آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی
in

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز ۱۰ – لیست ۵ تایی

نحوه غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 مایکروسافت

آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ می‌تواند برای آن دسته از افرادی که از نسخه های کرک شده این سیستم عامل استفاده می‌کنند مشکل ساز شود. بنابراین در برخی شرایط لازم است که آپدیت های ویندوز ۱۰ غیرفعال شوند، اما چطور؟ در این مطلب می‌خواهیم به آموزش بهترین روش های بستن آپدیت ویندوز ۱۰ بپردازیم. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

مقدمه

متاسفانه خیلی از کاربران ترجیح می‌دهند به جای صرف هزینه گزاف برای خرید ویندوز اورجینال و فعالسازی آن در سیستم خود، نسخه های کرک شده ویندوز را بر روی کامپیوترشان نصب و از آن استفاده کنند. نسخه های کرک شده ویندوز نمی‌توانند آپدیت های بعدی که برای آن منتشر می‌شود را به راحتی دریافت کنند و آپدیت خودکار ویندوز کرکی منجر به بروز مشکل در عملکرد آن و از بین رفتن لایسنس فیک یا جعلی خواهد شد که در ویندوز بکار رفته است. بنابراین افرادی که از ویندوز کرکی استفاده می‌کنند باید آپدیت ویندوز را غیر فعال نمایند.

اما چطور می‌توانیم آپدیت ویندوز ۱۰ را غیر فعال کنیم؟ برای انجام این کار روش های مختلفی وجود دارند که به نظر ما ۵ مورد آن ها کاربردی ترین و در عین حال ساده ترین روش های موجود خواهند بود. در ادامه این مقاله می‌خواهیم در رابطه با این روش ها صحبت کنیم و نحوه استفاده از آن ها را برایتان شرح دهیم. بنابراین اگر به دنبال روشی برای بستن آپدیت ویندوز ۱۰ هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بستن آپدیت ویندوز ۱۰ با ایجاد Metered Connection

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

یکی از بهترین و ساده ترین روش های بستن آپدیت ویندوز ۱۰ این است که شبکه اینترنتی که به آن متصل هستید را در ویندوز به عنوان یک Metered Connection تعریف کنید. با انجام این کار دیگر آپدیت های ویندوز ۱۰ با اتصال به شبکه اینترنت مورد نظر دریافت نخواهد شد و به نوعی بستن آپدیت ویندوز ۱۰ انجام می‌شود. برای اینکه یک شبکه اینترنت را به صورت Metered تعریف کنید باید از طریق منوی استارت ویندوز وارد بخش Settings شوید. گزینه Network & Internet را انتخاب کنید. به بخش Advanced Options مراجعه نمایید. بر روی شبکه وای فای مورد نظرتان کلیک کنید و به سمت پایین این بخش بروید و گزینه Set an metered connection را فعال کنید. بدین صورت اتصال مورد نظر به صورت یک کانکشن محدود شده در نظر گرفته می‌شود و مادامی که با آن شبکه اینترنت متصل باشید هیچ آپدیت ویندوزی به صورت خودکار دانلود و نصب نمی‌شود.

بستن آپدیت ویندوز ۱۰ با استفاده از Group Policy

با استفاده از ویژگی که در سیستم عامل ویندوز ۱۰ با عنوان Group Policy شناخته می‌شود هم  می‌توانید غیر فعال سازی آپدیت ویندوز را انجام دهید. بدین منظور باید مراحل زیر را به طور دقیق و با دقت طی کنید:

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

 • به طور همزمان دو کلید Win+R را از روی صفحه کلید بفشارید.
 • در پنجره‌ای که باز شده، عبارت msc را تایپ کنید و کلیک Enter را بفشارید. مشاهده خواهید کرد که پنجره‌ای مشابه با عکس فوق و با نام Local Group Policy Editor نمایان می‌شود.
 • پوشه Computer Configuration را از منوی سمت چپ صفحه باز کنید.
 • گزینه Administrative Templates را انتخاب کنید.
 • به بخش ؤ مراجعه کنید.
 • گزینه Windows Update را انتخاب نمایید.
 • حالا از بخش سمت راست، فایل Configure Automatic Updates را انتخاب کرده و دو بار روی آن کلیک کنید.
 • در پنجره‌ای که باز می‌شود گزینه Enabled را انتخاب کنید.

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

 • از لیست کشویی که در عکس فوق نشان داده شده، گزینه Notify for download and notify for install را انتخاب کنید.
 • روی گزینه های Apply و OK کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

حالا قابلیت دانلود و نصب خودکار آپدیت های ویندوز ۱۰ غیرفعال شده و فقط وجود آپدیت توسط ویندوز اطلاع رسانی می‌شود. برای مشاهده عملکرد وضعیت ویندوز در این حالت وارد بخش Settings و سپس Update & Security شده و گزینه Windows Updates را انتخاب نمایید و روی گزینه Check for updates کلیک کنید. در این حالت ویندوز فقط نسبت به بررسی آپدیت هایی که برای آن منتشر شده وارد عمل می‌شود و لیست این آپدیت ها را ارائه می‌کند، اما تا زمانی که شما دستور دانلود و نصب آن ها را ندهید، هیچ اقدام خودکاری از سوی ویندوز انجام نخواهد شد. پس استفاده از قابلیت Group Policy هم یکی دیگر از بهترین روش های بستن آپدیت ویندوز ۱۰ است.

بستن آپدیت ویندوز ۱۰ از طریق بخش رجیستری

از طریق بخش رجیستری هم می‌توانید نسبت به بستن آپدیت ویندوز ۱۰ وارد عمل شوید. برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

 • کلید های ترکیبی Win+R را از روی صفحه کلید بفشارید تا پنجره Run ویندوز نمایان شود.
 • عبارت regedit را در فیلد موجود تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید تا صفحه‌ای شبیه به عکس فوق نمایان شود.
 • از بخش سمت چپ گزینه KEY_LOCAL_MACHINE را انتخاب کنید.
 • گزینه SOFTWARE را انتخاب کنید.
 • گزینه Policies را انتخاب نمایید.
 • گزینه Microsoft را انتخاب کنید.
 • گزینه Windows را انتخاب کنید.
 • گزینه WindowsUpdate را انتخاب کنید.

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

 • روی بخشی از فضای خالی سمت راست پنجره باز شده کلیک راست کنید و گزینه New و سپس DWORD (32-bit) Value را انتخاب نمایید.
 • نام AUOptions را برای فایلی که قرار است ساخته شود انتخاب کنید.
 • حالا روی فایل ساخته شده با نام AUOptions دو بار کلیک چپ کنید تا اجرا شود.

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

 • در بخش Value عدد ۱ را تایپ کنید.
 • روی گزینه OK کلیک نمایید.

تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید. بدین صورت آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ متوقف می‌شود و سیستم عامل ویندوز فقط برای وجود آپدیت های جدید نوتیفیکیشن ارائه خواهد کرد. پس از بخش رجیستری هم می‌توانید برای بستن آپدیت ویندوز ۱۰ استفاده کنید.

بستن آپدیت ویندوز ۱۰ از طریق تنظیمات بخش Windows Update

از طریق تنظیمات بخش Windows Update سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت هم می‌توانید آپدیت های خودکار آن را غیر فعال کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر طی شوند:

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

 • کلید های ترکیبی Win+R را از روی صفحه کلید بفشارید تا پنجره Run ویندوز نمایان شود.
 • عبارت msc را تایپ و کلید Enter را بفشارید.
 • سرویس Windows Update را پیدا کنید و دو بار بر روی آن کلیک چپ نمایید.
 • روی گزینه Stop کلیک کنید و بخش Startup type را بر روی حالت Disabled قرار دهید.
 • ر روی گزینه OK کلیک نمایید.

تنظیمات اعمال شده را ذخیره کنید تا آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ متوقف و غیر فعال شود. این روش هم یکی دیگر از ساده ترین روش های بستن آپدیت ویندوز ۱۰ است.

بستن آپدیت ویندوز ۱۰ با استفاده از نرم افزار مناسب

اگر فکر می‌کنید روش های بالا برای بستن آپدیت ویندوز ۱۰ سخت هستند و شما قادر به استفاده از آن ها نیستید، می‌توانید با یک نرم افزار مناسب غیر فعالسازی ویندوز ۱۰ را انجام دهید. بدین منظور نرم افزارهای زیادی ارائه شده‌اند اما نرم افزار Windows Update Blocker یکی از بهترین گزینه های موجود خواهد بود. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده است و فقط کافیست بعد از اجرای آن قابلیت دانلود و نصب آپدیت های ویندوز را در حالت Disabled تنظیم کنید.

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به آموزش ۵ روش کارآمد برای بستن آپدیت ویندوز ۱۰ پرداختیم. با استفاده از ۵ روشی که در این مطلب معرفی شدند خیلی راحت می‌توانید آپدیت های خودکار ویندوز ۱۰ را غیر فعال کنید و بدین ترتیب از بروز مشکل در عملکرد نسخه کرک شده ویندوز کامپیوترتان جلوگیری به عمل آورید. امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدنی‌های تفلیس

دیدنی‌های تفلیس – لیست ۱۰تایی

بهترین دانشگاه‌های آلمان

بهترین دانشگاه‌های آلمان – لیست ۱۰تایی