ماشین های عجیب
in

بی نظیربی نظیر افتضاحافتضاح ضعیفضعیف بامزهبامزه

عجیب ترین خودروهای دنیا – لیست ۱۵ تایی

ajib tarin khodrohaye donya

در این مطلب به معرفی عجیب ترین خودروهای دنیا میپردازیم. از فولکس واگن گرفته تا برندهایی مثل مرسدس بنز، سپس بـه محصولات کمپانی های بزرگ و مشهور دنیا سری میزنیم تا ببینیم کدام یک از این شرکت ها عجیب ترین طراحی های اتومبیل را در طول تاریخ داشته اند. لامبورگینی و فولکس واگن در فهرست بررسی مـا صدر نشینان هستند و بیشترین تعداد طراحی های عجیب و غریب را از آن خود کرده اند. جهت معرفی عجیب ترین خودروهای دنیا نگاهی به خیابانهای تهران که ماشین های عجیب مانند نیسان جوک و … در آن کم نیستند نیز می اندازیم. شما فکر میکنید در معرفی_عجیبترین_خودروهای_دنیا کدام را میشناسید و تا به حال دیده اید؟

ماشین عجیب

معرفی عجیب و غریب ترین خودروهای جهان

خودرو فولکس‌ واگن ایکس‌ اِل ۱ 

با درنظر گرفتن شکل ظاهری این ماشین فولکس واگن و زمان تولیدی آن « سال ۱۳۹۳/ ۲۰۱۴ »، انتظار بیشتری از «فولکس‌ واگن ایکس ‌ال۱» می رفت. قدرت موتور این خودروی هیبریدی ۴۷ اسب‌ بخار دیزلی و ۲۷ اسب‌ بخار الکتریکی می باشد.

البته باید این نکته رو هم در نظر داشت که بـه‌طور کل همه ی خودرو هـای هیبریدی قدرت کمتری نسبت بـه خودرو هـای بنزینی دارند و این اتومبیل نیز از این قاعده پیروی میکند. حداکثر سرعت این اتومبیل ۱۵۹ کیلومتر در ساعت می باشد. در ابتدا قرار بود فقط ۲۵۰ نسخه از این اتومبیل روانه بازار گردد، اما آمار دقیقی از تعداد عرضه شده از این محصول ارائه نشده است.

در نت نظر بخوان : ماشین تسلا چیست؟

ماشین عجیب

خودرو فولکس‌ واگن سینگ

در حقیقت اسم اولیه این ماشین کوبل ‌واگن بود که ابتدا در دهه ۷۰ میلادی و برای مقاصد نظامی تولید و عرضه شد، اما بـه فاصله کوتاهی پس ازآن قدم به خیابان های شهر گذاشت و بـه سینگ «Thing»  بـه معنی شیء تغییر نام داد. شاید علت این نامگذاری این بود که سازندگان آن نتوانسته بودند اسم مناسب ‌تری برای تجاری کردن این محصول پیشنهاد کنند.

ماشین های عجیب

خودرو ب‌ اِم‌ وِ جینا مدل چشم‌ انداز روشن 

شکل ظاهری این خودرو در نوع خود بی‌نظیر و چشم نواز اسـت. با این‌که خودرویی بسیار عجیب اسـت، اما شرکت BMW همین گونه ایده هایش را برای تولید برخی از خودروهای تولیدی دنبال میکند.

کارشناسان متعددی بر این باورند که ب‌ام‌و جینا عجیب‌ترین اتومبیل دنیا اسـت، اما یقینا عجیب‌ترین طرحی نیست که تاکنون بـه فکر خلاق طراحان ماشین خطور کرده اسـت. بنظر می رسد در آینده کمپانی های فراری و ب‌ام‌و، هم در زمینه سرعت و هم در زمینه عجیب و غریب بودن، به رقابت تنگاتنگی باهم بپردازند.

ماشین عجیب و غریب

خودرو تاترا ۶۳۰ 

احتمالا « تاترا  ۶۳۰ » معمولی‌ترین خودروی موجود دراین لیست میباشد. احتمالاً ابتدا قرار بود این ماشین مدلی کلاسیک در سبک خودرو هـای دهه ۵۰ میلادی باشد و اولین نمونه از آن نیز سال ۱۳۳۵/ ۱۹۵۶ روانه خیابانها  شد. تولید این اتومبیل تا سال ۱۳۵۴/ ۱۹۷۵ در کشور جمهوری چک ادامه یافت.

مشکل عمده این ماشین عدم بـه‌روز رسانی و پیشرفت در طول زمان بود. البته که در آن برهه زمانی تاریخ، هیچ‌یک از کشورهای تابع شوروی سابق رو بـه جلو حرکت نمی‌کردند و پیشرفت چشم گیری نداشتند. جالب است بدانید که این ماشین در اصل برای استفاده افراد مهم و هم چنین استفاده در مسابقات طراحی و تولید شده بود.

ماشین عجیب

خودرو رلیانت رابین 

«رلیانت رابین» یکی از خنده‌دارترین خودرو هـای تولید شده در دنیا اسـت. اما با این‌ حال بسیار جالب اسـت که بدانید این اتومبیل خنده دار توانسته از اوایل دهه ۷۰ میلادی تا سال ۱۳۸۱/ ۲۰۰۲ با همین ظاهر در خط تولید باقی بماند. این اتومبیل بـه طرز خارق ‌العاده‌ای قادر اسـت تنها در ۱۴ ثانیه، از صفر بـه سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

احتمالا قابلیت سرعت این ماشین است که باعث شده مدت زمان تولید تا این حد طولانی شود. این خودروی بامزه حتی مورد نقد یکی از برنامه‌های تلویزیونی پربیننده انگلیسی نیز قرار گرفته و قدرت آن در پیست مسابقه و پیچ‌های تند زیرذره بین رفت.

عجیب ترین ماشین

خودرو رین اِسپید اِسکوبا 

این خودروی تمام الکتریکی، درواقع نسخه‌ای از لوتوس اِلیزه میباشد که توانایی شناور شدن داخل آب را دارد. تصور این موضوع بسیار شگفت انگیز اسـت که چرا باید کسی برای خرید خودرویی که در آب ۲/۳ کیلومتر در ساعت ودر خشکی تنها تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد، هزینه پرداخت کند.

دیگر احتیاج نیست که بـه احتمال تمام شدن شارژ باتری‌ها هنگامی‌که اتومبیل در حال حرکت زیر آب اسـت اشاره کنیم. بنظر خرید این ماشین چیزی جز هدر دادن پول نیست و در عوض میتوانید یک الیزه معمولی خریداری کنید و هر از گاهی تنی بـه آب بزنید.

ماشین عجیب

خودرو پیل پی ۵۰ 

این خودروی عجیب فقط بـه اندازه یک نفر و یک کیسه کوچک خرید فضا دارد، جالب است بدانید که در یک حراجی درسال ۱۳۹۵/ ۲۰۱۶ بـه قیمت عجیب ۱۷۶هزار دلار فروخته شد!!! این ماشین ابعاد خارق‌العاده‌ای دارد؛ طول این خودروی ریزه میزه فقط ۱۳۷ سانتی‌متر و عرض آن حدود ۱۰۵ سانتی‌متر می باشد.

بنظر میرسد فردی که این ماشین را در حراجی خریداری کرده احتمالا کلکسیون اتومبیل داشته باشد، وگرنه چرا باید چنین هزینه‌ای را برای ماشینی که یک چهارم یک ماشین واقعی اسـت پرداخت کرد؟

ماشین عجیب غریب

خودرو مرسدس – اِی‌ اِم‌ جی جی۶۳ 

هرچند این اتومبیل شگفت انگیز بـه‌نظر میرسد، اما بسیار د‌لنشین و جذاب اسـت؛ زیرا بـه ندرت اتفاق می‌افتد که برند مرسدس‌ بنز چنین غولی را تولید و روانه بازار کند.

بـه‌ طور قطع این ماشین در فهرست خودروهایی با اندازه بسیار بزرگ قرار خواهد گرفت و با قدرت ۵۴۴ اسب‌ بخار، هرگز خودرویی کند و ناکارآمد نخواهد بود. توانایی این اتومبیل در عبور از مسیرهای سخت و کوهستانی و خارج از جاده «off-road» نیز بی نظیر اسـت.

ماشین عجیب و غریب

خودرو لانچیا اِستراتوس اِچ‌ اِف زیرو 

در دهه ۷۰ میلادی جریانی بـه‌ راه افتاد که موجب شد همه طراحان بـه فکر تولید خودروهایی با ظاهر سفینه‌ بیفتند و آنرا نشانه ای از  حرکت بـه سمت آینده تصور کنند. شاید آن ها گمان می‌کردند طراحی و ساخت ماشین پرنده قدم بزرگ بعدی خواهد بود، یا احتمالا مجذوب فیلم‌های علمی – تخیلی شده بودند.

هرچه که بود، هردو کارخانه ایتالیایی فِراری و لانچیا خودرو هـای متعددی با ظاهر فضایی تولید کردند. استراتوس زیرو قدرت و توان چندانی نداشت و موتور V4  آن قدرتی برابر با ۱۱۵ اسب‌ بخار تولید کرد، اما هرگز خودروی با اُبهتی محسوب نشد.

ماشین عجیب و غریب

خودرو لامبورگینی اِل‌ اِم ۰۰۲ 

این‌که کمپانی لامبورگینی تصمیم بگیرد خودرویی بسیار شبیه هامِر تولید کند خیلی خارق العاده اسـت؛ مخصوصا با توجه بـه این‌که این اتفاق حدود شش سال پیش از تجاری‌سازی هامر افتاد.

درست بـه همان اندازه که این خودروی کوهستانی با موتور قدرتمند ۱۲ سیلندر خود فوق‌العاده بنظر می رسد، بسیار هم عجیب و غریب میباشد. طبق معمول بیشتر مردم ترجیح میدهند برای فضای بیشتر، مانورپذیری بهتر خودرو و داشتن خودروی جاده‌ای بهتر از این نمونه، هزینه کمتری پرداخت کنند. در زمان تولید این خودرو، قیمت آن از ۱۲۰ هزار دلار شروع میشد، که همان موقع نیز رقم بسیار بالایی محسوب میشد.

ماشین عجیب و غریب

خودرو فیات مالتیپلا 

این اتومبیل که ظاهر بسیار عجیبی دارد مانند ترکیب غیر اصولی و غیر ماهرانه دو مدل مختلف دیگر اتومبیل اسـت. بنظر میرسد شاید نقطه قوت این خودروی غیرمتعارف باید میزان فضای ارائه شده در صندوق عقبش باشد.

اگر این ویژگی را در نظر نگیریم با خودرویی کوچک و مضحک روبرو هستیم. بـه‌طور حتم این اتومبیل هیچ جذابیت خاصی حداقل در ظاهر خود ندارد و در بین خودرو هـای عجیب، قطعا جایگاه خوبی را خواهد داشت.

ماشین عجیب و غریب

خودرو فِراری پینین‌ فارینا ۵۱۲ اِس مدولو 

بین همه مدل‌های منحصر به فرد و زیبایی که کمپانی «فراری» تا به امروز طراحی و تولید کرده، این خودرو که متعلق به دهه ۷۰ میلادی است بـه‌طور حتم چیز دیگری اسـت. این خودرو با شمایل سفینه‌ای خود بیش از ۲۰ جایزه برای طراحی متفاوت و خاصش برنده شده اسـت.

هم چنین قدرت موتور ۱۲ سیلندری  این اتومبیل ۵۵۰ اسب‌ بخار است و حداکثر سرعت آن ۳۵۴ کیلومتر در ساعت می باشد. اما باوجود این توان و قدرت شگفت‌انگیز و طراحی ظاهری منحصربه‌فرد، تصور این‌که فردی بخواهد بـه‌طور روزمره با این سفینه رانندگی کند خیلی عجیب و تا حدودی غیر ممکن به نظر می رسد.

ماشین عجیب و غریب

خودرو مرسدس‌ بنز اِف ۰۱۵ لوکس

وقتی صحبت از عجیب‌ترین خودرو هـای مدرن و پیشرفته میشود، حداقل در برخی زمینه‌ها مرسدس بنز قطعا جایگاه نخست را به خود اختصاص میدهد. در نگاه اول بـه این خودروی لوکس و لاکچری  این سوال در ذهن مخاطب پیش می آید که راننده اتوموبیل چطور می تواند مسیر پیش رویش را با این طراحی ببیند!!!

مرسدس بنز اف «۰۱۵» بـه‌دنبال ایجاد تصور ذهنی از آینده وسایل نقلیه بدون سرنشین اسـت. شرکت مرسدس‌ بنز قصد دارد در آینده این اتومبیل را تحت عنوان اقامتگاهی سیار و قابل حمل که دارای چهار مبل قابل حرکت در فضای داخلی ماشین اسـت، توسعه دهد.

 ماشین عجیب و غریب

خودرو سیتروئن سی ۴ کاکتوس 

در مورد این خودرو، ظاهر فدای اضافه‌کردن ویژگی تازه و جدید بـه اتومبیل شده اسـت. بنظر میرسد این ماشین بـه نوعی سیستم ایمنی بسیار پیشرفته مجهز شده که دراین سیستم، کارخانه سیتروئن با چسباندن مشتی پلاستیک روی درهای ماشین، آنرا در برابر ضربه مقاوم کرده اسـت. به طور حتم دراین کارخانه، اشخاصی عجیب با ایده‌هایی عجیب‌تر مشغول کار بوده و هنوزم هستند.

ماشین عجیب و غریب

خودرو سیتروئن ۲سی‌ وی 

اولین چیزی که با دیدن «سیتروئن ۲سی‌وی» بـه فکر مخاطب خطور می‌کند، این اسـت که این ماشین برای استفاده در سیرک طراحی و تولید شده اسـت!!؟

این اتومبیل در زمان ورودش بـه بازار، رکورد دار پایینترین قیمت جهت خرید بود و همین‌ که با قدرت ۹ اسب‌ بخار توانایی و قدرت حرکت کردن را دارد (کمی سریع‌تر از سرعت پیاده‌روی انسان)، خودش خبر خوبی محسوب میشود. نام مستعار این اتومبیل «چتری روی چرخ‌ها» اسـت.

متاسفانه این خودروی رنگارنگ هیچ ویژگی خاص و تحسین برانگیزی ندارد که قابل گفتن باشد.

ماشین عجیب و غریب

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین برند لوازم تحریر دنیا -لیست ۱۰تایی

جانی دپ

زندگی نامه جانی دپ