بهترین دانشگاه‌های آلمان
in

بهترین دانشگاه‌های آلمان – لیست ۱۰تایی

Top universities in germany

بهترین دانشگاه‌های آلمان کدامند؟ کشور آلمان یکی از محبوب‌ترین کشورها برای تحصیل هست و البته یکی از بزرگ‌ترین حامیان دانشجویان نیز می‌باشد. هزینه تحصیل در آلمان بسیار پایین هست، چرا که دانشجویان  بین‌المللی و دانشجویان محلی بهترین دانشگاه‌های آلمان هزینه یکسان پرداخت می‌کنند و بسیاری از دانشگاه‌ها هیچ‌گونه شهریه یا هزینه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌کنند. در ادامه این مطلب ۱۰تا از بهترین دانشگاه‌های آلمان رو بهت معرفی می‌کنم.

بهترین دانشگاه‌های آلمان

معرفی بهترین دانشگاه‌های آلمان

۱- دانشگاه فنی مونیخ

یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان دانشگاه فنی مونیخ هست که از دانشگاه‌های تحقیقاتی آلمان محسوب می‌شه. دانشگاه فنی مونیخ در سال ۱۸۶۸ با یک مرکز تحصیلی در رشته علوم طبیعی تاسیس شد و به مرور زمان گسترش پیدا کرد. این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در زمینه تکنولوژی هست که تا به حال برنده ۱۳ جایزه نوبل شده. این دانشگاه ۴۰ هزار دانشجو داره که حدود ۸۶۰۰ نفر از آن‌ها رو دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا تشکیل می‌ده.

دانشگاه فنی مونیخ

۲- دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان دانشگاه دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان واقع در شهر مونیخ هست. در هر سال ۱۵ درصد از ۵۰ هزار دانشجوی این دانشگاه، از سراسر جهان هستند. تا کنون ۱۴ نفر از اساتید و فارغ التحصیلان این دانشگاه  در رشته های پزشکی، فیزیک و شیمی موفق به کسب جوایز نوبل شدند. طیف گسترده‌ای از رشته مانند قانون و اقتصاد، علوم اجتماعی و انسانی، پزشکی و علوم طبیعی در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ تدریس می‌شه.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

۳- دانشگاه روپرشت کارلز

یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های آلمان دانشگاه روپرشت کارلز واقع در شهر هایدلبرگ هست که از ۱۲ دانشکده تشکیل شده. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان و از جمله قوی‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در کل اروپا هست که در سال ۱۳۸۶ میلادی، تاسیس شد. دانشگاه هایدلبرگ دانشگاهی دولتی هست که محدوده وسیعی از موضوعات از علوم انسانی تا پزشکی رو در برگرفته.

 دانشگاه روپرشت کارلز

۴- دانشگاه فنی آخن

دانشگاه فنی آخن یکی از دانشگاه‌های شناخته شده در آلمان برای علوم طبیعی و مهندسی با ۴۵هزار دانشجو و ۱۵۷رشته مختلف هست. این دانشگاه در سال ۱۸۷۰ با عنوان یک دانشکده فنی تاسیس شده. این دانشگاه در شهر آخن واقع شده که  غربی‌ترین شهرستان مهم در آلمان هست و در همسایگی کشور هلند و بلژیک قرار داره. دانشگاه فنی آخن جز بهترین دانشگاه‌های آلمان هست.

دانشگاه فنی آخن

۵- دانشگاه هومبولت 

یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان دانشگاه هومبولت واقع در شهر برلین هست. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های شهر برلین هست که در اکتبر سال ۱۸۱۱ با نام دانشگاه برلین تاسیس شد. این دانشگاه به شدت دانشگاه‌های اروپا و دانشگاه‌های غرب رو تحت تاثیر قرار داده. دانشگاه هومبولت برلین ۳۲هزار دانشجو داره که بیش از ۵هزار نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان هستند. این دانشگاه برنده ۴۰ جایزه نوبل در طول تاریخ شده.

دانشگاه هومبولت 

در نت نظر بخوان: بهترین دانشگاه‌های کانادا

۶- دانشگاه فرایبورگ

یکی از قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه‌های آلمان دانشگاه فرایبورگ هست. این دانشگاه در رشته‌های علوم اجتماعی و علوم انسانی و پزشکی به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان در سراسر جهان مشهور هست. ۱۹ نفر از اساتید و دانشجویان در این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شدند. در این دانشگاه ۱۴۰ رشته در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا  در ۱۱ دانشکده تدریس می‌شه.

دانشگاه فرایبورگ

۷- دانشگاه آزاد برلین

یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان دانشگاه آزاد برلین هست. در سطح بین المللی، دانشگاه آزاد برلین به خاطر تحقیقات در زمینه‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی مشهور هست. این دانشگاه در سال ۱۹۴۸ توسط خیرین تاسیس شد  و در سال ۲۰۰۳ به شکل کنونی گسترش پیدا کرد. این دانشگاه بیش ۳۴هزار دانشجو داره که حدود هزار نفر از آن‌ها دانشجویان بین المللی هستند. دانشگاه آزاد برلین برنده ۵ جایزه در برنامه دکترا و سه جایزه تحقیقاتی علمی هست. 

دانشگاه آزاد برلین

۸- دانشگاه کارلسروهه از بهترین دانشگاه‌های آلمان

دانشگاه کارلسروهه یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان واقع در شهر کارلسروهه هست که در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده.  دانشگاه کارلسروهه حدود ۸هزار دانشجو داره که ۱۳ درصد این جمعیت رو دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا تشکیل می‌دن. این دانشگاه در میان برترین دانشگاه‌های علوم کاربردی در کشور آلمان قرار داره، خصوصا در رشته‌های مهندسی برق، مکانیک، IT و…

دانشگاه کارلسروهه

۹- دانشگاه گوتینگن

نهمین دانشگاه از بهترین دانشگاه‌های آلمان دانشگاه گوتینگن، در شهر گوتینگن آلمان، شهر معروف به علم واقع شده. ۸۰ رشته دانشگاهی در ۱۳ دانشکده دانشگاه گوتینگن آلمان برگزار می‌شه که ۱۲ درصد دانشجوی بین المللی در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند. این دانشگاه در سال ۱۷۳۴ تاسیس شد. برخی از رشته‌های درحال تدریس این دانشگاه علوم کشاورزی، حقوق، رشته‌های پزشکی و … هستند.

دانشگاه گوتینگن

۱۰- دانشگاه بن

آخرین دانشگاه از لیست بهترین دانشگاه‌های آلمان ، دانشگاه بن واقع در شهری با همین نام هست. شهر بن در سواحل رودخانه راین واقع شده. این دانشگاه دارای ۵۴۴ استاد و ۴۵۰۰ هیئت علمی و بیش از ۳۴هزار دانشجو می‌باشد که ۴هزار نفر از آن‌ها دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه در رشته‌های ریاضیات، فیزیک، نجوم، اقتصاد، علوم زیستی و فلسفه مشهور هست.

دانشگاه بن

با بهترین دانشگاه‌های آلمان آشنا شدی. اگر درباره بهترین دانشگاه‌های آلمان نظری داری خوشحال می‌شم در بخش دیدگاه‌ها برام بنویسی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز 10 – لیست 5 تایی

آموزش روش های بستن آپدیت ویندوز ۱۰ – لیست ۵ تایی

زندگی لاکچری چیست؟

زندگی لاکچری چیست؟