آموزش گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

آموزش گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام

آموزش گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام

شاید شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که تمایل دارند یک آهنگ را روی عکس خاصی قرار داده و در اینستاگرام پست کنند، اما با نحوه انجام این کار آشنا نیستید! در این مطلب اختصاصی می‌خواهیم به معرفی دو روش برای گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام بپردازیم. بنابراین با نت نظر همراه باشید.

مقدمه‌ای در مورد گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بخواهید عکسی یا پستی را در اینستاگرام ارسال کنید و تمایل داشته باشید یک موزیک، آهنگ یا هر صدایی را روی آن قرار دهید. انجام این کار چگونه امکانپذیر خواهد بود؟ بدین منظور می‌توانید از دو روش مختلف و کاربردی استفاده کنید که می‌خواهیم در ادامه به توصیف این روش ها بپردازیم. در روش نخست از طریق خود اپلیکیشن اینستاگرام آهنگ و فایل موزیکی انتخاب و روی عکس استوری اضافه می‌شود و در روش دوم از یک اپلیکیشن جانبی با نام Pic Music استفاده می‌کنیم. بنابراین اگر می‌خواهیم با روش های گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام آشنا شوید، این مطلب اختصاصی را از دست نداده و تا انتها با ما همراه باشید.

گذاشتن آهنگ روی استوری اینستاگرام

در این روش از هیچ اپلیکیشن جانبی استفاده نمی‌شود و فایل صوتی مورد نظرتان از طریق خود برنامه اینستاگرام روی عکسی که می‌خواهید در استوری ارسال شود اضافه خواهد شد. بدین ترتیب یک ترکیب خوب از عکس و موزیک را در استوری خود خواهید داشت. اما چطور قادر به انجام این کار هستیم؟ بدین منظور باید مراحل زیر طی شوند:

 عکس در اینستاگرام

 • اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید و با لمس آیکون با نماد “خانه” از منوی زیرین صفحه به بخش هوم و تایم لاین بروید.
 • از نوار بالای صفحه گزینه Your Story را انتخاب کنید.
 • عکس مورد نظرتان را ضبط کنید یا با انتخاب گزینه گالری وارد آرشیو عکس هایتان شوید و عکسی که تمایل دارید در استوری اینستاگرام ارسال شود را انتخاب نمایید.

آهنگ روی عکس اینستاگرام

 • آیکون با نمان “استیکر” را از گوشه سمت راست و بالای صفحه انتخاب کنید. این آیکون دقیقا در کنار آیکون با نماد “مداد” قرار دارد.
 • گزینه Music را از لیست استیکر های موجود انتخاب کنید.
 • فایل موزیک مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

آموزش گذاشتن آهنگ روی استوری در اینستاگرام

 • حالا با استفاده از اسلایدری که ارائه شده 15 ثانیه از موزیک مورد نظرتان را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که برای انتخاب بازه موزیک کاملا آزاد هستید و می‌توانید هر بخشی از موزیک که مورد پسندتان است را انتخاب نمایید.
 • گزینه Done را از گوشه صفحه لمس کنید تا موزیک انتخاب شده نهایی شود.
 • در نهایت هم استوری خود را با دیگر دوستانتان اشتراک گذاری نمایید.

بدین ترتیب می‌توانید عکس های با موزیک را در استوری اینستاگرام خود ارسال کنید. اما علاوه بر این روش، روش دیگری هم به منظور گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام با اپلیکیشن Pic Music

اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که امکان گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام را فراهم می‌کنند. یکی از بهترین این اپلیکیشن ها Pic Music نام دارد که رابط کاربری بسیار ساده‌ای داشته و قرار دادن موزیک روی عکس را به ساده‌ترین شکل ممکن برایتان امکانپذیر خواهد کرد. لازم به اشاره است که اپلیکیشن های دیگری همچون VivaVideo، VideoShow، Quik هم قابلیت انجام کار مشابه را خواهند داشت و می‌توانید از آن ها هم استفاده کنید. اما به منظور گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن Pic Music باید به شرح زیر عمل نمایید:

آموزش گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام

 • اپلیکیشن Pic Music را دانلود و در گوشی نصب کنید. سپس با لمس آیکون برنامه آن را اجرا کنید.
 • گزینه Add Photos را انتخاب کنید.
 • عکس مورد نظرتان که می‌خواهید بر روی آن آهنگ قرار داده شود را انتخاب کنید و سپس آیکون گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید.

آموزش گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام

 • پس از اینکه عکس مورد نظر انتخاب شد، آیکون سه خطی گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کنید.
 • گزینه Add Music را انتخاب نمایید تا دستور گذاشتن آهنگ روی عکس صادر شود.
 • آهنگ یا موزیکی که می‌خواهید روی عکس قرار بگیرد را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب آهنگ مورد نظرتان گزینه OK یا تایید را لمس کنید.

آموزش گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام

 • باز زمانی که تمایل دارید موزیک پخش شود را مشخص نمایید. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید آزادانه بازه پخش موزیک را مشخص کنید و از این نظر با محدودیتی مواجه نیستید، اما فراموش نکنید که به دلیل محدودیت های اینستاگرام، بهتر است موزیک انتخابی شما حدودا 15 ثانیه طول داشته باشد.
 • پس از تنظیم دقیق گزینه OK یا تایید را لمس کنید.
 • حالا آیکون سه خطی گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب نمایید.

7آموزش گذاشتن آهنگ روی استوری در اینستاگرام

 • گزینه Instagram را لمس کنید تا دستور اشتراک گذاری فایل ساخته شده در اینستاگرام صادر شود.
 • اگر با پیغام های پاپ آپ مواجه شدید، گزینه OK و Open را انتخاب کنید تا اپلیکیشن اینستاگرام اجرا شود.
 • حالا در اینستاگرام گزینه Library یا Gallery را انتخاب و فایلی که توسط برنامه Pic Music ساخته بودید را انتخاب کنید.

آموزش گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام

 • سایر مراحل مورد نیاز برای اشتراک گذاری فایل در اینستاگرام را طی کنید و در نهایت گزینه Share را برای اشتراک گذاری فایلی که ساخته‌اید انتخاب نمایید.

بدین ترتیب قادر به گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام خواهید بود. برنامه Pic Music یکی از بهترین اپلیکیشن هایی است که این قابلیت را فراهم می‌کند اما مطمئنا اپلیکیشن های متعدد دیگری هم وجود دارند که از قابلیت اضافه کردن موزیک به عکس ها و اشتراک گذاری آن ها در اینستاگرام پشتیبانی می‌کنند. بنابراین شما محدود به این اپلیکیشن نیستید و می‌توانید از اپلیکیشن های مختلفی با هدف گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام استفاده به عمل آورید.

مطالب مرتبط:

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به معرفی 2 روش کارآمد برای گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام پرداختیم. در روش اول از بخش استوری خود اینستاگرام برای اضافه کردن موزیک به پست استفاده به عمل آورده شد و در روش دوم از اپلیکیشن جانبی استفاده کردیم و اشاره داشتیم که می‌توانید از اپلیکیشن های دیگری هم با هدف و کارایی مشابه برای گذاشتن آهنگ روی عکس در اینستاگرام کمک بگیرید. امیدواریم از این مطلب اختصاصی لذت برده باشید.

نویسنده: امین رضائیان

امین هستم. در مورد تکنولوژی (به ویژه موبایل و تبلت) می‌نویسم. خوشحال می‌شم نظرتون رو در مورد نوشته‌هام بدونم.

4 دیدگاه

نظر بده
 1. سلام
  امین جان من از مطالبت استفاده کردم
  عالی هستی ،عالی.بهترینها رو برات میخوام .موفق هستی خداروشکر

 2. سلام آقای رضائیان ؛ ضمن تشکر من می‌خوام روی عکس خودم به مدت یک دقیقه موزیک بزارم ، اول اینکه میشه اینکارو بکنم و دوم شما کدوم نرم افزار را پیشنهاد می دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *