مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ
in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ

هوآوی P20 Pro بخریم یا گلکسی S9 Plus؟

دو گوشی هوآوی پی ۲۰ پرو (Huawei P20 Pro) و سامسونگ گلکسی اس ۹ پلاس (Samsung Galaxy S9 Plus) در حال حاضر از بهترین گوشی های اندرویدی بازار هستند. اما به نظر شما کدامیک از این دو گوشی نسبت به گوشی دیگر برتر است؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ بپردازیم. با نت نظر همراه باشید.

مقدمه

گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ پرچمدار سال ۲۰۱۸ این شرکت محسوب می‌شود که از نظر خیلی افراد هم اکنون قدرتمندترین و بهترین گوشی اندرویدی بازار است. اما در سمت مقابل گوشی هوآوی پی ۲۰ پرو قرار دارد که آن هم قدرتمندترین گوشی فعلی شرکت هوآوی محسوب می‌شود و ویژگی های خاص و جالب توجهی دارد. بدون تردید هر دو گوشی نام برده شده هم اکنون از بهترین گوشی های اندرویدی بازار هستند، اما به نظر شما کدامیک از این دو نسبت به دیگری انتخاب بهتری خواهند بود؟ یا بهتر بگوییم برتری های هر یک از این دو گوشی در مقایسه با گوشی رقیب چیست؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به مقایسه هوآوی P20 پرو با سامسونگ گلکسی S9 پلاس بپردازیم. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 سامسونگ: طراحی و ظاهر

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ

هر دو گوشی گلکسی S9 پلاس و هوآوی P20 Pro از نظر سبک طراحی و ظاهر مدرن، زیبا و شیک طراحی شده‌اند. گلکسی S9 پلاس از نظر ابعاد و وزن از هوآوی P20 پرو بزرگ تر و سنگین تر است و بدنه هر دو گوشی از ترکیب فلز و شیشه تشکیل می‌شود. هر دو گوشی طراحی ضد آب دارند اما ضد آب بودن هوآوی P20 پرو روی کاغذ یک درجه از میزان ضد آب بودن گلکسی S9 پلاس کمتر خواهد بود. ضمنا اس ۹ پلاس سامسونگ از قابلیت اسکن عنبیه چشم پشتیبانی می‌کند که هوآوی P20 پرو از آن بی‌بهره خواهد بود. هر دو گوشی از اسکنر انگشت بهره می‌برد و صفحه نمایشی بدون حاشیه دارند. به طور کلی از نظر سبک طراحی و ظاهر به واقع نمی‌توان گفت که کدام گوشی از دیگری بهتر است و این مسئله بیشتر به سلیقه کاربران باز می‌گردد، اما به نظر ما طراحی و ظاهر گلکسی S9 پلاس می‌تواند نمره بهتری در مقایسه با طراحی و ظاهر هوآوی P20 پرو دریافت کند.

برنده: سامسونگ گلکسی S9 پلاس

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 سامسونگ: صفحه نمایش

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ

صفحه نمایش هر دو گوشی مورد نظر بدون حاشیه و بزرگ است. نمایشگر هوآوی P20 Pro از نوع آمولد بوده و ۶٫۱ اینچی در نظر گرفته شده و وضوح تصویر ۲۲۴۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را ارائه می‌کند. بدین سبب تراکم پیکسلی آن به چیزی در حدود ۴۰۸ پیکسل در هر اینچ می‌رسد. ضمنا چیزی در حدود ۸۲ درصد از کل مساحت پنل جلوی هوآوی پی  ۲۰ پرو توسط نمایشگر آن احاطه می‌شود. در سمت مقابل گلکسی S9 پلاس سامسونگ صفحه نمایش سوپر آمولد و ۶٫۲ اینچی دارد که وضوح تصویر ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل را ارائه کرده و تراکم پیکسلی آن به ۵۲۹ پیکسل در هر اینچ می‌رسد. ضمنا نمایشگر این گوشی چیزی در حدود ۸۴٫۲ درصد از کل مساحت پنل جلوی دستگاه را در بر می‌گیرد. بنابراین کاملا مشخص است که از نظر کیفیت صفحه نمایش، برنده مطلق این بخش گوشی گلکسی S9 پلاس سامسونگ خواهد بود.

برنده: سامسونگ گلکسی S9 پلاس

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 سامسونگ: پردازنده، رم  حافظه داخلی

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ

در این مرحله از مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 سامسونگ در رابطه با پردازنده، رم  حافظه داخلی آن ها صحبت می‌کنیم. تراشه کرین ۹۷۰ که از لیتوگرافی ۱۰ نانومتری بهره می‌برد در گوشی P20 Pro بکار رفته است. این تراشه یک پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای قدرتمند دارد. دستگاه از نظر رم دو نسخه ۶ و ۸ گیگابایتی دارد که هر یک به ترتیب از حافظه داخلی ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی بهره می‌برد. ضمنا امکان اتصال حافظه جانبی به دستگاه وجود ندارد. در سمت مقابل تراشه‌ای که در قلب گوشی گلکسی S9 پلاس بازار ایران بکار رفته تراشه فوق‌العاده قدرتمند اگزینوس ۹۸۱۰ است که پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای دارد و طی فرآیند ۱۰ نانومتری تولید شده است. رم این گوشی ۶ گیگابایتی است و دستگاه از نظر حافظه داخلی شامل نسخه های ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی می‌شود. ضمن اینکه دستگاه از اتصال حافظه جانبی هم پشتیبانی می‌کند. طبق بررسی های صورت گرفته باید گفت که برنده این بخش از مقایسه هوآوی P20 پرو و سامسونگ گلکسی S9 هم گوشی پرچمدار سامسونگ خواهد بود.

برنده: سامسونگ گلکسی S9 پلاس

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 سامسونگ: دوربین

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ

دوربین اصلی سامسونگ گلکسی S9 پلاس از دو لنز ۱۲ مگاپیکسلی تشکیل شده که مجموعه عظیمی از قابلیت ها و تکنولوژی های متنوع توسط آن پشتیبانی می‌شوند. اما در سمت مقابل دوربین اصلی هوآوی P20 Pro از سه لنز تشکیل شده که به ترتیب ۴۰، ۲۰ و ۸ مگاپیکسلی هستند و دوربین این گوشی هم از قابلیت های بسیار جالبی پشتیبانی می‌کند و از این نظر دست کمی نسبت به گلکسی S9 Plus ندارد. در سمت مقابل دوربین سلفی گلکسی S9 پلاس لنزی ۸ مگاپیکسلی دارد و دوربین سلفی هوآوی پی ۲۰ پرو از لنزی ۲۴ مگاپیکسلی تشکیل می‌شود! بنابراین از نظر دوربین حداقل بر روی کاغذ برتری از آن هوآوی P20 Pro خواهد بود. در بررسی های عملی صورت گرفته مشخص شد که عملکرد دوربین اصلی و سلفی هر دو گوشی مورد نظر فوق‌العاده است و کمتر گوشی هم اکنون توان رقابت با آن ها را دارد. مقایسه و نتیجه‌گیری در این مرحله کمی دشوار است اما ما عقیده دارید در اغلب شرایط دوربین اصلی و سلفی هوآوی P20 پرو نسبت به سامسونگ گلکسی Sp Plus عملکرد بهتری داشته است. بنابراین برتری این بخش از آن هوآوی P20 Pro خواهد بود.

برنده: هوآوی P20 پرو

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 سامسونگ: شارژدهی باتری

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ

هوآوی گوشی P20 پرو را به یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی مجهز کرده اما سامسونگ به یک باتری ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعتی اکتفا کرده است. با توجه به اینکه رزولوشن صفحه نمایش هوآوی P20 Pro از گلکسی اس ۹ پلاس کمتر است، در عمل متوجه شدیم که مصرف انرژی این گوشی هم کمتر بوده و در نتیجه باتری بزرگ تر آن شارژدهی بهتری در مقایسه با باتری ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعتی سامسونگ گلکسی S9 Plus دارد. بنابراین از نظر توان شارژدهی باتری هم برنده مقایسه گوشی هوآوی پی ۲۰ پرو خواهد بود.

برنده: هوآوی P20 Pro

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 سامسونگ: قیمت

مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 پلاس سامسونگ

نوبتی هم باید نوبت به مقایسه قیمت دو گوشی می‌رسد. قیمت هر دو گوشی مورد نظر بالاست و برای خرید آن ها باید هزینه گزافی پرداخت شود. اما با این حال هوآوی P20 Pro به مقدار کمی نسبت به سامسونگ گلکسی S9 پلاس با قیمت بهتری در بازار قابل خرید خواهد بود و این مسئله هم می‌تواند یکی دیگر از نقاط قوت این گوشی در مقایسه با پرچمدار سامسونگ باشد.

برنده: هوآوی P20 پرو

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به مقایسه هوآوی P20 پرو با گلکسی S9 سامسونگ پرداختیم. این دو گوشی بدون تردید هم اکنون از بهترین و با کیفیت ترین گوشی های اندرویدی بازار هستند. نتیجه مقایسه حالتی برابر را برای آن دو گوشی ایجاد کرد چرا که طبق این مقایسه گلکسی S9 Plus از نظر سبک طراحی، صفحه نمایش و پردازنده نسبت به هوآوی P20 پرو بهتر بوده و هوآوی P20 پرو هم از نظر دوربین، باتری و قیمت نسبت به گلکسی S9 پلاس برتری داشته است. اگر تجربه استفاده از این دو گوشی را داشتید، لطفا نظرات خود را با ما و دیگر همراهان نت نظر اشتراک گذاری کنید.

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین شام رژیمی - لیست 10تایی

بهترین شام رژیمی – لیست ۱۰تایی

نویسندگان معروف برنده جایزه نوبل

نویسندگان معروف برنده جایزه نوبل