بزرگترین تولیدکننده برنج جهان کدام کشور است؟
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح

بزرگترین تولیدکننده برنج جهان – لیست 5 تایی

Bozorgtarin tolidkonande berej jahan

برنج یکی از 3 محصول اصلی غذایی دنیاست. دو محصول دیگه ذرت و گندم هستند. بیشتر از 3.5 میلیارد از جمعیت جهان برنج رو بعنوان ماده غذایی اصلی استفاده می کنند. در این بین کشورهای که بزرگترین تولیدکننده برنج جهان هستند مقدار زیادی از برنج مصرفی دنیا رو تولید میکنند. فکر میکنی بزرگترین تولیدکننده برنج جهان کدوم کشورها هستند؟ در این مطلب میخوام 5 کشور که بزرگترین تولیدکننده برنج جهان هستند رو بهت معرفی کنم.

بزرگترین تولیدکننده برنج جهان

1 – چین

چین بزرگترین تولیدکننده برنج جهان

چین بزرگترین تولیدکننده برنج در جهان به شمار میاد. این کشور به تنهایی 35% از برنج موردنیاز دنیا رو تامین میکنه. چین در تولید برنج ترکیبی پیشتازه و در اواخر دهه 1970 میلادی چین اولین کشوری بود که تونست برنج ترکیبی تولید کنه. برنج ترکیبی حدوداً 15 الی 20 درصد بیشتر از برنجهای عادی محصول میده.

در نت نظر بخون : طرز پخت برنج ایرانی

2 – هند

هند بزرگترین تولیدکننده برنج جهان

هند با بیش از 44 میلیون هکتار مزارع برنج یکی دیگه از کشورهاییه که جزء بزرگترین تولیدکننده برنج جهان شناخته میشه. حدود 65% از کل جمعیت هند بعنوان غذای اصلی برنج مصرف میکنند. کاشت برنج در هند یکی از اصلی ترین منابع درآمد این کشور به شمار میاد و چیزی حدود 50 مبلیون خانواده در هند به کشت برنج اشتغال دارند.

3 – اندونزی

اندونزی بزرگترین تولیدکننده برنج حهان

در سالهای اخیر مصرف برنج سالیانه هر خانواده اندونزیایی چیزی حدود 139 کیلوگرم برآورد شده که مقدار قابل ملاحظه ایه، این مقدار کهیکی از بالاترین مقادیر مصرف برنج در دنیاست نشون میده اندونزی در تولید و کاشت برنج کشور موفقیه که میتونه پاسخگوی این حجم از نیاز مردمش باشه. تخمین زده شده که اندونزی در چندین سال آینده به بیش از 30% برنج بیشتر نیاز داره.

4 – بنگلادش

بنگلادش بزرگترین تولید کننده برنج دنیا

دو سوم جمعیت بنگلادش به کاشت برنج اشتغال دارند و این مسئله باعث شده بنگلادش هم یکی از 10 بزرگترین تولیدکننده برنج جهان باشه. کشاورزان بنگلادشی قسمت اعظم برنج تولید شده رو مصرف میکنند و مازادش رو به فروش میرسونند.

5 – ویتنام

ویتنام بزرگترین تولیدکننده برنج در دنیا

با تحقیقات انجام شده مشخص شده که از سال 2010 ویتنام پنجمین تولیدکننده برنج در جهان و دومین صادرکننده بزرگ برنج هست.

اقتصاد ویتنام بر پایه کشاورزی برنج میچرخه و 82% زمین های زراعی این کشور زیر کشت برنج هستند.

نویسنده: آزاده ملک زاده

آزاده هستم، یکی از بلاگرهای نت نظر. دختری شاد و فعالم و سعی میکنم در لحظه زندگی کنم. عاشق کافه گردی، فیلم و سریال و بازی های کامپیوتری هستم. به محیط زیست علاقه زیادی دارم و حامی پر و پا قرص حیواناتم، خودم هم یه گربه خوشگل و دوست داشتنی و خاص دارم که همه زندگیمه.
اگه دوست داری بیشتر با روحیاتم آشنا بشی می تونی بزنی رو اسمم و تمام مطالبی که نوشتم رو بخونی. اگه موضوع جالبی به ذهنت می رسه باهام در میون بذار تا درباره ش یک پست جالب و جذاب برات بنویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *