in ,

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان

dah bazikone bartare tarikhe donyaye football

چقدر فوتبال دوستی؟ کدوم تیم باشگاهی رو بیشتر دوست داری؟ از بازی تیم ملی فوتبال کدوم کشور بیشتر لذت میبری؟ به نظرت بازیکن برتر تاریخ دنیای فوتبال کدوم فوتبالیسته؟ انتخاب از بین صدها فوتبالیست خوب، کار دشواریه. همواره اهالی فوتبال در انتخاب بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان در منازعه بوده اند و هر کدام یکی از این ده بازیکن را برترین می دانند.

هم اکنون لیونل مسی یا کریس رونالدو و یا اخیراً لوکا مدریچ( برنده توپ طلای ۲۰۱۸ )، گریزمان و کیلیان امباپه را شاید بتوان جزو ۵ بازیکن برتر جهان کنونی محسوب کرد ولی در تاریخ اسامی مانند زین الدین زیدان، فرانس بکن باور، یوهان کرایوف، رونالدینیو، میشل پلاتینی، ادسون آرانتس دونا سمینتو ( پله )، دیه گو مارادونا و رونالدو برزیلی به چشم میخورد.

در نت نظر بخوان : زندگی نامه لیونل مسی افسانه ای

۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان که باید حتما بشناسی

۱٫ دیه گو مارادونا

دیه گو آرماندو مارادونا، فوتبالیست بازنشسته آرژانتینی و سرمربی کنونی مستطیل سبز فوتبال

که بسیاری از بازیکنان، کارشناسان و فوتبال‌دوستان او را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می‌دانند. او در ۴ جام جهانی برای آرژانتین به میدان رفت و تیم ملی کشورش را با درخشش خود در سال ۱۹۸۶ قهرمان و در سال ۱۹۹۰ نایب قهرامان بزرگ ترین گردهمایی فوتبالی دنیا یعنی جام جهانی کرد.

گل اول او با دست در بازی حیثیتی مقابل انگلستان در جام جهانی ۱۹۸۶ به «دست خدا» معروف شد و گل دومش در همان بازی به عنوان «گل قرن» انتخاب شد.

کارشناسان فوتبال و ورزشی‌نویسان او را چنین توصیف کرده‌اند: یک بازی ساز فوق العاده، دریبل زن افسانه ای دنیای فوتبال و با کنترل توپ و پاس های درخشان و ضربات آزاد کم نظیر، شماره ۱۰ واقعی و در یک کلام «پسر طلایی».

مارادونا در سال ۲۰۰۲ در رأی‌گیری اینترنتی فیفا به عنوان برترین بازیکن فوتبال سده بیستم از سوی طرفداران فوتبال دنیا برگزیده شد.

۲٫ ادسون آرانتس دونا سمینتو ( پله )

نشناختی؟ جناب آقای پله افسانه ای که ۳ دوره در جام جهانی فوتبال بازی کرده.

پله بیش از ۱۲۰۰ گل رسمی در مسابقات فوتبال به ثمر رسونده و اسطوره باشگاه سانتوس به حساب میاد.

پله مهارت بازی با هر دو تا پا رو به خوبی داشت! از ویژگی های پله مروارید سیاه برزیل، سرعت، شوت زنی، دریبل زنی و پاس های بی نظیرش هست! از هر زاویه ای که نگاه کنی پله یکی از بهترین و برترین بازیکننان جهان محسوب میشه.

۳٫ لیونل آندرس مسی

بدون شک اسم اسطوره ای به نام لیونل مسی، ملی پوش آرژانتینی باید جزو اولین نفرات در لیست ۱۰بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان باشه. مسی در سال ۲۰۱۴ با کسب چهار عنوانِ بهترین بازیکن زمین در چهار بازی متوالی باعث رفتن آرژانتین به جام جهانی شد.

جادوگر توپ و زمین، بازیکن برتر فوتبال جهان، ۵ بار برنده توپ طلای جهان شده و از این نظر هم صدرنشینه و با کریستین رونالدو دوئل تنگاتنگی دارند.

مسی بهترین گلزن تاریخ باشگاه بارسلونا به‌شمار می‌آید، او توانست در سال ۲۰۱۲ صاحب رکورد بیشترین گل زده در یک سال با ۹۱ گل شود، چیزی شبیه به یک رویا.

او بازیکنی ایست که در یک صدم ثانیه توانایی تصمیم‌گیری با توپ را دارد و کارشناسان دنیای فوتبال لیونل مسی رو یکی از باهوش ترین فوتبالیست های تاریخ میدانند.

۴٫ یوهان کرایوف

هنریک یوهانس کرایف هلندی با ۳ توپ طلای جهان یکی از ۱۰بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان می تونه باشه. در دهه ۷۰ اوج هنرنمایی این هلندی پرنده عضو تیم بارسا بود. خیلی از کارشناسان فوتبال معتقدند که یکی از برترین و با استعداد ترین فوتبالیست های جهان همین هلندی می تونه باشه.

کرایف مشهورترین پیرو فلسفهٔ فوتبال موسوم به «توتال فوتبال» بود که توسط رینوس میشل بنیان گذاری شده‌ است.

در سال ۱۹۹۹، کرایف در یک رای‌گیری که توسط فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال انجام شد بعد از پله، به عنوان دومین بازیکن قرن برگزیده شد.

۵٫ رونالدو لوئیز نازاریو ده لیما ( رونالدو برزیلی)

این بازیکن رو همه به اسم رونالدو می شناسن، رونالدو برزیلی از بازیکن های استثنایی در دنیای فوتبال هستش.

رونالدو یکی از بهترین و تکنیکی‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال به‌شمار می‌رود که ابداع‌کنندهٔ برخی از سبک‌های دریبل زنی است و در دوران فوتبالی خود به دلیل سرعت زیاد، دریبل‌های تکنیکی، دقت و قدرت تمام‌کنندگی‌اش مورد توجه همگان قرار گرفت.

در دو جام جهانی ۱۹۹۴و ۲۰۰۲ تیم فوتبال برزیل رو همراهی کرده و سه بار در سال‌های ۱۹۹۶، ۱۹۹۷و ۲۰۰۲ جایزه بازیکن برتر سال فوتبال دنیا رو از فیفا دریافت کرد.

به نظر خیلی از کارشناسان بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان رونالدو برزیلی هستش.

۶٫ فرانس بکن باور

آلمانی ها لقب قیصر را براش انتخاب کردن و این لقب را مدیون توانایی‌هایی است که برای فوتبال آلمان به نمایش داده است.

در سال ۱۹۷۲ توپ طلایی بهترین بازیکن را نصیب خودش کرد و این عنوان را در ۱۹۷۶ نیز تکرار کرد. اعجوبه فوتبال آلمان و جهان ۴ بار مرد سال فوتبال آلمان شد. در زمان بکن باور، باشگاه بایرن مونیخ اوج گرفت و برای اولین بار برنده جام باشگاه های برتر آلمان شد. در همین سال(۱۹۶۶) بایرن جام باشگاه های برتر اروپا را هم به دست آورد.

۷٫ زین الدین زیدان ( زیزو )

دو ضربه سر استثنایی در فینال جام جهانی ۱۹۹۸ کافی است تا زیزو رو یکی از ۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان بدونی.

قهرمانى در یورو ۲۰۰۰ و نایب قهرمانى در جام جهانى ۲۰۰۶ را در کارنامه خودش دارد. زیدان یکی از نوابغ و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال هستش که سه بار به عنوان بهترین بازیکن سال جهان از طرف فیفا در سالهای ۱۹۹۸، ۲۰۰۰و ۲۰۰۳انتخاب شد.

قهرمانی جام جهانی، جام ملت‌های اروپا، جام باشگاه‌های اروپا، لیگ ایتالیا، و لیگ اسپانیا رو در کارنامه حرفه ای داره و هم اکنون این بازیکن الجزایری تبار فرانسوی، به  عرصه مربی گری روی آورده و مربی گری رئال مادرید رو در کارنامه خود دارد.

۸٫ رونالدینیو

رونالدینیو در زبان محلی یعنی رونالدوی کوچک.

بهترین بازیکن جهان فوتبال رونالدینیو، با حرکات و دریبل های خاص و زیبا سبک ویژه ای را به وجود آورده که تا کنون ۲ بار به عنوان بهترین بازیکن سال جهان از نگاه فیفا انتخاب شده است.

در ردهٔ ملی رونالدینیو در ۹۷ بازی برای تیم ملی برزیل به میدان رفته و توانسته ۳۳ گل به ثمر برساند. او از بازیکنان تأثیرگذار در قهرمانی برزیل در جام جهانی ۲۰۰۲ بود و در بازی مقابل انگلیس، با ضربه آزاد از فاصلهٔ ۳۵ متری توپ رو به تور انگلیستان چسباند، همچنین درخشش او در کنار ریوالدو  و رونالدو در خط حمله برزیل باعث شد تا به‌عنوان یکی از بازیکنان تیم منتخب جام جهانی انتخاب شود.

۹٫ میشل پلاتینی

بی شک یکی از پر افتخارترین ستاره های ورزش فوتبال سلطان میشل فرانسوی هستش.

پلاتینی با نزدیک به ۴۰۰ گل! ،هم ردیف بزرگانی چون مارادونا، پله و کرایف قرار دارد، این اسطوره فوتبال ۳ بار متوالی جایزه توپ طلا رو به خود اختصاص داده و تیم باشگاهیش یعنی یوونتوس رو به افتخارات زیادی رسانده.

۱۰٫ کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو، مهاجم باشگاه فوتبال یوونتوس و تیم ملی پرتغال است و به درستی بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان نام گرفته.

او همچنین در مصاحبه‌ای که با فاکس اسپورت آرژانتین داشت فاش کرد که از سن ۱۱سالگی به این نتیجه رسیده که یک سروگردن از دیگران بالاتر است و در آن زمان شک نداشته که با بازیکنان هم رده اش تفاوت دارد و تاکنون بر این عقیده مانده‌ است.

رونالدو برنده کفش طلای اروپا و همراه با شیاطین سرخ، قهرمان لیگ اروپا، قهرمان جام باشگاه های اروپا و جام خیریه انگلیس شد و این افتخارات را با تیم رئال مادرید به اوج خودش رساند و دومین گلزن برتر لالیگا بعد از لیونل مسی شناخته شده است.

اعجوبه فوتبال جهان تا کنون ۵ بار توپ طلا را به دست آورده و از این حیث با لیونل مسی آرژانتینی برابری میکند.

در نت نظر بخوان : زندگی نامه لیونل مسی افسانه ای

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین دانشگاه‌های ایران

بهترین دانشگاه‌های ایران – لیست ۱۰تایی

خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی با چند روش ساده و موثر

خالی کردن حافظه گوشی اندرویدی با چند روش ساده و موثر