر تفکرات منفی در ذهنت رشد کرده و به یکباره هرس کردنش درد آوره و گاهی هم غیر ممکن به نظر میرسه! اما به نظرت این محال ممکن میشه؟؟  من میگم اگه بخوای این تارهای عنکبوتی رو از ذهنت پاک کنی کافیه یکبار بهش اعتماد کنی و تصمیم بگیری که از نو خودت و زندگیت رو خلق کنی. برای این کار هم فقط لازمه که تبر بزنی به تیشه هر باوری که تو رو از پیشرفت و موفقیت دور نگه میداره! آره دقیقا باید از ریشه این باورها رو خشک کنی و دوباره از نو باورهای جدید توی ذهنت جوانه بزنه…ما فیزیکی ها بر این باوریم که اگه میخوای سطح انرژیت رو بالا نگهداری پس خودت رو با اون چیزی که میخوای هم فرکانس کن! اگه میخوای شاد باشی پس خودتو در فرکانس شادی غرق کن و اگه هم میخوای غمگین بودن روتجربه کنی باز هم فرکانس غم و اندوه بیشتری رو به جهان ارسال کن…تصمیم در هر صورت با خودته و جز تو کسی نمیتونه کاری کنه! این باور رو هم بریز دور که فلانی رفته روی اعصابم و نمیتونم مثبت فکر کنم! این تویی که بهش قدرت میدی که با حرفهاش توی ذهنت تاثیر بزاره و احساست رو دستخوش تغییر کنه. قدرت این خواستن و نخواستن ها فقط دست توئه!!

بهترین نمونه از خالق قانون جذب باش…

بهترین نمونه از خالق قانون جذب باش...

اگه توی این مسیر با من هم گام بودی و علاقمند هستی که زندگیت رو با یه ذهن زیبا بسازی بهت تبریک میگم…اولین و مهمترین مرحله برای اینکه قانون جذب یا به نظر من بهتره بگیم قانون عشق رو درک کنی، باید اول خودت رو دوست داشته باشی و به خودت ارزش بزاری. اما الان ممکنه خیلی ها بگن که ما خودمونو دوست داریم! اما صرف گفتن این کلمه کارآیی نداره… باید ببینی در سختی ها و شرایط دشوار چه رفتاری با ذهنت و احساست داری؟ بیشتر توی غم فرو میبریش یا اینکه دنبال کورسوی امیدی برای حل مساله هستی؟ چقد توی تلاطم سختی زندگی غرق میشی؟ چقد میتونی در این شرایط به خودت آرامش بدی و اجازه ندی که غصه دنیا رو روی سرت آوار نکنی؟ واقعا در این موارد چه رفتاری با خودت و ذهنت و احساست داری؟ میتونی مثبت بمونی و بگی همون خدایی که سختی میده پس به راحتی هم راه حلی نشون میده؟ براستی تا به حال در این شرایط سپاسگذار بودی؟؟ برای اتفاق های بدتری که میتونست بیفته و نیفتاد؟! تا حالا شده بگی خدایا تو منو با ارزش خلق کردی، پس باید در تمام خوشی و غم ها به تمام احساسات وجودیم احترام بزارم، باید مسئولیت اتفاقها رو به عهده بگیرم و ازت سپاسگزار باشم چون ایمان دارم تا وقتی که تو هستی غیرممکن ها هم ممکن میشه…

تکنیکی برای خلق زندگی شگفت انگیزت

اگه میخوای یه زندگی شگفت انگیز رو برای خودت خلق کنی و از لحظه  لحظه بودنت در این جهان لذت ببری، پس به خودت فقط 21 روز فرصت بده و تمام تلاشت رو بکن که در این 21 روز توجه و تمرکزت روی خوبی ها و مثبت ها باشه. سعی کن چشمات رو به روی تمام تاریکی های ذهنت ببندی و با آغوش باز پذیرای زندگی جدیدت باشی. بعد از این مدت زمان اگه تغییری احساس نکردی میتونی برگردی به مدار قبلیت که جز یأس و اندوه چیزی برات نداشته! اما اگه فقط 21 روز توی دنیای زیبای ذهنت یه زندگی جذاب رو خلق کنی و بهش انرژی مثبت بفرستی، مطمان باش همه چی به طرز معجزه آسایی دگرگون میشه…

تکنیکی برای خلق زندگی شگفت انگیزت

  • اول یه دفتر خوشگل بگیر و بنویس: “تولد نو رسیده خودم مبارک!” بعد شروع کن هر صبح به مدت 21 روز بابت تمام اتفاقاتی که در طول همون روز میفته شکرگزاری کن حتی بابت نفس هایی که میکشی. چیزای کوچیک و شاید از نظرت بی اهمیت! اما سپاسگزاری کن و بنویس.
  • هر روز جلوی آینه وایسا و بابت خوبی های خودت بنویس. سعی کن عینک بدبینی رو بزاری کنار و فقط به خوبی هات توجه کنی. از خودت تشکر و از این بودنت لذت ببر. تنها رمز موفقیت صلح درونی با خودته و بس.
  • هر اتفاقی که در این مدت بیفته، یه دکمه استاپ بزن و شروع کن به نوشتن. این اتفاق خوشحال کننده بود به این دلایل و…. اگه این اتفاق ناراحت کننده بود بنویس: چی میشد اگه این مساله به طرز شگفت انگیزی به این دلایل…. حل بشه و من میتونستم از خدا ممنون باشم و پیشاپیش تشکر کن.
  • هر روز صبح بعد از بیداری و شب قبل از خواب فقط به رویایی فکر کن که نیت رسیدن بهش داری. به این فک نکن که آیا میشه یا چطور میشه بهش رسید! وظیفه تو فقط خواستنه و رسیدن بهش دست خداست. پس فقط نیت قلبی خودت رو تجسم کن و احساسش کن.
  • در این مدت به معنای واقعی فقط باید عشق باشی و دیگر هیچ! تمام جهان رو پر از عشق و خوبی ببینی و برای بقیه هم خوبی آرزو کنی. روی فرکانس عشق بمونی تا به عشق هم برسی. عشق به تمام رویاهایی که در دل و ذهنت داری.

تصمیم بگیر تا پایان جاده زندگیت جذاب بمونی!!

تصمیم بگیر تا پایان جاده زندگیت جذاب بمونی!!

در نهایت تصمیم بگیر که تا کجای زندگیت میخوای طعم خوشبختی و شادی رو بچشی؟! متناسب با جوابی که داری میتونی پر از جذب های زیبا باشی و جذاب بمونی. نباید وسط این راهی که اومدی در جا بزنی و دوباره توی غار نا امیدی فرو بری! باید سعی کنی در لحظه حال زندگی کنی و نه به گذشته ای که گذشت و نه به آینده ای که زاده نشد! به هیچکدوم فکر نکنی. تو باید خالق همین لحظه از زندگیت باشی که داری نفس میکشی. تصمیم بگیر که تا کجا میخوای این نفس های سرزنده رو داشته باشی و یا اینکه تصمیم داری توی مسیر زندگیت از نفس بیفتی؟ تصمیم فقط با خودته و در کنارش با ایمان و باوری قوی به خدا توکل کن. نتیجه ای اتفاق خوشایند حیرت زده ات میکنه اگه خودت رو نبازی و با قدرت ادامه بدی…

در نت نظر بخون: ۱۰ روش برای افزایش اعتماد به نفس

نویسنده: لطیفه ایری

لطیفه هستم. یه دختر فعال و پر جنب و جوش. علاقه زیادی به نویسندگی دارم و یکی از بلاگر های نت نظر هستم. عاشق هیجان و یادگیری مطالب به روز هستم. خوشحال میشم اگه مطالبی که نوشتم رو بخونی و نظرت رو بهم بگی و باعث افتخاره اگه پیشنهادی داری باهام در میون بذاری.

2 دیدگاه

نظر بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *