زیبا ترین روستاهای دنیا
in

بی نظیربی نظیر بامزهبامزه

زیبا ترین روستاهای دنیا – لیست 10 تایی

ziba tarin rostahaye donya – liste 10 tayi

زیبا ترین روستاهای دنیا، مکانهایی هستند که دیدنشان حتی در عکس نیز میتواند ما را به وجد بیاورد. در این مطلب از ژاپن تا کشور آلمان و از شرق تا غرب کره زمین با روستاهای خاص جهان آشنا میشویم. مردم زیبا ترین روستاهای دنیا قرن هاست در محدوده خود سکونت دارند و جالب اسـت بدانید کـه درآمدی کـه گردشگران و توریست ها بـه جیب آنها انتقال میدهند، بـه حدی زیاد اسـت کـه نیاز به کار کردن ندارند، در ادامه مطلب با زیبا_ترین_روستاهای_دنیا و آداب و رسوم این افراد از نزدیک آشنا میشویم.

زیبا ترین روستاهای دنیا

زيبا ترين روستاهاي دنيا – لیست 10تایی

 ایز ( Eze )

زیبا ترین روستاهای دنیا

ایز، مکانی فوق‌العاده زیباست و یکی از زیبا ترین روستاهای دنیا است که در امتداد ریویرا در فرانسه قرار گرفته است. این منطقه 426 متر بالاتر از سطح دریا و بر روی سواحل دریا مسلط است و چشم‌انداز حیرت انگیز و بسیار زیبایی از دریای مدیترانه در مقابل دیدگانتان قرار می‌دهد.

ایز علاوه بر مکانی که در آن قرار دارد، به لطف وجود تعدادی از ساختمان هایی که قرن‌ها باقی مانده و به‌ خوبی حفظ و نگهداری شده‌اند، به داشتن برخی از جذابیت‌های قرون وسطایی خود افتخار میکند و در فهرست 10 تایی ما جایگاهی ویژه دارد و بی اغراق یکی از زیباترین روستاهای دنیا می باشد.

اویا زیبا ترین روستاهای دنیا ( Oia )

زیبا ترین روستاهای دنیا

اویا، در اوج صخره‌های سانتورینی واقع شده است و فضایی بسیار زیبا و حیرت انگیز دارد و یقینا یکی از گزینه های لیست زیبا ترین روستاهای دنیا میباشد. این روستای خوش منظره درست در کنار شیبی تند قرار گرفته که باعث شده، ساکنان و همچنین مسافران بتوانند از چشماندازهای دهانه سانتورینی که در دنیا معروف است، نهایت لذت را تجربه کنند.

منظره شهر تحت سلطه ساختمانهای زیبای سفید رنگی است که زیر نور خورشید میدرخشند و بقایای یک قصر ویران شده که بر کل منطقه، خانه‌های کاپیتان و یک آسیاب بادی مشرف است، ممکن است نمادین‌ترین ساختمان منطقه اویا محسوب شود و در لیست 10 تایی زیبا ترین روستاهای دنیا بی تردید جایگاه ویژه ای دارد.

 ها‌ل‌اشتات ( Hallstatt )

زیبا ترین روستاهای دنیا

روستای هال اشتات کنار دریاچه، در جنوب شرقی سالزبورگ درست در قلب اتریش قرار دارد و نه تنها به طور خیره کننده‌ای خوش منظره و حیرت انگیز است، بلکه پیشینه‌ای تاریخی دارد.

این روستا به لطف وجود معادن نمک از نظر تاریخی غنی محسوب میشود و همچنین نام این روستا بر روی فرهنگ هال‌اشتات که بیشتر با مردم سلتی باستان ارتباط دارد، گذاشته شده است. با توجه به قدمت این مکان تاریخی این روستا امروزه نیز مکان دیدنی و جذابی برای مخاطبان به حساب می آید.

بایبری زیبا ترین روستاهای دنیا ( Bibury )

زیبا ترین روستاهای دنیا

روستای هزار ساله بایبری، در غرب انگلستان، یکی از خوش منظره‌ترین مکان‌ها و زیبا ترین روستاهای دنیا است و در بریتانیا محسوب میشود. این منطقه به دلیل وجود کلبه‌های سنگی کاتسوولد عسلی رنگ، به ویژه آنهایی که در امتداد آرلینگتون رو قرار دارند، معروف و مشهور است.

پیاده روی میان این ساختارهای فریبنده یا در مسیر رود کلن ریور که در میان روستا جریان دارد، یا گاهی اوقات قدم زدن درست کنار جاده اصلی، واقعا می‌تواند سفری در گذشته باشد و به انسان حس زیبای زندگی را القا میکند و همچنین میتواند لذت بخش ترین لحظات از عمر انسان باشد.

بورانو زیبا ترین روستاهای دنیا ( Burano )

زیبا ترین روستاهای دنیا

بورانو، مجمع الجزایری متشکل از 4 جزیره میباشد که بی شک یکی از زیبا ترین روستاهای دنیا است و در مرداب ونیزی واقع شده است. چیزی که این روستا را از دیگر قسمت‌های ونیز و همچنین دنیا مجزا می‌کند، این حقیقت است که ساکنان اینجا، خانه‌هایشان را به رنگ‌های متنوع و شادی نقاشی می‌کنند و این نکته خیلی برای مسافران و مخاطبان جذاب است.

این ویژگی برای اهالی مهم است، این کار ابتدا برای اینکه ماهیگیران بتوانند خانه‌های شان را میان مه پیدا کنند، انجام شد اما در حال‌ حاضر، اگر بخواهید خانه تان را نقاشی کنید، به اجازه خاصی نیاز است.

 شیراکاوا-گو ( Shirakawa-go )

زیبا ترین روستاهای دنیا

روستای کوچک شیراکاوا-گو در منطقه گیفو، واقع در جزیره ژاپنی هانشو در دل کوهستان واقع شده است، جایی که هر ساله بارش سنگین ترین برف در دنیا را به خود میبیند. در نتیجه، محلی‌ها نوع خاصی از سبک ساختمان‌سازی با نام گازهو-زوکوری ایجاد کرده‌اند، همانطور که در عکس هم پیداست اهالی این منطقه سقف خانه هایشان را به صورت مثلثی شکل طراحی کرده و میسازند تا در برف سنگین بتوانند از خانه خود مراقبت کنند.

ونگن ( Wengen )

زیبا ترین روستاهای دنیا

روستای سوئیسی ونگن، یکی از خوش منظره‌ترین و رویایی ترین روستاهای اروپاست که هر سال، تابستان و زمستان، هزاران گردشگر را به سمت خود میکشاند.

این روستا میان کوه‌های آلپ واقع شده و به طور طبیعی مناسب اسکی محسوب میشود. یکی دیگر از جاذبه‌های این روستا، فاقد خودرو بودن این روستاست که باعث شده کیفیت هوا بالا رفته و از سرو صدا کم شود تا جایی که این روستا به لیست 10 تایی زیبا ترین روستاهای دنیا راه پیدا کرده است.

در نت نظر بخوان : با ۱۰ تا از زیباترین مناطق دنیا آشنا شو

سیدی بوسعید ( Sidi Bou Said )

زیبا ترین روستاهای دنیا

سیدی بوسعید در شمال شهر تونس پایتخت تونس، واقع شده است و با غرور بسیار بر فراز صخره‌ای مشرف به دریای مدیترانه به گونه‌ای قرار دارد که چشم‌اندازهای بسیار حیرت انگیزی خلق کرده است. اما تنها این مناظر نیستند که در یاد می‌مانند، این مکان باشکوه در برگیرنده ترکیبی برجسته و جالب از رنگ‌های سفید و آبی در سراسر منطقه است که موجب می‌شوند خانه‌ها بسیار فریبنده و زیبا به نظر مخاطب برسد.

رئین ( Reine )

زیبا ترین روستاهای دنیا

رئین، قسمتی از مجمع الجزایر لوفوتن در شمال کشور نروژ و یکی از زیباترین مکان‌های شمالی قطب شمال میباشد. در کمال تعجب آب و هوای ملایم این منطقه باعث شده که محلی‌ها و مسافران بتوانند به طور کامل از این محیط که زیبایی خیره کننده‌ای دارد، استفاده کنند و از قایقرانی، پیاده روی یا از مناظر و کلبه‌های ماهیگیران ماهر استفاده کنند و لذت ببرند.

پاریانگان زیبا ترین روستاهای دنیا ( Pariangan )

زیبا ترین روستاهای دنیا

بنابر افسانه ها، کوه ماراپی ( Marapi ) واقع در اندونزی غربی، اولین منطقه ای بود که در آنجا قوم مینغکاباو سکونت کردند. امروزه، آتشفشان بسیار فعالی بر روستای زیبای پاریانگان، جاییکه قوم مینغکاباو هنوز در آن زندگی می‌کنند، قرار دارد.

این منطقه خوش منظره و خارق العاده، مجموعه‌ای از خانه‌های مسکونی سنتی است که به خوبی نگهداری شده‌اند و یک مسجد قدیمی دارد. از این روستا به عنوان مکان پر اهمیت تاریخی و فرهنگی بسیار مهمی نگهداری و حفاظت به عمل می آید.

در نت نظر بخوان : لیست ۱۰ تایی از روستاهای عجیب ایران

در نت نظر بخوان : زیباترین روستای ایرانی چیست؟

 

نویسنده: احسان رباط جزی

سلام احسان رباط جزی هستم دانشجوی رشته مهندسی صنایع و علاقه مند به حوزه نویسندگی سایت، اونم به خاطر اینکه بتونم تجربیات و دانش خودم رو با بقیه هم به اشتراک بگذارم و همینطور آدم پر انرژی و فعالی محسوب میشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *