in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

بهترین برند لوازم تحریر دنیا -لیست ۱۰تایی

behtarin breaded lavazem tahrir

همه ما به خاطر اینکه مدرسه رفتیم با لوازم تحریر سروکار داشتیم و تنوع این محصولات جذاب با بزرگ‌تر شدن ما بیشتر و بیشتر شد، اما بزرگ‌تر شدن ما دلیل بر این نشد که به دنبال این محصولات متنوع و زیبا نباشیم و روند به روز شدن و اطلاع از بهترین برند لوازم تحریر دنیا رو دنبال نکنیم. دنبال کردن و خرید از بهترین برند لوازم تحریر دنیا فقط به دانش‌آموز و دانشجو محدود نمی‌شه، بسیاری از مدیران و رئسای شرکت‌ها وقتی که تصمیم می‌گیرن به کسی هدیه بدن یادی از بهترین برند لوازم تحریر می‌کنند و هدیه مناسب رو از بین اونا انتخاب می‌کنند. حالا همراه شما نگاهی می‌اندازیم به تعدادی از این برندها که در طول سال‌ها سعی کردند خودشون رو در لیست بهترین‌ها نگه دارند و همیشه چشم‌نواز و مشتری پسند باشند.

نگاهی به لیست ۱۰تایی بهترین برند لوازم تحریر

۱- یوروپن Europen

این برند لوکس با تولید روان‌نویس و خودنویس‌ در بازار لوازم تحریر مشهور شد. محصولات فلزی زیبایی بخش میزهای کار و تحریر که اغلب با رنگ‌های نقره‌ای و طلایی آنها را دیده‌ایم و البته در برخی موارد با حکاکی اسامی نام آوران. برند یوروپن، همانطور که از نامش می‌توان حدس زد، اولین فعالیت تجاری اتحادیه اروپا در سال ۱۹۹۹ بود.

بعد از اینکه این برند لوکس جای خود را دربازار لوازم تحریر پیدا کرد، رفته رفته به تولید ست‌های هدیه، شامل چند محصول مانند خودکار و خودنویس در یک بسته‌بندی، روی آورد، پس از آن نوبت به فرهنگ‌های مختلف رسید و با طراحی خودکار، خودنویس و ‌ روان‌نویس مزین به اسم نام‌آوران فرهنگ‌های مختلف بیش از پیش جایگاهش را روی میزهای مدیریتی محکم کرد. شاید هم بتوان گفت مزین شدن این محصولات با نام کوروش، حافظ و خیام رد پای فرهنگ ایران در برندهای مختلف دنیا باشد

۲- فابر کاستل Faber-Castell

برند فابر کاستل از آن نوع کارخانه‌هایی است که از سال ۱۷۶۱ تا کنون به طور موروثی اداره می‌شود و از پدر به پسر ارث رسیده است. بعد از قریب به یک قرن تولید لوازم تحریر ابتدایی، مدیران آن تصمیم گرفتند علامت تجاری مختص خودشان را ثبت کنند و بعد به فکر باز کردن شعبه‌های دیگر غیر از نیویورک افتادند. افتتاح شعبه‌های لندن، پاریس و سن پترزبورگ شهرت جهانی را برای این کمپانی به همراه داشت.

بهترین برند لوازم تحریر دنیا

امروزه این برند لوازم تحریر با تولید انواع مداد، مداد رنگی، پاکن، تراش، انواع وسایل نقاشی و طراحی و موارد دیگر در اکثر کشورهای دنیا شناخته شده است و محصولاتش مورد استفاده همه افراد، اعم از دانش‌اموزان ابتدایی تا دانشجویان معماری، است. این کارخانه در حال حاضر سالانه حدود ۲ میلیارد مداد تولید می‌کند و در لیست بهترین برند های لوازم تحریر دنیا قرار دارد.

۳- استدلر Staedtler

برند استدلر متولد سال ۱۶۶۲ آلمان است و شخصی به نام جی.اس. استدلر در سال ۱۸۳۵ تصمیم گرفت تا این کارگاه کوچک تولید مداد را به کارگاه صنعتی تبدیل کند که تا به امروز که همچنان در نورنبرگ آلمان در قالب یک کمپانی بزرگ و بین‌المللی مشغول به کار است و خود را با نیازهای مشتریان به‌روز می‌کند. از همان روزهای نخست علاوه بر قرار گرفتن و ماندن در لیست بهترین تولید کنندگان لوازم تحریر، حفظ کیفیت و پاک نگه‌داشتن محیط زیست، از اهداف این کمپانی بوده است.

بیشتر ما مداد مشکی کمل (Camel) با روکش زرشکی را به‌یاد داریم که شاید از مجبوب‌ترین محصولات این کمپانی باشد، اما کمپانی استدلر علاوه بر مداد و خودکار مورد استفاده دانش‌آموزان، لوازم طراحی و نقاشی حرفه‌ای و لوازم رومیزی مانند گیره کاغذ و تراش و غیره را نیز تولید می‌کند.

۴- پنتل  Pentel

فرض کنید یک مداد بخواهد برای ما داستان تعریف کند، آنوقت ما یک «مداد» داریم که «داستان گو» است، خلاصه همین عبارت را به انگلیسی برگردانیم می‌شود «مداد» و «تعریف کردن» یا«pen» و«tell».  به همین سادگی نام برند لوازم تحریر پنتل شکل گرفت، ۷۳ سال پیش در قلب  تپنده ژاپن٬توکیو.

مدیر کمپانی پنتل٬یوکیو هوری، بیشتر تمرکز خود را بر روی تولید لوازم تحریر اداری گذاشت و با نوآوری‌هایش در این صنعت برندش را به دنیا معرفی کرد. او تا پیش از مرگش در سال ۲۰۱۰ دو محصول منحصر به فرد ماژیک رنگی و ماژیک تخته وایتبرد (قابل پاک شدن) را ابداع و بهنام خود ثبت کرد. علاوه بر لوازم تحریر اداری، کمپانی پنتل لوازم حرفه‌ای نقاشی مانند آبرنگ، رنگ روغن و پاستل را نیز تولید می‌کند که در نوع خود بهترین هستند و ادارات را نیز با محصولاتی مانند گیره کاغذ، چسب، پاکن و … تجهیز کرد.

۵- پارکر Parker

زمانی که برای هدیه دادن به مدیر یا همکار به خودکار و خودنویس لوکس فکر می‌کنیم مسلما پارکر یکی از نام‌هایی است که جزء نفدات اول به ذهن می‌رسه، برندی آمریکایی که جرج سافورد پارکر در سال ۱۸۸۸  در آمریکا تاسیس کرد. البته آقای پارکر قبل از اینکه کسب‌وکار خودش را راه‌اندازی کند به فروش خودکار مشغول بود.

بهترین برند لوازم تحریر دنیا

 

سال ۱۸۹۴ آقای پارکر موفق شد خودنویسی تولید کند که مخزن جوهر داشته باشد و در سال ۱۸۹۹ نیز اولین خودکارش را روانه بازار کرد. کمپانی پارکر در سال‌های بین دهه ۲۰ تا ۶۰ میلادی، باوجود اینکه محصولات لوکس تولید می‌کرد، توانست در رتبه اول و دوم فروش لوازم تحریر قرار بگیرد و در سال ۱۹۳۱ موفقیت دیگری به کارنامه خود اضافه کند، این موفقیت درواقع تولید نوعی خودنویس با جوهری بود که به سرعت خشک می‌شد و نیازی به صبر کردن یا برداشتن جوهر اضافه نداشت.

البته ناگفته نماند که زمانی که مدیران کمپانی پارکر درباره کارنامه موفق برند حرف می‌زنند اول از همه یادآور می‌شوند که خودنویس منتخب جان اف کندی، رئیس جمهور دهه شصت آمریکا، از برند پارکر بود.

۶- یونی بال uni-ball

برند یونی بال نماینده آسیا در بازار شلوغ و پر زرق و برق لوازم تحریر است. این برند ۱۳۲ سال پیش با نام تجاری کمپانی مداد میتسوبیشی در توکیو تاسیس شد، گرچه با کارخانه خودرو سازی میتسوبیشی نسبتی ندارد اما به همان سرعت وارد کشورهای دیگر شد و شهرت و محبوبیت پیدا کرد.

این کمپانی سال‌ها مداد چوبی تولید می‌کرد تا اینکه بعد از جنگ جهانی دوم خودکار را نیز به تولیداتش اضافه کرد و از اولین برندهایی بود که خودکار با نوک فلزی را روانه بازار کرد. از افتخارات دیگر یونی بال ساخت ن،عی مداد اتود است که نوک گرافیتی آن همواره تیز می‌ماند تا اشکار مختلف به راحتی رسم شود٬از این رو گرافیست‌های زیادی در سراسر جهان مشتری پروپا قرص محصولات یونی بال هستند.

۷- پلیکان Pelikan

پلیکان یکی از نام‌های آشنای لوازم تحریر برای آن دسته از افرادی است که دهه شصت و هفتاد شمسی مدرسه می‌رفتند، همان پرنده سورمه‌ای رنگ با منقار بلند که روی خودکارها، پاکن‌ها و قوطی‌های کوچک جوهر آبی و مشکی نشسته بود. این کمپانی ۱۸۷ سال پیش در آلمان متولد شد اما اصالت سویسی دارد و در میان محصول‌های این کارخانه لوازم تحریر از مداد و خودکارهای ابتدایی مدرسه تا خودنویس‌های نفیس به چشم می‌خورد. پلیکان در ابتدای کار خودنویس می‌ساخت و بعد از یک بار که تا آستانه برشکستگی و بسته شدن پیش رفت، شروع به تولید لوازم هنری و اداری کرد.

با وجود اینکه پلیکان نیاز روز بازار را در تولیداتش لحاظ می‌کند، اما وفادار ماندن به نوع مواد و مدل خودکارهایی که از گذشته تا به امروز تولید می‌کند، یکی از ویژگی‌های آن است، با وجود اینکه این برند هنوز می‌توانند حس نوستالژیک را در مشتریانش بیدار کند گوشه چشمی هم به چاپ و پرینتر و کارتریج دارد و احتمالا سعی می‌کند تا در ذهن نسل‌های بعد نیز ماندگار شود.

۸- مون بلان Montblanc

برند لوکس خودکار و خودنویس مون بلان ۱۱۳ سال پیش به همکاری یک بانکدار و یک مهندس آلمانی در هامبورگ تاسیس شد. به مدت چند سال تنها محصول آنها خودکار بود و بعدها تولید خودنویس‌های لوکس را به لیست تولیداتشان اضافه کردند. بعد از پیدا کردن بازار جهانی و شناخته شدن برند مون بلان، مدیران این کمپانی تصمیم گرفتند کالاهای کوچک اما لوکس دیگری مانند ساعت، عینک آفتابی، دکمه سردست و عطر نیز تولید کنند  که همه آنها نیز جزء کالاهای لوکس به شمار می‌روند.

از سال ۱۹۹۰ به بعد این کمپانی برای هر یک از خودنویس‌های لوکسش یک شماره سریال تعریف کرد که قابل ردیابی و شناسایی است و ملاک تشخیص کالای اصلی از تقلبی. سال ۲۰۱۴ کمپانی مون بلان «هیو جکمن» (Hugh Jackman) بازیگر محبوب نقش‌های «ولورین» (The Wolverine) را به عنوان سفیر خود انتخاب کرد تا محصولاتش را بیش از گذشته به دنیا معرفی کند.

۹- روترینگ Rotring

باز هم یک برند دیگر که متولد آلمان است، برند لوازم تحریر و مهندسی روترینگ که چند سال دیگر ۱۰۰ ساله می‌شود. در ابتدای تاسیس، نام این کمپانیTintenkuli Handels GmbH بود ولی حلقه قرمز باریک پایین خودکارها و مدادها از همان روز اول وجود داشت و باعث شد محصولات این کمپانی با عنوان «حلقه قرمز»(Red Ring)  در خارج از اروپا شناخته شوند، رفته رفته این نام به مذاق مدیران کمپانی خوش آمد نام طولانی اولیه را به حلقه قرمز، البته با تلفظ آلمانی، یعنی  «Rot Ring»تغییر دادند.

روترینگ تولیدش را با خودکار سبک و خودنویس آغاز کرد و در سال ۱۹۵۳ محصولی شبیه به روان‌نویس امروزی را روانه بازار کرد که به مرور پیشرفته شد و جای خود را بین مهندس‌های معمار، هنرمندان و گرافیست‌ها باز کرد. بعد از آن روترینگ تولید محصولات مهندسی نقشه‌کشی را آغاز کرد و دو محصول isographو rapidographرا به نام خود ثبت کرد.

۱۰- استابیلو Schwan-Stabilo

در حدود ۱۶۰ سال پیش کارگاه کوچکی برای تولید مداد در نورنبرگ آلمان تاسیس شد و چند سال بعد گوستاوآدام شوآن هازر مدیریت این کارگاه را به‌دست گرفت تا کسب و کار خانوادگی راه بیاندازد و البته نام کارگاه را با الهام از فامیلی خود، به معنی قو، تغییر داد و نماد قو را نیز به عنوان لوگوی برند خود درنظر گرفت. در ابتدا مانند بسیاری از کارگاه‌های تولید مداد آلمانی، به دلیل فراوانی گرافیتی و خاک رس در آن منطقه تنها تولید خانواده شوان هم مداد بود، اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و برحسب نیاز بازار محصولاتی مانند خودکار، ماژیک‌های های لایت، مداد رنگی و چند عنوان دیگر هم به تولیدات این کمپانی اضافه شد.

سال ۱۹۹۲ کمپانی به دو بخش تقصیم شد و بخش دوم تولید لوازم آرایش را آغاز کرد، اما بخش نوشت‌افزار تولید لوازم تحریر را در سه شاخه premium (برای استفاده عموم)، Othello (برای تولید انبوه) و non-toxic یا غیر سمی (برای استفاده کودکان) گسترش داد. در سال‌های اخیر این کمپانی برحسب نیاز مشتریانش به تولید کوله پشتی‌های مدرسه و کوهنوردی نیز روی آورده است.

آشنایی با تاریخچه تعدادی از مدل‌های لوازم تحریر برای خیلی از ما علاوه بر اطلاعات عمومی زنده‌کننده خاطرات مدرسه و شور و شوق خرید کیف و کتاب مدرسه هم بود. خوندن این مطلب برای شما چه خاطره‌هایی رو زنده کرد؟ با ما به اشتراک بگذارید.

در نت نظر بخوان: بهترین برندهای ساعت مچی – لیست ۱۰ تایی

نویسنده: پریسا ایرانی

1 دیدگاه

نظر بده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین کارگردان های دنیا

بهترین کارگردان های دنیا – لیست ۱۰ تایی

ماشین های عجیب

عجیب ترین خودروهای دنیا – لیست ۱۵ تایی