معرفی روش های ترک سیگار
in

بی نظیربی نظیر

روش های ترک سیگار

Ravesh haye tarke cigar

استعمال دخانیات و خصوصاً سیگار روز به روز داره سلامت خیل کثیری از مردم دنیا رو به خطر میندازه. اگه تو هم سیگاری هستی همین امروز تصمیم بگیر سیگار رو ترک کنی و سلامتی رو به خودت هدیه بدی. در هر سن یا شرایطی هستی بدون که هیچوقت برای ترک سیگار و شروع یک زندگی دوباره دیر نشده و میتونی با استفاده از روش های ترک سیگار خیلی راحت و بی دردسر این عامل بیماری رو ترک کنی. در این مطلب میخوام چند تکنیک موثر از روش های ترک سیگار رو بهت یاد بدم. اگه واقعاً تصمیم به ترک سیگار گرفتی این مطلب که شامل روش های ترک سیگار هست رو بخون.

روش های ترک سیگار

معرفی راه های ترک سیگار

نکته اول :

تمام مضرات سیگار رو یادداشت کن، اونها رو روی یک مقوای بزرگ بنویس و بزن به دیوار اتاقت، جایی که بیشتر مواقع در معرض دیدت قرار داشته باشه. میتونی بگردی و افراد آشنایی که بخاطر استعمال دخانیت سلامتیشون رو از دست دادند رو پیدا کنی و اسمشون رو روی تخته انگیزه ترک سیگارت بنوسی.

در قسمت دیگه مقوا دلایلی که بخاطرشون تصمیم به ترک سیگار گرفتی رو یادداشت کن. مثلاً شاید میخوای باردار بشی یا بخاطر موفقیت شغلی لازمه که سیگار رو ترک کنی. تمام دلایل رو یادداشت کن، همه این نکات کوچک تبدیل به انگیزه های بزرگی میشن که اراده ات رو تقویت میکنه.

در نت نظر بخون : فواید گیاهخواری

نکته دوم :

یکی از روش های ترک سیگار که بیشترین اثربخشی رو داره استفاده از نیکوتین هست. میتونی با استفاده از چسب نیکوتین، جویدن توتون و تنباکو و آدامس های نیکوتین دار نیکوتین مورد نیاز بدنت رو تامین کنی که این کار موجب میشه دیگه تلاشی برای دسترسی به سیگار نداشته باشی و بتونی این عادت بد رو ترک کنی.

نکته سوم :

ترک سیگار هم مثل خیلی از عادت های دیگر یک پروسه زمانبر هست و ممکنه مدتها طول بکشه. جالبه بدونی یک نوع ترک سیگار روی همه جواب نمیده. ممکنه بعضی ها بتونن فقط با تکیه بر اراده و انگیزه خودشون سیگار رو ترک کنند ولی بعضی دیگه با استفاده از انواع روش های نیکوتین دار و داروهای فاقد نیکوتین باز هم نتونن به راحتی سیگار رو ترک کنند. پس زود دلسرد نشو و به راهت ادامه بده.

نکته چهارم :

برای ترک سیگار لازمه که از جانب دوستان و اعضای خانواده حمایت بشی. هر چقدر این ارتباط عاطفی قوی تر باشه راحت تر میتونی سیگار رو ترک کنی. می تونی از مشاور هم کمک بگیری، در همچین مواقعی مشاورها خیلی خوب میتونن تو رو مورد حمایت قرار بدن و راهنمایی های لازم رو در اختیارت بذارن.

نکته پنجم :

سعی کن افراد دیگری که قصد ترک سیگار رو دارند پیدا کنی و با همدیگه ترک کنید. این چالش به شدت میتونه در ترک سیگار موثر باشه. اگه افراد آشنا و در دسترس باشن که بهتره ولی اگه همچین افرادی سراغ نداری میتونی با شرکت در کمپین های ترک سیگار در محیط های اجتماعی و فضای مجازی با سایرین در تعامل باشی و ازشون انگیزه بگیری.

نویسنده: آزاده ملک زاده

آزاده هستم، یکی از بلاگرهای نت نظر. دختری شاد و فعالم و سعی میکنم در لحظه زندگی کنم. عاشق کافه گردی، فیلم و سریال و بازی های کامپیوتری هستم. به محیط زیست علاقه زیادی دارم و حامی پر و پا قرص حیواناتم، خودم هم یه گربه خوشگل و دوست داشتنی و خاص دارم که همه زندگیمه.
اگه دوست داری بیشتر با روحیاتم آشنا بشی می تونی بزنی رو اسمم و تمام مطالبی که نوشتم رو بخونی. اگه موضوع جالبی به ذهنت می رسه باهام در میون بذار تا درباره ش یک پست جالب و جذاب برات بنویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *